» »

Nova gripa in farmacevtske družbe

Nova gripa in farmacevtske družbe

«
1
2 3

c0dehunter ::

Kakšno pa je vaše mnenje glede nove gripe? Zadnji podatki so mi dali nek preblisk, da je mogoče to celo labaratorijsko vzgojen virus - razlog: denar. Po drugi strani pa težko verjamem, da bi farmacevtski lobi kaj takega storil, predvsem pa ne vem, kako bi prikrili dokaze.. Gotovo vsi uslužbenci ne molčijo.
Ampak potem spet, kaj vse se je dogajalo v zgodovini zaradi denarja, pa je kasneje le prišlo na plano in šokiralo javnost, čeprav je bil v času izvajanja vsak sum zavržen kot neutemeljen in nesmiseln.
V konkretnem primeru; povezava med novo gripo in Roche, proizvajalcem Tamiflu-ja. Le poglejte Hrvate, kako so planili nad zdravili in koliko so pripravljeni plačati. Verjetno niso edini. Seems like a golden mine!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

zee ::

Hmnja.

Vsako leto umre zaradi sezonske gripe 30.000 ljudi v ZDA (Vir.), na letni ravni sem zasledil stevilko 250.000 (Vir.), kar je v primerjavi s trenutnim stevilom zrtev gripe (19 v Mehiki in 1 v ZDA - Vir.) povsem zanemarljiva stevilka.

V glavnem, dogaja se ze videno, namrec: glede na zgoraj podani stevilki lahko recem, da se ponovno zganja panika po nepotrebnem, tako kot se je to zgodilo pred nekaj leti zaradi pticje gripe, ko so bili vsi casopisi polni naslovov, kako da se bliza konec sveta in cloveske vrste. Dejansko se ni zgodilo nic.

Se pa verjetno v ozadju dogaja kaksna nespodobna zadeva, prasicja gripa pa je le krinka.

EDIT: dodal povezave in zadnjo poved.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Super Sonic ::

Stokanja je (bilo) po eni strani absolutno preveč. Cele dneve na vseh kanalih in postajah nabijajo eno in isto, a iz avijona se vidi, da vse skupaj pač ni ravno najbolj hudo, še posebno zadnje dni, ko so dobesedno vlekli za lase vse skupaj. Žalostno, kot da ne bi imeli česa drugega za "glodati".

Kar se pa tiče raznih famacevtov - verjamem na nek tržni vpliv na medije. Se pravi nekje se umetno naredi neka panika, potem pa domine in "voula". Še posebno ob času krize pride prav. Ali pa tudi ne, ker farmacevtom gre vedno dobro.

Ugibati, da so resno spustil nek virus na "trg" je pa prevelika špekulacija za resno debato. To "paše" v kakšne filme.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Tomi ::

V podobnih primerih, novopečeni slovenski bogataši in "bogataši" ter proizvajalci dragih terencev, poglejte jih, kako so planili nad njimi in čemu vse so se pripravljeni odpovedati. In še veliko teh primerov.

Nekaj dejstvev:
-Rochu je načeloma precej vseeno, ker je večina Tamifluja, ki je recimo v Sloveniji, že pri drugem posredniku ali končnem členu verige in je podjetje že dobilo plačilo.
-Tamiflu, ki je trenutno na trgu, ima roka uporabe 06 in 12 2010
-navadna gripa pobije precej več ljudi kot ta sedaj
-95% (po moji oceni) ljudi, ki so ga kupili, Tamifluja ne potrebuje
-mediji so v času, ko ljudi ne želijo več zasuvati z negativnimi novicami o recesiji, spet pretiravali ("kaj potem, če pri nas na cesto vržejo 500 ljudi, v Mehiki je pa že 100 mrtvih zaradi prašičje gripe")
-ljudje so načeloma precej nekritični

Gre za splet okoliščin, tako da, po mojem mnenju, teorije zarote ni.

(in da bo res objektivno, sem sicer farmacevt, ampak iz osebnih razlogov daleč od pristaša farmacevtske industrije)

Ali pa tudi ne, ker farmacevtom gre vedno dobro.

Se strinjam, da industrija, po mojih podatkih, ni utrpela škode, recesija pa je menda zadnje čase izgovor za stagnacijo plač in pasivno politiko zaposlovanja.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

T0RN4D0 ::

Eh to ne moreš verjet kakšne neumnosti. V californiji umre 1 (ena) oseba in je že energency in cela panika. Hkrati na letni ravni umira četrt miljona ljudi za gripo, in ni nikjer nobene panike.

