» »

Kadilci naj ne hodijo na razgovor za službo

Kadilci naj ne hodijo na razgovor za službo

Temo vidijo: vsi

Rok Woot ::

perci je izjavil:

načeloma to sploh ni nujno res

imam par sodelavcev, kadilcev, ki so izredno produktivni


Če bi bil ti šef bi jih odpustil?

Kar se pa tiče pavz, majo v Leku - Menegeš tako, da če kadiš greš ven iz ograjenega dela in potem ti ura ne teče in kadiš lahko samo tam.

Bi se ti zdel oglas za delo, kjer zahtevajo rednega kadilca sporen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

driverx je izjavil:


Pa še nekaj to je malo OT... ce gor na skatlici pise kajenje ubija in je dokazano da tudi pasivno kajenje ubija... to se pravi da ste usi kadilci posledicno morilci... ah vsi v ječe pa bo svet lepsi...


To je res. Pa zaprimo še vse, ki se z avtom peljejo v službo, ok?
Jaz sem za, saj niti ne kadim, niti se ne vozim z avtom v službo.
Pa razni geeki, ki vsak da igrice igrajo.
Pa prepovejmo še take, ki ne jejo bio hrane, ker so večji rizik, da bodo zboleli.
Mlade ženske so pa že sedaj prepovedane v resnih službah, saj lahko zanosijo.

mihec87 ::

Rok Woot je izjavil:


Bi se ti zdel oglas za delo, kjer zahtevajo rednega kadilca sporen?


Nebi, ker taka služba verjetno vključuje kajenje oz zahteva kadilca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Rok Woot ::

Ne mislim za testiranje cigaret, pač ker je delodajalec mnenja, da so kadilci bolj produktivni.

Phantomeye ::

mihec87 je izjavil:

Rok Woot je izjavil:


Bi se ti zdel oglas za delo, kjer zahtevajo rednega kadilca sporen?


Nebi, ker taka služba verjetno vključuje kajenje oz zahteva kadilca...


recimo, da služba kot taka ne bi zahteva kadilec zaradi direktne potrebe po kadilcu.

SeMiNeSanja ::

Ljudje imajo pač različne vonjave. Eni naravno, drugi zaradi hormonov, bolezni, zdravil, hrane, pijače,................in na koncu tudi cigaret. Ampak samo kadilec smrdi, ostali so pa sprejemljivi?

Ali si eni predstavljate razgovor za službo tako, da kadrovnik kandidata najprej povoha pod pazduho in presodi, če je njegov vonj 'sprejemljiv'?

Resnično me zanima, če ti 'vohljači' sami cedno dišijo kot rožice. Po možnosti trenutek zatem, ko nekoga obsodijo da smrdi po čikih, sami spustijo en potuhnjen prdec, da ne bo tako nagravžno smrdelo po čikih?

BorutK-73 ::

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

Kaj pa v premogovnikih, boš tam tudi vpil diskrimiacija in si v protest prižgal enega:))? Res ne morete zdržat 8 ur brez čika?

Sem kadilec, da ne bo pomote.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Obstaja sprejemljiv vonj, nekateri ki se ne perejo seveda nimajo kaj iskati v resnem podjetju in če danes v vrhunski firmi prideš na pogajanja smrdeč na alkohol,cigarete ali znoj ti bo šef imel pravico kaj reči.

Drugo je če delaš v tovarni...

bbbbbb2015 ::

Daedalus je izjavil:

Govora je seveda o tem. Sicer že nekaj časa nisem več kadilec, se mi pa zdi tole hud poseg v zasebno življenje posameznika. Nekako slabo prenašam arbitrarno določanje "pogojev" za zaposlitev in vpikovanje vsakogar tja, kamor se nima kaj za vpikovat. Pa poglejmo:

- če delavec spoštuje prepoved kajenja na delovnem mestu in
- če ta oseba po službi (torej zasebno) kadi - kaj to delodajalca briga?

