» »

4GB rama na operacijskem sistemu

4GB rama na operacijskem sistemu

1
2
3

SasoS ::

Za winfast 2000 pvr še vedno ne najdem 64-bitnih driverjev :D

Oddin ::

Za winfast 2000 pvr še vedno ne najdem 64-bitnih driverjev

Evo ti driverje pa se smej še malo. KLIK
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

SasoS ::

PVR 2000 ne TV2000 XP Expert

Izi ::

Za WinFast PVR 2000 niti ne potrebuješ posebnih driverjev.
Vista x64 že med instalacijo namesti driverje za PVR 2000, ampak ti niso še najboljši, potem narediš Windows Update in ti takoj najde nove driverje in jih namesti, ti pa že delujejo brez problemov.
Torej za PVR 2000 na Visti x64 ne potrebuješ nobenih posebnih driverjev.

Tudi sam imam to kartico.
Trenutno mi kaže, da so nameščeni Leadtekovi driverji verzija 5.0.18.6420 iz dne 19.09.2007

Kartica sicer deluje brez problema na 64-bitnem sistemu, samo moraš pa vedeti, da harwaresko snemanje na žalost ne deluje na 64-bitih. Omejitev kartice.
Lahko gledaš in snemaš brez problema samo moraš za snemanje izbrati navaden "MPEG-2" in ne "Hardware MPEG-2".
Edini problem, ki sledi iz tega je, da TimeShifting ne deluje, ker le ta pa hoče vedno uporabljati Hardware snemanje.

Če hočeš imeti TimeShifting na Visti x64 pa potrebuješ kartico PVR 3000. Na PVR 2000 se to ne da usposobiti :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Fizikalko ::

Eno vprašanje... Mam 32-bitno Visto, ki jo laufam na Lenovo T61 s 4 GB rama. Prepozna mi valda samo 3GB, zanima pa me, če je od tistega preostnaka (1GB) sploh kakšna korist?

Kot vem, naj bi Vista to vseeno lahko porabila za memorijo, ki jo potrebuje za sistemske naprave...

jype ::

Fizikalko> Kot vem, naj bi Vista to vseeno lahko porabila za memorijo, ki jo potrebuje za sistemske naprave...

Odvisno od tega, ali Vista sploh "vidi" ta spomin. Ob zagonu BIOS (oz. ACPI) predstavi "memory map" operacijskemu sistemu. Ta na podlagi tega potem ve, koliko je spomina in na katerih naslovih dejansko fizično obstaja. Če je spomina 4GB je to toliko, da je zaseden celoten 32 bitni naslovni prostor (vseh 10**32 lokacij), seveda pa potrebuje PC še dodaten naslovni prostor (za pogovarjanje z napravami prek npr. DMA), ki pa ga morajo potem znati naslavljati procesor, BIOS (oz. ACPI) pa ga mora predstaviti sistemu, ki mora znati te naslove (ki so širši od 32 bitov) tudi interpretirati in uporabiti.

Če Vista vidi 4GB tudi piše, da ima 4GB (seveda pa nobenemu posameznemu programu običajno sistem ne bo dovolil alocirati več kot 2 ali 3 GB, odvisno spet od tega kaj program razume, kaj omogoča BIOS in kaj zmore OS).

Fizikalko ::

Moja Vista "vidi" 3GB.... Kaj točno to pomeni? Da kljub temu koristi preostanek za sistemske zadeve (upam)?

opeter ::

ja, tako pravijo. Pri meni Vista 32-bit vidi 3.79 GB RAM-a od 4 GB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Fizikalko> Moja Vista "vidi" 3GB.... Kaj točno to pomeni? Da kljub temu koristi preostanek za sistemske zadeve (upam)?

Ne. Preostanek "koristi" za pogovarjanje s strojno opremo. Pomnilnika tako ne vidi.

opeter> ja, tako pravijo. Pri meni Vista 32-bit vidi 3.79 GB RAM-a od 4 GB.

To verjetno pomeni, da imaš 128M AGP aperture in še par MB za ostale DMA reči.

detroit ::

nared si ramdisk:D en giga:O:D joke
Skero

opeter ::

To verjetno pomeni, da imaš 128M AGP aperture in še par MB za ostale DMA reči.


