» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
76 / 79
»»

lopov ::

Počakaj na kompleten SP2 (36 jezikov s slovenščino vred) in poskusi takrat.

Vsi RP niso izginili, imaš vsaj zadnjega, je pa varianta da se je sprožil ukaz za brisanje fajlov, kateri omogočijo deinstalacijo SP (vsp1cln.exe je za SP1, cleancmp.exe je za SP2).

Kako je s prostorom na sistemskem disku?

zverinca ::

zadnji RP je kao pred instalacjio sp2 (ki se je že sam nazaj revertu)
in sem ga seveda že prvič probala, pa je bilo staje nespremenjeno (kot zdaj).

prostora na c: je še 25,7 GB

lopov ::

Meni je zmanjkalo idej :/

Če maš legalno verzijo pokliči na MS in jih povprašaj kako in kaj (oz. pošlji mail):
Windows Vista Service Pack 2 (vsi jeziki)

Morda pomaga 8-)

zverinca ::

Ja, bi poklicala, če bi imela.. :)

A kdo ve za kakšen "registry booster", ki je kompatibilen s 64bitno visto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zverinca ()

zverinca ::

sem registry počistla, popravla.. itak ni pomagal.
Sem obupala, bom počakala..
Hvala, lopov

lopov ::

Ey, prejle sem reševal eno računalo in sem se spomnil na tvoj problem -- zaženi sistem z Vista install DVD-ja in na zadnjem oknu izberi opcijo "repair computer" (install je na sredini, spodaj pa imaš dva linka, spodnji je ta za repair).

Če je problem v registru bi znalo pomagati.

clancy ::

Rabim pomoč. Pri vsaki spremembi v Visti se mi vklopi UAC. To je ok, vendar pri kliku na "vredu" zahteva geslo, ki ga nikoli nisem vpisal in ga nevem. Sem probal izklopiti UAC, vendar spet prosi dovoljenje in geslo...tudi z run-> msconfig-> ne gre. Kako naj izklopim zahtevo za geslo, če je sploh možno?

Volk| ::

Jaz pa mam po ištalaciji SP2 v system trayu "set property trayer", kateri mi ob desnem kliku ponudi effect, frame,...
kaj zaboga je to? gogle nič ne najde
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

lopov ::

Daj skrinšot 8-)

bluefish ::

To je ok, vendar pri kliku na "vredu" zahteva geslo, ki ga nikoli nisem vpisal in ga nevem.
Kaj pa če le potrdiš brez vnosa gesla?

Poskusi programček TweakUAC, če zgornje ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Volk| ::

evo screenshot
Ikona je poleg ure.

 slika1

slika1



 slika2

slika2



Kaj je to?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

bluefish ::

tole nima z Visto nobene veze in je od nekega programa.
Ikona pa mi je nekam znana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Volk| ::

Po namestitvi SP2 sem jo dobil
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

lopov ::

En "kmečki" predlog -- pa poženi Task manager in preglej procese + naredi skrinšot, nato desni klik na ikono in exit -- nato primerjaj kateri proces je zginil (morda boš moral klikniti da pokaže procese vseh uporabnikov). :P

PiEs: glede na FaceTracking bi rekel, da je to nek program za kamero. Imaš naloženo kaj takšnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

amigo_no1 ::

Vprašanje glede dodajanja shortcuta za lokacije map/diskov v lanu v Network:


\\SERVER\c$\test.mapa


na pcju z imenom SERVER je to seveda "c:\test.mapa".

Opis težave: Na win xp greš v "My Network Places", klikneš na levi strani pod "Network tasks" -> Add Network place, 2x klik za next in vpišeš \\ime_racunalnika\c$\neka.mapa , potem te v My Network Places pričaka ikonca z dotično remote mapo.

Kako to narediš v win vista/7 ?

Vem da lahko naredim bližnjico na namizju in vpišem isto kot v My Network Places, a potem ker pretežno uporabljam Total Commander mi posledično ne pokaže te mape v \\Network\ (ko klikneš v TCju za izbiro pogona izbereš \ oz. Network neighborhood).

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Izberi "Map network drive" (oz. orodja --> preslikaj pogon).


Preslikaš lahko tako lokalne mape/diske kot FTP lokacije. Kot vidiš se lokacije pojavijo med diski, tko da jih ne iskat v network.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

erzy ::

Meni se je pojavila po namestitvi SP2 na visti ultimate tudi točno takšna ikonca poleg ure kot Volk| -u.
Čudno :S. A ve kdo čemu pripadata ikona?

alexmarsic ::

evo screenshot
Ikona je poleg ure.

 slika1

slika1



 slika2

slika2



Kaj je to?