Od kdaj se lahko torej delodajalec vpikuje v zasebno življenje zaposlenega?


Kar se mi pa zdi še bolj neumno je pa tole:

Stališče Evropske komisije do diskriminacije kadilcev pri zaposlovanju je hudo razburilo evropske sindikate.

Delodajalci v Evropski uniji se lahko namreč po presoji Bruslja povsem zakonito odločijo, da ne bodo zaposlili kadilca, saj zakonodaja EU-ja prepoveduje le diskriminacijo na podlagi rasne ali etnične pripadnosti, telesnih okvar, starosti, spolne usmerjenosti, veroizpovedi ali prepričanja.



Verjetno je problem v učinkovitosti dela.

Pri kadilcu je večja verjetnost, da bo preprosto zginil pred stavbo, ter šel kadit. Eni so fer do firme, ter pokadijo v 3 minutah.
Eni pa se oblečejo, da jih ne zebe, grejo po kavo, grejo ven, srečajo še nekoga, kadijo 15min ali pa tudi 30min, grejo nazaj notri, zopet se slečejo.

In je ura ali ura in pol šla.

V določenih firmah, sploh ko so ljudje zelo dobro plačani, je to preprosto neučinkovito. Zato je najboljši ukrep, da kadilca sploh v službo ne vzamejo.

V Sloveniji je učinkovitost dela na psu, pa to ni opazno.

Enega takšnega filozofa pred sabo gledam vsak dan. Ampak uni je še hujši. Nabavil si je elektronsko cigareto in je v ritual poleg kave vklučil nalivanje tekočinice v svoj kadilnik, kar seveda traja, da on svoj kadilnik nabaše. Od 8 ur zapravi dve uri samo za svoje rituale.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Ne vem kaj tok komplicirate, pac nehas kaditi za en dan. Si nekadilec, dobis sluzbo, postanes kadilec.
Zavrniti te na razgovoru ni pretirano tezko, dati odpoved iz tega razloga je pa cisto druga pesem.

Verjetno je problem v učinkovitosti dela.

Ene zenske v oglasih od potencialnih partnerjev zelijo doloceno visino.
Lahko si domisljas, da iscejo cim boljse gene za razplod samo v resnici jim enostavno niso vsec pritlikavci. In tukaj je verjetno enako, nekdo skusa oblikovat firmo po svojem okusu, nic globjega ni za tem.
Komur se gre za produktivnost zagotovo ne bo vnaprej oznacil tako ogromne druzbene skupine za neproduktivno pa jim zaprl vrata. Bo nasel boljse resitve, ce le ni retardiran. Ce je so pa naslednja faza izlocanja verjetno astroloska znamenja.

m0LN4r ::

Saj zato pa je pac tako,
manj ugledna delovna mesta = vec kadilcev.

Nizje ko gres po lestvici, vec je kadilcev. Recimo po tovarnah so skoraj vsi kadilci in to najhujsi.
V fensi trgovini s fensi parfumi/oblekami pa dvomim, da bo zaposlena redna kadilka, ce pa ze pa ni dovolj fensi trgovina.

Ce se ze primerja rednega kadilca z nekom, ki smrdi po naravnih vonjih, dajmo fer primerjavo - reden kadilec za salterjem na banki smrdi, kot ce bi te v 5 zvezdni gostilni postregel fuzbaler po tekmi.

Pa kar se svica in smrada tice, ce jes kolko tolko zdravo hrano, moras konkretno zasvicat, da smrdis kot redni kadilec.
Redni kadilec pa lahko dela kaj hoce, bo smrdel kot redni kadilec.
Od kod to vem? Moja mama je redna kadilka ze 30+ let.

