» »

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ?

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ?

«
1
2 3

EdHardy ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup sistema za domači kino. Po izboru sem prišel na dve možnosti kaj kupiti, pa me zanima vaše mnenje glede teh dveh sistemov (kvaliteta zvoka, kateri po vašem mnjenju bolj 'seka', morda tudi lastne izkušnje v primeru da si kdo lasti katerega od teh dveh sistemov, ...)

1. Philips HTS7540, http://www.mimovrste.com/artikel/170003...

2. Sony BDV-N990W, http://www.mimovrste.com/artikel/170000...

Kolikor sem pogledal po internetu, sem zasledil da ima ta drugi Sony sistem le 4 zvočnike (brez centra in basa), vendar so ti močnejši od tistih v Philips sistemu. Kaj je tu boljše/slabše ?

Lp, Luka :D

ST-777 ::

Blu-Ray enote so pri nekaterih sistemih hišnega kina zelo glasne, ko predvajajo Blu-Ray plošče, ker se precej hitreje vrtijo kot DVD plošče. Pred nakupom določenega modela hišnega kina je priporočljivo prebrati kakšen test.

Spajky ::

Še ena ideja mogoče ... http://www.microlab.com/?r=51systemen
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

king67 ::

Še vedno nekako ne morem razumeti, kakšne so prednosti hišnega kina pred sestavljenim sistemom (receiver, dva solidna boksa za muziko, aktivni woofer, pa sateliti za filme, če je že treba in nek predvajalnik, kakršenkoli je pač aktualen). Samo razmišljam, ne kritiziram nikogaršnje odločitve.

lp,
king67

Lonsarg ::

Ja, jaz bi enako naredil, nek PC z kvalitetno zvočno(dejansko so včasih že vgrajene dosti kvalitetne=podobne kot v tilih blue-ray predvajalnikih, to se treba pozanimat) ter eni hudi zvočniki. Mogoče, če se da dobiti celo zvočnike z vgrajeno zvočno kartico, pa lepo notri priklopiš digitalni audio izhod iz PCja.

Trancedeejay ::

Tudi meni ni jasno zakaj se ljudje odločajo za neke all in one rešitve - pač ne poznajo zadev. V vsakem primeru je bolje varianta en normalen receiver, posebej zvočniki in aktivni sub, za izvor zvoka pa se vzame računalnik ali enega izmed multimedijskih predvajalnikov. (pozor med predvajalniki je v zvoku zelo velika razlika, testirali smo Fantec in Xtreamer in je slednji zvokovno veliko boljši).
Have a nice Day

Matt
Music is the key

buuu ::

Trancedeejay je izjavil:

Tudi meni ni jasno zakaj se ljudje odločajo za neke all in one rešitve - pač ne poznajo zadev. V vsakem primeru je bolje varianta en normalen receiver, posebej zvočniki in aktivni sub, za izvor zvoka pa se vzame računalnik ali enega izmed multimedijskih predvajalnikov. (pozor med predvajalniki je v zvoku zelo velika razlika, testirali smo Fantec in Xtreamer in je slednji zvokovno veliko boljši).
Have a nice Day

Matt


mislim da je najboljš kr LG.

Trancedeejay ::

buuu je izjavil:



mislim da je najboljš kr LG.


LG, v kakšnem smislu, za kakšen denar, katera stvar od LG-ja?
Music is the key

axee ::

Trancedeejay je izjavil:

Tudi meni ni jasno zakaj se ljudje odločajo za neke all in one rešitve - pač ne poznajo zadev. V vsakem primeru je bolje varianta en normalen receiver, posebej zvočniki in aktivni sub, za izvor zvoka pa se vzame računalnik ali enega izmed multimedijskih predvajalnikov. (pozor med predvajalniki je v zvoku zelo velika razlika, testirali smo Fantec in Xtreamer in je slednji zvokovno veliko boljši).
Have a nice Day

Matt


Če je avdio preko HDMI, kako je lahko zvok boljši?? Če imaš vsaj spodoben reciever ima on svoj DD in DTS dekoder (prektično vsi imajo), tako predvajalnik nima nič s tem.

Trancedeejay ::

axee je izjavil:


Če je avdio preko HDMI, kako je lahko zvok boljši?? Če imaš vsaj spodoben reciever ima on svoj DD in DTS dekoder (prektično vsi imajo), tako predvajalnik nima nič s tem.


Pozdravljen.
Testirali smo zvok preko optike. Fantec predvajalnik, isti film, preko optike, potem Xtreamer predvajalnik, isti film in optika. Razlika občutna. Razlika je v tem, da se pri prvi varianti sliši separacija kanalov (slišno kaj vsak kanal igra), pri drugi varianti pa je zadeva zlita v surround.
Mimogrede, eno je kar se sliši logično, drugo pa je praksa.

