» »

Diesel ali bencinar

Diesel ali bencinar

««
12 / 13
»»

T-h-o-r ::

in vklopljenega gretja :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jrtjtejtt ::

okej, potlej se bo naslednji teden, ko naj bi ble temperature tam okoli nule, (upam)poravnalo nazaj na obično porabo.
gretje mam itak skos vkloplen, al je minus 5 al minus 12. pomoje gretje nima nekega vpliva na porabo, ker nikoli ne grejem na klimo, se pravi je econo mode vedno. bolj hlajenje pomoje vpliva poleti.

jericho ::

Pa sej je normalno, da pozimi ko motor rabi več časa, da se segreje in posledično je tudi večja poraba. In res je dizel se pri teh stopinjah hudičevo težko segreje.

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:

Baje SDS pripravlja zakon ki bo omogočal da z eno registracijo se lahk pele več avtov.Torej avstrijski sistem.Registracijo plačaš za najmočnejšega,za ostale pa samo tehnični. Če je to res kapo dol. Al ma kdo kšen info več iz prve roke?


Res pomembno v teh časih .... Sem prepričan da vlada nima pametnejšega dela. Ampak to nas še vedno ne bo približalo Švici ali Avstriji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pyr0Beast ::

jrtjtejtt je izjavil:

v bistvu so dizli bolj kul, sploh zdej pozimi pr minus 15, ko rabijo pol ure da se zagrejejo :D


2km pri 1.4D AX-u (alu motor)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Pa sej pr 200tkm ni neke panike menjat odmično in par dročnikov.Manj k uro dela.

Waw, če pride pri mojih "italijanskih jajcih" pri že 200k km do kakšnih težav so pa to največja jajca na svetu ane :) Drugače sem na 190k km pa še vedno vse lavfa, kje so te famozne napake ki bi me morale čakati že pri 150k ali koliko že? Bom probal svoj 1.9JTD še malo nafrizirati (trenutno 170HP in 400NM), da bo ja kaj crknilo in boš vesel :) Spomladi...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blinder ::

odmično? pa to če greš kupit original te stane 1200€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

-valvoline- ::

Nakladanje,jaz osebno še nisem videl ali slišal da bi kakemu VWju 1.9tdi pobralo odmično(2.5tdi excluded).Naslednjič k bom menjal jermen bom fotkal odmično na mojem audiju brez nobene sledi obrabe pri 300tkm.Če pa že gre nova stane 150-200e(rabljena za mojga 20e),pa je povsem mogoče da odmična iz starega 1.9tdi iz mojga a4 paše tudi na novejše pumpe duse. Odmična se precej bolj pogosto obrablja pri bencinarjih kot pa dizlih ker so precej višji povprečni obrati delovanja motorja. Odmična se lahko znuca pr vsakem avtu,če pride do zamašitve oljnih kanalov.Noben ampak res noben avto ni buletproof glede tega.Alfine 2.4jtd 16v so tudi zelo zelo občutljivi na to in se jim tudi odmične fejst kvarijo.Poglej si alfa forum.Kot sem rekel dela je za 1-2 ure,to sploh ni ne vem kšna huda okvara če že pride do tega,le pocen odmično morš nabavit pa se zadeva zrihta in je motor pripravljen za naslednjih 200tkm+.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Zheegec je izjavil:

Pa sej pr 200tkm ni neke panike menjat odmično in par dročnikov.Manj k uro dela.

Waw, če pride pri mojih "italijanskih jajcih" pri že 200k km do kakšnih težav so pa to največja jajca na svetu ane :) Drugače sem na 190k km pa še vedno vse lavfa, kje so te famozne napake ki bi me morale čakati že pri 150k ali koliko že? Bom probal svoj 1.9JTD še malo nafrizirati (trenutno 170HP in 400NM), da bo ja kaj crknilo in boš vesel :) Spomladi...

Lahko friziraš tudi na 500 konjev zame popolnoma irelevantno,edino kar mene zanima je al gre na alternativno gorivo ali ne. Če pogledaš cene rabljenih alf je vse jasno,kolk denarja tolko muske,čeprav je dost starejši več dobim in prej prodam svoj a4 tdi kot pa 7 let novejšo alfo jtd,da sploh ne delam primerjave za nekega audija podobn letnik k alfe,ker je celo polo tdi 3x dražji.
:D

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Lahko friziraš tudi na 500 konjev zame popolnoma irelevantno,edino kar mene zanima je al gre na alternativno gorivo ali ne.

