» »

Kaj veste o Lizbonski pogodbi?

Kaj veste o Lizbonski pogodbi?

«
1
2 3 4

SmeskoSnezak ::

Kaj veste o njej? Zakaj se o njej ne govori? Kdo ne dovoli objave v medijih? Hočejo politiki nam odvzeti vse pravice o naši prihodnosti? Ljudje se moramo očitno sami povezati in narediti, kar je prav.

Da slišim še vaše mnenje.
@ Pusti soncu v srce... @

kixs ::

Hmmm... nic ne vem o tem?! 8-O

Glede na prvi link, pa ni vse tako crno kot pravijo v drustvu Hervardi.

lp

Daedalus ::

Impulz evropskih političnih elit, da suverene nacionalne države poveže v sveženj enako-mislečih državljank in državljanov, je iz zgodovinskega vidika sicer že viden in razumljiv, vendar je v osmem letu tretjega tisočletja zahodne civilizacije globoko anahronističen in proti-evolutiven.

LOL. Za njih je verjetno evolutivno furat milijon malih, za meje zaprtih nacionalnih politik?

Ugovor pa tak...

Don't know, don't care. Če bo šlo EU na slabše, bom pa celino zamenjal s kako bolj perspektivno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SmeskoSnezak ::

Ja, prvo berem stavke : "bom pa šel iz slovenije". zdaj že berem: "bom pa celino zamenjal." Na koncu se boste še v orbito poslali v iskanju bolšega življenja? >:D Eni ste pa res smešni. :D

kixs97, vsaka stran govori tisto kar je njim všeč, resnica je torej nekje vmes.

Kje bi lahko videl to Lizbonsko pogodbo v vsej veličini?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

a lahko eden napiše en tak sumasumarum o tej lizbonski pogodbi, da bom vedu za kva se gre, na kratko seveda 0:)

kixs ::

Preberi si prvi link v prvem postu. Potem pa se druge. Saj vse skupaj ni vec kot 10 minut branja/gledanja.

Vse kar je res, je to, da NI NIC od tega v javnosti (javni razpravi), nic v medijih... kar je vsekakor ZELO cudno!

Pa ce je ze vlada "pokvarjena", zakaj nic o tem ne da ven kaksna druga politicna opcija - magari SNS ali Lipa!? ;((

V glavnem RESNO manjka vec informacij!

Gandalfar ::

Res je, Tiskano Delo » Iskanje .. nic se ne pise

Prikazujem 1-10 od 430 zadetkov za lizbonska pogodba.

SmeskoSnezak ::

Zanimiva citata:
Lizbonska pogodba je v Veliki Britaniji naletela na ostre kritike in po vseh napovedih bi jo Britanci zavrnili, če bi o njej odločali na referendumu. Brown, ki bo edini manjkal na slovesnem podpisu, naj bi poskušal s svojim obnašanjem doseči, da pogodba vendarle ne bi šla na referendum.

Nova pogodba EU, naslednica zavrnjene ustavne pogodbe, naj bi po načrtih začela veljati z letom 2009, vendar pa za dosego tega cilja čaka države članice ključna faza, v kateri jim je spodletelo pri ustavni pogodbi - ratifikacija dokumenta. Slovenija želi pogodbo ratificirati že januarja ter tako biti zgled drugim državam.

Vir: e-delo
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Našel sem celo link za celotno evropo kar se tiče referenduma za tole pogodbo.

Sicer pa zanimivo, tako večer kot 24 ur sta poročala raje o predsednikovi varnosti, kakor o vsebini, ki jo je Šiško predal predsedniku.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

jype ::

Če vas skrbi ta pogodba vedno lahko pišete svojim predstavnikom v parlament.

Če bo smiselnih pisem dovolj ni hudič, da ne bi kdo poslušal. Še mene so!

STASI ::

Kje bi lahko videl to Lizbonsko pogodbo v vsej veličini?