Še ena medijska neumnost, v neki se zapičijo in naredijo iz muhe slona. Čez en mesec bo kost preglodana po dolgem in počez in se bojo zapičl v kakšno 100 let staro grobišče in tam odkrival toplo vodo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mtosev ::

Quickvote
Do you think the threat of swine flu has been overblown?
Yes 83% 97899
No 17% 20360
Total Votes: 118259
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Super Sonic ::

Jah tukaj je potrebno biti pazljiv, vsaj jaz mislim da.

Eno je, ko odkrijejo neko novo vrsto gripe (ali podobnega sranja). Je že prav, da se svet obvesti in inštitucije, ki so zadolžene za takšne stvari, delujejo in obveščajo.

V tem primeru se je pač izkazalo, da ta gripa ni tako nevarna, poleg vsega imamo pa še zdravila na izmet. OK. Sedaj so vsi pametni, češ, da je bilo vse skupaj pretirano.

Mene še najbolj moti ta "jara kača", ko potem noč in dan poslušaš o vsem tem, kot da ne bi imel več drugih novic. In to gre čez vse meje in s tem se spotencira to, da folk hodi v naprej kupovat zravila, ki jih ne rabi (kot je Tomi rekel zgoraj). Pa je žalostno, ker gre za vse medije, širom sveta. To se mi zdi, da je problem. To, da pa obvestijo in povedo, da je v Mehiki v dveh dneh umrlo 60 ljudi za eno gripo, je pa fino vedeti, ane. Ker jaz si predstavljam, da bo izbruh kakšne "resne" epidemije izgledal podobno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

-ninja-91- ::

Kakšno pa je vaše mnenje glede nove gripe? Zadnji podatki so mi dali nek preblisk, da je mogoče to celo labaratorijsko vzgojen virus - razlog: denar. Po drugi strani pa težko verjamem, da bi farmacevtski lobi kaj takega storil, predvsem pa ne vem, kako bi prikrili dokaze.. Gotovo vsi uslužbenci ne molčijo.
Ampak potem spet, kaj vse se je dogajalo v zgodovini zaradi denarja, pa je kasneje le prišlo na plano in šokiralo javnost, čeprav je bil v času izvajanja vsak sum zavržen kot neutemeljen in nesmiseln.
V konkretnem primeru; povezava med novo gripo in Roche, proizvajalcem Tamiflu-ja. Le poglejte Hrvate, kako so planili nad zdravili in koliko so pripravljeni plačati. Verjetno niso edini. Seems like a golden mine!


Isto sem se jaz včeraj vprašal, ko sem na stvar pogledal s finančnega vidika farmacevtskih družb. Za zdravila imajo najboljšo možno reklamo, ki sploh lahko obstaja.

sword ::

Za zastori se verjetno dogaja veliko več, kolikor si mi lahko sploh predstavljamo. Hkrati pa so ugibanja o namernih izpuščanjih virusov iz laboratorijev (ali tudi ponesreči) za profit farmacevtskih podjetij in celotne industrije nesmiselna. Brez dokazov ni smisla v takem razpredanju.

Medijsko je gripa močno prenapihnjena. Sem pa slučajno zasledil mnenje strokovnjaka med pogovornim delom 24ur, ki verjetno povzame dejansko stanje - bati se namreč ni potrebno trenutne gripe, temveč tiste, v katero bi lahko ta mutirala in posledično zanjo ne bi bilo zdravila.

Pyr0Beast ::

Isto sem se jaz včeraj vprašal, ko sem na stvar pogledal s finančnega vidika farmacevtskih družb. Za zdravila imajo najboljšo možno reklamo, ki sploh lahko obstaja.
Pravtako za cepiva.

Medijsko je gripa močno prenapihnjena. Sem pa slučajno zasledil mnenje strokovnjaka med pogovornim delom 24ur, ki verjetno povzame dejansko stanje - bati se namreč ni potrebno trenutne gripe, temveč tiste, v katero bi lahko ta mutirala in posledično zanjo ne bi bilo zdravila.
Škoda se je bati nečesar kar tako ne moreš preprečiti :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sc0ut ::

Vsi se bojijo ponovitve španske gripe. Da pa se panika še zdaj razteguje, pa je malo preveč.

Pa btw, Tamiflu deluje samo prvih 48 ur.
Kasneje ga jemati je brezveze.