Gre ja, na dizel (alternativa bencinu). Električnih pa ni (še sreča).
Če pogledaš cene rabljenih alf je vse jasno,kolk denarja tolko muske,čeprav je dost starejši več dobim in prej prodam svoj a4 tdi kot pa 7 let novejšo alfo jtd,da sploh ne delam primerjave za nekega audija podobn letnik k alfe,ker je celo polo tdi 3x dražji.

Ja, super za kupce rabljenih, mojo 159 sem dobil za 5k€ ceneje skoraj, kot primerljivo BMW 3-serijo :) Ja, rabljeni VW so v Sloveniji noro dragi, ampak to se mene ne tiče.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SkIDiver ::

-valvoline- je izjavil:

Nakladanje,jaz osebno še nisem videl ali slišal da bi kakemu VWju 1.9tdi pobralo odmično(2.5tdi excluded).


Ti resno izzivaš za dokaze:))

Domača gruda, tuja gruda. Pa, da ne boš pomislu na stavek "valda sej je škoda":) VAG-ov BXE motor je;)

D3m ::

Če se ne motim je moj BXJ. Ali ima ta težave?
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

SkIDiver je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Nakladanje,jaz osebno še nisem videl ali slišal da bi kakemu VWju 1.9tdi pobralo odmično(2.5tdi excluded).


Ti resno izzivaš za dokaze:))

Domača gruda, tuja gruda. Pa, da ne boš pomislu na stavek "valda sej je škoda":) VAG-ov BXE motor je;)

Kupu ga je pr *145000km* ane :D Ene 300.000 ja mogoče al pa več.
Kot sem že povedal,odmično lahko pobere na vsakem avtu če se zamaši kšn kanal za olje,vw seveda ni izjema. Zamenjaš peleš naprej. Za PD je težko rabljeno dobit,to je jeba,za starejših tdi k moj dobiš pocen na vsakem odpadu. V primeru če se odmična težko dobi ali je preveč zasoljena dober majster zna staro fajn zbrusit tk da zopet ima bregeca in pravilnega vžigalnega kota,zmeri se kolk je bregec znucan in se potle dročniku doda-našvasa primerna ploščica da skupna višina zopet štima.Seveda ne bo delovalo tko natančno kot nova originalna odmična,vseeno avto bo deloval normalno in brezhibno.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

300.000 km za motor ni nič, vse ostalo gre prej kot odmična če je pravilno vzdrževan, tako da valvoline, ti kar slikaj odmično in se hvali z svojo škatlo, ko boš dosegel pa res kakšne izjemne kilometre brez popravil motorja, pol pa slikaj vse :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

300.000km? Takrat se subaruji šele ogrejejo za delo. Zadnč je bil ata s foresterjem na enem servisu, ko je prišel redni servis narest. 750.000km samo z rednimi servisi, brez izrednega servisa, vse dela tako kot mora.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Boeing ::

Ja pa dobr, nebivedu... je le subaru. To se od znamke pričakuje ;)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krneki0001 ::

Ker je nek mehanik nekoč za devetimi gorami in devetimi vodami izdelal model avta, ki je bil bistveno boljši od takratnih fičotov, spačkov, dijanic, katrc in jugotov, pri nas naivni ljudje še vedno mislijo, da taisti mehanik še vedno dela dobre avtomobile. Ni več takega mehanika. Je že zdavnaj umrl, brez potomcev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

Za PD je težko rabljeno dobit,to je jeba,za starejših tdi k moj dobiš pocen na vsakem odpadu.

Za kateri 10 let star avto pa je težko dobiti dele na avto odpadu ? Ne izumljaj tople vode s temi nacivagni.

;-) ::

Pa je težko dobit dele za avto 10let star !

šernk ::

kdor hodi po dele na odpad se rad ukvarja z popravljanjem. čakam, da bo nekdo izjavil, da gre po ležaje na odpad in ga dobi praktično zastonj, pol pa čez eno leto spet po novega.

sosed ima rekord z obnovljeno polosovino, ker je bila cenejša od nove... 2 dni, s tem da je izgledala slabše kot tista, ki se jo je pobralo dol iz avta :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

amigo_no1 je izjavil:

Za PD je težko rabljeno dobit,to je jeba,za starejših tdi k moj dobiš pocen na vsakem odpadu.

Za kateri 10 let star avto pa je težko dobiti dele na avto odpadu ? Ne izumljaj tople vode s temi nacivagni.