Mislim da je to ikona od kamere ker podobno mam jaz

Volk| ::

danes sem si vzel čas pa pogledal kaj je za kurac to en proces.
Obstaja proces GUCI_AVS.exe, fajli pa se nahajajo v C:\WINDOWS\PixArt\PAP7501\GUCI_AVS.exe
Pripada kameri. Ker prej nisem imel tega procesa sem izbrisal celo mapo PIxArt.
Po restartu bom videl, če zadeva dela normalno:D.
Več info pa najdete na goglu.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

erzy ::

...in vse je bilo tiho ? :D
Kaj maš zdej kake probleme?

Volk| ::

nop, vsse dela ok. Tudi kamera. Očitno je to nekaj od SP2, drugače mi kamera ne bi delala.
Če kdo ma, lahko briše brez problema.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

dejan03 ::

Lep pozdrav!!
Poskušam namestiti language pack na windows visto home premium 32 bit pa se mi zatakne že na začetku!!
Navodila za namestitev sem našel na tem forumu :Vista Home Premium Language pack
Zatakne se mi pri 3 točki ko hočem zagnati namestitveni program tukaj je nekaj slik!!
Upam da se bo našel ki mi bo znal pomagati da zadevo namestim!!!
Do 3 točke sem naredil vse brez problemov potem se je zataknilo!!


slika 1

navodila


slika 2

inštalacija


slika 3

inštalacija 1

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

bluefish ::

si poskusil označiti Slovenian, če se ti potem aktivira Next?

dejan03 ::

si poskusil označiti Slovenian, če se ti potem aktivira Next?

sem pa se neaktivira next

dejan03 ::

si poskusil označiti Slovenian, če se ti potem aktivira Next?
še kakšna druga rešitev

lopov ::

Vistalizator
Preverjeno dela, testiral ravno včeraj na 12.1" italijanskem acer laptopu.
Dodal sem slovenski in angleški jezik.

Jezik menjaš v programu (in ne v nadzorni plošči kot pri ultimate verziji)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

dejan03 ::

Jaz ne morem nikakor zagnati inštalacijo,nevem zakaj ampak nekje mora biti en "hakelc"

lopov ::

Jaz ne morem nikakor zagnati inštalacijo,nevem zakaj ampak nekje mora biti en "hakelc"


Instalacijo česa? Še vedno poskušaš tako kot si opisal ali je to odgovor na moj predlog? V prvem primeru je jasno, ker nisi še ničesar popravil, v drugem primeru pa najprej zaženeš vistalizator in preko njega vkomponiraš MUI ali LIP.

dejan03 ::

Bom probal pa javim če mi je ratalo

icub ::

LP
Imam Acer Aspire 6930G na katerega sem instaliral Visto x64 (prej Vista 32). Sedaj ko na primer hočem na novo inštalirati BIOS ali pa kaj drugo bolj spreminjat računalnik mi javi da potrebujem Administratorske pravice. Moj uporabnik je administrator in tudi zaženem program z desnim klikom- Run as administrator. V cmd-ju sem tudi aktiviral administratorja ampak mi tudi tam javlja teke napake. Prosim če mi lahko kdo pove kako bi rešil te napake.
Hvala za vsak odgovor:)

lopov ::

Kot prvo -- biosa NIKOLI, ampak res NIKOLI ne nadgrajuješ iz x64 sistema!

Prebrskaj ST forum in se pouči, kako narediti zagonski USB ključ s FAT16 ali FAT32 sistemom in z njim nadgradiš bios. Če imaš dostop do USB floppyja lahko narediš tudi tako, a je (po mojem mnenju) z USB ključem lažje & hitreje.

In kot drugo -- katero viste verzijo imaš? Predvidevam, da Home Premium.
Tkole -- uporabnik, katerega si ustvaril je v skupini Administrators, ni pa to pravi administrator (se pravi uporabnik, ki se prijavlja s tem imenom). Home Premium ima to onemogočeno.

Fino bi bilo, da napišeš, kakšne napaka javlja (besedilo napake). Se bo tko laže ugotovilo, kje je problem :)

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

bluefish ::

Kot prvo -- biosa NIKOLI, ampak res NIKOLI ne nadgrajuješ iz x64 sistema!
Zakaj? Kakšen vir bi bil tudi zaželen.

lopov ::

Ima Acer 6930 in predvidevam, da želi narediti update z orodji, katere je dobil poleg biosa za njegov laptop. Na žalost je paket narejen za x86 sisteme in če bo flešal direkt iz x64 viste je zelo velika verjetnost da konča s slabim flešom. Problematičen je "flasher".

