» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
78 / 79
»»

k4vz0024 ::

V Visti sta mi v orodni vrstici izginila ikonca (dva modra monitorja), ki kaže, da sem povezan z internetom. Kako priklicati ikonco nazaj, da bom spet vedel, ali sem priklopljen na net ali ne?

Malajlo ::

Control Panel, Netwok connections, Network connection (LAN?), properties, Show notification when connected.
Pa a to, da ti internet dela, ni dovolj? Mora še narisano biti?

k4vz0024 ::

To kar si napisal velja za XP je. Preko ikonce (dva monitorja) klikam, da se povežem z internetom. Pač vsak ima svoj stil in okus ter se o tem ne debatira, so vedeli že stari Grki:)

Malajlo ::

Potem pa Taskbar properties, notification area. Customize.

k4vz0024 ::

Sem dal. na alway show, pa ne pomaga. Vseeno hvala:(

Klemzz ::

Če mislm pravo, morš dat klukco pred network, nahaja se pa pod notification area, system icons.

k4vz0024 ::

Pa si prepričan da govoriva o Visti? Jaz nikjer ne vidim da bi označil system notification. A lahk mal natančneje opišeš, kje bi to bilo?

Hvala

Klemzz ::

k4vz0024 ::

Hvala za ponazoritev.

Pri meni je Volume in Network sta sivo obarvani in ne morem nič odkljukati, razen ure.

V čem je problem?

Klemzz ::

Nimam pojma :S

axee ::

Na prvi pogled izgleda, kot da nimaš driverjev za zvočno ter mrežno. Jst bi poskusu še enkrat naložit.

k4vz0024 ::

Zvočna laufa, net laufa.

Skratka bizarno.

Klemzz ::

Si s kakim programom oz. sam kej modificiru service?

k4vz0024 ::

Z registry kit sm pucal register. Dal sem tudi restore register, pa ni pomagalo.:|

didek_ ::

olla!

jest mam pa en problem pa upam da nisem rešitve že zgrešla tle na forumu, na googlu ne najdem nič uporabnega tko da upam da mi bo kdo od vas lahko pomagal ..

zadeva je taka: inštalirala sem vistalizator ker sem kupila laptop v avstriji in seveda vista v nemščini . naložila sem slovenski jezik vendar mi je takoj po tej inštalaciji v varnostnem središču začelo kazati da ni vklopljen samodejno posodabljanje. seveda sem poskusila vse tiste opcije zaženi ročno itd. vse kar tm zravn piše pa mi nič ne rata .. a je slučajn še kdo naletel na kej tacga pa mi zna pomagat??? mam pa visto home basic.

hvala za pomoč;)

bluefish ::

Kaj pomeni to, da ne rata?

didek_ ::

Kaj pomeni to, da ne rata?


em hočem rečt da mi ne uspe vklopit nazaj tega samodejno posodabljanje:/ ... tkole zgleda

 tako kaže

tako kaže

Kar si trezen želiš, to pijan storiš;)

bluefish ::

Poskusi Start > Run > services.msc in poglej, če je Windows Update nastavljen na Automatic (Delayed Start).

didek_ ::

to sem naredila ampak v tem oknu sploh ni nikjer tega windows updatea:/ najdla sm system update ampak ne verjamem da je to to ...
Kar si trezen želiš, to pijan storiš;)

bluefish ::

Kaj pa Automatic Updates? Zdaj sem na Win7 in se za Visto točnih imen žal več ne spomnim.

imagodei ::

Preveri najprej za Malware... Trenutni hype je MalwareBytes AntiMalware. Go google. :)
- Hoc est qui sumus -

didek_ ::

tut automatic updates ni ... teli so če ti je kej znano...



blueFish najlepša ti hvala ker se trudiš;)

mogoče bi blo pa useen najbolš da zbrišem slovenski jezik in še naprej "vztrajam" pr nemškmu:/ ...

mogoče kdo pozna še kakšno varijanto da naredim mojo home basic v slovensko???
Kar si trezen želiš, to pijan storiš;)

bluefish ::

Hm, čudno. Kako pa je nastavljen System Update?

lopov ::

Imaš problem z registrom -- servis je prisoten, a očitno nepravilno konfiguriran in se predstavi z napačnim imenom (oz. z imenom procesa):



Predvidevam, da imaš 32-bitno visto (x86). Nekdo naj ti exportira ta del registra, ti pošlje, ti pa to importiraš:



Če imaš 64-bitno visto (x64) ti to lahko naredim tudi jaz.
Nisem preprčan da sta registra enaka, zato raje ne bi eksperimentiral :)

Drugače pa vistalizator deluje BP, je pa odvisno, kako instaliraš LP -- permanentno ali kot modul. Včasih je potrebno parkra zkrožiti med jeziki, da se vse pravilno aktivira.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

bluefish ::

Hudimana, sploh nisem opazil tega servisa. Jp, lopov ima prav.

imagodei ::

Heh... Kako pa se lahko kaj takega zgodi? ;) Da je servis prisoten, ampak se predstavi z napačnim imenom? [wink, wink] ?
- Hoc est qui sumus -

lopov ::