PD mašino težko dobiš po delih. Prodajajo se le komplet motorji.
Eh vsak si naj kupi kaj mu paše,sej vas razumem,ste pač nesposobni si dobrega naziwagna kupit. Jaz že vem kaj kupujem,tudi profi mehankarji dobr vedo kar se najbl splača kupiti.Želim vam vso srečno pr nakupu. Še najbl smešn mi je nebivedu in njegovi subaruji,k vsak drugi ma sfukan menjalnik.
:D

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Subaruji so extra super, bila je moja prva želja impreza 4wd pri nakupu vozila. Žal je padel potem quattro.

Valvoline ti se pa malo umiri. Si že tečen s tvojim obnašanjem in nabijanjem kako vse dobiš po 5€ (kupuješ pa rabljene ležaje?). Hkrati pa si z vozilom naredil si 20k km (naštel pa že celo kopico stvari ki si jih zamenjal), voziš pa se na kurilno olje. Ko boš enkrat naletel na carino boš plačal vse prihranke za nazaj. 1.9 TDI je varčen in ima kvaliteten motor. Imo ga stari Subarujev boxer (bencinar) nese v vseh pogledih razen porabe.

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Še najbl smešn mi je nebivedu in njegovi subaruji,k vsak drugi ma sfukan menjalnik.
:D


Ne nabijaj laži, če nimaš pojma.
Pokaži enega subaruja z MT menjalnikom, ki mu je crknil menjalnik. AT menjalniki so druga zgodba, pa še to nebi bili problematični, če bi lastniki upoštevali nasvete in bi redno menjali olje tako kot je predvideno (na 50.000km). Ampak AT menjalniki so v naših krajih redkost.

Sam vem za eno imprezo 1.6, ki ji je crknil menjalnik. Pa še to ker je lastnik menjal olje, pa pozabil novega nalit notri - menjalnik je shodil šele po par tednih vožnje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

;-) ::

Če bi jaz sedaj kupoval avto bi sigurno tak prišel v poštev:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=552...

RejZoR ::

Pri subaruju me moti edino design, ki je bolj tko tko, čeprav moram priznat da tale bela Impreza ne izgleda slabo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T-h-o-r ::

;-) je izjavil:

Če bi jaz sedaj kupoval avto bi sigurno tak prišel v poštev:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=552...

pa ne brez riti jaooo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

WarpedGone ::

Čemu služi tista luknja sredi havbe?
Jezus Kristu kak design ...
Zbogom in hvala za vse ribe

T-h-o-r ::

shush, to je road warrior secret stuff
:))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

WarpedGone je izjavil:

Čemu služi tista luknja sredi havbe?
Jezus Kristu kak design ...

Pa NOVI 2.0 dizel "sport" ima samo 150HP :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Steinkauz ::

Pa 25k eur za tole.
Am i don't think so.

Blinder ::

odprtina na haubi za hlajenje, mogoče intercoolerja, še bolj verjetno pa zaradi marketinga xD. Verjetno pa so jo tam postavli zato da ima avto bolj rally-look. Ker impreze so bolj oglaševane z rally dogodki.

2.0 150 konjev, bo že prišel tudi močnejši vn s časom. Tej dizli itak vsakih par let pridobijo neki konjev, zgubijo neki prostornine.

Avto je posebnež oz. znamka tako kot kaki mini ali fiat 500, in kdor kupi tak avto je pripravljen plačati malo več za imet neki posebnega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

Impreze imajo boxer motorje, ki so precej nižji od vrstnih in V mašin. Zato imajo nad motorjem prostor za intercooler in tista reža vodi hladen zrak direktno do tega intercoolerja.

krneki0001 ::

IceIceBaby je izjavil:

Impreze imajo boxer motorje, ki so precej nižji od vrstnih in V mašin. Zato imajo nad motorjem prostor za intercooler in tista reža vodi hladen zrak direktno do tega intercoolerja.


Vsi subaruji imajo boxer motorje. Tako dizelski kot bencinski motor sta v boxer izvedbi.

Intercooler je vodno in zračno hlajen. Zrak pa gre skozi to režo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jericho ::

-valvoline- je izjavil:

Nakladanje,jaz osebno še nisem videl ali slišal da bi kakemu VWju 1.9tdi pobralo odmično(2.5tdi excluded).Naslednjič k bom menjal jermen bom fotkal odmično na mojem audiju brez nobene sledi obrabe pri 300tkm.Če pa že gre nova stane 150-200e(rabljena za mojga 20e),pa je povsem mogoče da odmična iz starega 1.9tdi iz mojga a4 paše tudi na novejše pumpe duse. Odmična se precej bolj pogosto obrablja pri bencinarjih kot pa dizlih ker so precej višji povprečni obrati delovanja motorja. Odmična se lahko znuca pr vsakem avtu,če pride do zamašitve oljnih kanalov.Noben ampak res noben avto ni buletproof glede tega.Alfine 2.4jtd 16v so tudi zelo zelo občutljivi na to in se jim tudi odmične fejst kvarijo.Poglej si alfa forum.Kot sem rekel dela je za 1-2 ure,to sploh ni ne vem kšna huda okvara če že pride do tega,le pocen odmično morš nabavit pa se zadeva zrihta in je motor pripravljen za naslednjih 200tkm+.