Kar pa se hišnega kina tiče pa vsekakor podpiram zadevo po komponentah in ne all in one.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Lonsarg ::

HDMI zvok je digitalni zvok, tako kot SPDIF audio izhod.

Digitalni zvok pa ni bolši ali slabši, pač pa pri digitalnem mora naprava, ki dobi HDMI signal imeti zvočno kartico, da naredi zvok. In če je ta zvočna kartica bolša, od tiste v računalniku, bo zvok bolši, če je pa slabša bo pa slabši..

fpbs ::

EdHardy je izjavil:

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup sistema za domači kino. Po izboru sem prišel na dve možnosti kaj kupiti, pa me zanima vaše mnenje glede teh dveh sistemov (kvaliteta zvoka, kateri po vašem mnjenju bolj 'seka', morda tudi lastne izkušnje v primeru da si kdo lasti katerega od teh dveh sistemov, ...)
1. Philips HTS7540, http://www.mimovrste.com/artikel/170003...
2. Sony BDV-N990W, http://www.mimovrste.com/artikel/170000...
Kolikor sem pogledal po internetu, sem zasledil da ima ta drugi Sony sistem le 4 zvočnike (brez centra in basa), vendar so ti močnejši od tistih v Philips sistemu. Kaj je tu boljše/slabše ?

Nisi povedal, kateri TV imaš, ker če boš vzel isto firmo, kot je TV ti ena telekomanda odpade. Vsekakor pa predlagam kompletno napravo in ne po komponentah.

fpbs ::

Trancedeejay je izjavil:

buuu je izjavil:


mislim da je najboljš kr LG.

LG, v kakšnem smislu, za kakšen denar, katera stvar od LG-ja?

Tu imaš LGejevo izbiro: Jaz imam HX966, in sem izredno zadovoljen.
http://geizhals.at/?cat=hificin&xf=2336...

Zvezdica27 ::

lp,

če ne veš kaj izbrati, je skoraj gotovo bolje vzeti dober stereo sistem, sploh ni nujno da gre za receiver, dovolj bi bil že sam oječevalnik (lahko pa)... po moji oceni. Po tem pride na vrsto kak rabljen 5.1 sistem, dobiš veliko več, res pa je, da so tudi tile kompletki lahko čisto ok.

Kolikšna je soba? Kaj bi rad delal s tem? Katere komponente ali naprave bodo igrale, predvajale, streamale? Imaš ipad, iphone ali android ali to ni opcija. Rabiš multi-room?

95% ljudi bi bilo čist happy s stereo ali 2.1

zz

zagi123 ::

Trancedeejay je izjavil:


Testirali smo zvok preko optike. Fantec predvajalnik, isti film, preko optike, potem Xtreamer predvajalnik, isti film in optika. Razlika občutna. Razlika je v tem, da se pri prvi varianti sliši separacija kanalov (slišno kaj vsak kanal igra), pri drugi varianti pa je zadeva zlita v surround.
Mimogrede, eno je kar se sliši logično, drugo pa je praksa.
Matt

Torej ste bistreamal DTS/Dolby digital preko optike in ste dobili različen rezultat? :)

bili_39a ::

Torej ste bistreamal DTS/Dolby digital preko optike in ste dobili različen rezultat? :)


Zanimivo, kako se večini dozdeva, da v digitalni stream pa ne gre posegat.
V nastavitvah je (mogoče) opcija, kjer se nastavi, da prepušča originalni signal, pa nekateri še takrat ne dajo mira.

axee ::

Seveda da se da posegat v digitalni signal, ampak bi prej rekel, da je eden od predvajalnikov dekodiral zvok in the box, drugi pa je to prepustil recieverju. Če pa si 100%, da je oba signala dekodiral reciever, potem sem pa brez idej :D

bili_39a ::

Moram priznati, da imam izkušnje samo s stereo zvokom, vendar je zadeva podobna. Imam nekaj možnosti primerjave...

WD player s Sigma čipsetom predvaja glasbo (digitalni vmesnik do receiverja) identično kot sam receiver. En drug media predvajalnik (Realtek) predvaja malce drugače.

Oba preko digitalnega vmesnika. Realtek ima npr. možnost nastavitve glasnosti, ki deluje tudi pri digitalnem signalu.
Meni se sicer oba zdita po minuti poslušanja skoraj identična, vendar se da slišati, če si pozoren.

