» »

[FORK] Duhovi, voodoo and things

[FORK] Duhovi, voodoo and things

«
1
2

OmegaBlue ::

Debata se nanaša na prvi post v temi nočne more
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PacificBlue ::

Meni se je to dogajalo, ko sem bil še mlajši..imel sem take čudne sanje kod da bi bil buden čeprav ni bilo čist tako..enkrat sem doživel nekaj res strašnega..ležal sem na trebuhu in kr naenkrat je nekaj skočilo na moj hrbet in me držalo za vrat kod da bi me hotelo zadušiti..prvi trenutek je bil res grozljiv potem sem pa pomislil jebi ga in sem se nekako umiril in stvar je popustila..v teh "sanjah" se drugače nikakor nisem mogel premakniti, kot da bi bila paraliziran..niti za milimeter..

O tem sem bral kr precej knjig..predvsem ezoterične..priporočam ti knjigo(knjig je sicer 10) od Carlosa Castanede, ki se je več let učil čarovništva(šamanstva) pri šamanu iz Mehike..v njem zelo podrobno opisuje v čem je bistvo človeka, vesolja, duše in nasploh kaj je človeški strah..

Tvojo mamo v prvi vrsti ne sme bit strah..to je najbolj važno, čeprav je to res težko premagati..
Nekaterim ljudjem se to dogaja da lahk vidijo ezoterični svet(jaz bi takim ljudem rekel z eno besedo srečneži:)..v njem pa duše in ostale stvari..nekatere stvari so lahk tud kr precej srhljive..vendar treba je premagati strah, ker potem ti takšna entiteta nič ne more oziroma te pusti pri miru..
Mogoče pa je prostor v katerem živi tvoja mama prežet z kakim dogodkom iz preteklosti..da se je kakšna stvar tam zgodila in duša ali duše še niso zapustile tega prostora in odšle v onostranstvo..V tem primeru bi pomagal kakšen blagoslov prostora z pomočjo duhovnika(ne mislim na izganjanje hudiča:D ) ali pa z pomočjo kakšnega medija(človeka,ki se ukvarja z temi rečmi(se zna pogovarjat z duhovi)...

Svet je po mojem mnenju zelo skrivnosten in ne vidimo vsega kar je okoli nas..Mami povej, da resnično je ni treba bit strah..saj če je to že večkrat doživela in ji ni kdo škodoval potem ji ni treba skrbet..verjamem pa da mora biti zelo neprijetno..
Upam, da sem ti vsaj mal pomagal(oziroma tvoji mami:)

Lp

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Hm..v bistvu pri meni so te stvari počasi prenehale..tam recimo pred kakimi 5 leti(star sem 24 let)..ne vem kaj bi bil sploh vzrok oziroma zakaj se je prenehalo..Imel sem tudi primer ko smo skupaj z dvema sestrama slišali(sami smo bili doma) kako nekaj igra na ročni fliper v sosednji sobi(ob kakih 2 zjutraj)..prav srhljivo..vsi smo slišali..ni bilo recimo slišati samo tako, da bi se kuglica kje sprostila in se odkotalila navzdol ampak tudi kako se je ponovno sprožila in to večkrat zaporedoma..čez nekaj časa(10 min) je pa prenehalo.prav bizarno res.

Po mojem je res prostor v katerem živi "preklet" oziroma neke duše ne morejo zapustiti prostora..Edina rešitev je po mojem mnenju,da dobite enega "profesionalca", ki se ukvarja z izganjanjem duhov ali kaj podobnega..Na žalost pa ne poznam kakšne take osebe..poskusi najti kaj na netu..

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

@jype

Te popolnoma razumem kaj hočeš povedati.Gledaš iz materialnega sveta/fizika..ne verjameš v eterični svet(svet duhov)..A verjameš v posmrtno življenje?

PacificBlue ::

@OCCULT

Po mojem skromnem mnenju bi tvoji mami prej kot psihiatra svetoval obisk duhovnika..pač vsaj da se o tem pogovori z njim in mogoče potem v njenem stanovanju opravi kakšen blagoslov ali kaj takšnega..sem skoraj 100%, da obstajajo duhovniki, ki delajo tudi to..

PacificBlue ::

Yeah Moderator Tnx:)

Imam svojo temo..samo upam, da se ne bom sam s sabo pogovarjal..anyone?:D

username ::

Gledaš iz materialnega sveta/fizika..ne verjameš v eterični svet(svet duhov)..
Ni mogoče gledati drugače kot iz materialnega sveta v materialni svet. Ker edino materialni svet obstaja.

Svet duhov ne obstaja - razen v možganih, katerih delovanje je zanemarilo razum, in zato kreirajo neresnični, lažni svet duhov z namenom zanikanja realnosti. Halucinacijo proglasijo za 'pravo realnost'.

Načeloma zato, ker jim realnost ni všeč, pa so slabiči in želijo pobegniti v lepši nerealni svet - včasih (ali celo ponavadi) pa se pri kreiranju in predvsem vzdrževanju iluzije kaj zalomi.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

PacificBlue> Po mojem skromnem mnenju bi tvoji mami prej kot psihiatra svetoval obisk duhovnika..pač vsaj da se o tem pogovori z njim

Če bi tole še nekako šlo, ker je pogovor praviloma tisto, kar take pojave omili ali odpravi...

PacificBlue> in mogoče potem v njenem stanovanju opravi kakšen blagoslov ali kaj takšnega..sem skoraj 100%, da obstajajo duhovniki, ki delajo tudi to..

Je tole totalna traparija.

PacificBlue> A verjameš v posmrtno življenje?

V svojem trenutnem življenju ne verjamem niti v reinkarnacijo!

