» »

Navijanje Q6600 - Pregrevanje?

Navijanje Q6600 - Pregrevanje?

rokiii ::

Živjo.
Prvo kot prvo sm še n00b v navijanju (moj prvi PC - prei sm meu prenosnik).

Imam PC in konfiguracije so:

Asus P5W DH Deluxe
2gb RAM GEIL DDR2 800mhz (2x1gb)
LC 550W
Intel 2 Quad Core (q6600) 2,4Ghz
MSI 8800gts 640mb OC edition
320gb SATAII disk (firmo točno nwem).

Skratka sedaj sem navil q6600 iz 2,4ghz na 2,9ghz (stock hlajenje). Pri tem sem v Biosu nastavu iz default FSB 266mhz na 325. Množilnik ter voltažo sem pustil na Auto, saj o tem še ne znam kaj veliko štimat.

Slikca:


Skratka potem sem šel stestirat stabilnost procesorja in temperature z OCCT programom. Ugotovil sem da mi je brez problema deloval 2h pa še nekaj minut predn je "crashal" (max. temperaturo sem imel na 60stopinj). Glede na to da bom redko kdai prišel do 100% obremenjenosti in to zadržal 2h se mi zdi dokaj normalno. Nato sem še malo pobrskal po slo-techu in najdu en super program imenovan Everest s katermu prečekiram temperaturo jedra in še ostalih komponent. Zdaj ko je procesor navit in imam zelo malo ventilatorjev (zadi samo od napajalnika, ob strani en majhen ter na grafični in procesorju eden (na procesorju razmeroma velik, z hladilnimi rebri). Zadi mam še 2 prostora, zato tudi razmišljam o nakupu dodatnega ventilatorja. Ok sedaj sem že zašel malo s poti. Skratka z vključenim EVERSTOM, z OCCT-jem obremenim jedra na max. in vidm zelo visoke temperature. Zdaj to sem stestiral 2x enkrat na navadnemu (normal) hlajenju, enkrat pa na silent mode (preko priloženega pilota) Skratka silent mode naredi da se ventilator upočasni do (kolikor sem potem opazil 60stopinj celzija procesorja).
Idle, slikica:



Ok z normal mode, vam pokažem slikce:



Z silent mode pa tako ali tako temperatura procesorja naraste na 60stopinj in usakega jedra okoli 70 in več. Nato se vklopi ventilator ki zniža temperaturo procesorja na 50stopinj in 60 stopinj usakega jedra posebej nakar se zopet viša itd....

Zdaj me pa zanima ali so to vredu temperature (zdaj baje je 60stopinj maximum, samo ne vem ali procesorja ali jedra? - ali kar oba). Pa tudi ventilator je (kadar ni na silent mode) skoz na max. :( pa se ga zlooo sliši (tist ob strani). Zdaj ker se ta hitrost vrtenja nastavlja zaradi temperature, kakšen ventilator mi priporočate (da se namontira na ohišje - zadaj) pa da bo krepko zmanjšalo temperaturo in hkrati tudi slišnost...

Za odgovore se vam lepo zahvaljujem

Lep pozdrav
rokiii
Oglašujte pri nas http://www.oglasuj.org/

M-XXXX ::

Za B3 je max okoli 70C
Tudi sam sem dobil odličnega navijalca: 4050mhz na vodi za 3dmark06, 3900 za orthos stable pri 1.57V (to še ni max procesorja)
Imam vodno z 2 radiatorjema in sem procesor spravil do 95C (to je vroče>:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

rokiii ::

Aha se pravi da potem še ni takšne panike pri meni. :D
Drgač me pa zanima ali se da na P5W DH Deluxe spremeniti pač kako hitro naj se ventilatorji vrtijo (pač ročno, ne da mi potem skoz na max. deluje)... Ker ni takšne potreb, glede na to da je temperatura procesorja potem 36... :\
Oglašujte pri nas http://www.oglasuj.org/

M-XXXX ::

Nekje v hardware monitor ali nekaj podobnega imaš te možnosti (preformance, optimal,...)

rokiii ::

Zopet ti hvala ^^... Amm... zdj me še samo zanima kakšen ventilator si nj kupim za zadaj namontirat. Zdj težava je tud v tem da, ker ni prostora za računalnika drugje, da imam zadaj računalnika radiator (tk da pozimi je kr vroče tam) :O Pa kolikor vem oz. se mi zdi ob strani gre zrak notr ter potem skozi zadnjo ven tako da kakršnakoli hlajenja najbrž tudi odpadejo :/
Oglašujte pri nas http://www.oglasuj.org/

GaS ::

Vazno je samo da imas vstop zraka nekje spodaj, in izstop zraka nekje zgoraj ohišja. Pa da je količina vstopnega in izstopnega zraka nekako enaka.

k4vz0024 ::

Da ne bi odpiral nove teme, se pridružujem omenjeni temi. Tudi sam imam B3, comp laufa 24/7 dni z obremenitvijo okoli 50% za vsa štiri jedra. Temperatura jedr je 60 stopinj, stock hlajenje, pri 2.4 GHz nenavit. Ali je to še v okviru, al se preveč greje? Še to okolica temperature je 24 stopinj.

Tx, za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

x45 ::

Ja sem delal Z q6600 in kuri kr močno..... hitro je na 60 st če ga malo naviješ....
Drugač me ni imnpresioniral. je pa bil B3.

Vodno ti ne uide .

pozitron ::

B3 se res grejejo ko pr norcih. js mam stock q6600 2.4ghz pa zalmana 9700 na 1500rpm pa mam idle 40C prime95 blend 61C, small ftts pa 65C, v unreal tournament 3 kjer mam porabo okrog 50+% pa 55-58C merjeno z core temp. imam pa 2 x 12 cm ventilatorja nexus (1000rpm) v ohišju. Voltažo pa 1.3V (bios) z vdropom in vdroopom pa 1.20V.

k4vz0024 ::

:D Zgleda, da je to normalnio..al ne?

