» »

Receiver za domači kino

Receiver za domači kino

«
1
2

trdoreh ::

Pozdravljeni!
Zanima me kako receiver vpliva na kakovost slike? Namreč rabil bi receiver, ki bi ga povezal s Full HD tv-jem in HD DVD player-jem.
Zelo poceni je ta sony sistem klik, zanima me, če se splača? Ta sony ima HDMI izhod in vhod, je to dovolj?
Kakšna alternativa, denar ni ovira...?!

Hvala, lp

SSH ::

lep pozdrav!

Čeprav bo veliko ljudi reklo da je sony navadna japončina in crap naprava se s tem ne strinjam. Doma imamo 2 sony-jeva receiverja pa lahko rečem le, da da kvaliteta slike na obeh zelo dobra. (na obeh je v uporabi component video) Kar pa se tiče zvoka pa je od receiverja do receiverja. Nekateri imajo bolj grob ("ekast") zvok nekateri pa zelo toplega. Če imaš receiver izključno za gledanje filmov je tu super zadeva, če pa si ljubitelj kvalitetnega stereo zvoka pa boš moral poseči po dodatnem stereo ojačevalcu.

Kar se pa tiče razmerja qualiti/price pa je za mene sony zelo visoko.


lp, FReAK.

p.s.: Če je DVD edina komponenta ki je s TVjem povezana preko HD povezave je najboljša rešitev direktna povezava DVD-TV. Ko gledaš film le na TV kot source izbereš HD.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

trdoreh ::

Aha, torej če bi povezal tv in hd dvd s hdmi, ni potrebno, da ima receiver hdmi vhod izhod?!
Namreč poklical sem v eno specializirano trgovino, svetovali so receiver cambridge 540 r, ki pa nima hdmi vhoda izhoda. Cena je 600 eu.

Lp

BlackHole ::

Seveda ni potrebe. Zakaj bi pa vlekel signal preko dodatnih enot, če ni potrebno.
LP Marko

SSH ::

Tako je!
Kot je rekel BlackHole. Vsaka komponenta skozi katero 'pelješ' signal doda nekaj svojega šuma kar se pozna na končnem produktu.
Tudi tale cambridge ni slab. Koliko se spomnim ma nekje 90W po kanalu in 6.1 podporo. Sem tudi tega že imel doma na testu. Kar me je na njem motilo je njegov izgled /tud sony ni extra lepotec ampak ta cambridge pa je naravnost grd/ in pa splošna neuporabnost daljinca ipd.
Jaz bi na tvojem mestu vzel sony-ja čeprav ima cambridge za odtenek lepši zvok. Priporočam tudi da ima receiver 7.1 podporo. Saj se razlika med 6.1 in 7.1 pozna sploh ob pravilnih postavitvah zvočnikov. Sony ima tudi prednost v boljšem dekoderu, saj je recimo med PLIIX MV in PLIIX GM razlika, ki jo človek pričakuje. V igrah veliko bolj prostorski zvok, v filmu pa manj odrezav in primeren za gledanje filmov.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

trdoreh ::

@SSH, samo v kompletu so tudi zvocniki, ni cena smesno nizka, govorim za sony?!
Zadevo kupujem za dalj casa in nebi rad v kratkem menjal...
Nekako se mi zdi, da je bolj pametno, da kupim loceno (zvocnike, receiver)
V omenjeni trgovini mi je oseba predlagala zvocnike 5.1 Kef kht 2005 za 900 eu. Malo sm prebiral forume in zadeva je res odlična.
Torej rabim dober receiver, soba je majhna (3x3 m).
Nasvet?!

Hvala, lp

SSH ::

Imaš sony-jeve rešitve: SONY
imaš onkyo rešitve (v tem cenovnem rangu bi bil moja izbira) onkyo
Potem pa še imaš tu nad zadevo, z resnično toplim zvokom, a žal le 5.1 prostorsko sliko: NAD

To so seveda 3 uporabne zadeve na mimovrstah. Odvisno je tudi kaj ti šteje več. Zvok kot 'glas', zvok kot prostorska slika ali pa ti je pomemben "profi" videz multimedijske sobe.