Bi pa bimo fajn da bi mediji gripo zdaj pozabili in se spet osredotočili na veliko sposobnost naše vlade, ki pozna odgovore na vse svetovne probleme.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jype ::

Saj je antonija povedal, da ni več daleč čas, ko bomo imuni na praktično vsak virus.

Sc0ut ::

Ko boš imel enkrat protitelesa proti vsem vrstam hemaglutinina(H1 do H16) in nevramidaze(N1 do N9) boš res imun:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Invictus ::

Toliko v info ...

V Mehiki bodo letos volitve ...

Interesi tam so pa močni za Američane ...

Sicer pa zakaj se bati prašičje gripe? ALi ste prašiči ????

Meni se zdi da je ta gripa nekaj brezzveznega saj je umrlo daleč manj ljudi kot od navadne gripe. Mogoče bi bilo dobro kupiti delnice podjetje Roche, ki proizvaja tamiflu. Ob pričji gripi so narasle za 50 %.

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Hitch-Hiker ::

Če so namenoma spustil al ne nebi ugibal. Če so so dobro skril dokaze on ne bi blo lahko dokazat. Mogoče se bo kdo čez 50 let zagovoru. Če niso itak nima smisla razglabljat.
Se je pa pojavlo ob prikladnem času, da se umakne pozornost od gospodarske krize. Ljudje se ne bojo več kaj prida zanimal, kaj se dogaja z gospodarstvom in bojo "poklicani" lahko mešali brez nadzora. Diverzija - tud zato verjetno tolko pompa. Moje mnenje.

Good Guy ::

sm lihk učer gledov 24ur pa je en reku da je v takih razmerah kot jih majo(v mehiki oz kjer je bolezen prišla na dan) nič čudnega da ni še kaj hujšega..

taka svinjarija, da glava boli... ljudje so ne umivajo, živali ležijo eno čez drugo, kopajo se v svojem dreku, pa še bi lohk našteval..

tole da bi pa bolezen zanalašč spustil..:)):)) kr neki
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

THX 1138 ::

tole da bi pa bolezen zanalašč spustil.. kr neki


V tem norem svetu je dvomiti o tem, da kaj takšnega ni možno malo preveč pogumno.;)

http://www.liveleak.com/mp.swf?config=h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

lebang1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

krneki0001 ::



Grozljivo ozadje prašičje gripe
Zločinski načrti se odvijajo pred nosom javnosti, pa nihče nič ne more.



Na internetu se je našel članek o ozadju prašičje in ptičje gripe. Gre za bioterorizem, ki ga je podprla Svetovna zdravstvena organizacija (WHO), zanj pa so poleg WHO in OZN obtoženi akterji iz kemične industrije, Baxter in Novartis, s podporo cele vrste politikov, vključno z Barackom Obamo.

Če si nekoliko spremljal dogajanje predvsem z zadnjo, ptičjo gripo, ko so mediji objavljali nasprotujoče si podatke, potem ti je moralo biti jasno, da je vse skupaj inscenirano s ciljem ustvarjanja psihoze strahu. Pa vendar - povej kaj več o tem članku.

Avstrijsko-irska raziskovalna novinarka Jane Burgermeister, ki piše za revijo Nature, je na 69 straneh obtožnice razkrila, da se pripravlja eden največjih zločinov v zgodovini človeštva. Obtožnica na FBI je vložena proti WHO, Združenim narodom in vrsti visokih ameriških vladnih predstavnikov zaradi poskusa izvedbe masovnega poboja. Gre tudi za poskus uzakonitve nasilnega cepljenja, ki je bilo predvideno v ZDA. Družbi Baxter AG in Avir Green Hills Biotechnology iz Avstrije sta obtoženi proizvodnje kontaminiranega cepiva ptičje gripe. Z umetno povzročeno pandemijo gripe so se nadejali visokih profitov. Novinarka predstavlja dokaze o vključenosti mednarodnih bančnih krogov pod nadzorom ameriške banke zveznih rezerv (FED ), ZN in NATO. Obtožene družbe in ustanove so povezane z visokimi predstavniki ameriške vlade na čelu z Barackom Obamo, najmočnejšimi bančniki Davidom Rotschildom, Davidom Rockefellerjem, Georgom Sorosom, poleg je tudi avstrijski zunanji minister Alois Stoger. Namen genocida je z umetno pripravljenim cepivom ptičje gripe izvršiti masovni poboj Američanov, pri čemer sodelujeta farmacevtski družbi Baxter in Novartis.

