» »

DVI-->HDMI na plazmi

DVI-->HDMI na plazmi

7edmi ::

Imam Panasonicovo plasmo TH-42PZ70E.
Pri priklopu na PC (Geforce 8800GTS320) preko DVI-->HDMI kabla dobim na zaslonu sliko porezano po robovih.
Najedajoče če hočeš v Windowsih stisnt Start ali pogledat na taskbar.
To se mi pojavi pri katerikoli resoluciji in katerikoli osveževalni frekvenci.

Drugače je slika padla na TV prez problema.
Nastavitve v Nvidia control panelu sm pre*rkal levo desno gor in dol pa se zadeva tudi malo ne popravi ali poslabša.
Sprobal še z RivaTunerjem pa tudi nisem našel neke pametne varijante (žal nisem ravno master user z RivaTunerjem).

VGA priklopa še nisem sprobal ker mi na FullHD plasmi HD ready resolucija ne diši preveč. Prav tako imam rad ostro sliko.

Filmi predvajani s PCja so recimo za čeljust odvršt. Tiste 50 pik na vsaki strani pač ne moti.

Torej ima kdo kakšno idejo? Sem že tako daleč da težim Panasonicu v Švabaraju. Trenutno še neuspešno

Hvala
7edmi

Zheegec ::

Hmmm, podobno težavo sem imel na 8800GTS 640MB in mi nikakor ni uspelo rešit... ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tocko ::

Izklopi overscan (setup meni), ta možnost je aktivna samo če je aspect ratio nastavljen na 16:9 ali avto, ter če je ¸vhodni signal 1080i/p.

7edmi ::

Zaslužiš si virtualno pivo!
Hvala
7edmi

sven12 ::

Sam sem pred nakupom omenjenega Panasonica TH-42PZ70E. Zanima me, kako se ti obnese in kako si zadovljen z njim?

7edmi ::

Plačal sem 1400€
Slika je super
DVI->HDMI čez kitajski kabel iz TechTradea za 18€ dela kot ulit
pika na piko direkt
word je oster kot se šika
malo prešvoh osveževanje za igre, čeprav da ne bo pomote CoD4 je prou posebn užitek na 1080p
predvajanje filmov s compa je itak super

če se mal poigraš z menuji lahko nastaviš sliko ki ne ubija s pretirano ostrino in prežarjenimi barvami (konkretno mam brightness in contrast oba pod 50%, sharpness pa izklopljen)
Torej moja ultra občutljiva boljša polovica je super navdušena, bilo jo je namreč na smrt strah ker jo vedno pri LCDjih oči bolijo po 10min.

SiOL TV je če si pameten in daš lepo 4:3 in ne gledaš razvlečenih ksihtov lepši kot na klasičnem 100Hz Philipsu za kerga smo par let nazaj dal 340K tastarih!
Philips ma zarad 100Hz kup enih digitalnih obdelav ki ti pustijo prou nagravžno sliko v primerjavi s tem

črna je pač taka kot pri ostalih (razen Pioneerju ki je v svoji klasi)

če te kaj konkretno zanima prašej
sm sprobal čuda stvari sploh ne vem kaj naj ti napišem use:)

Zaenkrat sm ultra zadovoljen, za ta TV bi se splačalo dat polnih 1700€ ki jih zaračunajo v naših štacunah, če greš h tipu na Mediamarket si pa zmagal.

aja še bonus za ta denar dobiš zraven stojalo!
pri PZ700 za 300€ več NI STOJALA!!!

poleg teka imata identičen panel

mal mata priključke drgač postavlene pa mal drgačn design

PZ70 je široka in nizka, PZ700 pa malo višja in ožja
pač kam so dal zvočnike

aja zvočniki so kao mal boljši pr PZ700 sam jest pri teh čisto nič ne pogrešam
itak so vgrajeni zvočniki samo začasna rešitev dokler ne postaviš x.1 surround sistema
7edmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7edmi ()

sven12 ::

Hvala za odgovor :) . Končno sem se tudi jaz odločil in nabavil omenjeno plazmo. :D
Slika je res super čeprav se moram še malo poigrati z nastavitvami.
Zanima me, če ti je uspelo nastavit DVB. Telemach oddaja par digitalnih programov, ki jih lahko vidim na Sony-evem LCD-ju, na Panasonicu mi jih pa avtomatsko ne najde. Kakšen predlog?
Drugo vprašanje je pa glede HDMI-ja. Na notebooku HP, imam HDMI priključek. TV in HP se spoznata, slika je res odlična, vendar mi čez njega ne dela zvok. Je potreben ekstra priključek samo za zvok?

7edmi ::

lol no vidm da nisem še čuda sprobal:)
tisto z laptopom... pomoje je treba kaj na compu nastavit da zvočna pošle na HDMI sploh zvok
žal nimam konkretne ideje
glede tunerja pa isto ker imam vse čez scart pripeljano za SiOL
7edmi

grex ::

A drugače ni problema burn-inom, če npr word preveč uporabljaš.

Mene bi samo skrbelo, da bi enkrat dal sliko na TV in potem šel ven in se vrnil čez 2 dni, na plazmi bi pa ves čas bil prižgan word. A bi to bil še vedno problem?

Boromir ::

Lep pozdrav

Imam TV Panasonic TH-42PZ70E na katerem je med drugim zapisano da ima moj TV tudi DVB (ampak samo DVB, nič DVB-C ali DVB-T). No tle pa nastane pr meni problem. Ker mam kablsko sprejem le analogne programe, o digitalnih pa ni ne sluha ne duha. Prosim, če me lahko kdo razsvetli.
Kar se tiče nakupa škatle DVB-C mi je jasno. Mene zanima samo kaj za en TV mam (verjetno lesen tip). No če pa priznam, pa tudi jaz nisem najbolj doma v tem.

Prosim za pomoč oz. nasvet

hvala

l.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177101 (401472) antonija
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117360 (34347) Kovalchuk
»

Plazma ali LCD televizor

Oddelek: Kaj kupiti
124268 (2749) kokoon
»

Nov HD TV (plazma ali LCD)?

Oddelek: Kaj kupiti
243409 (2423) gregor
»

Katero plazmo, do 560K SIT

Oddelek: Zvok in slika
304448 (3717) javaman

Več podobnih tem