Kar pa se tiče sony-jeve kvalitete za nizki denar, je za mene sony tista meja kjer so še nakupi racionalni. Vse kar je krepko nad višjim cenovnim rangom sony-ja je za mene že little too much. Kar pa se tiče kvalitete, oz pokvarljivosti, pa lahko rečem samo to, da je tuč več odvisno od sreče kot od firme. To ne velja za sony-jeve komponente nižjega cenovnega ranga in predvsem za vse tiste "cool" stolpe, ki jih prodajajo po big bangih. Tisto je pa podn od audia.

Ker sem opazil, da si "ustvarjaš" naprednejšo multimedijsko sobo, sem ti (dobrosrčno, kot uporabniku slo-techa, pripravljen posodit moj receiver za kakšen dan toliko da dobiš realno predstavo o zvoku in se odločiš med 5.1,6.1in 7.1 (seveda ob moji prostnosti:P) more ZS)

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

SSH ::

Za zvočnike pa so moj favorit

2X jamo X850 (mislim da) za sprednje zvočnike
4X jamo E600 oz. E640 (po izbiri)
1X jamo E6 Center
ter kakšen kavlitetn mirrage subwoofer.


(vse je napisano iz glave tak da sem se morda zmotil pri kakšni številki. In ne delam reklame, samo povem kar se mi iz mojih do sedanjih testiranj zdi "the-best")


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

trdoreh ::

Hvala za te napotke, morem pa rect, da sem še bolj zbegan kot prej!
Ta model mi je povedal, da so cambridge zadeve sploh najboljse. In seveda tej Kef zvocniki naravnost odlični. Povedal je se, da je 5.1 sistem cisto dovolj, torej ni res?
Ozvocenje bi bilo izključno za filme (home cinema).
Nekateri priporocajo Denon AVR 2807, ti je znan, cena pa 900 eu.

Hvala...

trdoreh ::

V bistvu, mi pridejo prav manjsi zvocniki, ker mam res majhno sobo, tej Kef kht 2005 so super za na steno, so pa 5.1.

SSH ::

Tale Denon je po moje odlična zadeva, sicer model, ki še ga nisem mel doma na testu, vendar glede na opise, karakteristike in dosežke denona dvomim, da bi te razočaral. Kar pa se tiče 7.1 in 5.1 pa sem ti samo zato rekel. Ker večini trgovcev je pač že 5.1 boo hoo hoo. Jaz pa doma kjer imam 7.1 sistem opazim razlika če preprosto z daljince spremenim med 5.1 in 7.1. bi ti rekel, da se oglasi pri meni, ampak ker še nimam stenskih nosilcev 7.1 trenutno ni v pogonu. Vsekakor! pa pred nakupom zadevo preskusi nekje. Recimo zagnjavi trgovca v trgovini, da ti neko zadevo priklopi in si uzemi kakšne pol ure časa za ogled kakšnega filma po lastni izbiri. Nikar pa ne poslušaj trgovcev, saj imajo oni na očeh zaslužek. Predvsem se zanašaj na to kar SAM slišiš in kar ljudje z referencami pohvalijo. Sam sem bil razočaran ob svojem prvem nakupu receiverja (pioneer) saj enostavno ni dal iz sebe zvoka, ki sem ga pričakoval. Po pol leta izbiral med NAD in SONY pa sem se odločil za SONY in nisem razočaran. Receiver imam že 2 leti, pa podpira formati, ki jih nekateri novi receiverji ne (PLII xx)

Moja izbira bi še vedno bila ali sony ali onkyo, saj sta edina, ki me še do zdaj nista razočarala. Pri denarju ki pa je blizu 1000€ pa mi osebno tudi to veliko šteje.