Da boš razumel, naj ti podrobno pojasnim. Ko človek umre (praviloma najprej prenehajo kardiovaskularne funkcije, potem pa cerebralne, včasih pa tudi obratno) zaradi pomanjkanja kisika v možganih hitro začne izgubljati spomin. Po nekaj minutah oseba praviloma ne obstaja več, četudi je telo še vedno mogoče oživiti, saj so možganske poškodbe že občutne in je potencialna izguba spomina in funkcija potencialno življensko pomembnih možganskih centrov lahko toliko omejena, da ne zagotavlja več normalnega preživetja. Sčasoma nastopi tudi celična zadušitev, ko lahko prenehamo govoriti o kakršnemkoli življenju. Takrat človek postane kupček organskih tkiv, ki se v naravnem okolju hitro začnejo razgrajevati, proces pa v okolico izpušča začilen vonj. Sčasoma (od nekaj let do nekaj deset in več tisoč let, odvisno od okolja) razgradnja doseže stanje, ko ne moremo več govoriti o prepoznavnih človeških ostankih.

Ničesar drugega ni. Če verjameš da je, je čisto OK, da ostalim razlagaš v kaj verjameš je tudi OK, če pa v znanstveno resni debati trdiš da je vera v nadnaravne pojave, posmrtno življenje in okultizem pogoj za "celovit" pristop k problemom, te pa lahko upravičeno označimo za... Marsikaj.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

@jype

Čeprav bi bilo bolje, da bi odgovoril v "moji" temi>:D ..no ti bom odgovoril kr tukaj..pa moderatorji prosim ne bit hudi:)..
Potem misliš, da je to tvoje edino življenje ki ga živiš?Da vse kar boš storil v tem življenju..od truda da si ustvariš družino, kariero, da se družiš s prijatelji, da doživiš lepe trenutke in žalostne..da se nekako izobraziš..da nekako dobiš "zavedanje" o sebi in nasploh o vsem kar živi okoli tebe in ti je kdaj kaj pomenilo? Da potem gre vse to v pozabo, da misliš in živiš samo enkrat..potem zakaj se sploh tako trudiš živeti če tako misliš?

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

PacificBlue, temu, kar si doživel, se reče spalna paraliza. Ni tle nobene ezoterike, duhov ali česa podobnega. Je pa tako nenavadna reč, da se je okoli tega spletlo več mitov (ugrabitve vesoljcev, duhovi, itd.). A nobeden ni resničen.

jype ::

PacificBlue> Da potem gre vse to v pozabo, da misliš in živiš samo enkrat..potem zakaj se sploh tako trudiš živeti če tako misliš?

Več razlogov je. Glavni so povsem evolucijsko biološki, s pojavom družbenega razvoja pa gre seveda tudi za drugačne vzgibe. Večina se nas zaveda da po naši smrti drugi ljudje živijo naprej in nekateri v svojem življenju naredijo reči, ki ostanejo tudi po prenehanju tega življenja - seveda iz različnih vzgibov, od hrepenenja po večnem življenju prek želje po ugajanju do povsem egoistične sredice praktično vsakega zavestnega človekovega dejanja - da se bolje počuti.

PacificBlue ::

@Alexius

Tu se pa ne bi strinjal s tabo..predvsem z vesoljci>:D ..a veš če nekaj sam doživiš, pa sem doživel lucidne sanje, potem paralizo, pa lebdenja nad svojim telesom(da prav videl sem svoje telo, kako leži na postelji)..sj razumem te..človeški razum je nekaj čudnega..skrivnostnemu in nerazložljivemu se upira kot hudič križa..pač nekateri ljudje niso dojemljivi ali nikakor nočejo dojet takšnih stvari..preveč se oklepajo znanstvenih razlag..sj v bistvu to ni nič narobe..vsak ima se pravico se odločiti po svoje..samo ko človek doživi res takšne nenavadne pojave..pa mu tudi znanost ne more pomagati..ker ni neke pametne razlage..oziroma razlage so ampak iščejo vzroke v čist drugih stvareh..to je po mojem srž problema..ampak prišel bo čas, ko bo marsikaj bolj jasno..v to sem prepričan:)

jype ::

PacificBlue> preveč se oklepajo znanstvenih razlag

"Preveč se oklepati" znanstvene razlage se človek ne more.

PacificBlue ::

@jype

A si potem zaradi vsega, kar misliš sploh srečen človek?..Po eni strani če tako misliš je potem tk vse eno kaj počneš, ali ubijaš ljudi ali kradeš ali si kriminalec..pač karkoli slabega..Zakaj imamo potem sploh vest in moralne nauke? Mislim vem, da si 100% prepričan v svoj prav..sam zato se mi je s tabo the best pogovarjat:) resno..

PacificBlue ::

"Preveč se oklepati" znanstvene razlage se človek ne more

Uf kdaj sem jaz te stvari že izpustil..še tablet več ne jem in sem zdrav kot dren..:D

Zgodovina sprememb…

jype ::

PacificBlue> Uf kdaj sem jaz te stvari že izpustil..še tablet več ne jem in sem zdrav kot dren..

Jaz tudi ne jem tablet in sem zdrav ko dren... Zakaj že naj bi to imelo kakršnokoli zvezo z znanostjo?

PacificBlue> A si potem zaradi vsega, kar misliš sploh srečen človek?..Po eni strani če tako misliš je potem tk vse eno kaj počneš, ali ubijaš ljudi ali kradeš ali si kriminalec..pač karkoli slabega..

A si sploh prebral, kar sem napisal?

PacificBlue> Zakaj imamo potem sploh vest in moralne nauke?

Saj jih nimamo. Eni jih mate, ja, zato da se z njimi lahko okoriščate. Da vam je življenje znosnejše. Drugi si samo priznamo, da smo preračunljivi.

PacificBlue> Mislim vem, da si 100% prepričan v svoj prav..sam zato se mi je s tabo the best pogovarjat:) resno..

Jaz pa vem, da ti lahko pomagam iz teme.

PacificBlue ::

Jaz tudi ne jem tablet in sem zdrav ko dren... Zakaj že naj bi to imelo kakršnokoli zvezo z znanostjo?