Lizbonska pogodba v vsej svoji veličini. Drugače ti pa v prvi povezavi prvega posta piše vse o pogodbi, z njo v nekem smislu hočejo delno nadomestiti Ustavno pogodbo, ki je padla na dveh referendumih. Več o pogodbah v EU imaš tu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

PacificBlue ::

Lizbonska pogodba ni nič drugega kot ustavna pogodba..z njenim podpisom oziroma ratifikacijo v parlamentu bo Slovenija prevzela evropsko ustavo..v tistem trenutku bo Ustava RS prenehala obstajati..to je tudi problem zakaj se o tem nič ne piše oziroma nič ne govori..profesorca na faksu nam je o tem govorila že meseca novembra, da se politiki in predvsem gospodarstveniki zelo bojijo tega oziroma jih je strah..
Vse to in še več so pa samo posledice dejanj in želja Illuminatov....

PacificBlue ::

Jelinčič je za referendum:

KLIK

Avby ::

Problem bo le slednji pomoje, ko se bodo izoblikovale določene elite v EU po podobnem vzorcu kot so se v Sloveniji. Kako boste to sprejeli?

Vrjetno tako kot to sprejemate v Sloveniji. Nekateri odobravate, drugi spet ne. Ampak procent ljudi ko to ne odobrava je pomoje dokaj velik.

jype ::

PacificBlue> v tistem trenutku bo Ustava RS prenehala obstajati..

To je laž.

PacificBlue ::

@jype

Ne vem zakaj nam bi profesorica lagala...sicer pa kaj misliš da je sploh Lizbonska pogodba?

PacificBlue ::

Problem bo le slednji pomoje, ko se bodo izoblikovale določene elite v EU po podobnem vzorcu kot so se v Sloveniji. Kako boste to sprejeli?

Te elite so že izoblikovane..že dolgo..

jype ::

Lizbonska pogodba je pogodba med državami članicami EU, ki določa pristojnosti organov EU in še en kup šmorna.

Tisto, zaradi česar je slaba, ni "ukinitev ustav držav članic", temveč prenašanje izvršne oblasti na neizvoljene organe EU in izvršne organe držav članic in zmanjševanje politične moči evropskega parlamenta.

Na države članice je bistveno lažje vršiti politične pritiske skozi njihove vlade, kot skozi ljudi, ki volijo evropski parlament. Enako velja za evropsko komisijo in ministrski svet.

Tako pogodbo sicer nujno potrebujemo, vendar mora biti usklajena z vsem, kar naj bi EU bila, ne le z interesi tistih, ki si lahko privoščijo "polnopravno" sodelovanje v birokratskem stroju EU.

STASI ::

Ne vem zakaj nam bi profesorica lagala...sicer pa kaj misliš da je sploh Lizbonska pogodba?

Profesorica česa in kje? Pogodbe tako Lizbonska kot udi druge (od pariške naprej) predstavljajo primarno pravo EU.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

PacificBlue ::

@STASI

profesorica ekonomije in geografije na eni izmed mb fakultet..

Vem,da sliši se čudno.. ampak rekla je skoraj bi jo lahko da citiral..da z prevzemom evropske ustavne pogodbe, bo slovenska ustava prenehala obstajati..

jype ::

No, če se ni nerodno izrazila ponesreči, potem se je zlagala.

SmeskoSnezak ::

jype, si si ti sploh pogledal kakšen link, ko sn ga dal?!? :\ Še enkrat, samo zate: KLIK

kregarija zastonj in za nič, ker bi si lahko kaj prej prebrali. :\
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kaj naj bi si prebral?

Blodnje enega nazija?

Jaz sem prebral tiste dele pogodbe, ki so me zanimali. Reč je seveda predolga, da bi celo predelal, ampak glede na tisto, kar sem v njej prebral, je tale hervardi tip sploh pogledal ni.

Saj vidim, kaj te tipe skrbi, še izpostavili so ekstra:

hervardi.com> 9. Nadaljnih širitev z vetom ni mogoče več zavreti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Avby ::

Te elite so že izoblikovane..že dolgo..