Kar pa se tiče cambrige, res delajo ko "singerca" vendar samo dokler dobijo signal za katerega so narejeni. Kakor hitro boš hotel predvajat nek 5.1 film, ki ima malenkost starejši oz. novejši format zapisa zvoka, si lahko kaj hitro razočaran. Pa še grdi so za moje oko.

Še vedno imaš možnost preizkusa mojega sony-ja. Vem da ne more razočarat :D

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

SSH ::

Kot majni zvočniki so primerni 6X E600




Resnično ti pravim da zadeve sprobaj predno kupiš. In sprobaj vse od sony do denon od KHT do jamo, pa boš videl zakaj vstrajam pri takšni kombinaciji.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Turtle ::

tole imam jaz doma SONY . Ni hud prfi sam za 600EUR je kar good buy....ma tud HDMI.....ima tud digatial vhode, DTS,...

SSH ::

Evo še pripopam moj zadevco. Slikani pa so CD-player, ki sicer ni v tem sistem (SONY), DVD player (XORO) in pa receiver (SONY).



lp, FReAK.

P.s.: na zs. oz. mail sem dobil par kritik zakaj je receiver na CD playerju in DVD playerju zmes pa 1 grd kos plexija.
Gre se zato, da je receiver zaradi svoje moči (Poraba je nekje do 300W) dočim CD player ima max zmerjeno porabo nekje 10W. Ker je hlajenje teh komponent važno je receiver na vrhu, saj bi s tem ko bi mu zaprl zračne reže s CD playerjem oz. DVDjem ki ima še nižje tačke naredil veliko napako in receiver bi se verjetno zelo pregreval po nepotrebnem.

Plexi je pa tam zato, ker zato ker druga nisem mel pri roki, ker sem pred kratkim se odločil prebarvati "poličko" ki je bila zmes.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

trdoreh ::

Evo ceu dan sm visel na netu in prebiral vse povprek...Morem rect, da se vedno nimam pojma zakaj gre, sem se pa "odloču"...
Torej receiver Denon 2807, zvočniki 5.1 Kef KHT 2005.2.

Torej bo vredu? :D

Hvala, lp

SSH ::

pozdrav!

Vsekakor bo zvok dober ampak jaz bi še vseeno raje vzel JAMO zvočnike. Receiver je super. Odločitev je vsekakor tvoja, saj so tudi ti KEF zvočniki zelo kvalitetni. Moja kombinacija v tvojem primeru ko si odločen za receiver bi bila DENON + JAMO, vendar je tukaj že tudi stvar obarvanosti zvoka. Kolikor imam v spominu KEF zelo rad uporablja veliko aluminja za ohišja, kar pa prispeva k zelo cvilečemu zvoku, kar pri samem govoru ni moteče je pa definitivno moteče kakorkoli se pojavi gor glasba. Oboji imajo v kombinaciji z denonom zelo udarni (primerno za filme) zvok. Če imaš možnost nabavi ojačevalec in ga sprobaj vsaj z parom od obeh zvočnikov. Ko stvar nabaviš ne pozabi še na izbiro primernih in kvalitetnih kablov. tukaj pride v poštev posluh posameznika (ne mislim samo audiofile ampak že kak kitarist z dobrim posluhom hitro opazi razliko).


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

trdoreh ::

Ja za Denon-a sm kar siguren, bom pa upošteval tvoj nasvet glede zvočnikov...Kaj pa priporočaš za ene kable, o kakšni ceni se pogovarjamo?
Kankšna spletna trgovina, s kabli?

Hvala, lp

SSH ::

Pozdrav!

Recimo PROFIGOLD kabli mislim da bi bili čisto OK. kar pa se tiče cene pa je to lahko od 2€ meter do vsaj 20€/m in še veliko več za zvočniški kabl.
Potem so še tu toslink oz. coax ter hdmi kabli. Prav tako priporočam profigold. Cena nekje od 20€ kabl. Kable obvezno kupiš nazadnje zato da lahko malce potestiraš kaj ti ustreza.