Točno tako. AGP aperture v BIOS-u je nastavljen na 128 MB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

Moja Vista "vidi" 3GB.... Kaj točno to pomeni? Da kljub temu koristi preostanek za sistemske zadeve (upam)?


Ne. Tisti RAM je neuporaben, ker do njega sploh ni mogoče dostopati, saj manjkajoči predel RAMa sploh nima naslova. Kot bi probal pismo poslat na hišo brez naslova.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

Ne. Tisti RAM je neuporaben, ker do njega sploh ni mogoče dostopati, saj manjkajoči predel RAMa sploh nima naslova. Kot bi probal pismo poslat na hišo brez naslova.

A to je tudi od chipseta odvisno če ima support za to ?
Ker nekje sem bral, da bi naj 32bitna verzija Windows Server 2003 vbistvu uporabljala 36bitov za adressiranje rama nad 4GB...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

trnvpeti ::

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Vlady ::

Spc, sej to naj bi vsi tanovi čipseti in procesorji, samo moraš potm v OS-u oz. winsih uporabit stikalo /PAE v boot.ini in seveda mora biti psogram skompajlan z stikalom, da ve da ima računalnik več kot 3GB. Ampak problem nastanek, ker ne moreš sam skompajlat programa ki ga dobiš, da bi lahko to uporabil. 36bitno nastalvjanje je pa mioslim da že kar nekaj časa med nami.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

SasoS ::

PAE in 3GB nimata veze en z drugim. Prvo stikalo je namenjeno temu, da Windowsi sami vidijo več kot 3,25GB RAMa (in ga dodeljujejo po 2 GB vsakemu procesu), drugo (za katerega mora biti program prav skompajlan) da program lahko uporabi 3 namesto 2GB RAMa. Kljub PAE, Windowsi manj kot Enterprise edition (Advanced server za 2000) ne vidijo več kot 4GB.

@Izi: če ne deluje hardwaresko snemanje, potem kartica ni podprta, ane? Zato sem jo kupil, drugače bi dal pol manj za Experta. To da so pa omejitve kartice je pa BS, pač ni se jim dalo spisati driverjev, raje prodajajo nov model..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

Izi ::

SasoS, glede PVR2000, odvisno kako gledaš na stvar.
Vista 64-bitni driverji za PVR2000 so namensko narejeni za to kartico, torej ne moreš reči, da ni podprta.
Deluje vse razen hardwareskega snemanja. Kar pa tako ali tako podpirajo samo ene 3 TV kartice trenutno in če PVR2000 uporabljaš na Visti x64 potem deluje kot vsaka povprečna TV kartca.
In ja, gre za hardwaresko omejitev, sem do potankosti primerjal 64-bitne driverje za PVR2000 in PVR3000, ker sem tudi jaz mislil, da bi se dalo uporabiti na PVR2000 podoben način kot na PVR3000 pa ne gre. Čip za strojno pospeševanje na PVR2000 je delan samo za 32-bitov.

Za lažje predstavljanje:
Tudi na 32-bitni centralni procesor (CPU) ne moreš naložiti 64-bitnega sistema, ker ne zna delati z 64-biti, pa če si še tak hacker. Gre za hardwaresko omejitev.
Medtem, ko 64-bitni procesor lahko uporabljaš za 64-bit in 32-bit. Tako lahko tudi PVR3000 uporabljaš na 64 in 32-bit sistemu v popolnosti, PVR2000 pa na žalost ne.

Vse na TV kartici se da postoriti softwaresko, zato bitnost ni važna, hardwaresko pospeševanje pa rabi namenski čip in tukaj samo z driverji ne opraviš ničesar, če ima čip omejitve.
Kot vidiš PVR3000 ni samo novo ime za PVR2000, ampak je gor, če drugega ne, namontiran vsaj novejši čip za strojno pospeševanje.

