» »

SiOL komunikator na voljo

SiOL komunikator na voljo

vir: SiOL
SiOL - Pred kratkim se je tudi SiOL odločil zapluti v vode programov za hipno komuniciranje ( instant messaging). Tako so se odločili prirediti Eyeball messenger, ki je pod SiOL-ovimi barvami ugledal luč dneva kot SiOL Komunikator.



Sporočilnik se zna povezati z omrežji MSN Messenger, AIM, Jabber, Google Talk ter Yahoo Messenger. Prav tako pa lastniki SiOL paketov Duo in Trio dobite brezplačno zunanjo številko, za vsako dodatno pa boste plačali poldrugi evro mesečne naročnine. Naročniki ostalih SiOL-ovih paketov bodo morali plačati mesečno naročnino za vsako njihovo zunanjo številko, medtem ko tisti, ki nimajo s SiOL-om nobene pogodbe, ne bodo mogli uporabljati niti glasovne in video telefonije.

42 komentarjev

3p ::

Hmm. Ne vem, če ni že prepozno, ampak prvih 1000 naročnikov, ki bodo vzeli video varianto (free z eno številko za duo in trio naročnike) dobi še free webcam... Če ste siolovi in rabite kamero (z mikrofonom in slušalko), tu je link...

dulkocar ::

Brez veze ... temu se tudi reče phishing. 90% folka na zastonjskem MSNju, ti pa ciljaš na unih glupih 10% in jim zaračunaš.

ferjan ::

A kdo slučajno pozna naslov od njihovega jabber serverja? Trenutno namreč uporabljam msn transport protokol od jabber.anywise.com serverja in ga nekaj serje.

3p ::

dulko: temu, ne bi ravno rekel phishing. Komunikator je zastonj, plačat moraš telefonsko številko, s katero lahko kličeš na "navadni" telefon in predvsem drugi s telefona lahko kličejo tebe. Pa ne da ma messenger to free? To malo spominja na skype-out, če že na kaj...
Oziroma še enkrat: dokler uporabljaš samo text messaging ne rabiš številke in je vse skup free.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

MasterBlaster ::

prvih 1000 naročnikov, ki bodo vzeli video varianto (free z eno številko za duo in trio naročnike) dobi še free webcam...


Jaz sem zjutraj bil še pod 1000, tak da se splača probat :D

Ta Eyeball Messenger, bi naj za voip uporabplal sip (?) Ve mogoče kdo, kakšne so nastavitve in če je kompatibilen z Ekigo?
Tk je pa pika .

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Pa še na SIP prehode (Asterisk, Fritz!...) se lepo obesi.

Registrar: voip.siol.net
Proxi: voip.siol.net
Stun: stun.siol.net

User: številka za komunikator brez 0
Pass: isti, kot za komunikator

Sicer pa pogledaš v xml datoteke v direktoriju komunikatorja, tam so tudi kodeki in vse ostalo, kar rabiš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

blue ::

@madmitch a si testiral delovanje na kakšnem sip prehodu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

madmitch ::

Dela mi na Fritz! 7050, še staro siolovo št. sem preusmeril na to in mir, nič več šumenja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MasterBlaster ::

cool, thanx.
Tk je pa pika .

rhabdo ::

Jah, jaz sem bil tudi pod 1000 ampak sem gledal cenik in tole ni ravno free... Naročnina na komunikator je 350sit. Al pa jaz kaj narobe razumem.

Če kdo kaj več ve, naj please razloži kaj bo zdaj potrebno plačevat in kaj ne. 3 mesece je zastonj, potem pa 350sit na mesec al kako? Imam pa Trio paket!

fiore ::

Tako so se odločili prirediti Eyeball messenger

kaj tocno pomeni prirediti? sej ni odprtokoden da bi lahko kaj prirejal... al so mu samo skin cez nalepli?

MasterBlaster ::

Če imaš Duo ali Trio je zastonj, ker že itak plačuješ naročnino za telefon. Ostali pa morajo plačati 1,5€ za najem telefonske številke. IM pa lahko uporabljaš zastonj.
Tk je pa pika .

cekr ::

350 sit/mesec je če imaš paket SOLO ali manj. DUO ali več pa imajo eno številk brezplačno.