Takšna obtožba je zelo problematična zadeva, saj imajo obtoženi na svoji strani vse instrumente pravosodja in pregona. Treba je imeti res trdne dokaze, da je česa takšnega lotiš...

Novinarka predstavlja dokaze, da je bilo minulo zimo s strani avstrijske podružnice Baxter brez potrebnih strogih varnostnih ukrepov 16 laboratorijem v štirih državah poslanih 72 kg patogenih virusov, ki sodijo med najbolj smrtonosne biološke snovi na Zemlji. Na češkem je bilo cepivo uporabljeno na laboratorijskih živalih, ki so do zadnje poginile. Takšna obravnava cepiva je bila uporabljena kot priložnost za sproščanje, kar bi omogočilo povzročitev pandemije.

Kako pa je s prašičjo gripo?

V zvezi s prašičjo gripo so isti krogi razširili vest, da gre za zelo nevarno gripo, čeprav ni nič nevarnejša od drugih vrst gripe ali prehlada, za alarm pandemije pa je odgovorna izključno WHO. Obenem so vsi primeri umrlih za to gripo nedokumentirani. Strah pred to gripo je uporabljen kot krinka, pod katero bi lahko pričeli z masovnim cepljenjem prebivalstva s cepivom, ki pa je razvito prav zato, da povzroči smrt. V gradivu so dokazi, da je Novartisovo cepivo proti ptičji gripi lani poleti ubilo 21 poljskih brezdomcev - očitno so bili poskusni zajčki. Iz obtožbe je razvidno tudi, da se hkrati odvija tudi priprava taborišč in mest za masovni pokop žrtev. V ozadju je mednarodna kriminalna združba, ki se skriva za ZN in WHO, njen cilj pa je zreducirati svetovno prebivalstvo za 5 milijard v naslednjih desetih letih. Z ustrahovanjem bi prisilili prebivalstvo, da se odreče svojih pravic, nasprotnike in okužene pa bi strpali v koncentracijska taborišča. S takšno redukcijo prebivalstva bi se brez težav dokopali do naravnih virov - vode in nafte. Z izločitvijo demokratičnih institucij ZDA bi lahko državo priključili novi Severno ameriški zvezi, ki bi bila pod popolnim nadzorom kriminalne združbe.

Slišati je prav grozljivo. A kot rečeno, vprašanje je, kakšni so dokazi...

Med dokazi so dokumenti, ki dokazujejo, da je bil virus prašičje gripe H5N1 umetno pripravljen v laboratoriju iz virusa španske gripe, ki je kosila leta 1918. Virus je bil namerno izpuščen v javnost v Mehiki. Obisk predsednika Obame je v povezavi s tem dogodkom. Obstajajo dokazila, da je Novartis uporabil vakcino kot biološko orožje in da je WHO aktivno vključena v ta program z namenom ustvarjanja pandemije. Zanimiva je izjava Dr. Jerry Tennant-a, da je k razmahu španske gripe konec 1918 obilno pripomogla masovna uporaba aspirina, ki niža telesno temperaturo in slabi imunski sistem. Podobno vlogo ima tudi Tamiflu, ki prav tako niža telesno temperaturo. Med dokazi so tudi dokumenti o vpletenosti Bilderbergerjev (sestanek v Atenah 14. do 17. maja 2009) in Iluminatov.

V zvezi z Bilderbergerji nama je jasno, da njihove načrte ubogljivo uresničuje kompleksna piramidna struktura različnih organizacij in društev, ki tudi poskrbijo za čiščenje zaprek. Bati se je, da z obtožbami ne bo mogoče prodreti, saj lahko še tako prepričljive dokaze preprosto razglasijo za ponarejene. Najpomembnejši učinek obtožbe je, da se svetovno javnost obvesti o zločinskih naklepih omenjene združbe in se spregleda njihovo dvolično politiko in zlorabo javnega zaupanja. Tisti, ki bodo poskrbeli za prave učinke, niso uradniki vladnih ustanov, ki imajo zvezane roke, temveč državljani - če se bodo uprli zločinskemu načrtu in cepljenju ter odrekli zaupanje oblastem.

Jane Burgermeister je najbolj zaskrbljena ker navkljub dejstvu, da je bila firma Baxter zasačena s krvavimi rokami, ta kljub temu nemoteno nadaljuje s pošiljkami "zdravila", ki naj bi ga spravilo na trg do julija letos.