PS:
Folk ki si pol ure pred sihtom in po sihtu skadi enega, me seveda ne moti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FTad ::

Kadilca se da zavohati glede na to, katere cigarete kadi. So znamke (mislim, da so Marlboro), ki zelo močno zmrdijo, pri katerih mi je slabo, ko je oseba pol metra stran od mene in mi nekaj govori. So pa tudi "blage" znamke, pri katerih mi ni, tudi če oseba kadi, biti zraven.

Še vedno mi je pa edini dober zakon, ki smo ga dobili od Janše prepoved kajenja v javnih prostorih :) :P

m0LN4r ::


Še vedno mi je pa edini dober zakon, ki smo ga dobili od Janše prepoved kajenja v javnih prostorih :) :P

Ja, to najboljsi zakon ever. Sem bil na madzarskem v Pubu, ko smo mi imeli ta zakon oni pa se ne. V Pubu megla in smrad taksen, da si naslednje jutro mislil, da si sam kadil ko svoje cote povohas.
Hvala bogu to vec ni problem.

Je pa zanimivo, ko si nekaj casa v druzbi kadilcev, gres na party se zunaj kadi pa pogovarja vse ok.
Smrad opazis sele, ko si naslednji dan doma vzames tisto bundo iz obesalnika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

anketar ::

kdor dela s hrano ali neposredno s strankami nima kej kadit al pa bazdit po dimu pred šihtom. po šihtu pa naj poši kolkr hoče bmk. pa ne bit užaljeni

Furbo ::

Pa smešno mi je, valda pozimi ne sediš pred lokalom, ker nisi patetičen odvisnik.
Spomladi pa mislijo kadilci, da so že kar priposestovali tisti stole in mize, češ kao, to je za nas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PaX_MaN ::

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

Delodajalec je obvezan zagotavljati zdravju varno delovno okolje.
Delovno okolje, kjer zaposleni se s kajenjem v telo vnašajo zdravju nevarne kemikalije, ni varno.

flbroker ::

anketar je izjavil:

kdor dela s hrano ali neposredno s strankami nima kej kadit al pa bazdit po dimu pred šihtom. po šihtu pa naj poši kolkr hoče bmk. pa ne bit užaljeni


Kaj pa ce se je zasvicu ful ali pa se ni stusiral zjutraj in mu iz gat smrdi?

Dajmo ta oglas malo optimizirat:
- nekadilci se naj ne prijavljajo
- tisti ki se ne tusirajo zjutraj pred sluzbo se naj ne prijavljajo
- tisti ki se pretirano znojijo se naj ne prijavljajo
- tisti ki prdijo se naj je prijavljajo
- tisti ki radi jejo cebulo ali cesen se naj ne prijavljajo
- tisti ki v avtu ne uporabljajo disecih smrekic se naj ne prijavljajo
- tisti ki se cohajo po riti in si nato rok ne umijejo se naj ne prijavljajo
- tisti ki uporabljajo poceni deodorante ki ne drzijo dolgo se naj ne prijavljajo
- tisti ki imajo doma psa ali macko se naj ne prijavljajo
- tisti ki se dosti druzijo z ljudmi ki smrdijo se naj ne prijavljajo

Scaramouche ::

PaX_MaN je izjavil:

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

Delodajalec je obvezan zagotavljati zdravju varno delovno okolje.
Delovno okolje, kjer zaposleni se s kajenjem v telo vnašajo zdravju nevarne kemikalije, ni varno.


jaz bi se s tem le delno strinjal!

Če imaš ti kak sprej ali uporabljaš žvečilni pa ne smrdiš tako močno bi bilo neumno dati produktivnega delavcsa ven...

ne moreš biti tako strog, sploh če je nenadomestljiv...

Invictus ::

Noben ni nenadomestljiv...

Sploh, če zraven še moti ostale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scaramouche ::

Invictus je izjavil:

Noben ni nenadomestljiv...

Sploh, če zraven še moti ostale...

lol, v vsaki dobri firmi je par ljudi ki so vrhunski in so nenadomestljivi!