Razlika med SOLO in DUO je samo 500 sit. Če se bo kdo odločil za nakup številke za komunikator, je bolj smiselno, da gre na DUO paket, ker bo dobil eno navadni telefonski priključek pa še za komunikator eno številko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mavrik ::

kaj tocno pomeni prirediti? sej ni odprtokoden da bi lahko kaj prirejal... al so mu samo skin cez nalepli?


Zakaj bi pa moral biti odprtokoden? Pač so kupili messengerja, ga prevedli, zamenjali skine, tako da je postal njihov.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

To potem boljse deluje kot njihov "stari" VoIP ?
A se lahko "pravi" telefon priklopi gor (mislim na izgled, ne notranjost).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

EvilK|NG ::

What about Siol Komunikator Vista support ?;((
Play your Cards Right !

OmegaBlue ::

Vista bo na voljo končnim uporabnikom 30. januarja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

tengo ::

Iz Msn-ja se pa ne da uvozit stikov ali pač?
McLaren Mercedes se ve...

cvele1 ::

Ojla ta SIOL komunikator ne dela ne na WIN XP 64 ne na VISTI ze pri namestitvi javi neko napako msi paketa
ma kdo kaksno ideja kaj se da narest ?

jurre ::

zakaj ga je pa meni na visto normalno instaliralo?8-O tudi poklical sem se iz telefona pa je zvonilo na racunalniku.. Kaj drugega pa se nisem probaval.

MrStein ::

cvele1: najbrz je v instalaciji kaki if (OS!=WinXP) then fail;

Bo treba skripto popravit.

Vsaj tako je bilo s par programi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OmaDesala ::

Uporablja mmirando im, pa bi zelel imeti tam tudi "siol komunikator" za besedilna sporocila. Za telefon bi pa uporabil en x-lite ali kak podoben klient.
Ma kdo kako idejo, kako to spraviti v Mirando?

cvele1 ::

Dej ce ti bo ratalo kej predelat sam napaka je da je MSI paket poškodovan in sem ga ponovno potegnu dol
pa je zadeva enaka, kako je pa tebi ratalo jurre pa nevem men na dveh OS ne deluje javi napako :(

LP

jurre ::

hm ne vem, jaz sem tud ze prej razmislal ce bo delal tukaj, pa sem potegnil dol, sj mam tud msi paket, pa se je normalno zagnal in instaliral. Tudi tam v nastavitvah nisem nic spreminjal, da naj se zazene kot kompatibilen za winxp sp2. A ce ti to spremenis kaj pomaga?

mrTwelveTrees ::

še en ŠROT več... da bi mogu plačevat za to ? ni šans ... NIKOLI več SIOL.. nikoli, nikoli, nikoli....

Zheegec ::

MrTwelveTrees - mal poglej kaj sploh lahko počneš s tem programčkom. Dejansko lahko kličeš iz svojega GSM v Ameriki v Rusijo po ceni klicev iz Siol omrežja v Rusijo naprimer... zanimiva zadevica v glavnem. Ali pa kličeš iz Amerike v Slo stacionarno omrežje po Siol tarifi, torej 5sit za Telekom omrežje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hafnerb ::

Men je ratal Ekigo usposobt.

MasterBlaster ::

Meni tudi :)
Tk je pa pika .

hafnerb ::

A maš kj probleme z izhodnimi klici v Ekigi, k men zvezo vzpostav sam zvoka pa ni, v v stacionarnem omrežju pa v nobeno smer ni zvoka..

KTr1sk ::

Iz SIOL komunikatorja na telekomovo številko oz na stacionarno številko so zastonj pogovori, kako je pa obratno da te iz navadne števlike kličejo na SIOL komunikator? Ja sem že klical na stacinoarno številko prijatla in je vse delovalo ampak morem še preštudirat zakaj sem zraven sam sebe slišal, moj glas je odmeval
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

madmitch ::

Zanimivo je, da sedaj, ko sem Komunikatorjevo številko obesil na SIP prehod in od tam na ISDN telefone, kar naenkrat ni več šumenja v slušalki. Lep dokaz, da tista nabijanja na njihovem helpdesku in forumu o slabi parici ne držijo. kriv je Sagem in to del, ki prevaja digitalni signal v analognega (šuma v 1010101 sistemu NE more biti, lahko so le izgube, šum je dodan signal).