Torej velja poskrbeti, da se informacija o zlonamerni okužbi preko cepiva čim hitreje razširi v javnost.

Čeprav je bila tožba pripravljena desetega junija letos, ni bilo v medijih o tem zaslediti niti besedice.


Če nebi bila vmes firma novartis, bi še rekel, da je kak košček od tukaj resničen, vendar novartis ne izdeluje tamifluja , torej je to sestavek, ki je prišel iz neke druge firme, ki hoče novartisu naprtit probleme in se s tem potegnit v ospredje.

smilyxx ::

Tale gripa se tudi meni zdi mal prenapihnjena. Sicer ne rečem da se ne širi hitro, sam s smrtnostjo pri 0,4% se nimamo kej velik za bat. Sodeč po wikipedii je H1N1 razsajala že leta 1918 (španska gripa), ko je bila smrtnost 2,5% (konc prve svetovne vojne, dvomim da so bli vsi pri močeh). Kdo ve kakšna je razlika med tema dvema gripama, ker jst jo ne najdem.

http://uk.finance.yahoo.com/echarts?s=R...

Upam da je tole prov polinkan, zanimiv je porast cene delnice podjetja Roche v marcu, ravno ko so odkrili prve primerke gripe v Mehiki. Kdo pa proizvaja to cepivo proti gripi?
Save water.
drink beer.

IceIceBaby ::

# CLAIM: "Do you know who markets Tamiflu? ROCHE LABORATORIES."

TRUE. Roche is a pharmaceutical manufacturer based in Switzerland.
# CLAIM: "Do you know who bought the patent for Tamiflu from ROCHE LABORATORIES in 1996? GILEAD SCIENCES INC."

GARBLED. Gilead Sciences, Inc. discovered Tamiflu in the early 1990s and still holds the patent. Gilead licensed development and marketing rights to Roche in 1996.
# CLAIM: "Do you know who was the then president of GILEAD SCIENCES INC. and remains a major shareholder? DONALD RUMSFELD, the present Secretary of Defence of the USA."

TRUE. According to Fortune magazine, Rumsfeld was Gilead's chairman from 1997 to 2001. It's unknown exactly how many shares he still owns in the company, but the value of his holdings is estimated at between $5 million and $25 million.


Tole vse pove :)

Zgleda, da je Rumsfeld ravno sredi nabave nove hiše ali letala, pa so spet podtaknili eno gripo, zagnali paniko preko medijev in spet razprodali celo zalogo Tamifluja.

OZZY ::

Stokanja je (bilo) po eni strani absolutno preveč. Cele dneve na vseh kanalih in postajah nabijajo eno in isto, a iz avijona se vidi, da vse skupaj pač ni ravno najbolj hudo, še posebno zadnje dni, ko so dobesedno vlekli za lase vse skupaj. Žalostno, kot da ne bi imeli česa drugega za "glodati".

Kar se pa tiče raznih famacevtov - verjamem na nek tržni vpliv na medije. Se pravi nekje se umetno naredi neka panika, potem pa domine in "voula". Še posebno ob času krize pride prav. Ali pa tudi ne, ker farmacevtom gre vedno dobro.

Ugibati, da so resno spustil nek virus na "trg" je pa prevelika špekulacija za resno debato. To "paše" v kakšne filme.



Mislim, da ste zgrešili point te gripe...Ne gre tako za umrljivost ampak za hitrost prenosa in koliko ljudi se okuži. In število okuženih gre z roko v roki z umrlimi. Če je umrljivost recimo 0.5% in se jih okuži milijon potem bo smrti 5000. Večja panika je zato, ker se z to gripo lažje okužiš kot z drugo.
Go with the flow.

OZZY ::

Ko boš imel enkrat protitelesa proti vsem vrstam hemaglutinina(H1 do H16) in nevramidaze(N1 do N9) boš res imun:)


Takrat pa bojo odkrili še h17 in mogoče n10 pa si vv riti :).
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Pyr0Beast ::

Right. Kot pa da se navadna gripa ne širi hitro ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Eh. Zdrava prehrana, veliko gibanja, pa običajno samozaščitno obnašanje, pa je gripa toast.

Double_J ::

Eh. Zdrava prehrana, veliko gibanja, pa običajno samozaščitno obnašanje, pa je gripa toast.


Ti se kar tolaži.
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Ti se kar tolaži.

