» »

VLC Stream preko interneta (in skozi routerjev NAT)

VLC Stream preko interneta (in skozi routerjev NAT)

Paramedic ::

Zanima me, kako lahko nek vir (video file, internet stream...) dam dostopen drugim, tako da samo v nek predvajalnik, npr. windows media player vpišejo moj statični DNS naslov, in lahko gledajo ta posnetek. Z VLC playerjem bi rad to naredil, z wizardom sem veliko stvari poizkusil, samo noben način ni uspel. Moram pa še vedet, kateri port posredovat preko NAT-a. Uporabljam pa VLC Portable iz portableapps.com .
End transmission.

steev ::

Ja probej najprej brez routerja. Najprej tako probas, ce dela, in ko vzpostavis povezavo nazaj, povezes router, in potem delo nadaljujes v routerju.
:|

Paramedic ::

Že že, ampak router ni glavni problem. Če bi se mu že hotel izognit, bi lahko dal kar localhost in nek port v naslov vira, ki bi ga jaz kar na istem računalniku vpisal v wmp. Ampak, če dam potem forward na ta isti port, še ni sigurno da bo delalo preko interneta, če nimam v VLC prav nastavljeno.
Kake morajo bit nastavitve v VLC, da bo vsak, ki ima moj DNS naslov, tega lahko vpisal v svoj predvajalnik.
Da bi bilo mogoče kaj takega za vpisat v wmp - asf://moj.naslov.org:4321 oz. kar se pač da.

Na ta način se da naredit broadcast vsega kar zna VLC predvajat.
End transmission.

steev ::

Ja sej. Zato pa najprej izkljuci router in nastimasj kar je treba v vlcju. Potem pa nazaj na router. Pa probej odpret fajl (ki ga hoces streamat), potem imas pa spodej Stream output. Poglej malo, ker tisti wizard je tut meno zajebavu.
:|

Paramedic ::

Lej, hvala da se trudiš, ampak res bi moral prvo vedet, kaj je treba v VLC nastavit in kaj v wmp vpisat. Potem bom že brez wizarda dal output na local in network.
End transmission.

Jakka ::

Kako nastavit vlc, da gotovo dela: :)

- Oblkjukaš "stream/save" pod "advanced options" v oknu "Open..."
- Klikenš na "settings", se odpre novo okno
- Pod "Outputs" si izbereš protokol, recimo udp, http, rtp, kar pač dela in pod address vpišeš tvoj host ali ip
- Pod "Encapsulation Method" izbereš "MPEG TS"
- Pod "Transcoding options" izbereš za video kodek "DIV3", bitrate kolikor linija dovoli, scale ostane 1; za audio kodek pa "mp3", bitrate kolikor linija pusti, channels pustiš na 2 (če imaš 768kbps uploada izbereš recimo video 512kbps, audio 128kbps)
- Potrdiš z OK



Kakšno stvar lahko spremeniš, se malo igraš, samo takole ima da dela. :D

Paramedic ::

Hvala, nekoliko si pomagal, nekaj je še nejasnosti.
Protokol: kateri, da bo delalo, če nekdo vpiše moj.naslov.com:1234 ali kaj podobnega v wmp.
Pod adresses napišem ta moj.naslov.com in pustim port 1234? A bi moralo delat, če forwardam tcp in udp 1234?
End transmission.

Jakka ::

Wmp se mi zdi, da podpira http, mms in rtsp protokole, torej bi verjetno delalo, če v vlc-ju izbereš http. Sem poizkusil, pa wmp 9.0 ni hotel predvajati, nekaj mu ni bilo všeč. Mogoče bi bilo še najlažje, da tudi drugi začno uporabljat vlc. :)

Glede routerja ti pa težko pomagam, ker jih bolj slabo poznam. Verjetno če streamaš preko udp, forwardiraš porte kot si rekel, pa je to to.

******* ::

Ne vem, če je tole tisto, kar te je zanimalo, pa vseeno ...