:D

Polje za "human readable" string manjka ali pa je prazno.
To sem iz riti potegnil, ubistvu nimam pojma 8-)

Glede predloga pa mislim resno -- naj "povozi" obstoječe zapise v registru in prepričan sem, da se bo uredilo. To in pa BITS zapis v registru bi bilo tud fajn nanovo zapisat, na enak način -- vzet nekje kjer dela in zmrđat. Drugače pa iz SS drugega kot da so servisi prisotno (žal) ni za razvideti, naj se preklopi v podrobnejši način da se vidi stanje ali še bolje, 2x klik na servisu da se vidi panela z nastavitvami.

imagodei ::

Moj point je pa, da je to lahko kak malware.
- Hoc est qui sumus -

didek_ ::

Imaš problem z registrom -- servis je prisoten, a očitno nepravilno konfiguriran in se predstavi z napačnim imenom (oz. z imenom procesa):



Predvidevam, da imaš 32-bitno visto (x86). Nekdo naj ti exportira ta del registra, ti pošlje, ti pa to importiraš:



Če imaš 64-bitno visto (x64) ti to lahko naredim tudi jaz.
Nisem preprčan da sta registra enaka, zato raje ne bi eksperimentiral :)

Drugače pa vistalizator deluje BP, je pa odvisno, kako instaliraš LP -- permanentno ali kot modul. Včasih je potrebno parkra zkrožiti med jeziki, da se vse pravilno aktivira.


aha to je problem ... no jes se u to zlo mal zastopim, visto mam 32bit.. tega kar si napisal ne vem če bi mi znal kdo pomagat ker nobenga takga genija ne poznam sama pa tut nism še tok daleč pršla z računalniki da bi karkol si upala eksperimentirat:/, a misliš da bi blo dobr na novo ta jezik inštalirat??
Kar si trezen želiš, to pijan storiš;)

didek_ ::

:D

Polje za "human readable" string manjka ali pa je prazno.
To sem iz riti potegnil, ubistvu nimam pojma 8-)

Glede predloga pa mislim resno -- naj "povozi" obstoječe zapise v registru in prepričan sem, da se bo uredilo. To in pa BITS zapis v registru bi bilo tud fajn nanovo zapisat, na enak način -- vzet nekje kjer dela in zmrđat. Drugače pa iz SS drugega kot da so servisi prisotno (žal) ni za razvideti, naj se preklopi v podrobnejši način da se vidi stanje ali še bolje, 2x klik na servisu da se vidi panela z nastavitvami.


podrobnejši način mam prkloplen skos sam sem ga zdej zamenala zato da je use u eno sliko pršlo;)
Kar si trezen želiš, to pijan storiš;)

Urc ::

Imam en problem z Windows Visto. V log in screenu sem enkrat pritisnil ikono za pomoč invalidom in vključil za foro Lupo, Namizno tipkovnico in Text-to-speech funkcijo - Narrator. Problem je sledeč; vsakič, ko se računalnik zažene se zaženejo zgoraj omenjena orodja. Tudi če odkljukam autostart onscreen keyboard se le-ta še vedno prikazuje kadar se uporabnik prijavi v Windows. Kako za vraga naj tole izklopim ?

bluefish ::

Si pogledal v Control Panelu, če je kaka uporabna opcija?

Urc ::

Jap, celoten control panel sem pregledal in mi je celo ratalo izklopit Pripovedovalca aka Narrator in Zaslonsko tipkovnico aka Onscreen kayboard v Ease of Access Center. Lupe pa nisem mogel nikakor izklopit, da se nebi vedno znova zaganjala...
Tako, da sem preko registra moral izklopit.

peyj ::

Kako se v Visti dodajajo storitve?
Namreč nikjer v storitvah (Services) ne najdem WLAN Autoconfig.
Imam pa Visto Home Premium 64 bit.

innesi ::

rabim pomoč če bi mi slučajno kdo znal povedati (če boste sploh razumeli kaj hočem povedati)

na visti ne dela drsnik tipkovnice na leptopu kar naenkrat.

zgornja ''meni'' vrstica pa je zginila in ne vem kako se jo nastavi nazaj.

za kakrsno koli informacijo bom zelo hvalezna :)

hvala!

lopov ::

innesi -- vem samo za meni; v explorerju klikni zgoraj levo "organize"(žal ne vem kako zglda pri slovenski visti), nato iz menija izbereš "layout and folder options", drugi zavihek "view" in kljukica pri "always show menu".