H1N1 is no match for my immune system. Da zboliš, moraš biti v tesnem stiku z okuženim, bolj ko si odporen, dalj časa mora reč trajati. Nobenega razloga za preplah ni.

Double_J ::

Preko interneta se boš res težko okužil... vendar v trgovino pa menda le greš kdaj in šlataš bankovce.
Dve šivanki...

Double_J ::

H1N1 is no match for my immune system.


Umirali so v osnovi predvsem mladi z dobrim imunskim sistemom, zaradi pretirane reakcije.
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Umirali so v osnovi predvsem mladi z dobrim imunskim sistemom, zaradi pretirane reakcije.

Nope. Umirali so predvsem otroci in starejši, s šibkim imunskim sistemom.

Velika večina jih po tednu dni ozdravi, po 10 dneh pa niso več kužni.

Double_J> Preko interneta se boš res težko okužil... vendar v trgovino pa menda le greš kdaj in šlataš bankovce.

Od trgovine in šlatanja bankovcev se zelo težko okužiš, še posebej v poletnih mesecih, ko virusi manj časa preživijo na prostem.

Double_J ::

Nope. Umirali so predvsem otroci in starejši, s šibkim imunskim sistemom.


V Mehiki že ni bilo tako. Potem pa je morda zevolviral drugače.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> V Mehiki že ni bilo tako. Potem pa je morda zevolviral drugače.

V Mehiki je od par deset tisoč primerov umrlo par sto ljudi, ki so očitno imeli kompromitirane imunske sisteme. V razvitih državah so bili smrtni primeri zelo redki in praviloma v ogroženih skupinah.

podbevna ::

Po mojem je problem španska gripa. 1918 je prišlo tudi do izbruha H1N1. Imel je podobno dinamiko kot mehiška gripa (BTW zakaj se ne uporablja ime izvora? Kaj bo naslednja "nova nova" in potem "najnovejša" gripa?).

Torej velika kužnost in blag izbruh na severni poobli že spomladi in poleti, potem pa jeseni velika kužnost in do 50 % smrtnost! Predvsem pri zdravih odraslih zaradi t.i. citokinskih neviht. In zdaj za deja vu vse malo skrbi.

Po mojem je to pretirano, saj nikakor ni nujno da bo prišlo do enake mutacije. Mogoče je blag sezonski H1N1 izbil že velikokrat, pa je bil neločljiv od običajne gripe in se nihče ni sekiral. V vsakem primeru nas bo dobrih 30 % zbolelo za tem sranjem in v vsakem primeru bo nekaj ljudi umrlo, do hude oblike ala španska gripa pa verjetno ne bo prišlo.

P.S. Mesta, ki so imela 1918 poletne okužbe z blago obliko, so imela pozimi 40 krat manjšo smrtnost, ker so bili imunizirani. Flue parties IMO niso zako neumna ideja.

jype ::

podbevna> Flue parties IMO niso zako neumna ideja.

Če maš mejhne pamže pa tut najbolj brihtna niso :)

podbevna ::

Seveda ne. Tudi če skrbiš za dedke, babice, kronične bolnike ne. Ali če je žena noseča. Te dejansko bolj umirajo zaradi mehiške gripe, kot od navadne... Mene skrbi zaradi vsega skupaj ravno zato, ker imam majhnega in zelo majhnega otroka.

Če bi bil pa zdrav in brez ogroženih bližnjih, pa bi se hotel zdaj okužiti.

Aja, glede na temo sem tokrat pozabil povedati: Teoretiki zarot ste bebci :).

Pyr0Beast ::

Aja, glede na temo sem tokrat pozabil povedati: Teoretiki zarot ste bebci :).
Ali pač zelo razgledane osebe ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

Aja, glede na temo sem tokrat pozabil povedati: Teoretiki zarot ste bebci :).
Ali pač zelo razgledane osebe ?


Ste že slišali za avstrijsko novinarko Jane Bürgermeister,ki je sprožila ovadbe zaradi bioterorizma, ki se ga grejo WHO, UN in par visoko rangiranih posameznikov v različnih vladah po svetu med njimi tudi avstrijskega ministra za zdravje.