Mislim sem napol sarkastično..kdaj pa kdaj si lahk to privoščim a ne?:D čeprav tablete imajo zveze z znanostjo? al?..no to je pa druga polovica:)

A si sploh prebral, kar sem napisal?

Seveda...večkrat. Pač ponujam svoje poglede zakaj naj bi obstajalo posmrtno življenje..čeprav je to samo majhen delček tega mojega pogleda..ostalo so izkušnje in notranje "čutenje".

Saj jih nimamo. Eni jih mate, ja, zato da se z njimi lahko okoriščate. Da vam je življenje znosnejše. Drugi si samo priznamo, da smo preračunljivi.

Aha a zato obstajajo preračunljivi morilci??:D Shit pol nas pa na faksu pri filozofiji narobe učijo..pa tako sem verjel v Sokratovo razlago duše.. KLIKZakaj že niseem šel kaj drugega študirat??Zaradi notranjega vzgiba? A potem se na čustva ne oziraš? A čustva, kot so ljubezen, sovraštvo,hrepenenje so del fizikalnega(materialnega sveta) A jih lahko izmeriš?

Zgodovina sprememb…

jype ::

PacificBlue> A potem se na čustva ne oziraš?

Seveda se. Če hočeš biti uspešen v svoji preračunljivosti, potem se moraš pač ozirati na praktično vse, kar sestavlja posamezno situacijo.

PacificBlue> A čustva, kot so ljubezen, sovraštvo,hrepenenje so del fizikalnega(materialnega sveta)

Absolutno.

PacificBlue> A jih lahko izmeriš?

Seveda.

PacificBlue> Pač ponujam svojo pogleda zakaj naj bi obstajalo posmrtno življenje..čeprav je to samo majhen delček tega mojega pogleda..ostalo so izkušnje in notranje "čutenje".

Notranje čutenje, ja. Jaz pa recimo notranje čutim, da bo letos veliko snega, ali pa da ga ne bo nič. To se tudi da izmeriti in pojasniti.

PacificBlue ::

@jype
Seveda se. Če hočeš biti uspešen v svoji preračunljivosti, potem se moraš pač ozirati na praktično vse, kar sestavlja posamezno situacijo.

Zadovoljiv odgovor.:D


PacificBlue> A čustva, kot so ljubezen, sovraštvo,hrepenenje so del fizikalnega(materialnega sveta) Absolutno.
PacificBlue> A jih lahko izmeriš?
Seveda.


No, če je tako pa mi nameni eno kilo ljubezni..No že pol kile je dovolj. Če boš zraven napisal merske enote te bom imel še raje..čeprav ne morem zanikat, da te mam rad..Samo ne vem a bi to izrazil v kilah al tonah?any suggestions??:8)

Notranje čutenje, ja. Jaz pa recimo notranje čutim, da bo letos veliko snega, ali pa da ga ne bo nič. To se tudi da izmeriti in pojasniti.

Ne zdaj se zjasni ali bo sneg ali ga ne bo. to je zame ugibanje in nič drugega.:))

Zgodovina sprememb…

jype ::

PacificBlue> No, če je tako pa mi nameni eno kilo ljubezni..No že pol kile je dovolj.

Teobromin iz kakavovega prahu se metabolizira v podobne spojine, kot jih sintetizira hipofiza, ko je človek zaljubljen (dopamin, feniletilamin), ki pa so tudi hitro metabolizirani in zato je učinek razmeroma kratkotrajen. Ker kakav običajno uživamo v obliki čokolade ali sladkane pijače ne priporočam da se z njim prekomerno bašeš, čeprav je občutek super.

PacificBlue> Če boš zraven napisal merske enote

Ker gre zgolj za učinke psihoaktivnih substanc (dopamin je hormon, ki sicer uravnava en kup mehanizmov v človeškem telesu) je merska enota lahko le statistično razmerje med subjekti ki učinke lahko opišejo in subjekti, ki jih ne morejo. Razmerja so brez enot.

PacificBlue> Ne zdaj se zjasni ali bo sneg ali ga ne bo. to je zame ugibanje in nič drugega.

Seveda je ugibanje. Saj zato pa jaz tvojemu notranjemu čutenju ne zaupam kaj dosti glede posmrtnega življenja. Mu bi, če bi moje notranje čutenje v 100% poizkusov pravilno napovedalo vreme pol leta vnaprej, ampak ga ne (in to seveda lahko tudi preverimo).

username ::

(PacificBlue jypetu):Potem misliš, da je to tvoje edino življenje ki ga živiš?Da vse kar boš storil v tem življenju..od truda da si ustvariš družino, kariero, da se družiš s prijatelji, da doživiš lepe trenutke in žalostne..da se nekako izobraziš..da nekako dobiš "zavedanje" o sebi in nasploh o vsem kar živi okoli tebe in ti je kdaj kaj pomenilo? Da potem gre vse to v pozabo, da misliš in živiš samo enkrat..potem zakaj se sploh tako trudiš živeti če tako misliš?
Bom še jaz odgovoril, čeprav je bilo namenjenu jypetu: ja, to je tvoje edino življenje in kar boš storil v njem, je vse, kar boš storil.
Zato je toliko bolj pomembno, da ga izkoristiš (zase) in ga ne zapravljaš z ukvarjanjem z ireacionalnim in nerealnim (z bežanjem od realnosti, namesto da bi s pomčjo razuma uvidel in sprejel realnost ter znotraj nje naredil največ, kar se da).
Če bo potem šlo vse v pozabo? V tvojo vsekakor, ker te ne bo več, da bi se spominjal.
Zakaj se truditi živeti? Za lastno veselje in srečo. Za take lepe trenutke, kot si jih ti ene par opisal.
Za srečo na tej zemlji in danes, ne zanima me "boljši jutri mojih vnukov" (razen v skrajno dobesednem smislu), tudi ne 'nebeško kraljestvo', 'Novi Jeruzalem' ali '72 devic', ker ničesar od tega ne bom doživel (ker ne obstaja).