Trancedeejay ::

Jaz pravim, da je potrebno tudi kakšno stvar preizkusiti, šele potem se lahko komentira. Podobno kot je bilo pri temi s kabli, ko se oglaša nekdo, ki zadeve ni preizkusil, temveč gre le za neko teoretično lapanje. Podobno je pri kupovanju audio sistema, ki je bistvo te teme. Nekateri ljudje kupujejo po specifikacijah - to je kot bi okušal zrezek preko šipe. Je pa res, da je zahtevnost poslušalcev različna, nekaterim je važno samo da nekaj špila in da lahko čimveč stvari gor priklopijo, drugim je važen zvok.
Avtorju teme predlagam, da gre v trgovino Harvey Norman LJ, sem bil prejšnji teden tam in imajo kar nekaj solidnih sistemov priklopljenih, pa lahko malo preizkusite. Seveda bo zvok v vašem prostoru drugačen a vseeno.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

ibro46 ::

FotoModel ::

Pozdravljeni. Doma imam hišni sistem Sony DAV-S300. Je že starejši. Če bi sedaj kupil novi av receiver (Yamaho,..), a bi lahko zvočnike od tega Sonyja priklopil na njih + Subwoofer? Ali bi bilo potrebno kupiti nov sistem? Hvala za nasvet že vnaprej :)

Trancedeejay ::

Pozdravljeni.
Omenjeni sistem poznam. Pri nakupu novega receiverja bo treba definitivno kupit nove ali rabljene zvočnike, vsekakor pa druge. Trenutno je na Audio Kontaktu kar nekaj akcij. Navoljo imate receiverje Onkyo, Denon, Pioneer......tudi cel nabor zvočnikov, prav tako rabljeno opremo.Navoljo pa imate tudi polno opreme na Bolhi.

Nova oprema

Rabljena oprema
Music is the key

FotoModel ::

A bi ta kombinacija delovala - av receiver in zvočniki? Kaj je potrebno najbolj pazit? :D

Av receiver: http://www.amazon.de/gp/product/B00X3BQ...
zvočniki: http://www.amazon.de/gp/product/B00E87J...

amazon samo zato, ker so komentarji, pa se lahk bolj osredotočam, če je ok, ali ni..

korenje3 ::

A kdo ve koliko so dejansko glasni tile zvočniki?

http://geizhals.eu/panasonic-sc-btt885-...

A je to overkill za sobo 7x5m? piše namreč 1200W (RMS). se spomnim ko smo imeli v avtih 500W rms in je avto skoraj ekslodiral...

Zanima me še če se to poveže wireless na panasonic tv in ali ima vsak zvočnik svoj kabel za priklop na elektriko?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

car100 ::

korenje3 je izjavil:

A kdo ve koliko so dejansko glasni tile zvočniki?

http://geizhals.eu/panasonic-sc-btt885-...

A je to overkill za sobo 7x5m? piše namreč 1200W (RMS). se spomnim ko smo imeli v avtih 500W rms in je avto skoraj ekslodiral...

Zanima me še če se to poveže wireless na panasonic tv in ali ima vsak zvočnik svoj kabel za priklop na elektriko?


Jaz osebno sem ravno vzel od LG-ja BH9540TW in je zadeva kar močna velikost sobe imam pa 5x5m + v L hodnik, basi in sam zvok je na polovici zvoka že zelo močen kar je več je že skor moteče. Teh 1200W (RMS) je nerealnih tako da to je brezveze nekaj ful upoštevat je pa nek podoben rang mojem. Bolj pomembno je potem kvaliteta zvoka iz kje ga predvajaš FLAC datoteke je odlično navaden mp3 je malo slabše je manj detajlov, navadni tv programi je za silo ker se ustvari virtualno 5.1 oz 9.1 in je bolj preslikava 2.1 zvoka ni slabo samo ni pristni zvok kot bi lahko bil. Je tudi opcija povezave direkt na PC prek HDMI in zadeva dela prav tako odlično. Če koga zanima lahko posnamem tud kakšen posnetek.

violamb ::

Mi zna kdo svetovat prosim.
Se mi splača v sobi, kjer je TV od kavča oddaljen 4 m takoj za kavčem sta zvočnika za surround in me zanima če še je smisel dati na strani dva zvočnika za 7.1 sistem?
A bo v taki mali sobi to sploh prišlo do efekta?
Hvala za informacije.

OK.d ::

Bolje da daš še dva zvočnika spredaj, zaradi atmosa seveda če ti to reciver to podpira.
LPOK.d

violamb ::

Podpira dolby atmos, samo kam jih naj dam čist zraven sprednjih?
Kaki bi to imelo učinek?
Hvala za info

Anney ::

Atmos 5.1.2



ProGo ::

Atmos lahko daš na strop, ali pa na vrh FL in FR zvočnikov. Samo to je bolj tako-tako. Če imaš prostor in možnost, daj na strop.

violamb ::

Pol moreš zvočnike obrniti proti stropu ali kako?
A bi imelo to kaki učinek?

