» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
3 / 79
»»

bluefish ::

PCMark: kot je napisano v tej novici boš lahko kaj kmalu dobil svojo Visto. :D

iMark ::

Heh, ku de vem kej piše >:D
A zdej je pršla vn RC1 (build 5600)? Vsaj tko piše na http://www.microsoft.com/windowsvista/
Kko nej jo prenesm dol :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

bluefish ::

skrajšano - Microsoft bo ponovno dal na voljo toliko in toliko novih serijskih števil in izdaj Viste RC1. Na vsake toliko časa malo poglej na microsoft in na stran, kjer sem ti dal novico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

iMark ::

ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

ank ::

BigWhale kakšno sliko to misliš narisat? Če imam v Visti oceno 1 zaradi grafične je to težava z Visto. Ali ne? Post pred tem pa je res bil offtopic.

bluefish ::

vista RC1 Public je na voljo za download iz uradne microsoftove strani: klikni

med namestitvijo lahko uporabite serijsko številko od Beta 2. Kamlu pa bo na novo odprt Customer Preview Program. Pogosteje poglejte na to stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ank ::

Koliko se razlikuje RC1 od pre RC1? Je možno dobiti changelog?

XS!D3 ::

A lahko za RC1 uporabm kodo od BETA 1 ozeroma kje dobit primerno kodo?

drola ::

Za RC1 deluje koda od BETA2.

Jaz imam pa še vedno probleme z zaslonom. V BETA 2 so se mi prikazali vsaj neki čudni trikotniki, zdaj v RC1 pa se monitor kar ugasne. 1. se je izklopil med namestitvijo, ampak sem lepo potrpežljivo čakal in optimistično pričakoval, da se bo prižgal ko se namestitev konča in se računalnik na novo zažene. Ampak ko se je na novo zagnal se je nekje tam, ko bi se moralo prikazati okno za prijavo ali pa nadaljevanje namestitve monitor ugasnil, priti pa ne morem niti do varnega načina, ker menda namestitev še ni končana.

Kaj lahko storim?
https://drola.si

XS!D3 ::

In kej lahko potem dobim kodo od BETA 2???

drola ::

Možno jo je bilo dobiti, ko je izšla Beta 2, od okrog 15. julija pa se je ne da več.
https://drola.si

bluefish ::

kmalu bo spet odprt Customer Preview Program. Poglej večkrat na stran, katere link sem napisal malo bolj zgoraj.

Sba ::

Pozdravljeni!

Imam RC1 (build 5600). Zadeva dela lepo, dokler nočem ponovno zagnati računalnika. Torej ko želim po instalaciji ponovno zagnati sistem, samo loada boot screen 5,10,15 min, več je pa nisem pustil. Izberem operacijski sistem, začne loadat, vendar se ne zloada. Je možno, da se to pojavlja ker je šele na G: in je na "slave" disku? Zanimivo se mi zdi, da se z enim msn naslovom ne morem vpisati, z ostalima dvema pa se lahko.

Kolikor sem jo uspel probati mi je všeč, žal pa je zadeva pri meni le za enkratno uporabo. Namestil sem pa že tadrugič. Gre v tretje rado?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Good Guy ::

učer sm namestu novo verzijo viste, inštalacija je trajala noro dolgo, ampak se je splačal, ko dons dam pridem bom lahko povedu kaj več..

PS: kaj je z ugašanjem kompa ko maš visto gor? ko stisneš power off se ti komp ne ugasne ampak ti preide v stanje pripravljenosti(grafa off,diski off, sam lučka za power sveti :D oz utripa)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Sba ::

No sedaj mi dela tudi po ponovnem zagonu. Ne vem pa zaradi česa, saj sem odklopil en disk, ter tega dal v master način, nisem dal gesla za logon, nisem še nič spreminjal, sem malo dlje počakal (sem šel kar pred TV :D)

rovtar: ugasneš pa tako da klikneš/premankeš miško na puščico (spodaj desno v start meniju) kjer imaš še ostale možnosti.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

flisko ::

matr,sploh še ni driverjev za x-fi (creative,on i od bete ne delajo) ,mam visto gor,pa ni zvoka,kaka jaca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

Good Guy ::

omfg kako me je presenetla tale vista, seveda v pozitivnem smislu..

zagon je ful hitrejši kot v xpjih, ma ful lepo zgrajen samo okolje, vse deluje brez kakršnih koli štekov in podobno...

pa kva je to vse avtomatsko, npr driverji za tiskalnic, ni potrebinc nobenih cdjev in ostale šare... vse je ful lepo porihtan.. u glavnem Bravo MS
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

iMark ::

flisko, kako misliš driverjev....sej Vista jih ne potrebuje za zvok :\
Niti enga driverja nism naložu dela vse normal.

bluefish ::

se delno strinjam z rovtar-jem. V XP sem moral nameščati driverje za Wi-Fi, v Visti pa samo vpišem geslo za dostop in to je vse. Bodo pa morali urediti še kar nekaj stvari, tudi nekaj nelogičnih (seznam teh je na tej strani).