človeški razum je nekaj čudnega..skrivnostnemu in nerazložljivemu se upira kot hudič križa..
Ravno v tem je vrednost človeškega razuma - da hoče odkriti pravo realnost in izboljšati svoje stanje v njej. Če razumu dovolimo pravilno delovati (ga uporabljamo) ter se upiramo ideji 'skrivnostnosti' in 'nerazložljivosti' ampak si prizadevamo skrivnosti razložiti - z razumom in logiko, kajpak. Se ne zatekamo v bluzenje.

pač nekateri ljudje niso dojemljivi ali nikakor nočejo dojet takšnih stvari..preveč se oklepajo znanstvenih razlag..
Ravno tisti, ki nočejo 'dojet da se ene stvari nedoumljive', pravilno uporabljajo razum. Mnogo stvari še ni dojetih (ta moment), nobena pa ni nedojemljiva.
Bluzenje, kako eni 'ne razumemo višjih stvari', je samo patetično kričanje človeka, ki je zaradi lastne nemarnosti/strahu/lenobe zavrgel svoj razum, se zatekel v lažni svet iluzij, sedaj pa bi rad v svoj drek zvabil še nekatere, ki jih tudi mika tako bluzatorstvo, pa še niso povsem zavrgli razuma, svojega največjega bogastva.

Shit pol nas pa na faksu pri filozofiji narobe učijo
To je žal precej verjetno, da.

Aha, če prav razumem, ti si študent filozofije, ampak (sodeč po tvojih postih v forumu) se precej ukvarjaš z alieni in duhovi etc in v to verjameš? Ojej, ojej...
Očitno je filozofija včasih sicer bila znanost o uporabi in razvoju razuma, zdaj pa je zgleda samo še krožek zavračanja in uničevanja razuma in fabrikacije fantazijskih svetov...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

R33D3M33R ::

Tu se pa ne bi strinjal s tabo..predvsem z vesoljci>:D ..a veš če nekaj sam doživiš, pa sem doživel lucidne sanje, potem paralizo, pa lebdenja nad svojim telesom(da prav videl sem svoje telo, kako leži na postelji)


Vse tele zadeve sem doživel tudi jaz. Lucidne sanje sem povzročil sam s treniranjem (kar si verjetno tudi ti), za paralizo sem nekak pogruntal, da me je verjetno prijel krč medtem ko sem spal in sanjal. Je pa bila ta paraliza hud šok, saj se mi je v sanjah zdelo, da bom izgubil zavest. Čutim sem, da mi v glavi razbija in v ušesih piska in z vsakim trenutkom sem težje dihal. Po nekem čudežu se mi je nato uspelo zbuditi. Vsekakor nora izkušnja.

Tudi lebdel sem že nad svojim telesom in sicer se je to zgodilo tik preden so se lucidne sanje končale. Ne vem kdaj in kako sem lahko videl sebe v taki poziciji, da so se možgani spomnili. Mogoče je pa bil to le trik in sem se spomnil kako sem kje videl koga ležati na tak način, možgani so pa namesto njegovega obraza prilepili mojega in mi dali občutek, da sem to jaz.

Zgodilo se mi je že, da sem se ponoči zbudil (sem se res) in pri mojih nogah videl najbolj pošasten obraz, kar sem jih videl. Hecno je bilo, da se glede tega nisem preveč sekiral in sem kar spet zaspal :). Možno, da je bila le igra senc, saj kasneje kaj takega nisem videl več.

Ker mislim s trezno glavo, vem da so ti doživljaji le plod moje domišljije. Čeprav ne izključujem možnost paranormalnega, se vseeno nagibam k znanstvenim razlagam.

Mnogo je nepojasnjenih stvari, ki bi jih mnogokateri pripisali sreči, drugi naključju tretji pa bi zaman iskali znanstveno razlago.

Recimo en hec: predvčerajšnjim sem igral remi (igrala sva dva igralca), kako je mogoče, da sem skoraj desetkrat zaporedoma izgubil pa sem se vedno prvi "odprl". Enkrat sem izgubil pa sem v prvi potezi v roki obdržal le eno karto! Nenavadna sreča nasprotnice? Morda. Goljufanje? Težko verjetno, saj sem polovico iger mešal jaz. Znanstvena razlaga? Bi jo rad slišal :) . Sam sem trdil, da je zagotovo sklenila kak pakt in da naj nehama. Nekaj ur kasneje sva pa ponovno pričela in lej ga zlomka, razmerje med zmagami je bilo kar naenkrat simetrično porazdeljeno. Razlaga?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jype ::

R33D3M33R> kako je mogoče, da sem skoraj desetkrat zaporedoma izgubil

Slab kvartopirec? :)

R33D3M33R> Znanstvena razlaga? Bi jo rad slišal :)

Saj jo poznaš. Verjetnost za kaj takega je majhna, vendar daleč od tega, da bi bila nična - kar potrjuje tudi tvoja izkušnja nekaj ur kasneje.

PacificBlue ::

@jype
@username

Joj joj...bluzita vidva po svoje.No sj prav.:\
Tule se razlikujemo v eni poglavitni stvari..Jaz raje uporabljam "čutenje"(čustva), kot razum.Ker razum izvira iz ega.In ego je zame največji sovražnik človeka.Je zaviralo,ki opočasnuje človekov duhovni razvoj. Poglejta vse umetnike, filozofe, glasbenike..od kod njim ta navdih, ta žilica, da ustvarjajo..Iz razuma? Ne absolutno ne..Ampak iz notranje globine njihovih duš, iz nekakšnega hrepenja in "čutenja"..
Absolutno pa nikakor nočem(in ne morem) biti nad nikomur,kakor pravi username.Ker ego sem že ubil nekaj čas nazaj...
Priporočam vama knjigo od David-a Hume-ja-Raziskovanje človeškega razuma.(dobita jo v vsaki knjižnici).
In username klatiš take bedarije..resno..če bi vsaj mal poznal filozofijo bi vedel, da so že v antiki filozofi resno razpravljali o duši in njenem nesmrtnem življenju..in o tem smo se tudi mi učili na faksu oziroma to je že sestavni del filozofije od antike naprej.Pa a sploh veš kaj pomeni beseda filozofija?Malo se pouči prosim.. KLIK

Edit:

Filozof (φιλόσοφος) je oseba, ki se s filozofijo ukvarja. Med drugim preučuje vprašanja o naravi realnosti, kar pomeni, da se opiramo zgolj na lastno razumevanje in ne na religijo ali na mišljenje drugih ljudi

Zgodovina sprememb…

jype ::

PacificBlue> Ker razum izvira iz ega.