Tema o problemih z namestitvijo na Siolovem forumu.

Baje je tudi že nova verzija zunaj. Upgrade hitreje kot pri Microsoftu, svašta.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Buggy ::

Hmm... na visti kakor tudi v Xpsp2 mi javlja naslednje sporocilo ko zelim zagnati komunikator :
"Eyeball Messenger was unable to load the required file: xmppComm.dll. Plese re-install Eyeball Messenger."
Kaj je zdej to?!?

EvilK|NG ::

Probite folk enejblat administrator userja in se logerat z njim v windowsih in potem instalerat program ali pa ce je ze instaleran ga samo zazenite . men edin tko dela...Windows Vista Ultimate Edition
Play your Cards Right !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilK|NG ()

Buggy ::

Saj kot admin sem seveda instaliral, kakor tudi zaganjal ...smesno je, da ta file obstaja v install folderju le program ga ne najde.
Tudi ce so ugasnjeni vsi security programi (firewall/ Antivirus) ne pomaga nic...SMESNO - ali pac ne :\

smash ::

4DFX ::

Kakšna jajca, niti za file transfer še niso slišal.
In v čem je štos, da "ne smeš" uporabljat audio/video povezav preko drugih IM omrežij (ki, by the way nimajo nobene veze z siolom), brez da si siolov adsl naročnik?

pyo_xo ::

@cvele1:
ti ziher moras dat to installacijo na c: disk, najbolje kar na root, ker mam sam izkusnje da msi ne delajo na drugih diskih ;)
We are all geniuses up to the age of ten.

Fim ::

A kdo ve katere porte uporablja komunikator. Uporabljam ISA server in mi ne deluje. Pravi: (voip.siol.net) Prijava za uporabo telefonskih storitev ni uspela .........

madmitch ::

Takole nekako, sicer pa poglej v xml file

voip.siol.net
port 5060
backup-fqdn voip.siol.net
port>443
stun
port 3478
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

brainatwork ::

komunikator kot tak je brezvee, yet another im app.

kar je zelo cool je pa voip storitev.
uporabljam nokio e61 v kombinaciji truphone / siolom. zadeva dela perfektno, ko nisem v pisarni klicem ali z kakim wifi omrezjem ki ga ulovim, ce ga pa ni pa preko umtsja. zvok je super, brez zamikov.. placam pa le prenos podatkov mobitelu, ne pa mobitel - fixno omrezje, kar je bistveno drazje, seveda ce pa imam wi-fi omrezje ne placam nic :) oziroma placam siolove tarife.

ko sem v tujini pa uporabljam truphone.com, ista zgodba s tem da imajo zastonj klice na fixne telefonske stevilke po drzavah v katerih najbolj pogosto poslujemo.. npr. drzave eu, usa, japonska.. etc.

naredite si telefonsko stevilko, in ce vam komunikator ni vsec uporabite alternativen software.. npr X-lite (http://www.xten.com/index.php)

zmagovalna kombinacija pa je definitivno nokia e61 oziroma voip sposoben gsm telefon.


I love voip :)

madmitch ::

Zanimivo, da so še pred kakšnimi dvemi meseci vsi na Siolu tulili v isti rog, da odprtih SIP strežnikov pa že ne bo, zaradi varnosti in ne vem kaj še vse. kako se stvari obračajo.

Glede na to, da ima vedno več ljudi VoIP opremo, bi lahko dali javno, kakšne so nastavitve.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

lalan ::

meni pa kumunikator ne deluje.Nek dll problem pri zagonu?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135865 (19811) Bug
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222442 (1708) roscha
»

SiOL komunikator na voljo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
428454 (5571) lalan
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036425 (15832) Primoz78
»

Siol v ponedeljek z novo ponudbo

Oddelek: Omrežja in internet
293980 (1530) antonija

Več podobnih tem