Reci ti redbullu naj vrže ven Neweya ker kadi recimo pa ni šans, on lahko pržge pipo, pa ostane...

Napajalc ::

Posu lahko smrdi na več načinov, je razvidno katera skupina prenese več, zadeva ni črnobela.
011011100111010101100010

Furbo ::

Scaramouche je izjavil:

Invictus je izjavil:

Noben ni nenadomestljiv...

Sploh, če zraven še moti ostale...

lol, v vsaki dobri firmi je par ljudi ki so vrhunski in so nenadomestljivi!

Pokopališča so polna nenadomestljivih ljudi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Rok Woot ::

PaX_MaN je izjavil:

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

Delodajalec je obvezan zagotavljati zdravju varno delovno okolje.
Delovno okolje, kjer zaposleni se s kajenjem v telo vnašajo zdravju nevarne kemikalije, ni varno.


Ja kr neki, recimo na Leku se znotraj podjetja vozijo tudi avtomobili, zakaj jih delodajalec ne prepove, saj niso varni. Ta tvoja logika je pač neumna. Pa tolk trobezljate skoz kako kadilci škodijo ostalim, z avtomobili se pa mirno vozite, sam to pa ne omenjat, bog ne daj, saj ga uporabljam tudi sam.

Pa še to, da ni napisal, da se na delovnem mestu ne kadi, ampak da ne smeš kaditi na splošno. Torej se pogovarjamo o nečem povsem tretjem.

Scaramouche ::

Furbo je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Invictus je izjavil:

Noben ni nenadomestljiv...

Sploh, če zraven še moti ostale...

lol, v vsaki dobri firmi je par ljudi ki so vrhunski in so nenadomestljivi!

Pokopališča so polna nenadomestljivih ljudi.


ti govoriš o koncu lajfa, jaz govorim da je v vsaki firmi lahko desetletja nekdo ki razume biz bolje kot ostali in mu bodo vedno tolerirali določene kaprice...

Furbo ::

Prav, samo velika večina kadilcev (kot tudi nekadilcev) je isti pofl, kot vsi. Zdaj iščeš eno izjemo, da bi jo preslikal na vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PaX_MaN ::

Rok Woot je izjavil:

Ja kr neki, recimo na Leku se znotraj podjetja vozijo tudi avtomobili, zakaj jih delodajalec ne prepove, saj niso varni. Ta tvoja logika je pač neumna.

Se povsem strinjam da je potrebno prepovedati kakršnakoli nevarna prevozna sredstva.

Rok Woot je izjavil:

Pa tolk trobezljate skoz kako kadilci škodijo ostalim, z avtomobili se pa mirno vozite, sam to pa ne omenjat, bog ne daj, saj ga uporabljam tudi sam.

Ne lastim si prevoznega sredstva, pa tudi vozniškega izpita nimam.

Rok Woot je izjavil:

Pa še to, da ni napisal, da se na delovnem mestu ne kadi, ampak da ne smeš kaditi na splošno. Torej se pogovarjamo o nečem povsem tretjem.

Kajenje je zasvojenost. Kadilci zatorej po definiciji nimajo varnega delovnega okolja.

m0LN4r ::

flbroker je izjavil:

anketar je izjavil:

kdor dela s hrano ali neposredno s strankami nima kej kadit al pa bazdit po dimu pred šihtom. po šihtu pa naj poši kolkr hoče bmk. pa ne bit užaljeni


Kaj pa ce se je zasvicu ful ali pa se ni stusiral zjutraj in mu iz gat smrdi?