Tilen ::

Ce bo vse delalo tako dobro kot pravite, bodo se v Redmondu zaceli zgledovat po Intelu. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

pa še ena beseda glede nekaterih driverjev. Razumeti morate, da je Vista šele v fazi preizkušanja in da morajo tudi proizvajalci hardwera spoznati vse dele novega OS.

ank ::

Seveda da potrebuje gonilnike za zvok. Meni zvok ni deloval dokler nisem dal posodobi gonilnik pri zvočni kartici. In pa ne zaganja se hitreje kot XP.

iMark ::

Hmm...ja možno no ne vem, jst jih nism še nikoli naložu od beta 2 do RC1 vse delalo kot je treba brez driverjev. Zanimivo, meni se pa Vista zelo hitro boota glede na XP-je, morda celo 50% hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

ank ::

Si štopal?

iMark ::

Ja...
no malo sm se zmotu, za 50% lih ne ma za 40% pa ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

bluefish ::

Pri meni je Vista zaenkrat še v zaostanku. Morda zaradi nekaj tweakov na XP-jih. :D

flisko ::

ja rabi driverje,pa so na creativovi strani za beta2 ki pa v rc1 ne delujejo,pa še ne problem mam,ko priklopim zraven še druge diske,razen tistega ki mamm nameščeno visto,po 2.3 kratnem bootu dobim BS .Nato moram na novo inštalirat visto.

danielka84 ::

A so kaksni nVidia driverji za Go6400?
ata gugl ne najde nic.

flisko ::

evo,zdaj pa začuda ni več bs,x-fi ša še vseeno ne dela,drugač pa dober delajo.:D :D

Good Guy ::

pomoje bom jst kr na tejle visti in linuxih ostal...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Hardstyle ::

Zdaj že četrtič skušam downloadati RC1 iz podanega linka zgoraj (download.com) in se mi zmeraj ustavi na 2,5 ter napiše napaka. Uporabljam opero 9.01. Ko pa dam "RESUME" pa mi downloada 907KB in napiše dokončano. Zakaj je temu tako ne vem.

bluefish ::

raje naloži iz originalne Microsoftove strani, kjer dobiš programček, s akterim v primeru, da ti prekine download lahko nadaljuješ od tam, kjer si ostal.

OrlyTM ::

Resitev problema z Avast! Home za Visto ...

preberte vse, ker so neke cake z updati ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

A kdo ve, zakaj instalacija Viste (beta2, preRC1 ... RC1 se nism probu, bom v kratkem) sesuje graphics driver od XPjev, ki so na drugi particiji? Andrej?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

iMark ::

Zanimivo....a to se zgodi če naložiš driverje tudi v Visti, ali samo če pač naložiš Visto brez kaj druzga, in pol ti pobere driverje? A maš od ATI al nV?

OrlyTM, kaj pa naj bi biw ta programček :D

Sba ::

Meni je danes zatežil, da avast ni kompatibilen in je tako letel dol. Sedaj imam nekaj, kar priporoča Microsoft na svoji strani: PC-cillin. Je pa zadeva velika več kot 80 MB.

Še vedno mi v Visto boota nenormalno dolgo, medtem ko ostalim boota hitreje kot v XP.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Good Guy ::

jst pa nimam avja.. brez veze
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OrlyTM ::

ja, k normalno instaliram Visto na loceno particijo, mi zjebe gonilnik za graficno v XPjih ...

tale problem se pojavi ... resitev, ki je tu opisana, deluje ... najprej disablas gonilnik prek recovery konzole, pol gres u XP in odstranis gonilnik, gres nazaj v recovery konzolo in enablas gonilnik, gres nazaj v XP in instaliras gonilnik za grafiko na novo ... pol deluje ...

tist programcek je pa updatan Avast, da dela z Visto RC1.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

no, zej, k sm instaliral RC1 (build 5600), se ni vec to zgodlo ... ocitno so popravl :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

danielka84 ::

Printanje ne dela v Picture viewerju, medtem ko drugot deluje BP.

Kaj pa z nekaterimi programi, ki jih nujno potrebujem:
Nero burning rom
Alcohol120%
BitDefender
Anapod exproler za ipod..

a bo to kompatibilno pri final verziji ali je to odvisno od proizvajalcev programov?

lp

Zgodovina sprememb…

OrlyTM ::

D-Tools 4.0.x ne dela ...

dela pa 3.33, sam ene errorje javla ... ampak dela.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

XS!D3 ::

Zanima me če je kje kšna lista delujočih in delujočih driverjev ter programov za Windows visto RC1 64bit?

bili_39 ::

Za šoferje ne bi vedel, programe najdeš tukaj

Good Guy ::

je že komu uspelo laufat cs:s na visti, deluje samo po inštalaciji:'( :'(
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tilen ::

Torej ti mislis, da bodo registri z XP tukaj kr delali? Kaksna steam backup varjanta iz XP-jev?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Good Guy ::

ne setup sm pognav na visti... in po prvem zagonu cs deluje, v kolikor restiram komp mi vrže en error (access denied.. )

PS:sicer vsi špili ki delujejo v xpjih po večnin delujejo tudi v visti(fear..)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

dukebigalow ::

a ve kdo, v čem je problem, da mi visto noče niti naložit!
ko vstavim DVD in boot-am z njega, mi napiše kao da kopira datoteke, ko se pa pojavi okno, kjer spodaj plava črta, mi pa kar enkrat zašteka in noče več dalje!
probal že 231-krat in vedno isto, na istem mestu!

potem sem pa šel k sosedu in njemu naložil visto z istim DVD-jem brez problema!!!!!!!

AMD Athlon64 3700+, 1024MB RAM, Ati X600XT 256MB!

OrlyTM ::

a je kdo uspel gamespy za fear combat usposobit? ... men se instalira vse normalno, ko pa hocm fear combat lobby izbrat, mi pa en cudn error fukne, da eni stringi falijo oz. so napacni ... anyone?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Good Guy ::

igrej fear brez gamespya...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

iMark ::

Kdaj se bo lahko registriralo na MS-jevi strani da dobim product key za Visto? :|
««
3 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612369 (8601) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314159 (8880) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813066 (8544) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810327 (6797) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192522 (2107) IVo

Več podobnih tem