» »

MS / cisco certifikati

MS / cisco certifikati

eleanor ::

Živjo, odločil sem se da bom naredil kakšen certifikat, zaradi potencialne dobre službe in ker imam preveč časa:)

Zanima me: network / security

Prijatelj mi je svetoval naj se odločim za MCSE, toda nekaj me vleče stran od tega. Bom odkrit: v linux sem zaljubljen in bi rad ostal v linux vodah (vem da z vmware lahko), toda mene muči to, da bi rad vedel več o linux omrežjih... Sedaj imam pa vprašanja:

- če se odločim za MCSE ali bom znanje gradil na windowsih, ali bom pridobil tudi splošno znanje, ki ga bom lahko uporabil v linuxu. Najbolj me je strah tega, da se bom zelo oddaljil od linuxa (jaz pa bi rad znanje uporabil v obeh operacijskih sistemih). Upam da razumete kaj mislim.
- če se odločim za cisco, kakšna je možnost zaposlitve
- kaka druga ideja?


Mi lahko še nekdo pove, kje iskati za popolno službo zame, ker še nevem točno kaj je sploh na voljo in zatorej nevem kaj bi točno rad bil (seveda nekaj v povezavi z networking / security) ...
Komentarji močno priporočeni.

Hvala za vse odgovore.

Daedalus ::

- kaka druga ideja?

Spravi se nekam delat. Pa magari boš zgolj windows workstation admin:P , važno je, da si nabereš izkušnje "s terena." Če preferiraš linux, pol pač glej malo naokoli, če kje iščejo linux admine. Je pa precej odvisno od znanja in izkušenj, ki jih imaš. Razni certifikati pa...nekaj že odneseš od njih, menda. Največ pa odneseš od prakse, branja ustreznih knjig/dokumentacije, prakse, prakse, prakse. In poglobljenega študija RFC standardov(ok, tole ni obvezno:D ). Najprej se moraš v delovnem okolju dobro znajti, razni certifikati, ipd... pa se delajo naknadno, po potrebi. IMO, vsaj.

Za službo pa...kaj sploh znaš delat?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

eleanor ::

OK. Znak:
- poglobljeno znanje linuxa
- tcp/ip
- programiranje v raznih jezikih (c,java...)

Trenutno delam FRI UNI fax, tko da bom med študijem še kakšen certifikat naredu.

Nisem ravno pričakoval takega odgovora: sprav se nekam delat:) , toda okey:)

Hm, bolj me matra načelo, da mi je "pod častjo" delat z windowsi.
A wise man once said: you master linux, the rest is just clicking.
Kaj mene bolj matra je to, da nevem če se bom pravilno odločil za MCSE, če ne maram windowsev , v linux sem pa zaljubljen, toda če je to treba je pač treba narest (90% mašin še zmer laufa na winsih).

V službi bi zelo rad delal networking / security (nevem še točno kaj) na linux platformi, toda skrbi me, da bom prisal na winsih, če bom naredil MCSE (čeprav naj bi bilo to 100% šiht). Kaj meniš?

Daedalus ::

Samo zarad enega certifikata ne boš pristal na winsih:> Kot ti tud noben certifikat ne bo zagotovil službe.

Moj nasvet bi bil - če hočeš ostati v OSS *nix vodah, se loti kakega zanimivega projekta. Recimo, v Kiberpipi vedno rabimo kakega spare linux znalca/programerja/al pa samo dežurnega. Tak pač spoznaš ljudi, ki poznajo ljudi, ki ponujajo razne službe. Obenem se še kaj pametnega naučiš, pa je. Delo je prostovoljno, itak. Če ne rabiš lih nujno službe za preživetje al pa maš pač dovolj časa, se oglasi kaj.

Za windows kariero pa pojma nimam, kam se obrnit. Me ne zanima:D


Nisem ravno pričakoval takega odgovora: sprav se nekam delat:) , toda okey:)


Programirat se verjetno tud nisi naučil na kakem tečaju, po katerem si dobil shiny certifikat (upam vsaj):D Sej veš - vaja dela mojstra...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

eleanor ::

Nisem se s certifikati naučil (še nobenega certifikata nisem šel nikoli delat).

Glede kiberpipe, se da kaj preko spleta sodelovat?

Glede linux / programming / security projektov me zanima več, kje se da kaj sodelovati. Ni nujno da pri kiberpipi, lahko tudi kje drugje.

LP

Daedalus ::

Jah, pri projektih sodelovat - najrajši vidimo, da se kdaj oglasiš. Če si na FRI-ju, si v Lj. Kje je problem?

Glede ostalega pa - če maš kak kos programske opreme, ki ti je všeč, se lahko priključiš razvoju. Pri OSS se ponavadi začne s kakim dodatkom/razširitvijo, pa če si dovolj dober in maš veselje, pol sčasoma že napreduješ v glavno ekipo za razvoj. Projektov je dovolj, malo i poglej, kaj te zanima, pa na delo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213133 (11742) bedak
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596653 (4820) Mr.B
»

Šolanje za sistemskega administratorja

Oddelek: Šola
176268 (5691) Infinity
»

študij IT ekspert

Oddelek: Operacijski sistemi
174464 (3566) imagodei
»

Administrator; izpiti

Oddelek: Loža
382363 (1446) Microsoft

Več podobnih tem