Kar pa se tiče ojačevalca pa si se dobro odločil.

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

TRIROG ::

in kod drzi denon pri nas ? da se da mal cene pogledat in ponudbo?

KleBac ::

Moje mnenje: Če je soba 3m x 3m .... bo pa tukaj kar veliko zvokovnega odbijanja.....

predvsem pazi, da zvočniki nimajo bass-refleks luknje zadaj....taki morajo biti namreč kar malo odmaknjeni od stene....in ne čisto v kotu. Odbijanje, pravim.

Sicer pa: Denon, Marantz, Onkyo, Yamaha ter Dali, Kef, Infinity.....vse je to stvar slušnega okusa in pa - po moje - več ali manj enako.


Lp

In my life....I should do what I could !

trdoreh ::

Mh, hvala za nasvet...Mislim, da Kef nimajo zadaj luknje.

Lp

TRIROG ::

Moji tanoy zvočniki so imeli zraven neko peno i jo lahko zatlačim v luknjo in je kao bre bass refleksa ... se pri nas sploh dobi denon?

trdoreh ::

Odvisno kaj rabiš, nekaj Denon zadev je tukaj.

Torej kabli: Katere firme naj pogledam in kje jih prodajajo, oziroma kje prodajajo PROFIGOLD kable, sem gledal na netu, pa nisem nic nasu (slo etrgovine)?!

Hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

jype ::

SSH> Kot je rekel BlackHole. Vsaka komponenta skozi katero 'pelješ' signal doda nekaj svojega šuma kar se pozna na končnem produktu.

EJ! EJ!

Ustavte konje!

HDMI je _DIGITALEN_ in ne glede na to skoz kolk komponent in ovinkov in ventilov in naftovodov ga pelješ, na koncu bodisi deluje, bodisi ne deluje.

Jan999, edino, kar je pri receiverju pomembno, so tele reči:
- a zna dekodirat ves digitalni audio, ki bi mu ga rad poslal (pcm, ac3, dts, dolby prologic II in THX so dovolj za 99% vsebin tam zunaj)
- a ima analogne inpute (pomembno le, če misliš kupit SACD/DVD-Audio komponento)
- kakšno tehnologijo ima za pretvarjanje digitalnih zapisov v analogne signale, tu bo pač treba izbrati znamko, ker je stvar okusa, kaj se ti lepše sliši

Edini kabli, pri katerih je dejansko pomembno, kako so narejeni, so signalni za analogni signal in zvočniški (ki tudi nosijo analogni signal). Po mojih izkušnjah je daleč najbolje, če reči zlotaš sam (kable in konektorje kupiš v kakšnem Delkotu, na primer). Če nočeš, ti v big bangu in podobnih štacunah naredijo podobne kable, plačaš pa jasno nekajkrat višjo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

trdoreh ::

Se torej receiver-ja brez THX ne splaca kupit?

jype ::

Moj ga nima, pa me nič ne moti... Zelo redki DVDji imajo THX track, pa praviloma so to akcijski filmi, ki mene ne ganejo kaj preveč...

Odvisno seveda od tega, kaj hočeš, ampak meni se zdi precej bolj pomembno, da ima dovolj digital inputov za vso šaro, ki jo hočeš gor obesit (pri meni trije računalniki, en SACD player in en airport express) pa seveda da ima take priključke, da pašejo na opremo, ki jo imaš/jo misliš kupovat.

To vse seveda po tem ko si zadevo poslušal in ti je všeč.

SSH ::

>>jype HDMI je _DIGITALEN_ in ne glede na to skoz kolk komponent in ovinkov in ventilov in naftovodov ga pelješ, na koncu bodisi deluje, bodisi ne deluje.