Drsnik -- če ostalo dela preveri nastavitve za "ploščico", morda imaš kje gumb ali kljukico za vklop drsnika. Išči v nadzorni plošči, posebna ikona, drugače pa najdeš te nastavitve tudi v nastavitvah za miš; ponavadi je kakšen dodaten zavihek.

denabiker ::

ola, eno pomoć bi prosil. Na PC-ju imam instalirano Visto Home, reden update in vse in se mi nekaj čudno dogaja s prostim prostorom na particiji, kjer so winsi. KAr nekaj skače, enkrat imam prosto 3GB, drug dan samo 100MB, pa grem brisat filme, zaženem ccleanerja, povečam prostor in spet mi nekaj popapa na novo pridobljen prostor. Res čudno, prejšnji teden sem imel prosto 9GB, včeraj imam samo 500MB, od tega sem naložil samo 1 film gor v velikosti 700MB:), torrent non stop dela, ampak samo upload. ???
What can i do?

bluefish ::

Verjetno ti prostor kuri System Restore.

denabiker ::

Verjetno ti prostor kuri System Restore.


sem čistil pod C, lastnosti, čiščenje diska, čiščenje obnovitvenih točk brez zadnje. A je možno, da ne briše 100% in da pušča še kakšne fajle? V kateri sistemski mapi se lahko direktno pregleda ali kako je to narejeno?

wooted ::

kaj pa navidezni pomnilnik?

mtosev ::

ocitno bo Vista dobila se en velik update:

Platform Update
The Platform Update for Windows Vista will be released around the end of October 2009 and will include major new components that shipped with Windows 7, as well as updated runtime libraries. It will require Service Pack 2 of Windows Vista or Windows Server 2008 and will be pushed on Windows Update as a Recommended download.

The Platform Update will allow application developers to target both Windows Vista and Windows 7. It will consist of the following components:

Windows Graphics runtime: Direct2D, DirectWrite, Direct3D 11, DXGI 1.1, and WARP;
Updates to Windows Imaging Component;
Updates to XPS Print API, XPS Document API and XPS Rasterization Service;
Windows Automation API (updates to MSAA and UI Automation); (will also be available on Windows XP)
Windows Portable Devices Platform; (adds support for MTP over Bluetooth and MTP Device Services)
Windows Ribbon API;
Animation Manager Library.
Some updates will also be available as separate releases for both Windows XP and Windows Vista:

Windows Management Framework: Windows PowerShell 2.0, Windows Remote Management 2.0, BITS 4.0
Remote Desktop Connection 7.0 (RDP7) client;
Windows Web Services API (Native code);
Although extensive, the Platform Update does not bring Windows Vista to the level of features and performance offered by Windows 7. For example, even though DXGI 1.1 update introduces support for hardware 2D acceleration featured by WDDM 1.1 video drivers, only Direct2D and DirectWrite will employ it and GDI/GDI+ will continue to rely on software rendering. Also, even though Direct3D 11 runtime will be able to run on D3D9-class hardware and WDDM drivers using "feature levels" first introduced in Direct3D 10.1, Desktop Windows Manager has not been updated to use either Direct3D 10.1 or WARP software rasterizer.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lopov ::

Lepo. Sicer sem razmišljal o prehodu na w7, a kot kaže bom investiral v nov disk in naredil fresh install s temi popravki. Mal sem škrt (ker mam ultimate), nadgradnja pa ni ravno poceni :/

guererro ::

A ve kdo kako izklopiti "konfiguriranje posodobitev? Oz nekako obnoviti sistem? Ker pa upadte se mi vedno zažene in tam mleje in mleje(vedno je na 0%). In vbistvu nikoli ne pride do namizja. Proval sem že v safe modu ter z zadnjimi delujočimi nastavitvami pa nič. Tudi baterijo sem že popolnoma izpraznil adela isto :S

guererro ::

Zanima me tudi kako naj moj laptop HP 6735s "prisilim" da mi zažene DVD viste ko ponovnmo zaženem računalnik. Ker sedaj mi vedno zažene widowse s trdega diska. Tudi po doot menu pa ne morem izbrati cd/DVD-ja :S

solatko ::

Verjetno nimaš boot DVD in potem avtomatsko preskoči na HDD. Visto instaliraj iz XP-ja in potem pobriši mapo old.Windows.

guererro ::

Problem je ker mi zaradi zgoraj napisanega problema ne pride v widowse :S

solatko ::

Poizkusi z repair diskom HP-ja spravit računalnik v delovanje, potem pa instaliraj visto. Druga rešitev pa je, da vzameš disk ven, ga na drugem računalniku formatiraš, ker zgleda, da si si z nečem sesul windows.

guererro ::

Hmm a niso windowsi na disku in bo delalo isto neglede v katerem računalniku bo. Sploh pa je problem da laptoma ne bi jas odpiral :S :)

solatko ::

Predal trdega diska lahko odpreš, imaš en ali dva vijaka, dvigneš pokrovček in imaš disk na izvoli. Lahko je pritrjen še s kakšnim vijakom.

Bolf3nk ::

Mene pa zanima, če je to "normalno" da se vista tako dolgo nalaga. Imam prenosnik toshibo l300 s 3gb rama.

Ko prižgem prenosnik se vista nalaga zelo dolgo. Napis "počakajte" traja cca skoraj 3 min :| Je pa vista na novo naložena, legalna, ki je bila zraven.
««
78 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612369 (8601) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314162 (8883) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813072 (8550) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810329 (6799) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192522 (2107) IVo

Več podobnih tem