Dajmo ta oglas malo optimizirat:
- nekadilci se naj ne prijavljajo
- tisti ki se ne tusirajo zjutraj pred sluzbo se naj ne prijavljajo
- tisti ki se pretirano znojijo se naj ne prijavljajo
- tisti ki prdijo se naj je prijavljajo
- tisti ki radi jejo cebulo ali cesen se naj ne prijavljajo
- tisti ki v avtu ne uporabljajo disecih smrekic se naj ne prijavljajo
- tisti ki se cohajo po riti in si nato rok ne umijejo se naj ne prijavljajo
- tisti ki uporabljajo poceni deodorante ki ne drzijo dolgo se naj ne prijavljajo
- tisti ki imajo doma psa ali macko se naj ne prijavljajo
- tisti ki se dosti druzijo z ljudmi ki smrdijo se naj ne prijavljajo

Smrad po cikih je posledica kajenja, kajenje je pa odvisnost, vzrok za to odvisnost je pa marsikaj. Zdaj pa najdi razliko med tem in vonji, ki si jih nastel, kot enakovredno problematiko.
Upam, da bos ugotovil, da primerjava ni na mestu, saj vse kar si nastel velja enako za kadilce in ce to dvoje sestejemo so oni spet na slabsem.

Rok Woot je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

Delodajalec je obvezan zagotavljati zdravju varno delovno okolje.
Delovno okolje, kjer zaposleni se s kajenjem v telo vnašajo zdravju nevarne kemikalije, ni varno.


Ja kr neki, recimo na Leku se znotraj podjetja vozijo tudi avtomobili, zakaj jih delodajalec ne prepove, saj niso varni. Ta tvoja logika je pač neumna. Pa tolk trobezljate skoz kako kadilci škodijo ostalim, z avtomobili se pa mirno vozite, sam to pa ne omenjat, bog ne daj, saj ga uporabljam tudi sam.

Pa še to, da ni napisal, da se na delovnem mestu ne kadi, ampak da ne smeš kaditi na splošno. Torej se pogovarjamo o nečem povsem tretjem.

Ti si tut en tak. Pazi to: Kadilci vozijo tudi avte! 1+1
Primerjas prevozno sredstvo obeh skupin, kot kontro eni skupini lol

Meni je tudi zanimivo, kako se nekateri kadilci sekirajo za svoje zdravje in si za stanovanje v mestu kupi cistilec zraka. Na balkonu pa nafila pluca z skatlo cigaret.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Furbo je izjavil:

Prav, samo velika večina kadilcev (kot tudi nekadilcev) je isti pofl, kot vsi. Zdaj iščeš eno izjemo, da bi jo preslikal na vse.

Tako.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gtx970op ::

Logika nekaterih kadilcev me kar preseneča.;((

"kadilci smrdijo po čikih, nekadilci pa lahko smrdijo ker se ne umijejo, torej problem da kadilci smrdijo ni relevanten"

Ka te kadilci nemorejo smrdet po čikih + še po tem da se ne umijejo?:))

m0LN4r ::

Ka te kadilci nemorejo smrdet po čikih + še po tem da se ne umijejo?
:))
Ni sans.
Kadilec ne svica, ker dela 2 uri manj, pa ma na vsake tolko pavzo. Tist mali svic, ki ga pridela pa itak preglasi smrad cikov, zato kadilec sploh ne ve, da se polek nikotina smrdi tudi po cebuli pa svicu
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

flbroker ::

Ja en ko ne kadi pa dela 2h vec, ampak 2h brska po spletu pa se coha po jajcih.

Tak lahko gremo v neskoncnost. Gre se zato da delodajalca nima kaj brigat kaj jaz delam v prostem casu. Nisem kadilec, ampak za tako podjetje ne bi delal da vidim tak oglas za sluzbo. Ena stvar je ce notranja politika podjetja prepove kajenje med delovnim casom ali zapuscanje stavbe zaradi kateregakoli drugega razloga, OK, cisto nekaj drugega pa je da napisejo da kadilcev ne zaposlujejo ali nek drug razlog ki na delo ne vpliva. Kaj tebe briga kaj jaz delam pred ali po sluzbenem casu? To je moje zasebno zivljenje in imam pravico do njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Scaramouche ::

flbroker je izjavil:

Ja en ko ne kadi pa dela 2h vec, ampak 2h brska po spletu pa se coha po jajcih.