Prosim preletite te linke:

http://ancavge.wordpress.com/2009/07/08...

http://birdflu666.wordpress.com/2009/07...

http://www.scribd.com/91177info

Intervju z Jane:



Edit:dodal link

Zgodovina sprememb…

jype ::

Smo prebral in še vedno vemo, da ste zmešani.

bluefish ::

@PB: koliko si že nakazal? >:D

JanK ::

Po mojem je to pretirano, saj nikakor ni nujno da bo prišlo do enake mutacije. Mogoče je blag sezonski H1N1 izbil že velikokrat, pa je bil neločljiv od običajne gripe in se nihče ni sekiral. V vsakem primeru nas bo dobrih 30 % zbolelo za tem sranjem in v vsakem primeru bo nekaj ljudi umrlo, do hude oblike ala španska gripa pa verjetno ne bo prišlo.


Saj H1N1 je sezonska gripa, oziroma je najpogostejsa varianta virusa, ki povzroca gripo. In ja, to je taista spanska gripa, na katero pa je clovestvo postalo dovolj imuno, da je smrtnost majhna.

Problem pri tej novi varianti je mesanje genov prasicje, cloveske in pticje (kar H1N1 po svojem izvoru itak je) gripe, ki lahko vnese nove trike za sirjenje virusa znotraj in zunaj organizma, ozirima lahko povisa patogenost.

Tudi H5N1 (pticja gripa izpred nekaj let) je mnogo sort, od katerih niso vse tako divje patogene - celo nasprotno: ze vec kot 30 let se ve, da so divje race po celem setu okuzene s tem. Ampak naravna selekcija v tem primeru ne selektira za visoko patogenost, ker je sirjenje drugacno: z vodo v ribniku, ki jo raca pije, se okuzi, odleti v drug ribnik in se tam podela - virus se siri predvsem skozi prebavila. Ce bi bil mocno patogen, bi raca padla dol preden bi prisla do naslednjega ribnika.

Lahko pa ta sorta pride v gosto populacijo, kjer je mehanizem prenosa ponavadi preko pljuc. Tam pa je koristno, da naredi cim vec skode na pljucih in s tem pospesi razsirjanje s kasljanjem, ker je naslednja zrtev nekaj centimetrov stran. Posledica taksne selekcije je da nekatere sorte H5N1 pretvorijo notranjost pticev dobesedno v zolco - eden izmed redkih primerov, ko se virus razsiri po celem organizmu, ne, npr., samo v pljucih ali v prebavilih.

PacificBlue ::

Smo prebral in še vedno vemo, da ste zmešani.


Očitno ti zdravila že škodijo. Sicer pa hvala enako.

@PB: koliko si že nakazal?


42.000 evrov. Zdaj če mi ne verjameš je pa tvoja stvar.>:D

jype ::

PacificBlue> Očitno ti zdravila že škodijo.

Zdravila?

Zadnje zdravilo, ki sem ga pojedel, je bil antibijotik zaradi pljučnice kakih 15 let nazaj.

PacificBlue ::

PacificBlue> Očitno ti zdravila že škodijo.

Zdravila?

Zadnje zdravilo, ki sem ga pojedel, je bil antibijotik zaradi pljučnice kakih 15 let nazaj.


No potem bo pa kaj drugega. Ker lahko bi vsaj argumentiral.

IceIceBaby ::

Sej ni treba biti ravno genij, so ti jasne povezave. Samo nekateri majo plašnice na očeh.

Rumsfeld ima v lasti Gilead Sciences, ki ima patent za Tamiflu. Rumsfeld je že več kot 30 let v vrhu ameriške politike in je kot tak precej bogat in vpliven možakar.

Ne trdim, da je on, oz. katero od njegovih podjetji izdelalo virus in ga podtaknilo med ljudi. Mogoče tudi, ampak to niti ni potrebno. Vse kar je moral narediti je to, da je poklical par kolegov, lastnikov velikih založniških hiš in jim naročil naj naredijo paniko.

To je dovolj. V medijih se začne domino efekt in naenkrat je po celem svetu panika. Zaradi panike samo amerika kupi 20 miljonov enot Tamifluja (2 miljarde USD), drugje po svetu pa tudi prodajo vso zalogo.

Potem mine par let, in Rumsfeld rabi denar za kak nov NWO projekt in spet sproži paniko.

Aja...sej res, politiki v USA vladi že nebi delali takšnih svinjarij. Politiki so ja pošteni in dobrosrčni ljudje, ki delajo v dobro naroda.

bluefish ::

Ampak s tem, ko neko podjetje razproda vse zaloge zdravila, se ne prične masovno umiranje ljudi, kar naj bi bil kao eden od ciljev Svetlečih se.

podbevna ::



Saj H1N1 je sezonska gripa, oziroma je najpogostejsa varianta virusa, ki povzroca gripo. In ja, to je taista spanska gripa, na katero pa je clovestvo postalo dovolj imuno, da je smrtnost majhna.