Uf pa še kakšen šum se lahko tudi pri digitalnih signalih ustvari. 2X okoli naftovoda pa boš na osciloskopu namesto pravokotnega signala videl trigotni signal :D (saj se razume kaj želim povedat)

kar se tiče " zna dekodirat ves digitalni audio, ki bi mu ga rad poslal "
Sem mu odsvetoval cambridga ravo zaradi tega ==>" Sony ima tudi prednost v boljšem dekoderu"

"Edini kabli, pri katerih je dejansko pomembno, kako so narejeni, so signalni za analogni signal in zvočniški"
A ti bi še receiver razdrl pa noter malo polotal?? :D :D Ja menda da ne kable od elektra do najbljižje transformatorske postaje (okol katere ima ziher jype HDMI kabel napeljan >:D ).

Dejansko
" EJ! EJ!

Ustavte konje! "

nisi povedal nič novega :8)



lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

KleBac ::

Ola !

THX ni "track" ampak specifikacija.....odlomek iz Wikipedie:

"The THX system is not a recording technology, and it does not specify a sound recording format; all sound formats, whether digital (Dolby Digital, SDDS) or analog (Dolby SR, Ultra-Stereo), can be "shown in THX." THX is mainly a quality assurance system. When a film's producer has it mixed in THX, this means the film's soundtrack will sound, when shown in THX-certified theaters, exactly as the mixing engineer intended.

Zadeva je pa ZELO DRAGA - THX napis mislim....in pa ZELO MALO DVD-jev je dotopnih. Lahko se jih sicer nabavlja preko Amazon-a oz. podobnih kanalov.

Moje mnenje: Za THX je premalo le LOGO na ojačevalcu in pa na DVD ploščku.....in pa zelo precenjeno. Namreč THX "garantira" istovetnost zvoka, kot si ga je zamislil avtor za predvajanje v - seveda - kinodvoranah (tudi kinodvorane ne ustrezajo vse THX-u!!!!)

Kabli pa takole: Definitivno se pozna. Priporočam ne predrage Bandridge oz. Profigold ( so mi jih drugi tukaj in sem čisto zadovoljen) - Bandridge imajo ZELO POCENI v E.Leclercu v Lj., Profigold pa v Fužinah v Technotop-u....

Pravim pa tudi: "Vsaka ušesa majo svojga tonskega tehnika......"

In my life....I should do what I could !

trdoreh ::

Ja, sem se tudi sam pozanimal in veliko prebral o tem kaj je THX...

Malo sem skeptičen glede receiver-ja, ker konec marca pridejo na trg s HDMI 1.3, Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio itd. podporo.
Torej, ker ne zelim v kratkem menjat receiver-ja in v prihodnostri zelim povezat nanj HD DVD oz. Blu Ray player, naj pocakam?
Al vse skupaj ne igra tako bistvene vloge?

Hvala, lp

p.s. Denon AVR 2807 je res super, ne podpira pa zgoraj navedenih zadev, torej?

jype ::

Jaz močno dvomim, da boš lahko brez _zelo dobre, izjemno natančne in absurdno občutljive_ opreme precej težko izmeril razliko v zvoku med "HD" audio in navadnim 48kHz samplingom, dekodiranem na dobrem receiverju.

SSH, pri digitalnem signalu je vseeno če je špičast, vijugast ali ploščat. Če ne pride čez, potem naprave to ugotovijo. Če pride čez, je na ponoru enak kot na izvoru.

Jaz mam samo en DVD, kjer je THX certified in ja, ni "track". To je pač navaden AC3 track, ki se ga mora slišat tako in tako, da je THX compliant. Poznam tudi samo en THX capable receiver, mislim da stane malo manj kot 1000 evrov, ki ga imajo v BOFu. Jaz seveda razlike med dts in THX ne slišim :)

SSH ::

jype, gre se zato da te naprave ne "forwardajo" signala naprej ampak ga ponovno "generirajo" na izhodu. In velikokrat se ravno pri receiverjih zgodi, da se zaradi gretja ojačevalnega dela, pregreva tudi digitalni del. rezultat tega je v fušanju. in tašne reči sem tudi že v živo videl na low-cost eltax ojačevalcu ki je bil v regalni polici, na njem pa še nek CD-player brez "tačk". Sicer je možnosti pri kvalitetnih receiverjih za kaj takšnega veliko manj, AMPAK še vedno pa več kot pa če je signal speljan direkt mimo receiverja. Ravno zaradi takšnih anomalij veliko dražjih receiverjev nima dodatnih HDMI vhodov/izhodov ipd...


