» »

Maturanc Ios

Maturanc Ios

hamax ::

cez dobr tedn gremo na maturanca na ios, zato vas, ki ste ze bli tm, sprasujem, kasne so kej cene pijace.
zelo bom hvalezen tudi za vse informacije, ki bi mi lahko koristile.

hvala

celada ::

Jst sm biu na krfu ne na iosu toda pomoje ti vseeno lahko svetujem saj je le grcija. Pijace so v lokalih precej drage mislim da je bilo pivo cirka 3.5 € , tako da se vam splaca pijaco kupovati v diskontih, ker pridete precej ceneje skozi (mi osebno smo nasli plato tamalih pirov za 7€).

kekz ::

Ali so res take razlike?
Na Zakintosu je bilo lani pivo od 1,5 evra (amstel) dalje. Mitos je bil od 2-2,5 evra. V trgovini 1 evro. Vse cene za veliko (pol litra).
Vino je bilo od 1,5 evra dalje za pol litra, v trgovini 2,5 evra za liter in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Zeberdee ::

Tudi mene zanima za Krf. Gremo z ladjo, 14.8.
Ljudje, frke, bejbe (če ti glih slovenke ne zapašejo), alko, droge...

celada ::

Jaz to govorim po spominu se ne spomnim cisto vsega je malo megleno :). Toda vem da so bile cene v diskacih ubijalske in sem prenehal preracunavati v tolarje.

Wox ::

Cene se precej razlikujejo glede na plac kjer si. V diskačih oz. kafičih s štanc muziko se spomnim, da je bila cena malega uvoženega piva tudi 5€, medtem ko si v kakšni domači oštariji dobil veliko pivo za 1,5€. Za dnevne potrebe se najbolj splača kupit pijačo v štacuni. Govorim za Ios lani, je pa precej podobna situacija na Kosu, Kreti in Krfu kjer sem tudi že bil. Edino na Santorinih sem skorajda bankrotiral. Sicer pa ti Grki znajo na fin način spraznit denarnico. No problem my friend, welcome drink, happy hour..., ko pa se naslednji dan v popoldanskem času zbudiš, ugotoviš, da si zapravil 100€.:D
Commodore 64

rh^ ::

Jaz sem bil na Iosu tri leta nazaj. Super žurka je bila :). Cene so malce dražje kot pri nas. Tako da smo mi v trgovinah že prej kupili pijačo in se ga napili ter potem v lokalu še par drinkov. Splača se pit koktejle, 3-4 in te ni več. Z drogami je tako, da dol tega ne boš dobil od domačinov, prej od kakih drugih žurerjev. S sabo se ti jih glih ne splača nosit, ker v Trstu ful pregledujejo zadevo in pes te hitro zavoga (potem pa moraš domov).
Moj nasvet: s sabo čim več alkohola že od doma (2L vodke al karkoli, lahko več), kondomi, to je to :).

Zeberdee ::

No ravno zaradi droge me je zanimalo. Si kar mislim, da je na slovensko - italijanski meji kar pestro.

Je potem pregled tudi pred vkrcanjem na ladjo?

Mr_Globus ::

Ko smo šli mi je bil pregled samo za nazaj. Koktejli so bli 3€ šoti 1,5€ (hmm ene 3 leta nazaj... bo treba ponovit :P ) Piva nisem skor nič pil ker ni Zlatoroga :\ Je pa tam nekje 1,5-2€

V trgovini pa si nabavi zaloge ker proti koncu vse zmanka (zadnja dva dni ni blo več tekil in vodk :D) Pa obvezno vsaj dve flaši za na barko. Pa kaki dve šteki piva za uvajanje ;)

hamax ::

najlepsa hvala z vse iformacije :D

zaejec ::

sklepam, da greste z ladjo: gor ne kupuj nic, razen kaksen gyros, ce je nujno. ladja ima oderuske cene.

kar se iosa samega tice (dve leti nazaj), so se meni zdele cene primerljive s slovenskimi: koktejli ~3€ (~700sit), pivo je blo tudi tam okoli 2€ ... zavisi od lokala, ni pa tako navito kot nekateri pravijo, problem je samo v tem, kolko jih spijes :)
cene v diskontih pa so se mi zdele enake kot v sloveniji, voda celo cenejsa (kar je logicno, ker na otoku ni pitne)

ce bos ze dol, privosci si en izlet v slammerhammer,scorpion,dublinerja in sweet irish dream. upam, da vas peljejo se do plaze manganari :) ... skrataka, ni dolgcas:)

Steinkauz ::

Za slammerhammer sm slišu ja :D
Ham kaj se obremejuješ, vzameš dnar, če je predrago greš pa v trgovino po kej :D

hamax ::

nc se ne obremenjujem, sam da vem, kok sabo uzet.
problem je, ker gremo mi tja z avijonom, se prau kej velik alkohola ne mors sabo vlect. al lahko?

