» »

m2n-e in vista problem

m2n-e in vista problem

joze ::

Čakal sem z nadgradnjo računalnika, ker sem želel močan in stabilen sistem za vsaj 2 leti. Po izidu viste sem kupil računalnik, ki naj bi imel komponente, ki preverjeno delajo na visti. nabavil sem asus m2n-e plato 4200+ amd proc ati 1950pro grafo.... Problem je, ker računalnik vsake toliko časa nepojasnjeno zamrzne. Po resetu dela vse, kot da se ni zgodilo nič ampak je moteče.
Ker se problem pojavlja brez pravega razloga in ob različnih aplikacijah, ki potem delujejo brez težav niti ne vem kako se lotiti odpravljanja. Na netu sem našel neke ljudi, ki imajo podobne težave s to plato na visti, zato menim da je problem plata, nekateri celo trdijo, da integrirana zvočna kartica.
Kaj mi je storiti, glede na to, da je comp star 5 dni in da na plati piše, da je "vista certified"? Kako diagnosticirat problem?
Ima še kdo podobne težave?

jype ::

Si preveril BIOS nastavitve? Se ujemajo s tem, kar strojna oprema dejansko zmore?

Če ja, potem bi za začetek predlagal, da poženeš memtest86 (google bo vedel, kje ga dobiš).

Pustiš ga laufat čez noč in če ni napak, potem veš, da ni kriv RAM ali vodilo pomnilnika in da procesorjeva L2 in L3 pomnilnika verjetno delujeta brezhibno. Če napake najde, potem nesi zamenjat najprej RAM in postopek ponovi, če so napake še vedno tam, nesi zamenjat še matično ploščo in procesor. Ne pusti se prepričat, da vse OK dela, če ti javlja napake.

Naslednji krivec so za zdaj še lahko gonilniki (za nabor čipovja na matični plošči, za grafično kartico, karkoli pač imaš) v Windows Vista. Namesti Windows XP in malo obremenjuj sistem (poganjaj kakšno zahtevno igro, obdeluj sliko absurdne velikosti v photoshopu ali kaj temu podobnega). Če se na Windows XP stvar ne ponovi, potem čakaj novejše gonilnike in ostani na Windows XP, ali pa imej vsaj nekaj časa nameščena oba sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264613 (64205) Seljak
»

XP->Vista izboljšave in popravki (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
766292 (3203) MrStein
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730809 (16543) oldguy
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810362 (6832) ___
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008637 (7446) opeter

Več podobnih tem