Naj še kot zanimivost omenim, da je sama kartica PVR3000 po širini za polovico manjša od PVR2000 :D
Cena je pa popolnoma ista za PVR2000 ali PVR3000, obe sta okoli 75 €

Je pa vprašanje, če se splača nadgraditi iz PVR2000 na PVR3000, ker se analogna tehnologija nezadržno poslavlja in čez nekaj let bo tudi PVR3000 neuporabna, ker bo signal digitalen.
Jaz bom ostal kar na PVR2000, dokler ne pridemo na digitalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

SasoS ::

Da ne bova zašla preveč OT, bom samo napisal da to ni res. Tudi na 32-bitnem čipu lahko poganjaš 64-bitni sistem, vse je odvisno od softwara. Ni pa praktično. Poleg tega, pa bitnost enkoderja na sami kartici nima popolnoma nobene veze z bitnostjo operacijskega sistema, le to da se nekomu ne da spisati ustreznih gonilnikov. Potem tudi stare mrežne ne bi delovale in bi rabli kupit nov hardware. Čip na kartici samo DMA-ja podatke v glavni pomnilnik. Če mu uspe DMA-jat nestisnjeno sliko, potem ni popolnoma nobenega razloga da ne bi znal DMA-jat tudi stisnjene sliko...

Jst ::

Vista ima nekaj omejitev, povezanih z DRM. Če med te omejitve spada tudi hardwaresko snemanje, ne vem.

Sem se obreknil na:
> Tudi na 32-bitnem čipu lahko poganjaš 64-bitni sistem

64bitni procesor dela tako, da vse stvari naslavlja 2^64. 32bitni procesor pa naslavlja 2^32. Tako da je nemogoče 32bitni procesor uporabiti za poganjanje 64bitnih aplikacij, ker pač procesor nima toliko naslovov, da bi zapolnil ves naslovni prostor. Tvoja izjava ni pravilna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ender ::

Na 32bitnem čipu lahko poganjaš 64bitni sistem, ampak samo preko emulacije (o hitrosti tukaj ne bi). Glede TV kartice, če strojno pospešeno zajemanje videa ne deluje v 64bitnem načinu, je to verjetno zato, ker kartica uporablja CPU v realnem načinu, kar pa ni izvedljivo, če le-ta deluje v 64-bitnem načinu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Izi ::

Jst, noben DRM nima tukaj nič zraven, ker PVR2000 TV kartica preverjeno deluje na 32-bitni Visti z vsemi svojimi funkcijami.
Z kartico PVR3000 pa deluje strojno pospešeno snemanje tudi na 64-bitni Visti.
Ima pa PVR3000 v primerjavi z PVR2000 isti samo TV sprejemnik, vse ostalo je pa popolnoma drugačno.

Jaz pravim, da ne gre zaradi hardwera, če se pa Sašo ne strinja je pa njegova stvar.
Nekako smo že preveč zažli off topic.

zangrad ::

Na visti je takole (čeprav imam raje 2gb na XPju ki je vidno manjša kurilnica rama kot pa v Visti 4gb):
1. RUN / ZAŽENI
2. cmd
3. dodamo komando BCDEdit /set pae ForceEnable

Zej bo delal tudi preostanek rama, ki prej ni delal!

Vlady ::

Ok nagradno vprašanje:
Danes sem dobil še malo RAMa in imam trenutno v mašini 3GB, 2x1GB + 2x512MB.
BIOS, XP-ji in vista mi prepoznajo 2,5GB. vXP-jih piše da uporablja PAE. V BIOS-u mi celo napiše, da je usable memory: 2560MB installed 3072MB.

Plata: A8N-SLI SE, bios revision 0502.

WTF???:\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

ender ::

Pač, nimaš sreče. Poišči v BIOSu nastavitev "Memory remap" in jo poizkusi vklopit - morda boš potem videl ves RAM - ali pa se sistem ne bo bootal. Lahko tudi poizkušaš odstraniti razširitvene kartice (če jih imaš), ali onemogočit naprave, ki jih ne rabiš v BIOSu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jype ::

Včasih pomaga, če flashas BIOS - žal nimam časa iskat po cifrah, ki si jih podal, če imaš najnovejšega.

V vsakem primeru priporočam prehod na x86_64 arhitekturo in nadgradnjo operacijskega sistema, ker s tem take težave izginejo :)

bluefish ::

hm, imam enako 2x1GB + 2x512MB, v XP mi sicer napiše PAE, vendar pa jih izkoristi vseh 3GB.

Vlady ::

V biosu imam opcije S/W DRAM over 4G Remapping, ki sem jo omogočil (ko sem to vklopil, mi je pokazal PAE v info o sistemu).
Druga opcija je H/W DRAM Over 4G Remapping, ki pa ne naredi nič, tudi če je omogočena ali onemogočena.
Če dodam opcijo /3GB v boot.ini ni spremembe, je pa to, da mi crkneta obe grafični. Samo problem samega RAM-a je pomoje že v BIOS-u, ker 3GB vidi, samo uporabnega je samo 2,5GB. :\

Zadnjo verzijo biosa za mojo plato sem našel na asusovi strani in je enaka moji, torej 0502.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

jype ::

Dve grafični?