Ojejej, kje si pa to bučo pobral?

Jaz precej vem o čustveni inteligenci in se zavedam njene pomembnosti tako v družbenem kot v duhovnem oz. samorefleksivnem udejstvovanju, a to še zdaleč ne pomeni, da razum nima vedno prav.

PacificBlue> Je zaviralo,ki opočasnuje človekov duhovni razvoj. Poglejta vse umetnike, filozofe, glasbenike..od kod njim ta navdih, ta žilica, da ustvarjajo..Iz razuma? Ne absolutno ne..Ampak iz notranje globine njihovih duš, iz nekakšnega hrepenja in "čutenja"..

Nakladaš. Duhovni "razvoj" nič ne pomeni, če pri tem zanemarjaš razum. Poleg tega... s kakšnim umetniškim delom se pa lahko ti pohvališ, ki tako čislaš "notranjo globino duše" ?

PacificBlue> že v antiki filozofi resno razpravljali o duši in njenem nesmrtnem življenju..

Kdo pa pravi, da so antični filozofi avtoriteta na tem področju?

PacificBlue> Priporočam vama knjigo od David-a Hume-ja-Raziskovanje človeškega razuma.(dobita jo v vsaki knjižnici).

Nimam časa prebrat vsega tega. Že tako se prepogosto ubadam z vprašanji povezave med kognitivnimi sposobnostmi in nevrološkimi mehanizmi.

PacificBlue> in o tem smo se tudi mi učili na faksu oziroma to je že sestavni del filozofije od antike naprej.

Preberi še kaj od Žižka, da ti bo bolj jasno, kakšna je sodobna filozofija (ki se ne opira na neke zastarele in čudaške konstrukte).

Česar ne moreš izmeriti, tega _NI_.

PacificBlue> Med drugim preučuje vprašanja o naravi realnosti, kar pomeni, da se opiramo zgolj na lastno razumevanje

Zgolj na lastno razumevanje? Potem me pa sploh ne čudi, da je tvoje preučevanje tako... trhlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

username ::

Tule se razlikujemo v eni poglavitni stvari..Jaz raje uporabljam "čutenje"(čustva), kot razum.
In to je tvoja izvorna napaka, iz katere izhajajo vse nadaljne.

Ker razum izvira iz ega.In ego je zame največji sovražnik človeka.
Ups, se popravljam. Tole je tvoja izvirna napaka, v bistvu (pa tudi smatranje ega kot slabega, to je ena poglavitnih napak dandanes).

Je zaviralo,ki opočasnuje človekov duhovni razvoj.
V resnici je obratno. Ta famozna "duhovnost", kot si jo mistiki predstavljajo, je zaviralo razuma.
Res je sicer, da se mistikom potem zdi tako, kot je zapisal PacificBlue, ampak to je pač samo posledica zabluzenega uma.

In username klatiš take bedarije..resno..če bi vsaj mal poznal filozofijo
Res je, ne poznam detajlno del vseh filozofov (in "filozofov"). Kar mi fali, je pa kvečjemu poznavanje terminologije ter poznavanje nekaterih filozofskih del (pa ni nujno da je sploh kaka korist, da bi se s katerimi od njih trapil v prevelike detajle, če so nekateri zblojeni.)

Pa a sploh veš kaj pomeni beseda filozofija?Malo se pouči prosim..KLIK
Sem kliknil.
Tam med drugim piše tudi: "Filozofija se od religije in umetnosti razlikuje tako, da vztraja pri razumu." To je v redu, se povsem strinjam. BTW pa to logično pomeni, da v trenutku ko zavržeš razum, zavržeš tudi filozofijo (nima veze, če tega ne priznaš - tako pač je, po sami definiciji).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

PacificBlue ::

@jype

Ojejej, kje si pa to bučo pobral?

Na njivi, ki se ji reče "zavedanje".Pa tudi sprva iz New Age knjig, ki jih seveda ti ne bi "razumel".

a to še zdaleč ne pomeni, da razum nima vedno prav

Tako je. Razum nima vedno prav(včasih ima včasih nima)..tako kot ti.

Nakladaš. Duhovni "razvoj" nič ne pomeni, če pri tem zanemarjaš razum. Poleg tega... s kakšnim umetniškim delom se pa lahko ti pohvališ, ki tako čislaš "notranjo globino duše" ?

Pišem pesmi, igram kitaro(ustvarjam glasbo),ukvarjam se z videom(art filmi) in tudi narišem kdaj kaj..

Preberi še kaj od Žižka, da ti bo bolj jasno, kakšna je sodobna filozofija (ki se ne opira na neke zastarele in čudaške konstrukte).

Sem že.

Zgolj na lastno razumevanje? Potem me pa sploh ne čudi, da je tvoje preučevanje tako... trhlo.

Saj vse stvari, ki jih delamo slonijo predvsem na na lastnem "razumevanju" in dojemanju. A si pozabil?.

jype ::

PacificBlue> Razum nima vedno prav(včasih ima včasih nima)..tako kot ti.

Motiš se. Lahko seveda dokažeš, da se jaz motim: povej mi primer, v katerem razum nima prav. Če te veseli lahko poiščeš celo takšen primer, v katerem pravilnejšo razlago dosežeš z duhovnim analiziranjem problema.