M-XXXX ::

Moj se tudi kar greje (82C prime 95 small FFT na ultra duper vodnem) vendar ker tako dobro leti mu je vse odpuščeno. Dokler tem. niso 75C+ se nimate nič za sekirat!

k4vz0024 ::

Zdaj res ne, kaj pa polet, ko bo v moji sobci 35 stopinj?:8)

JIM22 ::

Pol sta ga pa oba najebala.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

pozitron ::

Hehe. Jst sem svojga kupu avgusta, k je blo še zlo vroče, pa tut v sobi mam poleti nenormalno (ni klime/črna streha/kurac od izolacije). Temp. proca je bila v večernih urah kot sedaj, čez dan v najhujši vročini, sem ga pa spravil do 70C prime small ftts, z zaprto stranico ohišja. Poleti, bom pač verjetno snel stranico, ko bo huda vročina, pa čez dan je tko v idle ponavad. Če pa sedaj snamem stranico temperatura pade za okrog 5C.

diktafon ::

žiujo

nism odpru nove teme k je ta več kot podobna mojim vprašanjem...

torej, v biosu sm z določenimi popravki voltaže, množilnika in fsbja uspeu navit q6600 v popolnoma stabilno verzijo na 3.5 ghz.In zdej me zanima, k gledam mal po netu neke neverjetne rezultate, kako šit je to možno da dosegajo take abnormalne cifre, 4ghz in več, kok je to dejansko sploh stabilno ?? A je to sam zato da merjo kdo ma večiga pa objav rezultate pa se pol use sesuje, al stvar dejansko km gre ?

vem da se ne da na podlagi opisa kej svetovt, ampak me zanima usen, če loh kšni izkušeni OCarji usaj prbližno usmerjo v kero smer naj brskam...

asus p5k premium matična
3 ventilatorji + zalman reserator2 vodno, temperatura nikol ne gre čez 35 tut na max loadu, tkoda overheat ne pride v poštev
cpu q6600 navit na 3.5 ghz fsb 440, množilnik 8, fsb strap 333 mhz, volt 1424V
rama se zaenkrat nism še preveč dotiku ker mi stvar tm ni še čist jasna, tko da me zanima če se z popravki tm da še kej izbolšat stabilnost pr še večjih OCjih.Ram mam tko nastavlen kukr sm se mal sprot uču na Xtreme systems, da je fsb dram 1:1, na 440 mhz 6 6 6 14 cas latenca


ful hvala za vsak podatek


lp

AapocalypseE ::

temperatura nikol ne gre čez 35 tut na max loadu

Nevem kak ljudje še vedno ne znate merit temperature proca :\ daj si dol CoreTemp in poglej kolko ti kaže temperaturo jeder.
S tapravim vodnim gre Q6600 na 3.8-4.0GHz ali še več, tako da tisti rezultati, ko si jih gledal so pravilni in lahko je 100% stabiln sistem.

diktafon ::

racer, mam coretemp brezskrbi, mašino mam na balkonu, tkoda glede na ambientalno temperaturo je 35 še preveč...ampak ni to moja poanta, zanima me če veš (oz kdo drug) kaj več o cas latencah in približno kaj je treba z njimi počet.Recimo pr men na domači strani od Rama piše da je native 4 4 3 8 latenca, ko dam default v biosu je 5 5 5 15, tkoda sploh nimam pojma kaj pa kako...mam pa ta ram--> http://www.supertalent.com/products/pro...


čist tko me zanima, a) kok recimo tweakan ram prpomore k stabilnosti sistema k je sicer overclockan in b) če je 1.5125 V na vcoru v BIosu preveč za q6600.Al je pr voltaži edin problem da se stvar pregreva ful hitrej in posledično umre


thx

k4vz0024 ::

Ta ram je kr OK, po mojih izkušnjah. Je pa problem da MB al procesor ne dohajata nižjih latenc od 5-5-5-12:D

diktafon ::

thx, za to.Dej mi čist okvirno povej prosm, a če je sistem nestabilen pa recimo je odvisno od rama, a je treba latence povečvat al zmanšvat ?

k4vz0024 ::

Povečevat. Vendar je pri 5-5-5-12 zelo stabilen :))

Moharsan ::

Hey, cist sm noob v navijanju na sploh, pa me zanima, glede na to da mam zracno hlajenje (Typhoon - Bigtype) zdej mam temp na procu 35°C med obratovanjem pride na 40-42°C. Zdej vem to da se navija v Biosu, spreminja se voltažo ki jo lahko brez problema dam na koliko? Ce mi lahko se povete kaj moram na koliko premaknit, da bi mel tm od 3,3 do 3,5 GHz. Motherboard mam ASUS P5K. Thx :)

Vuli ::

Uštimaj tako:
FSB daj na 400Mhz
Multi x daj na 8x
vCpu lahko pustiš na 1.35 ali pa dvigni do največ 1.4v, če se bo kej sesuval.
DDR ti bo delal na 800mHz, tako da če imaš DDR2 800mhz, ti ni treba nič
Pa latence ramov lahko naštimaš na 4-4-4-12 ali 5-5-5-16(za slabše rame)
Poskusi to za začetek.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940690 (22232) Dr_M
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505102 (3559) TOP
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392477 (1609) Fr33man
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323653 (18343) Jst
»

Intel E6600 vs. Q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1348722 (5478) MEDENA

Več podobnih tem