Načeloma to drži in se strinjam. A ni še vse tako premočrtno kot bi znalo nekoč biti.

PacificBlue ::

@jype

Res verjamem profesorici..tako, da misel, da bi lagala se mi zdi že res rahlo bizarna..

jype ::

Tudi meni. Po moje se je samo nerodno izrazila, ali pa je kje prebrala le napačno mnenje in ga brez kritične presoje povzela.

Da ne bo slučajno kdo trdil, da branim to pogodbo kot dobro - nikakor ne. Je pa fino, če se pogovarjamo o dejstvih, ne o govoricah.

PacificBlue ::

je pa fino, če se pogovarjamo o dejstvih, ne o govoricah.

Ja sj fino bi bilo če bi bila dejstva malo bolj jasna..tako pa lahko sami bolj kot ne ugibamo, kaj bo nam le prinesla ta pogodba..sicer pa najraje bi šel na referendum in glasoval močno proti..

jype ::

Jah lej...

Gradiva je ogromno. EU je vse prej kot enostavna tvorba. Če misliš, da se moraš angažirat - se angažiraj!

Preberi reči, preberi spremenjeno EU pogodbo, piši ljudem v EU vprašanja (saj zato so tam, zato jih tudi plačujemo) glede te pogodbe in predvsem piši svojim evropskim poslancem, da te reč skrbi in da naj v tvojem imenu skrb prenesejo naprej.

SmeskoSnezak ::

jype, saj si bom prebral, jaz sn sam na hitro preletel vso zadevo in se zgrozil, zakaj ni o tem nič govora. Čist po kmečko namreč, če je res tak super duper fina zadeva tale lizbonska pogodba, zakaj nam (ljudem) nič ne povedo o njej? Kr sprejel bi jo, brez naše vednosti. Zato pa sn tud jaz naredo taki "hrup" tu gor na tem forumu zarad tega, da se nekateri, ki mal več delate s politiko, kaj mignete, pa nam tudi kaj povete, kolk je resnice na tem. A ne bi ravno zato, ker bi naj bla to super duper zadeva, javno govorit o tej lizbonski pogodbi , itd? Pa še nekaj me muči, enkrat je že splovitev takšne pogodbe pogorela. Le zakaj, me zanima? Kar se tiče angažiranosti, pa je lepo od nekaterih (pa magari so hervardi) da se vsaj nekdo angažira in obvesti ljudstvo. Ne rabimo se vsi. Eni radi spremljajo politiko, drugi pa ne.
@ Pusti soncu v srce... @

PacificBlue ::

Preberi reči, preberi spremenjeno EU pogodbo, piši ljudem v EU vprašanja (saj zato so tam, zato jih tudi plačujemo) glede te pogodbe in predvsem piši svojim evropskim poslancem, da te reč skrbi in da naj v tvojem imenu skrb prenesejo naprej.

A te evropske poslance pa potem nič ne skrbi al ne znajo razmišljati s svojo glavo..zgleda da ne..
Kakorkoli tudi moje pisanje evro poslancem ne bi nič spremenilo..samo drugače se pa res bojim, da za vsem tem stoji nekaj več kot samo mogočo ukinitev nacionalih ustav, da vse skupaj vodi v nekakšno super državo z zelo omejenimi posameznikovimi pravicami..

jype ::

PacificBlue> A te evropske poslance pa potem nič ne skrbi al ne znajo razmišljati s svojo glavo..zgleda da ne..

In zakaj nisi kakšnih drugih volil? Zakaj nisi kandidiral?

Ne pravim, da jim tega ne moreš očitat, pravim pa, da če jim že, jim moraš zares, osebno - piši jim.

SmeskoSnezak> jaz sn sam na hitro preletel vso zadevo in se zgrozil, zakaj ni o tem nič govora

Hecno, jaz pa nisem dobil občutka, da o tem ni nič govora - reč sem si prebral kmalu za tem ko je tisk pisal o sprejetju pogodbe v Lizboni.