Kako imaš pa AGP aperture nastavljene?

Vlady ::

Ja dve 7900GT v SLI na PCI-E vodilih.
AGP Aperture opcije sploh nimam v BIOS-u. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

Aja pa pri H/W opciji remapping mi piše, da pride v poštev samo pri procesorjih E0. Pitaj boga kwa je to. Če je to stepping, potem imam jaz F1 na mojmu X2 4200+ :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

ender ::

Poizkusi odstranit eno grafično, pa poglej, koliko RAMa ti sistem potem vidi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Vlady ::

Isto... BIOS vedno reporta samo 2560MB usable memory. Pomoje je tu nekaj narobe z BIOS-om. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

Odkril sem kaj žre naslovni prostor:

Vsaka grafična popapca 256MB + 48MB + 64KB.
Poleg tega pa je za resource matične plošče (PCI vodilo) rezerviranih dodatnih 2x 256MB. Kar se meni zdi totalno čudno, saj ima vsaka grafična svoj prostor. Torej je tu nek BIOS bug ali pa napaka nFonrce4 arhitekture. Me zanima zakaj se to dogaja, ker kolikor em bral, na nekaterih matičnih ne prihaja do tega in vsaka grafična samo požre svoj naslovni prostor in to je to. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

bluefish ::

pri meni na DFI nF4 in ob 6600GT 128MB ne prihaja do tega. Očitno se to res pojavlja le pri določenih modelih.

Vlady ::

Ravnokar izklopil SLI Broadcast Aperture v BIOS-u in imam že 2,75GB RAM-a :D Še mal, še mal pa bo. Zgleda je treba BIOS tweakat. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

Malce stara tema, pa nov update: naložil visto x64, še vedno ne dobim vseh 3GB RAM-a ven. Uproablja mi samo naslove do 00000000FFFFFFFF (torej kao 32-bit). Vklopljene imam obe funkcije za remapping v BIOS-u, vendar nič. probaval sem še z kombinacijami da je bila samo ena vklopljena, nobena in še vedno nič Kvečjemu visible ram je padel na 2,5GB. Torej jaz res več ne vem, kaj je fora tu, če niti na 64-bitnem OS-u ne pokaže vsega RAM-a. Zgleda kot da plata in BIOS ne podpirata remappinga. Je kdo menjal bios za kateri drug na tej plati?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Tr0n ::

Ko ze imas enkrat 4 GB, je pametno preit na 64 sistem. Problemov s kompatibilnostjo in delovanjem skorajda ni. Govorim za Visto 64.

Vlady ::

Jaz imam 3GB in sem prešel na 64 sistem. Samo dela pa še vedno ne.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

zee ::

Trenutno imam v prenosnik 4 GB rama (2x 2GB) in Windows XP Pro vidijo 3.1 GB (in se nekaj drobiza), racunam, da bom s prehodom na Ubuntu pridobil se manjkajoc koscek (0.9 GB).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Imam plato ASUS P5K z zadnjim BIOSom, Visto 64 in (trenutno) 4 GB RAMa. Vista mi lepo vidi vseh 4 GB-e RAMA.
Prejšnji teden sem naročil še dodatnih 4 GB-ov, tako, da bo skupaj 8.

Sicer pa zelo zanimivo branje:
Why Windows Vista only sees 3GB memory in a PC with 4GB RAM and how Vista SP1 fools its users
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vlady ::

For Windows Vista to use all 4 GB of memory on a computer that has 4 GB of memory installed, the computer must meet the following requirements: • The chipset must support at least 8 GB of address space. Chipsets that have this capability include the following:• Intel 975X
• Intel P965
• Intel 955X on Socket 775
• Chipsets that support AMD processors that use socket F, socket 940, socket 939, or socket AM2. These chipsets include any AMD socket and CPU combination in which the memory controller resides in the CPU.

Imam A8N-SLI SE, 939 in X2 4800+ AMD proc. Torej to točko imam...