Zeberdee ::

duty free shop (čeprov ni, ker potuješ v eu, ampak men še niso zatežili) ---> 2 šteki čikov + 3 litre pijače. v grčiji mislim, da ti ne bodo težili. Drugače je dovoljeno preko meje nositi 1 šteko čikov + 1 liter žganih pijač (tako je bilo pred EU). Ne vem če obstajajo omejitve sedaj.

OldSkul ::

Pa v duty free shopih ni kej cenejše... pa če boste pili v grčiji pir obvezno Amstel, ostalo je :\ pa še poceni se ga da kupit.

kekz ::

Meni je mitos čisto kul. Tiste holanske brozge so za moj okus na splošno preveč vodene (po okusu).

rh^ ::

Giros je zakon. To je bila moja hrana cel teden, ko sem bil dol :)

Zeberdee ::

Liter Chivasa, včeraj, na letališču Brnik, točno 25 €.
V alkoshopu ga pod 12.000 SIT ne dobis.

hamax ::

kako gre pa kej skupi letalisce brnik, alkohol in mldoletnost?
no na sreco mam par polnoletnih sosolceu, ampak naujo mogl dost pijace cez pelat :D
bo treba vecinoma kr tm kupvt.
no vsaj cigaret si bom lahk dost sabo uzeu, ker 2/3 razreda ne kadi, pa bojo mel placa v torbi se za eno mojo steko.

rh^ ::

Sej ne boš pokadil 10 štek. Za alkohol ne komplicirajo, vsaj pri nas niso. Itak smo v EU in če se ne motim je tudi Grčija v EU tako da bi načeloma čez mejo lahko nesel neomejeno količino.

Azrael ::

Ko to berem, mi ni jasno zakaj sploh rinete na te otoke? Totalka (BP tudi za overdozo) se lahko zapijete, zakadite in zadrogirate v najbolj cheap beznici doma in tako prihranite stroške za frčalo ali barko.:\

Ali gre samo zato, da starši ne bodo vedeli kakšno mularijo so vzgojili?
Nekoč je bil Slo-tech.

Steinkauz ::

Ah ne gre s tja sam pit. Ne morm rečt sicer, da tega ni dost :D , tja se gre pač mal požurat. Ni isto, če se domam ker bližina morja le dela svoje ;)
Ej pa ham še 1 teden je mi nimamo pa nobenih informacij :\

hamax ::

ej a gremo 17. al 18.?
ma sej bomo zvedl...

sicer smo pa mi(moski del razreda-manjsina) bli itak za bolgarijo, sam so ns preglasvale.

hamax ::

mal sm gledu nase zakone, kako je z vnosom (verjetno je enak tud v grciji, glede na to da smo v EU) alkoholnih pijac in cigaret.
najdu sm naslednje: crinska uprava...
ocitno lahk sabo odnesem 4 steke cikou in kr 10l zganih pijac :))
nekje n tej strani sm zasledu tud, da to velja za osebe starejse od 17 let, se prau, lahk tud mladoletna oseba nese alkohol iz drzave...

glede na to, da sm biu do zdej preprican v to, da lahk neses sam 1L zganja in eno steko cikou, me je to presenetl.
ocitno se ena dobra stran EU.

a mi lahko nekdo prosm potrdi moje ugotovitve, da nam na meji ugotovu, da sm ksn bistven podatek spregledu :D

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturantski -> IOS -> Katera agencija?!

Oddelek: Loža
224584 (3536) Trubadur
»

Kam na maturantski izlet???

Oddelek: Loža
364085 (3480) Fatboyslim
»

Grčija- Zakintos

Oddelek: Loža
3710114 (3542) balocom
»

Počitnice Turčija vs Grčija ?

Oddelek: Loža
217185 (6612) barbarpapa1
»

koliko alkohola na IOS

Oddelek: Loža
181954 (1753) Reso

Več podobnih tem