ProGo ::

Atmos zvočnika, na sprednjih zvočnihik, obrneš proti stropu. Učinek bo pa odvisen od veliko dejavnikov, višini in nagnjenosti stropa, oddaljenosti od mesta poslušanja... Za sprobat je, smao jaz ne bi... Če že bi dal pod strop.

Tilen88 ::

Si bom sposodil temo, iščem sistem da bo zvok malo boljši kot teli zvočniki od televizije,.. kateri sistem 5.1 se splača vzet za okoli 400/500eur. Bi bilo pa zaželjeno da so zadnji zvočniki dvignjejni oziroma na stojalu.

Lp

OK.d ::

LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Tilen88 ::

Hvala za odgovor, vendar bi potreboval hišni kino z blu-ray predvajalnikom ki je sposoben predvajat tudi 4k resolucijo. lp

Anney ::

Kupi komponente posebej, torej reciver, BD player in zvočnike, le tako boš zadovoljen na dolgi rok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

OK.d ::

Btw, BR je out;)
LPOK.d

Tilen88 ::

Kaj pa je IN potem ? :p

Anney ::

Dokler bo 4KBD in, boš lahko pogledal še ogromno BD ploščkov, zato pa sem rekel, da je treba komponente kupit ločeno, da je kasneje manjši strošek, danes pa so 4K predvajalniki dokaj dragi in ga še nima smisla kupovati.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

OK.d ::

A za stream si že slišal?
Drugače, kakšenhttps://shield.nvidia.com/
LPOK.d

Tilen88 ::

Ne, sm nov v tem ker se sploh prvič podajam v to.. bi bil hvaležen za kako obrazložitev in nasvet. Predvidevam da lahko 4k filme gledam namest prek predvajalnika(če so predragi) tudi prek usb ključka in grem samo v nakup zvočnikov in kar je še potrebno.

Anney ::

Streami so daleč od "pure" 4K in so jajc, enako kot 1080p material. Če hočeš uživati v maximumu pač potrebuješ pravi medij in komponente.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tilen88 ::

Ne bi se podajal v nakup shielda nekako mi ne diši,.. bo treba posebi komponente nabavit taprave kot je Anney rekel.

Oktan ::

Zdravo,

pozna/ima kdo ta komplet? Je za kaj glede na ceno? Hvala

https://www.mimovrste.com/av-sprejemnik...

kremenko1 ::

Imam že nekaj časa in deluje OK. Res pa da sem spredne tri zvočnike zamenjal s starimi Infinity. Za TV je fina zadevica, za kakšno bol resno poslušanje glasbe pa tako tako(nisem pa še probal priključiti zvočnikov na stereo izhod). Priklopov je dovolj, nekaj imam povezano preko optike nekaj pa preko HDMIja in stvarca funkcionira. S priloženimi zvočniki, pa je bilo vse skupaj bol srednja žalost.

Tilen88 ::

Kakšna je pa razlika recimo napram sony kompletom naprimer kaj takega https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do... ?

miko22 ::

Kaj pa TOLE?
Malo manj dnara. Ocene so dobre.

Tole še boljše zgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Cervantes ::

Kdo morda ve, kateri predvajalnik se da shekat za predvajanje Region1 dvd/br vsebin?
Trenutno imam enega starega LG-ja, ki je sicer shekan, ampak br diskov mi ne vrti (ker pač ni blueray).
Kupujem novega, kaj svetujete?

Anney ::

Kupiš rabljenega na bolhi ali kje drugje, obvezno mora biti narejen pred letom 2012 in ne sme biti posodobljen (firmware), tako se izogneš cinavia zaščiti. (izklop zvoka po 20 min na neoriginal, travniških medijih),glede regije ni problem, če kupiš BD imaš tako možnost izbire, če pa ga ne kupiš pa so skoraj vsi region free (odklenjeni). Odlični predvajalniki so Oppo (nimajo ne cinavie ne regije, imajo pa ceno)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

fraising ::

Trenutno imam logitech z5500. Ker sem se selil in ker jih lovijo leta bi rad posodobil zvočni sistem. Ali bi bil to približek sedanjim zvočnikom?

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365277 (4216) neo5468
»

Hišni kino

Oddelek: Kaj kupiti
51404 (1262) AnotherMe
»

Hišni kino ali navadni 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
314924 (3862) Anney
»

Yamaha V377 + kateri zvočniki?

Oddelek: Zvok in slika
252450 (2060) Anney
»

Kakšni zvočniki oz hišni kino???

Oddelek: Zvok in slika
132510 (2278) Anney

Več podobnih tem