Sam imam Acer 5920G in visto x64. Pred časom sem iskal info kako in kaj in sem na forum.notebookreview.com našel nekaj napisanega o tem, kako zelo odsvetujejo flash direkt iz x64 windows.

Prav tako je bilo nekaj o tem napisaneg na Asusovem forumu -- tudi na desktop mašini imam x64 in sem že parkrat flashal bios. Na sreču ima plata možnost flash direkt iz biosa in zna brati z USB, kar se mi zdi super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

bluefish ::

Ja, v tem primeru pa res.

icub ::

Imam visto Business.
Ko hočem flešat BIOS mi napiše to:
 napaka

napaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icub ()

bluefish ::

Si zagnal aplikacijo kot Admin > desni klik na program > Run as administrator ?

icub ::

Sem ja.

lopov ::

Vista biznis pozna "pravega" administratorja :)
Poženi ukazno vrstico (command prompt) in vtipkaj ali c/p:
net user Administrator /active:yes

To vklopi administratorski račun, kje je po privzeto onemogočen.
Nato pa vneseš:
net user Administrator GESLO

s tem, da GESLO zamenjaš s pravim geslom kot ga želiš.

Nato odjaviš uporabnika in se prijaviš kot Administrator. Vsekakor za vsakdanje delo uporabljaj običajen uporabniški račun.

A sem povedal da odsvetujem flashanje iz viste?
8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Sodeč po slikci tudi kot administrator ne boš mogel pognati flasha --> vzrok je v x64 visti in pa da drajver, ki ga poskuša naložiti flash ni "podpisan".

Da bi to dosegel ponovno zaženeš računalnik, stisneš F8 in iz menija izbereš mislim da 2 ali 3 opcijo od spodaj, nekaj v smislu "disable driver signature". Na ta način zaženeš visto x64 v načinu, da lahko poganjaš programe, ki uporabljajo nepodpisane drajverje.

Kot ponavadi je pot v pekel tlakovana z dobimi nameni 8-)

icub ::

Administratorja sem že tak aktiviro ampak tudi tam mi to javlja, ze še bom samo sprobo tisto z F8.

bluefish ::

In to ima kako vezo z Visto?

extr3m3 ::

Hm.. ker sm probal na x64 Visti?
o_O

NoDrugs ::

Zanima me kako odstraniti visto iz računalnika. Poleg viste nimam nobenega OS-a, vista pa je bila na računalniku naložena, ko sem ga kupil.
Na računalniku nimam disketnega pogona zato bootanje z DOS-om ( kar sem zasledil na googlu) ni mogoče. Prosim vas za pomoč.

če naredim novo partiticijo in dam boot cd za xp v pogon in skušam naložiti xp, mi javi napako tik preden pride v setup. napaka je STOP: 0x00000B7
lp Tilen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NoDrugs ()

bluefish ::

Vstavi DVD od Viste in naredi, kot da boš nameščal sistem. Ob postopku izbriši particijo, kjer je vista, naredi novo in formatiraj.
Lahko pa samo izbrišeš particijo in potem formatiraš ob XP namestitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

NoDrugs ::

Ko sem spet nameščal sistem kakor ste rekli, mi je pri particijah pokazalo samo eno particijo od treh ki jih imam. Tako mi je pokazalo le tisti katero sem v Visti najprej zbrisal in nato na novo naredil.

Lp Tilen

lopov ::

M$ je pred časom pripravil zadevo ki se ji reče "orodje, ki preveri, ali je sistem pripravljen za posodobitve" oziroma "System Update Readiness Tool" :)

Najde se na naslovu http://support.microsoft.com/kb/947366

Vsi, ki imate z nadgradnjo na SP2 problem(e) poskusite najprej s tem.

Lp,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

gokky ::

Sam sem imel pri SP2 zanimiv problem, ko je SP2 povozil nastavitve za odjemalca e-pošte iin ni delalo pošiljanje priponk iz programov. Ponovna namestitev Thunderbirda je zadevo "prekrila".

nosecnica ::

Zdravo! Imam nov računalnik in nanj je nasnemana Windows Vista Home Premium SP2. In ko grem pod start in kliknem Nadzorna plošča se mi pokaže:
 Prosim pomagajte!

Prosim pomagajte!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

kaj ko bi prilepil normalno slikovno datoteko in ne doc dokumenta. Magari uporabi Paint (Slikar).

nosecnica ::

Imam še en problem. Ko na namizju z desno tipko kliknem in grem pod prilagajanje, ter kliknem ohranjevalnik zaslona se mi pokaže:
 Kaj naj naredim ?????

Kaj naj naredim ?????

Zgodovina sprememb…

««
76 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612345 (8577) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314136 (8857) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813049 (8527) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810305 (6775) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192519 (2104) IVo

Več podobnih tem