Seveda sem mnenja, da bi bilo pametno reč še temeljito popraviti, preden se jo ratificira, o čemer sem se tudi razpisal v pismu tistih evropskih poslancev, ki te reči dejansko preberejo in nanje odgovorijo.

PacificBlue ::

In zakaj nisi kakšnih drugih volil? Zakaj nisi kandidiral? Ne pravim, da jim tega ne moreš očitat, pravim pa, da če jim že, jim moraš zares, osebno - piši jim.

Hm..vem..ampak to je lažje reči kot storiti..posebno če je že skoraj prepozno..Upam da referendum bo..Me pa skrbi tudi obnašanje nekaterih naših politikov..predvsem mislim na JJ, ki naj bi portugalskega kolega Socratesa opozoril na izvedbo referenduma..Vir: KLIK

STASI ::

Priznam, si nisem ogledal linkov v prvem postu. Pogledal sem samo prvega, ki je edini verodostojen. Glede Hervardov sem istega mnenja ko jype, niso "cool". Gotovo se stvar še da spremeniti in gotovo se jo bo še spreminjalo; od pariške in rimske pogodbe je bilo še polno enih sprememb od Single European Acta do amsterdamske pogodbe. Vse nadgrajujejo prejšnje.
SmeskoSnezak ali ti prebereš vse predloge slovenske zakonodaje oziroma vso sprejeto zakonodajo? Pa še eno vprašanje kako ste se izrazili na referendumu za vstop v EU? Problem evropskih poslancev je da jih je preveliko, že pri nas je težko kaj sprejeti ne pa v 785 članskem parlametnum, no vsaj s pogodbo se naj bi njih število zmanjšalo, kot tudi komisarjev.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

PacificBlue ::

Pa še eno vprašanje kako ste se izrazili na referendumu za vstop v EU?

Seveda za..tako kot 89,61% slovencev..drugo vprašanje pa je kako bi se izrazil zdaj,če bi se lahko še enkrat opredelil..

STASI ::

Takrat si sprejel vse prejšnje pogodbe, katere si imel možnost preučiti in se odločiti.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Daedalus ::

v tistem trenutku bo Ustava RS prenehala obstajati..

Al lažeš, al pa si, direktno povedano - zabit. Kot mora biti zabita oseba, ki ti je to povedala. Če je resnično tako izustila, si ne zasluži naziva profesorica. Pa brez zamere - nič osebnega. Zgolj podajam mnenje o čevljarjih, ki se grejo profesorje atomske fizike.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PacificBlue ::

Al lažeš, al pa si, direktno povedano - zabit. Kot mora biti zabita oseba, ki ti je to povedala. Če je resnično tako izustila, si ne zasluži naziva profesorica. Pa brez zamere - nič osebnega. Zgolj podajam mnenje o čevljarjih, ki se grejo profesorje atomske fizike.

Kaj pač morem..videli bomo tako ali tako vsi kaj bo..samo res upam da te potem ne bo glava bolela od tvojih težkih besed...oziroma misli kakršnekoli so že...

Daedalus ::

Ustava RS je firmly in place. In bo tako ostala, še dooolgo časa. Vsaj do takrat, ko bomo meli United States of Europe - kar pa ne bo kmal. Mi je pa osebno zelo v interesu, da se take obsoletnosti, kot so nacionalne države, čimprej zamenjajo s čim manj omejujočim. In mi je vedno bolj integrirana EU čisto lepo po volji. Če pa komu ni - well, your call.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PacificBlue ::

@Daedalus

Ja saj federativna zveza evropskih držav je cilj..saj se pa ja spomniš kako je z tem recimo v Zda ali kako je bilo včasih v rajnki Jugoslaviji?..Odločajo centri moči, ne pa neki lokalni šerifi...
Ta povezovanja držav so namenjena samo enemu cilju.. enotni svetovni vladi(One World Goverment)..če ne veš kaj to pomeni.. KLIK

Prosim te pa če pogledaš še tale posnetek;

KLIK2

STASI ::

Ja saj federativna zveza evropskih držav je cilj

Kje je to zapisano oziroma kje si to našel?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

PacificBlue ::

@STASI

KLIK


V bistvu pa vse kaže da bo tako...