Jan999, kar pa se tiče čakanja, pa ti povem, da sem sprva tudi sam tako mislil, vendar je tako, da ob tako hitrem razvoju tehnike kot smo ga deležni je skoraj nemogoče biti up-to-date, saj kakor hitro je na trgu nek standard se začne razvijat nov. Kar pa se tiče vseh filmov, ki so dostopni na spletu in v videotekah je dovolj že kvaliteten pro-logic sistem. Pri gledanju filmov je ZAME bolj kot to kako kvalitetno je zvok reproduciran, pomembno iz kolikih smeri je produciran, saj je to stvar, katero opazi tudi vsak laik na tem področju, kar je jasen pokazatelj da je nekaj na tem. Seveda je tudi zelo pomembno to da je zvok kvalitetno reproduciran.

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

trdoreh ::

"Da se ne da sledit tehnologiji", se zavedam, je pa res, da bojo te standarde podpirali vsi novi filmi na HD oz. Blu Ray, ki bojo kar nekaj casa na trgu, dokler ne pride kaj novega. Nevem no, vsak nasvet je dobrodosel!?

Lp

trdoreh ::

Denon dobis v Mediamarket, pa se cene so normalne.

Lp

SSH ::

Ne sledim drugi temi ki jo imaš odprto glede TV-ja, zato ne wem če si jo že nabavil. Če si jo že, nikar ne čakaj saj bo podpora za kvalitetne DVD diske kljub blue ray ipd. zelo dolgo aktualna. Za užitek ob gledanju TV pa je itaq tudi družba zelo pomembna :D

Moj predlog je, če že maš nov TV (mislim da si govoril o nekem sharpu?) potem definitino na lov za receiverjem, če ne pa itaq da počakat do prihoda TV.


Pozor! to je le moje mnenje.

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

jype ::

Mimogrede, Jan, jaz bi na tvojem mestu bojkotiral tehnologije, ki so ustvarjene z namenom, da ti otežijo gledanje/poslušanje.

Še DVD je zoprn s tistimi regijami, da boš pa kar vsakemu loleku dovolil, da ti postavlja neke omejitve, kdaj lahko gledaš reči, ki si jih kupil, je pa nesprejemljivo.

Pobereš film z neta in si omisliš predvajalnik, ki zna lepo predvajat h264 in ac3 v matroska zavitku in uživaš. Ko ti bodo ponudili isto reč na poceni medijih, pa šele razmisliš o nakupu.

SSH ::

Jype!!! V tem postu se pa tak strinjam s tabo, da še ti pir častim za njega :D


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

trdoreh ::

Evo me!
Po dobrem premisleku sem vzel Kef 2005.2 zvočnike. Kvaliteta je odlična (tako pišejo in pravijo; pa baje so pobrali vse možne nagrade, pa baje so najbolj kopirani zvočniki...vso to nakladanje mi je olajšalo nakup in potolažilo mojo zavest:).
Zvočniike sem dobil v eni škatli, v drugi pa je bil sub. Morem povdarit, da so zvočniki zelo lepe oblike, močne konstrukcije (popolnoma iz aluminija) in zelo težki. Sub je težek, 10" obrnjen proti tlom, v barvi (sivi) zvočnikov. Zgornja ploskev je črna-ogledalo.
Sedaj čakam še receiver-ja Denon avr 2807 (pride drugi teden).