Ja, starim (ne PD) ne gredo gredi, to so 90 pa 110KM. PD majo pa kar konkretne probleme z odmičnimi (jih prodajam)), da ne začnem z 2.0 16v (BKD, BMN, BMR etc. )tdi, kjer pa že glave prodajamo, pa avtomobili nimajo niti 200kkm.

PS: pa PD ma 3 različne odmične gredi, glede na oznako motorja.

Aston_11 ::

To so novi CR? Moj 15 let star PD je tudi tak?

jericho ::

Aston_11 je izjavil:

To so novi CR? Moj 15 let star PD je tudi tak?


Po katalogu kakor gledam so PD motorje začeli izdelovati nekje 99-00. Po mojem še nimaš PD motorja, če ne pa poglej tip motorja.

SkIDiver ::

jericho kaj pa BXF in BXJ 66kW motorji?

Aston_11 ::

Pardon 12 let. 00 letnik je. ALH.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Fizikalko ::

jerucho, kako pa je z AWX motorji PD?

egonk ::

Zheegec je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Čemu služi tista luknja sredi havbe?
Jezus Kristu kak design ...

Pa NOVI 2.0 dizel "sport" ima samo 150HP :)


Subaru ma samo eno dizl mašino in še to so pred kratkim dali ven (očitno samo za nas "tečne evropejce"): List of Subaru engines @ Wikipedia

Za ameriški trg imajo najlepši razpon motorjev (bencinarjev jasno): http://www.subaru.com/engineering/boxer...

-valvoline- ::

Bencinskim požeruhom so tudi v ZDA šteti dnevi. Začenja se dizelska revolucija.

http://www.autoblog.com/2011/08/09/u-s-...

amigo_no1 ::

Aston_11 je izjavil:

To so novi CR? Moj 15 let star PD je tudi tak?

Ja, novi 2.0 so CR (pač porodne težave VW), kasneje tudi 1.9, prej so bili PD in bosch visokotlačno črpalko.VW je zadnji izmed proizvajalcev diesel motorjev, ki je šel na CR.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Jah pr njih je benz že 1$ na liter.
Še mal pa bodo na našem nivoju. Pa njihove kilometrine, se čudim da so tolk časa bli na bencinarjih :)

amigo_no1 ::

Primerjaj še plače pri nas in drugod...

egonk ::

-valvoline- je izjavil:

Bencinskim požeruhom so tudi v ZDA šteti dnevi. Začenja se dizelska revolucija.

http://www.autoblog.com/2011/08/09/u-s-...


Se pa amerikanci hitro odzovejo tudi v kontra smer, če so pogoji pravi:
http://www.science20.com/contemplative_...

WyattEarp ::

bencinarjem niso dnevi šteti... zdej itak male prostornine pa turbo se uveljavljajo, pa majo kar dost nižjo porabo... ok, ni še na dizlu, samo je kar sprejemljivo.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

jrtjtejtt ::

ah nikomur niso dnevi šteti...enkrat je nekaj trendi, drugič nekaj drugega. tko kot je en reku, sedaj se ne prodajajo več prevozna sredstva ampak dnevne sobe na kolesih.

dnevi bojo šteti, ko bo zmanjkalo nafte...

T-h-o-r ::

to bo enkrat okrog 1975

oh wait
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jericho ::

Aston_11 je izjavil:

Pardon 12 let. 00 letnik je. ALH.

Ne nimaš se kej sekirat, to je 90KM motor, dejansko še nekje najboljše, kar je VW naredu in pa 110KM AFN tip motorja, vse ostalo je samo poslabševal.
Hja, še ojničnih ležajev nimaš jeklenih (sputter), ampak navadne in so čist pocen.

jericho ::

@SKIDiver: za točno ta dva tipa motorja še ni bilo težav
@Fizikalko: ja to pa so točno ti problematični, sm že kr neki gredi prodal :|, sam pač redne servise delaj pa upaj, da bo vse ok.
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519083 (15551) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525898 (21700) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186060 (151073) Spajky
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827865 (23720) D3m
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650786 (47667) Matwic

Več podobnih tem