PacificBlue> Pišem pesmi, igram kitaro(ustvarjam glasbo),ukvarjam se z videom(art filmi) in tudi narišem kdaj kaj..

No, jaz igram bas (seveda tudi kitaro), svoj prvi art film (zelo zabaven) smo s kolegi posneli pri 14 letih, risanje mi gre sicer bolj slabo od rok, ampak ker vem, da je vse skupaj le stvar treninga, sem prepričan tudi v to, da bi se lahko naučil risat, če bi se pojavila potreba. Poleg tega se ukvarjam z letalskim modelarstvom, fotografijo, elektrotehniko in elektroniko ter programiranjem.

Pesmi sicer pišem, ampak menim, da niso za javno potrošnjo. Sem zelo samokritičen.

PacificBlue> Saj vse stvari, ki jih delamo slonijo predvsem na na lastnem "razumevanju" in dojemanju. A si pozabil?.

Ne. Beseda razumevanje mora biti zapisana brez narekovajev.

Če naj se filozof zanaša zgolj na lasten razum, potem čustveno in duhovno sfero lahko zgolj obravnava, ne sme pa se ju posluževati - če to počne, izgubi objektivnost, ki je lastna izključno razumu in je integralni del znanstvene metode in znanosti nasploh.

PacificBlue ::

@username

Filozofija se od religije in umetnosti razlikuje tako, da vztraja pri razumu

no potem mi pa lahko rečeš, da sem religiozni filozof ali bolje umetniški filozof.

jest10 ::

PacificBlue@
Jaz bi ti raje rekel, da si mešalec megle

PacificBlue ::

Motiš se. Lahko seveda dokažeš, da se jaz motim: povej mi primer, v katerem razum nima prav. Če te veseli lahko poiščeš celo takšen primer, v katerem pravilnejšo razlago dosežeš z duhovnim analiziranjem problema.

Citiraj kakšen svoj odgovor, med najino debato in boš videl..Jaz na žalost nimam več časa, da bi kaj poiskal, čeprav ne bi imel veliko dela.

Če naj se filozof zanaša zgolj na lasten razum, potem čustveno in duhovno sfero lahko zgolj obravnava, ne sme pa se ju posluževati - če to počne, izgubi objektivnost, ki je lastna izključno razumu in je integralni del znanstvene metode in znanosti nasploh.

Delno se strinjam.Saj jaz ne pravim, da sploh ne uporabljam razuma..ampak se pa tudi veliko poslužujem tudi čustvene in duhovno sfere..Saj se ti tudi..si žalosten, jokaš, hrepeniš, si srečen, imaš nekakšne občutke v sebi..to je vse to..čustvena sfera.A potem zaradi vsega tega tega izgubiš objektivnost? Mislim, da ne.

jype ::

PacificBlue> Saj se ti tudi..si žalosten, jokaš, hrepeniš, si srečen, imaš nekakšne občutke v sebi..to je vse to..čustvena sfera.A potem zaradi vsega tega tega izgubiš objektivnost? Mislim, da ne.

Seveda izgubiš objektivnost, saj to je ves point čustev.

Če razumeš, da so čustvene reakcije posledica evolucijskega razvoja, potem lažje sprejmeš njihovo funcionalnost kot povsem mehansko (čeravno v resnici biokemično).

PacificBlue> Citiraj kakšen svoj odgovor, med najino debato in boš videl..

Ne razumem te metode. Kaj naj bi z njo dokazal?

PacificBlue ::

@jype in ostali

Bi prav rad odgovoril..ampak za nekaj časa(1mesec približno) se umikam iz sveta Slo-techa in zanimivih debat..hvala vam vsem..Ampak nekaj bolj pomembnega me čaka, tako, da uživajte in ne bit jezni name;) caw

jype ::

Jaz sem jezen.

Postavil sem ti konkretno nalogo - poiskati in predstaviti primer, v katerem je odgovor razuma podrejen odgovorom duhovnega in/ali čustvenega obravnavanja istega primera.

Čeprav vem, da takega primera ne moreš najti, me vseeno jezi, da se kar "umikaš" - za razumnega človeka je namreč značilno, da ob pridobivanju znanja spreminja svoja stališča.

Morda se pa le motim glede tega, da si razumen človek.

Lepo se imej.

svenica ::

...Da potem gre vse to v pozabo, da misliš in živiš samo enkrat..potem zakaj se sploh tako trudiš živeti če tako misliš?

Oprosti, ampak to je zelo gnil argument.

Ravno zaradi tega ker je 'enkratno', se ti ne zdi? Mrtev oz. v 'neobstoju' boš itak neskončno, zato je tole tvoje življenje zadetek na loteriji. Ne ga zapravit z razmišljanjem o bedarijah, ker ti bo škodovalo na dolgi rok.

jype ::

Ja, s tem se strinjam.

Kar ostane za tabo so posledice tvojih dejanj, nič drugega.

Ravno zato se meni nune tako smilijo.

PacificBlue ::

@jype

Postavil sem ti konkretno nalogo - poiskati in predstaviti primer, v katerem je odgovor razuma podrejen odgovorom duhovnega in/ali čustvenega obravnavanja istega primera.

Sem ti moral odgovoriti, da ne boš mislil, da se umikam..Tak primer si lahko vzameš pri meni..Pri meni je razum podrejen odgovorom duhovnega ali čustvenega obravnavanja..recimo razumevanje samega, sebe, drugih in vsega kar obstaja..

@unready

Seveda to ni argument..to je vprašanje..upam da zdaj vsaj malo poznaš razliko..argument vsebuje točno določene elemente,ki jih pa v tem stavku..vprašanju ni...

Ravno zaradi tega ker je 'enkratno', se ti ne zdi? Mrtev oz. v 'neobstoju' boš itak neskončno, zato je tole tvoje življenje zadetek na loteriji. Ne ga zapravit z razmišljanjem o bedarijah, ker ti bo škodovalo na dolgi rok.