Zanima pa me, če je res potrebno odštet več kot 200 eu za 23 metrov kabla??!8-O
So kabli res tako pomembni, da me en meter stane 3000 starih tolarjev, al zadeva ni tako signifikantna?!
Sej ne, da to področje zanemarjam, bi pa rad kaj prišparal, če je le možno.

Hvala, lp

SSH ::

Kvalitetni kabli se dobijo za najmanj 3X nižjo ceno do vsaj 5+X nižjo ceno. Malo pobrskaj.

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

trdoreh ::

Torej hoces rect, da je cena previsoka. Se ne splača porabit tolko denarja?

Hvala, lp

Trancedeejay ::

Za tvoj sistem bo Profigold 2,5mm licnat s solid core zilo cisto ok. Cena peiblizno 2eur/m
Have a nice Day

Matt
Music is the key

JT1977 ::

Lp

Zanima me ali je komu znan model zvočnikov za hišni kino HECO CONCERTO komplet 5.1 cena okoli 1000EUR.
Pa še receiver od PIONEER - ja VSX - 916 400 EUR.
Za mnenja se vam zahvaljujem

perci ::

Za tvoj sistem bo Profigold 2,5mm licnat s solid core zilo cisto ok. Cena peiblizno 2eur/m
Trance, no povej, kje to prodajajo, da izvedem en "not at all blind" test.

Trancedeejay ::

Technotop Fuzine.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

trdoreh ::

Denon avr 2807 je prisu danes. Za kable sem pa tolko porabu, da se zdej ne morem vrjet, ampak pustimo to, ce mas ferarria kupis tudi drage gume...(vsaj tolazim se s tem:).

Zanima pa me, kako naj povezem receiver z tv-jem? Preko HDMI in to je to, al kako drugace?

Hvala, lp

Trancedeejay ::

HI
Kolk si dal za kable in kaj si nabavil - BTW nimas se ferrarija:)
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

BTW, zakaj bi ze rabil povezat receiver s TV-jem, nimas predvajalnik s HDMI?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

trdoreh ::

Ja med receiver-ji ja, vsaj zame je in za mojo banko:D
Ja res, za sedaj se nimam HD DVD playerja.
Torej kaksna povezava bi bila primerna?

Kabli so Kimber al neki v tej smeri.

Lp

trdoreh ::

Torej danes sem vse priklopil. Imam pa velik problem z receiver-jem. Zadeva je zame zelo zakomplicirana, ker so navodila res nerazumljiva.
Torej ne znam nastimat nic, zalostno ampak res, povezal sem ze, to pa je tudi vse.

Rabim torej nasvet, kam oz. na koga naj se obrnem, da bi mi to zadevo postelal (rad bi, da mi zadevo uredi nekdo, ki je res majstor na tem področju). Zanima me ce je kaksno podjetje, ki se ukvarja s tem. Sem pa pripravljen placat tudi posamezniku, ki se v to razume in je pripravljen pomagat!

Hvala, lp

Trancedeejay ::

U, kolk pa placas:)
Zdej ne vem v cem je fora kaj ne znas nastimat. Prklops dvd na receiver, verjetno imas pa se OSD za stelanje receiverja za nastimat vhode, oddaljenost zvocnikov, frekvenco reza za sub...
Have a nice Day

Matt
Music is the key

trdoreh ::

Tako je ne: Tv sm priklopu na receiver, pa ne dobim zvoka in slike, xbox sem priklopu pa je samo zvok, slike ni. Pa setup bi naj bil on screen pa nikakor mi ga noce prikazat. Skratka nic ne dela. Poglej, ce si iz obali ni panike, se takoj zmeniva, pa resno mislim, ker meni se ne da zaj., rad bi da dela!

Lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073362 (5325) MaStr
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230796 (22335) p|X|
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546449 (27914) Anney
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634068 (16839) josko674
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769505 (8485) Trancedeejay

Več podobnih tem