Daedalus ::

Pa tud če, kaj je to slabega?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PacificBlue ::

@Deadalus

Boljšega vprašanja sploh ne bi mogel postaviti.:))

Samo verjemi odgovoriti na to vprašanje ni tako enostavno..ker je vse tako tako obširno oziroma toliko informacij, da sploh ne vem kje bi začel..

EDIT: mogoče bo ta stran kr dobra za začetek:

KLIK

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Lej, teorije zarote me ne zanimajo. Niti malo. Zanima me samo, kaj je slabega za EU ali za nas, če enkrat iz ternutno obstoječe EU rata federativna zveza držav?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

PacificBlue, a ti res misliš, da imajo ljudje v "drugih državah" drugačne probleme kot ti?

Da nam bo "težje ubraniti nacionalni interes"?

Ne ga lomt, no.

Edino, na kar bo morda treba malo bolj pazit, je kultura, ki si pa itak ne zasluži preživeti, glede na to kako z njo delamo zdaj.

PacificBlue ::

@Daedalus

Pa bi te morale zanimati..tako bi ti bila slika sveta v katerem živimo veliko bolj jasna..Škoda,samo hotel sem ti "razjasniti" stvari..

Glede vprašanja pa je tako, da se zelo veže na moj zgornji odgovor..pač v smislu zmanjšanja pravic in odločanja(parlament, sodišča-ukinitev ustave..), zmanjšanja pravic posameznikov,vedno težje življenje, višje cene.itd....lej v naslednjih letih nas čakajo takšne družbeno-politične spremembe da me je kr groza..te spremembe se zelo čutijo že od 911..to je bil trojanski konj s katerim so začeli Illuminati uresničevati svoj New Order Plan..prosim ne me čudno gledat oziroma brat..pa tako je na žalost.

Ziga Dolhar ::

Ukinitev ustave ...

Lej.

Od tle naprej te kaj prida resno ne morem jemat.
https://dolhar.si/

PacificBlue ::

@Žiga

Mi je žal..ampak včasih se res sprašujem a ste že res tok zabetonirani da ne vidite 5 cm pred sabo??..lej zakaj se pa to ne bi moglo zgoditi??A sploh poznaš ljudi(težko bi jim rekel ljudje), ki imajo resnično moč in vpliv na odločanja političnih odločitev tu v Eu in drugod po svetu(Amerika je tak lep primer)a veš kaj se lahko zgodi v primeru novega terorističnega napada na Zda??v Patriotic Actu je člen ki omogoča ukinitev ustave Zda in razglasitev izrednih razmer(ki pa bi se seveda, kot npr. vojna proti terorizmu vlekle v nedogled)..A si že slišal za Cio in projekt Mk-Ultra? Clinton se je v 90-etih celo opravičil američanom za te poizkuse..Isto zdaj delajo z nami preko medijev(Tv, časopisi, internet..itd)..pač želijo da misliš po njihovem..Upam da me zdaj vsaj mal bolje razumeš..

jype ::

PacificBlue> lej zakaj se pa to ne bi moglo zgoditi??

Ker ti nočeš, da se. Al hočeš?

PacificBlue ::

@jype

Pa marička itak da nočem..zato pa vas budim medvede, da se zbudite..
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weather modifications and Haarp (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15911677 (5956) krneki0001
»

Nova gripa in farmacevtske družbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1189960 (7146) nejcpirc
»

Sorodstvene vezi predsednikov ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23314598 (9379) Gandalfar
»

[FORK] Duhovi, voodoo and things (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
675624 (4664) R33D3M33R
»

nočne more (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627193 (6059) Keyser Soze

Več podobnih tem