» »

RAK

RAK

Tody ::

Mene sam zanima če kdo uoprablja UNITED DEVICES agenta za odkrivanje zdravil proti raku ?

Zadeva nekako poteka podobno kot SETI.
Glede na to da statistika pravi da bo vsak četrti zemljan zbolel za eno obliko raka mislm da je dobr da čim več ljudi pomga sploh, ker ti ni treba biti na netu in tudi cpu moči ne izrablja takrat ko ga ti rabiš.

http://members.ud.com/projects/cancer/i...
  • zaklenil: Tody ()

Thomas ::

Tole je vsak dan pomembnejša zadeva.

Mislim, da več kontra raku ne moreš narest, kot da zradiraš SETI in naložiš tole.

Tudi nisem prepričan, da lahko en dohtar v kliničnem centru ali farmacevt v Leku lahko nardi več, kot nekdo ki da dobro overklokano mašino na razpolago za ta namen.

Mislim pa tudi, da zdej so zadeve še bolj poskusne. Prava igra se bo tu začela čez leto ali dve.

Ni pa niti rečeno, da se res še ni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Bullshit.

... sicer pa že 100x predebatirano ...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

R0K ::

Meni se zdi stvar 100x bolj uporabna kot SETI, saj za alien-e sploh nevemo če obstaja, za raka smo pa sigurni ...

Thomas ::

Poglej, tele zadeve so čedalje manj bulšit!

Vsako zdravilo se v principu da izračunati. Z dovolj CPU in z znanjem kvantne kemije, ki jo konstruktorji takelih paketov definitivno lahko imajo.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Thomas: Predvidevaš da bo za leto, dve, svetovni multiračunalnik tipa UNITED DEVICES mlel podatke in reševal svet?

Thomas, ima tvoj dan tudi 24 ur? ...

Drugače pa nimam replik.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Thomas ::

Od katere firme računalnik bo tole mlel - še ne vem. Vem pa, da je to vsekakor možno in realno in da farmacevtska industrija gre tja.

Vem pa še nekaj drugega. Milijon današnjih PCjev je desetkrat močnejša mašina, kot IBMov najmočnejši stroj iz leta 2005.

Something beautiful will happen!

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cosmo ::

Hmm, kdo pa garantira da se na racunalniku izracunava formula zdravila proti raku in ne kaki drugi podatki...(vojska, nasa, ...)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

IR Babun ::

sem mu gor, ene 30 paketov odpakirov, po mi pa enga ni hotu nazaj poslat in druzga sprejet (sem 14 dni sprobavov), po sem ga pa dol zagonu
SCREW THE GOVERNMENT

Thomas ::

To so otroške bolezni sistema, ki bodo hitro prešle.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Uporabnik ::

sej je kul, sam pol ti pa še zdravilo drago zaračunajo... naj me dajo na seznam za popust, al pa dajo ven formulo, ki smo jo "mi" zračunali po "GPL" pogodbi

R0K ::

Jst pa samo nevem kako se tile paketki 'izračunavajo' ... tam na Top 1000 imajo nekakšne drugačne 'paketke' in jst nikjer ne vidim kulk jih mam ... z okol 50 bi že mogu pridet na list, sam vidite moj rank :\\

Moji trenutni statsi :

Points Generated (Rank) 5,106 (#240,746)
Results Returned (Rank) 52 (#226,671)

Sm pa kr lepo napredoval. če gledamo, da sem bil na začetku Rank #500.000 :)

Aia ... če kdo hoče se lohk pridruži Team-u ProgramiranjeCOM

Thomas ::

> sej je kul, sam pol ti pa še zdravilo drago zaračunajo

Za uporabo učinkovitega zdravila za raka sem pripravljen plačati kar precej. Ne glede na to, če sem jim dal za 100$ CPUja. Kdo ni?

:\\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Zelo lepo, večina ljudi z računalnikom ima zdaj vsaj en dober odgovor na očitek, da uporablja računalnik samo za igrice:)

Resno upam, da bodo pri tem projektu sodelovale dobre duše in da ne bo zlorab. Če bodo tudi zdravniki iznašli način za uničenje raka bo to zelo lepo...
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Thomas ::

Sej po srcu pa ni slab tale Burekar. Tudi to je treba povedat!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Hehe, kake fore. Nisem samo po srcu dober, nasploh sem dober človek.
Mean people suck!(Fat Mike from Nofx)
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Ikarus ::

Thomas

"Tudi nisem prepričan, da lahko en dohtar v kliničnem centru ali farmacevt v Leku lahko nardi več, kot nekdo ki da dobro overklokano mašino na razpolago za ta namen."

Neumnost - ne veš, o čem govoriš.

Burekar

"Če bodo tudi zdravniki iznašli način za uničenje raka bo to zelo lepo..."

Ga ne bodo nikoli. "Rakov" je mnogo in zelo veliko se jih da že zdaj lepo zdraviti, nekateri so sploh popolnoma ozdravljivi. Res pa je, da so še naketeri kritični, kjer se da malo ali nič narediti - zg. prebavila vključno z jetri, žolčnikom, pljuča npr.