• The CPU must support the x64 instruction set. The AMD64 CPU and the Intel EM64T CPU support this instruction set.

Če imam 64-bitni proc, potem mora podpirati tudi to. V cpuz-u mi piše, da podpira x86-64 ukaze. Torej verjetno imam tudi to točko.

• The BIOS must support the memory remapping feature. The memory remapping feature allows for the segment of system memory that was previously overwritten by the Peripheral Component Interconnect (PCI) configuration space to be remapped above the 4 GB address line. This feature must be enabled in the BIOS configuration utility on the computer. View your computer product documentation for instructions that explain how to enable this feature. Many consumer-oriented computers may not support the memory remapping feature. No standard terminology is used in documentation or in BIOS configuration utilities for this feature. Therefore, you may have to read the descriptions of the various BIOS configuration settings that are available to determine whether any of the settings enable the memory remapping feature.

BIOS mi omogoča software in hardware remapping. Oboje imam vključeno, pa še vedno ne dela. tudi to točko imam.

• An x64 (64-bit) version of Windows Vista must be used.

Visto x64 imam inštalirano. Tudi to imam.

Ne vem, jaz sem izčrpal že vse možnosti, ki so na voljo. Kaj moram dat notr res 4GB RAM-a, da bo premapiral BIOS naslove?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

ender ::

Igraj se s Software/Hardware Remapping možnostmi. Koliko RAMa vidi BIOS?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

opeter ::

vlady, nekaj je narobe s tvojo plato, ali pa BIOSom (nastavitve). Morda pa je problem v RAM modulih?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vlady ::

Sem se že igral z nastavitvami, pa ne dela nič.

Nobena opcija vklopljena usable = 2,5GB
S/W opcija usable = 2,5GB
H/W opcija usable = 2,75GB
obe opciji usable = 2,75GB
BIOS pravilno vidi 3072MB, vendar mi napiše na main strani usable = 2,75GB oz. v MB.
Prav tako, ko "testira" RAM mi v KB napiše 2,75GB OK (3GB installed). Poleg tega, pa sem ploščice preveril z memtestom in delujejo BP.
Drugače pa se mi dozdeva, da gre za defektno plato...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

ender ::

Meni je na A8N-SLi Deluxe 3GB delovalo brez problemov v 32-bitnih XPjih. Katero grafično pa imaš, in pa kako imaš vstavljene module? Jaz sem imel 6600GT (128MB) in kasneje 7900GT (256MB), RAM pa 2x512MB + 2x1024MB.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Vlady ::

Meni je na A8N-SLi Deluxe 3GB delovalo brez problemov v 32-bitnih XPjih. Katero grafično pa imaš, in pa kako imaš vstavljene module? Jaz sem imel 6600GT (128MB) in kasneje 7900GT (256MB), RAM pa 2x512MB + 2x1024MB.

Jaz imam 2 7900GT 256MB, ram pa isto 2x1GB GEIL in 2x512MB Transcadent. Edino kar imam še, je SB audigy zvočn in TV-tuner, vendar oba porabita samo 16MB naslovnega prostora.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

krho ::

Grafika ti kuri 512M naslovnega prostora.. začasno rukni eno ven.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Vlady ::

4GB - 800MB (toliko kurijo vse stvari v računalniku) = 3,2GB. Jaz imam pa uporabnega 2,75GB. Ta matematika ne deluje...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

opeter ::

Večini 64-bitni sistem normalno kaže 4 GB, drugim (izbranim) pa pač ne oz. kaže manjše vrednosti. Imaš tri možnoti:
1.) sprejmeš tole dejstvo, in se z njim sprijazniš
2.) zamenjaš strojno opremo
3.) zamenjaš operacijski sistem
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Racunalnik ::

Še mojih 2 centa :D


64-bitni driverji so že nekaj časa enako dobri kot 32-bitni. Deluje čisto vse, celo za vsako staro TV kartico se dobijo driverji.


Mi lahko zrihtas 64 bit driverje za tv kartico Genius VideoWonder Pro 3.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919729 (9814) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396764 (5872) Blisk
»

Zakaj v Windows 7 še vedno vztrajajo z omejitvijo pomnilinka?

Oddelek: Loža
352135 (1212) KoMar-
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
518737 (6587) noraguta
»

4GB RAMa na Win 32bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
52356 (2236) ender

Več podobnih tem