Problem pri tej novi varianti je mesanje genov prasicje, cloveske in pticje (kar H1N1 po svojem izvoru itak je) gripe, ki lahko vnese nove trike za sirjenje virusa znotraj in zunaj organizma, ozirima lahko povisa patogenost.


Hvala, tega nisem vedel. Mogoče pa je tudi zato zdaj patogenost H1N1 tako majhna - ker smo že odporni na sorodne viruse in ker so najbolj občutljivi pomrli slabih 100 let nazaj, ko je prišel med ljudi? Upam, da je to res...

jype ::

kst> Rumsfeld ima v lasti Gilead Sciences, ki ima patent za Tamiflu. Rumsfeld je že več kot 30 let v vrhu ameriške politike in je kot tak precej bogat in vpliven možakar.

To je čisto res. Ampak tudi če so se potrudili in dejansko _naredili_ virus, ki ga dobiš v praktično vsaki stoječi vodi, za nas to ne predstavlja nobene razlike.

Ja, če je res (in bi se to dalo dokazat), bi bilo fino te ljudi spravit za zapahe, ampak z gripami se bomo borili tudi brez Rumsfelda in kaj jaz vem kakšnih priimkov še.

Konec koncev je tudi knjižna zbirka "Pet prijateljev" osiromašila literarno pokrajino naših otrok z dolgočasnimi in predvidljivimi, a popularnimi in predvsem zelo donosnimi zgodbami, ki so izpodrinile zanimivejšo, a tudi napornejšo literaturo.

Jebiga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

IceIceBaby ::

Ampak s tem, ko neko podjetje razproda vse zaloge zdravila, se ne prične masovno umiranje ljudi, kar naj bi bil kao eden od ciljev Svetlečih se.


Cilj je drastično zmanjšanje populacije. (primer:

Take gripe imajo lahko dvojen učinek. Na eni strani razredčijo ljudi v državah 3. sveta, na drugi strani pa zaradi panike delajo nenormalne profite v zahodnem svetu. Trenutno je verjetno namen prašičje gripe bolj zbiranje denarja, ker smrtnost tudi v revnih državah ni ravno kritična.

Ja, če je res (in bi se to dalo dokazat), bi bilo fino te ljudi spravit za zapahe, ampak z gripami se bomo borili tudi brez Rumsfelda in kaj jaz vem kakšnih priimkov še.

Konec koncev je tudi knjižna zbirka "Pet prijateljev" osiromašila literarno pokrajino naših otrok z dolgočasnimi in predvidljivimi, a popularnimi in predvsem zelo donosnimi zgodbami, ki so izpodrinile zanimivejšo, a tudi napornejšo literaturo.


Tudi, če kdo dokaže vse skupaj ne bo šel nihče za zapahe. Oz...verjetno bo šel tisti, ki je dokazal na en lep in dolg "dopust".

Primerjava s 5 prijateljev mi pa ni čisto jasna.

IceIceBaby ::

To je čisto res. Ampak tudi če so se potrudili in dejansko _naredili_ virus, ki ga dobiš v praktično vsaki stoječi vodi, za nas to ne predstavlja nobene razlike.


Odvisno iz katerega vidika gledaš. Če se boš okužil z gripo je res vseeno od kje je prišla in kdo ima plane za world domination.

Ampak naslov teme je "Nova gripa in farmacevtske družbe".

podbevna ::

Naj mi kst THX, PacificBlue in podobni povejo ali obstaja vsaj teoretična možnost za kakršno koli tragedijo s človeškim vzrokom (terorizem, vojna, puč, drugo nasilje...) ali naravnim vzrokom (epidemija, podnebna sprememba, vulkan...), ki ni del Velike Zarote?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokazi o bioterorizmu (prašičja gripa) (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Loža
161578689 (49239) softić

Najprej ptičja nato prašičja kaj bo naslednje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17715461 (3327) Tr0n
»

ž-žarki :O

Oddelek: Loža
141527 (1156) Pyr0Beast
»

Sorodstvene vezi predsednikov ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23314627 (9408) Gandalfar
»

Ptičja gripa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12512751 (8826) Tear_DR0P

Več podobnih tem