Thomas ::

Zelo dobro vem, o čem govorim.

Bitka z rakom zame pomeni predvsem izkoreninjenje te bolezni.

Koliko je možnosti za to?

Možnosti so skoraj gotovo vse, vprašanje pa je - KDAJ?

Kdaj bomo dobili učinkovita sredstva proti vsem stotinam oblik raka.

V Leku (ali Krki) ga ne bodo naredili, ker se s takimi rečmi ne ukvarjajo. Oni se grejo "generiko". Kopije zdravil po domače.



Zdravnik v kličnem centru ga tudi ne bo izumil. On "dela predvsem operativo". Administrira postopke zdravljenja za nekaj konkretnih pacientov. Tu kakšnega prodora realno ne gre pričakovati.

Problem bo rešila kvantna kemija. IZRAČUNAVANJE zdravil. In to najbrž implementacija na mreži milijonov osebnih računalnikov.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Ikarus:
Sej ni važno, da je zdravilo. Dobro bi bilo, če bi ugotovili samo točen vzrok(ne samo to, da zdravo življenje prepreči...kar itak vsako bolezen pomaga preprečevat). In če bi poznali vzrok, bi lahko s preventivo preprečili 90+% rakastih obolenj na ljudeh.

To je pa že nekaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

Mercier ::

Kaj pa pravite na Solženicinovo metodo? OK, ne vem kako se reče metodi, vem, da se je on tako pocajtu. Gre za stradanje. Rakaste celice niso baš i nevemkaj in bi naj odnirale hitreje kot zdrave.

Thomas ::

Važno je zdravilo. Preventiva je dostikrat čisto nemogoča. Pa vsaj prepozna tudi.

Učinkovita zdravila in drugi zdravilni pripomočki so tisto, kar najbolj rabimo.

Stradanja čaji in podobne ljudske šege so pa skoraj 100% neučinkovita stvar.

Je treba biti realist!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Thomas, se povsem strinjam. Ravno to me zanima: je tisto le čarovniška (tudi čarovnikov z medicinskim faksom ni malo) metoda, ali so pogledali zadevo že skozi znanstvene leče?

Si predstavljam, da je zadeva malo nehvaležna za raziskave. Farmacevti je najbrž niso pripravljeni financirati, kandidatov je bolj malo - v ekstramna stradanja težko koga pripraviš, dokler ni prepozno (gulag je pravzaprav zelo primerno mesto za take zadeve).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Thomas ::

> je tisto le čarovniška (tudi čarovnikov z medicinskim faksom ni malo) metoda, ali so pogledali zadevo že skozi znanstvene leče?

Od leta 1920 ali 1930 je to pogled skozi znanstvene oči.

No mogoče takrat še nekoliko ante literam, toda nekaterim je takrat že bilo jasno, da doli v naši strojnici vlada biokemija izključno na principih kvantne fizike.

No, ker gre v daleč največji meri le za reakcije elektronov - jo lahko mirne duše imenujemo kar kvantna kemija.

Vsaka biokemijska reakcija našega telesa je z načelnega stališča torej izračunljiva. S praktičnega pa zelo, zelo, zelo težko, ker so "cumputing demands" - enormni. Tudi za preprostejše kemične reakcije.

Toda medtem je minilo slabo stoletje in computing power, ki ga imamo na razpolago je postal bilijonkrat večji, kot so ga imeli tedaj.

Algoritemsko izbolševanje izračunavanj je pa tudi napredovalo, in malo pred letom 2000, celo prineslo Nobelovo nagrado za kemijo.

Protein enfolding je čisto realna tarča simulacije in IBM gradi svoj ASCI WHITE ravno v ta namen.

Potem je izračunavanje vsake kemične reakcije nekaj takega kot izračunavanje statike za hišo ali most. Rutina.

Kaj bodo rekli medicinci na to - če je kdo tukaj - ne vem. Me tudi eno figo briga, če je njihovo mnenje drugačno.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ToniT ::

Saj štos je v tem, da je to v domeni biokemikov in ne medicincev.

Thomas ::

Štos je v tem, da so od medicincev prevzeli zadevo v svoje roke biokemiki.

Fiziki (in kemiki) pa od njih ... samo da gre naprej v roke informatikov.

Programerjev, po domače.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tic ::

Me zanima če bo to tudi tako kmalu 'pozabljeno' kot je fah...

Ko me ni, pustim centrinota 173 na 800mhz, tako, da ni vredn ksnga hudga efforta.

Tody ::

tudi ? sej UD je bil enden prvih... oz nekak skrat sta začela... Tic poglej leto teme >:D

Tic ::

Omg, kako ste me nategnil. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6210167 (2773) quadrok3100m
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898439 (49319) tikitoki
»

Novi pristop k boju z rakom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13022911 (12558) Spy
»

Kemoterapija = mumbo jumbo?

Oddelek: Problemi človeštva
4417516 (15061) grex
»

Plemeniti nameni ali biznis?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
172342 (2342) Thomas

Več podobnih tem