Če misliš video vsebino oddajati, mora na računalniku (strežnik) teči VLC proces, ki vsebino oddaja odjemalcu, ki jo zahteva. Lahko pa vsebino oddaja na multicast naslov (npr. 224.0.0.1), pri čemer lahko to video vsebino gledajo vsi naenkrat.

Če misliš oddajati vsebino enemu odjemalcu, poskusi najprej tole (jaz imam VLC verzijo 0.8.6b):
1.) Na strežniku izbereš video vsebino in jo predvajaš (pošiljaš) odjemalcu
- Datoteka -> Odpri datoteko -> izbereš video vsebino
- Spodaj klikneš na "Pretok/shranjevanje"
- Pri odvodu klikneš na UDP in tam vpišeš IP številko odjemalca, ki mu želiš pošiljati video vsebino (če odjemalca simuliraš kar na strežniku, vnesi IP strežnika (dejanski IP (npr. 192.168.100.5), ne vnašaj 127.0.0.1), sicer IP odjemalca)
- OK -> OK
2.) Na odjemalcu odpreš VLC (če simuliraš, imaš sedaj odprta dva VLC programa)
- Datoteka -> Odpri omrežni vir
- Izberi UDP/RTP (če si na strežniku pustil privzeta vrata 1234, jih lahko pustiš tudi tukaj;) Če boš na odjemalcu zahteval mozillin plugin, boš vnesel le naslov "udp://@" ali "udp://@:1234"

To bi ti moralo delovati, za druge protokole (npr. MMS) poglej dokumentacijo.

Če imaš namen oddajati v multicast (broadcast) načinu, tako da bodo vsi odjemalci istočasno gledali isto vsebino, boš moral še določiti TTL (Time To Live), ki pove preko koliko usmerjevalnikov/stikal se lahko pošiljajo paketi. Usmerjevalniki pa morajo ta promet tudi dovoliti V tem primeru odjemalci vpišejo IP strežnika (npr. "udp://192.168.100.5:1234").

(Upam, da bo kdaj VLC modul za PHP.)

Paramedic ::

Zvezdičar
Hvala, tvoja in Hundeyeva pomoč in mi je uspelo!

Problem je bil to, da nisem vedel, kateri protokol je treba izbrat in kateri naslov vpisat.
Zdej mi je uspelo, da lahko na svojem računalniku v katerikoli video player vpišem mms://statični.dns.naslov:1234 in lahko tud z več predvajalniki naenkrat gledam oddajani video.

Koraki so:
1. odpreš karkoli hočeš obkljukaš pretok/shranjevanje
2. obkljukaš MMSH (in Predvajaj lokalno, če hočeš) in vpišeš svoj IP naslov v lokalnem omrežju (192.168.*.*), vrata lahko pustiš 1234.
3. pustiš MPEG TS, spodaj nastaviš slikovni in avdio kodek odvisno od odjemalčevega predvajalnika in tvojega uploada. DIV3 in MP3 je dober predlog.
(TTL še ne vem kako bo treba, še nisem testiral z drugimi)
4.OK in OK.

5. V wmp daš datoteka->vpiši url... in vpišeš mms://tvoj.ip.v.lokalnem.omrežju:1234 ali mms://tvoj.dns.naslov:1234. V tem primeru v routerju posreduješ porta 1234 udp in tcp na tvoj ip v lokalnem omrežju.

Tako, če bo še kdo rabil.
End transmission.

Jakka ::

Lepo, da dela. :)

Paramedic ::

Dodatki:
Porte na routerju moraš odpret le TCP 1234.
TTL mam trenutno 6 in dela. Mogoče lahko še manj dam.
Video kodek je tudi kateri drugi, npr. WMV2, ne vem kateri vse delajo v WMP 11, pa da ustreza procesorska moč/bitrate.
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019228743 (96415) telexdell
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105464 (21831) jurre
»

Stream iz pc na stb -t2

Oddelek: Omrežja in internet
356264 (2789) Freaxx
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483123092 (47292) Looooooka
»

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
538188 (7269) HitriPepe

Več podobnih tem