Tu imaš prav..Zato pa tudi trpim..Samo saj veš človeška radovednost ne pozna meja;) Zdaj pa res caw

Zgodovina sprememb…

username ::

Jaz pa sploh nisem jezen, za razliko od jypeta.
Jezen bi bil samo, če bi dopuščal možnost in "slutil", da je res kaj na tem česnanju o "višjih duhovnih sferah" in podobnem crapu.
Resda se občasno dokaj sočno izražam o teh stvareh, kar morda kdo zamenja za čustven odziv, ampak ni - zgolj ne vidim nobenega razloga, zakaj bi moral biti vljuden: povem direktno in neolepšano, če je kdo zaradi tega v solzah, je pa njegov problem (switch your reason and mind on, man!)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Jaz pa sploh nisem jezen

Saj jaz tudi ne, tisto sem napisal zaradi

PacificBlue> in ne bit jezni name

Če bi se zaradi takih reči resnično jezil, bi pa močno dvomil v kapaciteto lastnega razuma.

PacificBlue> Tak primer si lahko vzameš pri meni..Pri meni je razum podrejen odgovorom duhovnega ali čustvenega obravnavanja..recimo razumevanje samega, sebe, drugih in vsega kar obstaja..Vse to izvira iz iz mojega duhovnega in čustvenega zaznavanja in je podrejeno razumu..

Ja, ampak ta primer je ravno nasproten od tistega, ki sem ga zahteval od tebe. Jaz nič ne dvomim, da daješ prednost duhovnosti in čustvom, vidim pa, da te to stane pravilnih odgovorov. Vidim, da živiš v zmoti, da je tvoje življenje zlagano in polno težav, kar seveda sploh ni problem, dokler ne začneš škoditi tudi drugim - kar si recimo začel v tisti temi o nočnih morah, kjer si predlagal škodljive rešitve.

username> zakaj bi moral biti vljuden

Da nisi kot kakšen balkan boy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

username ::

jype, nemoj da vrijeđaš :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

Pa nisam ja, majkemi. Mora da je bio neki sablast :)

Kako se že reče... Search your feelings, Luke, and you will know it to be true!

mastAA ::

Ojla
Malo bi se navezal na tole temo, glede na to da sem zasledil da imate nekaj pojma o delovanju telesa, "psihe"možganov itd.

Mnenje/razlaga glede avtosugestije? Ful mi je zanimivo v kaj se lahko prepričajo nekateri (kristusove rane in podobno). Je kdo domač na tem področju?
Lp

opeter ::

Search your feelings, Luke, and you will know it to be true!


Luke, didn't you know, that this was your sister?! You sleeped with her...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PacificBlue ::

Ne morem še končati...:)

Razum je v filozofskem pomenu sposobnost človeškega uma, da ustvarja in operira z abstraktnimi pojmi..

No in jaz iščem to, da ne bi uporabljal razuma, ampak da bi abstraktni pojmi ,zaznavanja in ostale podobne stvari potekala direktno v mene ali skozi mene,da bi jih zaznaval takšne kot so in da se ne bi trudil z uporabo razuma, ker razum nima vedno prav..zato pravim, da razum izvira iz ega, iz notranjega jaza, ki ti govori, kaj je narobe in kaj je prav, je kot prepreka,ki ustvarja iluzijo..v resnici pa ni važno kaj je narobe ali prav..je samo to kar je..vseobsegajoča ljubezen..najbolj čista misel in občutek. Ljudje smo duhovna bitja, v vsakem izmed nas je Bog,kajti od Boga izhajamo in se v njega vračamo..Besedo Bog ne mislim na osebo ali mogočno bitje ampak na energijo, ki ustvarja življenja in je privsotna povsod v vsaki stvari..brez te energije ne bi bilo ničesar.

Lahko bi še nadaljeval in nadaljeval..v glavnem hotel sem povedati jype in ostali, da kljub temu da sem napisal da trpim..tu ne mislim na fizično trpljenje ali kakšno pomanjkanje ali kaj koli podobnega..ampak trpim ob zavedanju(pač vem), da obstajajo še čudovitejše in lepše stvari,kot je materialni svet, kot si ga vi zamišljate vi, pač svet, ki ga odkrivajo znanstveniki..mislim saj ta svet je tudi zanimiv in zelo lep ampak resnico iščete po daljši poti..saj na koncu bomo tako ali tako spoznali resnico..samo mogoče meni se bolj mudi:8) ker čas tako hitro mine..

Hočem reči na koncu, da je v bistvu vseeno kdo ima prav..ker pač vsak se rodi z namenom in potem v življenju ta namen tudi uporabi, oziroma izkoristi po svoji najboljši moči(no ali pa tudi ne-odvisno od človeške želje in zavedanju, da je tisti namen tista stvar pomembna,pač da ve kaj mora storiti ali delati v življenju)..Zato se opravičujem vsem, če se zdi komu, da sem ga "posiljeval" z svojimi mnenji..pač,ker so te stvari tako zanimive(zame) sem jih hotel deliti z vami..Ampak seveda na koncu koncev imate tudi vi prav..če bi trdil drugače, bi se motil;)

Lep pozdrav,

Matjaž

Nejc Pintar ::

razum izvira iz ega, iz notranjega jaza, ki ti govori, kaj je narobe in kaj je prav, je kot prepreka,ki ustvarja iluzijo

Iluzijo ti ustvarjajo kvecjemu custva. :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

PacificBlue ::

@Nejc

Mislim, da je bolj točno če rečeš, da iluzija ustvarja čustva.Prvo je razum..potem iluzija..potem čustva.

jype ::

PacificBlue> ker pač vsak se rodi z namenom

Pajade. S kakšnim namenom si se pa na primer ti rodil?

PacificBlue> da obstajajo še čudovitejše in lepše stvari,kot je materialni svet, kot si ga vi zamišljate vi, pač svet, ki ga odkrivajo znanstveniki..

Ti se kar tolaži...

PacificBlue> mislim saj ta svet je tudi zanimiv in zelo lep

Seveda je.

PacificBlue> ampak resnico iščete po daljši poti..saj na koncu bomo tako ali tako spoznali resnico..samo mogoče meni se bolj mudi ker čas tako hitro mine..

Daljši poti? Če misliš, da je pot skozi pravljice krajša, je to seveda čisto kul - pravljično-domišljijski svet (kar je vse, kar je v tvoji glavi, zunaj nje pa ne obstaja, vključno z vsemi čustveno-duhovno-ezoteričnimi pojavi) je tudi zanimiv, ampak moje skromno mnenje je, da čeprav lahko skozi abstraktne preslikave na zanimiv način opiše vzorce iz fizične realnosti, nima v tekmi z znanostjo in razumom nobene možnosti za prehitevanje, ker pravzaprav pravljice in duhovnost sledijo znanosti, ne pa obratno. Duhovni preskoki se človeštvu dogajajo v valovih, ki sledijo velikim znanstvenim odkritjem in spoznanjem - recimo dognanju, da je zemlja okrogla, da ni središče vesolja, da na fundamentalnem nivoju ne obstaja svobodna volja in tako dalje.

PacificBlue> Zato se opravičujem vsem, če se zdi komu, da sem ga "posiljeval" z svojimi mnenji..

Če svoje mnenje predstaviš na forumu, si s tem sprejel njegovo cefranje. Tudi če je mnenje obilno utemeljeno in ga spremlja zelo popolna logična razlaga to ne bo ustavilo nekaterih, a v tvojem primeru jaz mislim, da teh kriterijev ne dosegaš, sicer bi se s tabo verjetno strinjal.

Ne smeš nam zameriti, če tvoje mnenje poskušamo prikazati kot napačno, ker glede na to da je to takšne vrste debata pač moramo sklepati, da si ga podal zato, da slišiš še od drugih, kakšno se jim zdi.

Enako seveda velja za vse nas - če naša mnenja znaš obrniti tako, da se izkažejo za napačna, si pri tem vsekakor dobrodošel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PacificBlue ::

@jype

Saj pravim, da imaš prav,kakor tudi jaz. Tukaj je samo majhen ali velik problem. Namreč igra besed. Kakorkoli jih obrneš imaš ti prav ali jaz. Ne gre tukaj za pravilna mnenja. Ker jih ni ali pa so.Upam, da razumeš. Ali ne razumeš?

Človek bi rekel, da je to neka čudna logika. Ampak ni, je nekaj več.Jaz bi temu rekel sintaksa materinega jezika. Če boš to ovrgel lahko, da imaš prav ali da tudi nimaš prav.Možnih je več poti. Nobena ni napačna, ker vse vodijo k istemu cilju.Noben nima prav, oziroma noben nima narobe.
Kakorkoli v bistvu to sploh ni važno. Zmota ni pomembna . Važen je namen. In zato živimo.Zato živim jaz, zato živiš tudi ti.

Lp

Edit;

Odgovor na vprašanje, zakaj se človek rodi z namenom?

Preprosto. Tukaj na Zemlji si se rodil z namenom, da se nekaj naučiš. Da vesoljski kozmični energiji, daš zavedanje o tistem kar si počel celo življenje(slabe, dobre stvari).Zakaj misliš, da obstaja materialni svet? Da lahko Bog(kozmična energija) zaznava skozi materialni svet sam sebe.V tem je cela fora. Druge razlage Imho ni.Seveda jo boš Jype ovrgel, ampak to je samo zaradi zgoraj napisanih stavkov.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PacificBlue> Druge razlage Imho ni.

Imho pa je.

PacificBlue> Zmota ni pomembna . Važen je namen. In zato živimo.Zato živim jaz, zato živiš tudi ti.

Seveda, s tem se strinjam, razen glede zmote - pomembno je, da svojo zmoto spoznaš. Da sprejmeš argumente, ki jih lahko ovrednotiš in se ne oziraš na tiste, ki jih ne moreš.

Če ti nekdo reče, da je v peklu bolj vroče kot v nebesih, mu boš verjel?

ripmork ::

bog, bioenergija, "the force", Zeus, Qetzacoatal, Amon Ra, duhovi, hudič, nebesa...
isti šmorn.

vse to so koncepti s katerimi si človek razlaga življenje in ga razumeva, niso pa ti ideološki koncepti bistveni.
Prav tako ni treba človeku biti veren, bodisi v energijo, boga,... da bi znal cenit točno iste vrednote ali se obnašati na enak (pozitiven) način.
Pravzaprav obstaja še en koncept, ki je mnogo bolj simplificiran, enostaven - vsaj jaz ga imenujem realna tla™.

V končni fazi je v resnici povsem vseeno kam po ideologiji spadaš, razlika je recimo samo v tem, da je koncept boga/višje sile zapakiran v 1000 različnih "editionov",
medtem ko je koncept realna tla™ bistveno bolj preprost, zavzame manj prostora na "trdem disku", pa tudi ram managment je boljši.
Pa še fizika ga podpira.
Morda na prvi pogled izgleda dolgočasen ali preveč preprost (prazen za nekatere), a je v svoji preprostosti odličen. Nekako kot Apple kar se dizajna tiče:D

pa da ne bom totalno offtopic: kot otrok sem po tem, ko sem prebral dosti o duhovih, enega "zagledal" v polsnu tudi sam - in imel nekaj časa resne težave pri spancu, naenkrat je bil vsak gib zavese sumljiv in trajalo je nekaj let, da sem si to teorijo o duhovih izbil iz glave. Na koncu ugotoviš da je vse le v glavi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weather modifications and Haarp (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15911620 (5899) krneki0001
»

Nova gripa in farmacevtske družbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1189920 (7106) nejcpirc
»

Kaj veste o Lizbonski pogodbi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16910643 (6832) Ziga Dolhar
»

Najstnika obsojena zaradi virtualne kraje :S

Oddelek: Loža
192596 (1650) jype

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79127848 (18959) WarpedGone

Več podobnih tem