Tak lahko gremo v neskoncnost. Gre se zato da delodajalca nima kaj brigat kaj jaz delam v prostem casu. Nisem kadilec, ampak za tako podjetje ne bi delal da vidim tak oglas za sluzbo. Ena stvar je ce notranja politika podjetja prepove kajenje med delovnim casom ali zapuscanje stavbe zaradi kateregakoli drugega razloga, OK, cisto nekaj drugega pa je da napisejo da kadilcev ne zaposlujejo ali nek drug razlog ki na delo ne vpliva. Kaj tebe briga kaj jaz delam pred ali po sluzbenem casu? To je moje zasebno zivljenje in imam pravico do njega.


Da si dobr plačan ima dober kolektiv,možnost napredovanja bi dosti ljudi nehalo ali zmanjšalo kajenje občutno!

Mehmed ::

Kadilec je tudi tisti, ki kadi samo ob vikendih. Pri takem dvomim da bi bil smrad ali pa produktivnost problem v sluzbi, izvisi pa ravno tako. Vnaprej.
Sej ta tema lepo kaze v cem je fora. En folk enostavno sovrazi kadilce in bi jih izlocil, ce bi bilo odvisno od njih.
Ostalo je pa samo neko iskanje izgovorov, da se skrije to dejstvo. Dokler ga ne sprobas pa se izkaze za smrdljivega zabusanta oz. najdes neko relevantno raziskavo je to pac predsodek na ravni ne bi zenske vzel ker bo vsak mesec par dni na bolniski.

Mavrik ::

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?
The truth is rarely pure and never simple.

m0LN4r ::

flbroker je izjavil:

Ja en ko ne kadi pa dela 2h vec, ampak 2h brska po spletu pa se coha po jajcih.

Tak lahko gremo v neskoncnost. Gre se zato da delodajalca nima kaj brigat kaj jaz delam v prostem casu. Nisem kadilec, ampak za tako podjetje ne bi delal da vidim tak oglas za sluzbo. Ena stvar je ce notranja politika podjetja prepove kajenje med delovnim casom ali zapuscanje stavbe zaradi kateregakoli drugega razloga, OK, cisto nekaj drugega pa je da napisejo da kadilcev ne zaposlujejo ali nek drug razlog ki na delo ne vpliva. Kaj tebe briga kaj jaz delam pred ali po sluzbenem casu? To je moje zasebno zivljenje in imam pravico do njega.

Nima veze zakaj. Tebe kot bodocega delojemalca pac ne sme zanima, zakaj v nekem podjetju za neko delovno mesto zahtevajo nekadilca. To je en cisto normalen kriterij, kot katerekoli drug. Torej se enkrat, nima veze zakaj. Odlocitev je lahko povsem subjektivna, lahko se gre za imidz v podjetju, lahko da sodelavci pac nimajo zelje biti z kadilcem v isti sobi itd. Nima veze kaksen je razlog.

Kot je ze bilo parkrat povedano, bom povedal drugace. Kadilec je kadilec z razlogom, pac se ga nekje noce, pika.

Al se sekirate, da nebo dovolj kandidatov za razpis? Bo bo. No problem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

next3steps ::

Delodajalec me zaposli za nedoločen čas, po enem tednu ugotovim, da sem tako dober, da si lah vzamem na uro 5 minut časa za en cigaret.
Nagradno vprašanje: Kaj mi more delodajalec?

m0LN4r ::

Mavrik je izjavil:

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?

Dejansko ja. Svoboda do izbire delojemalca za privatnika je glih to kar loci privat firme od drzavnih "family biznisnov" kjer lahko dela vsak hipi, samo pravo osebo mora poznat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

next3steps je izjavil:

Delodajalec me zaposli za nedoločen čas, po enem tednu ugotovim, da sem tako dober, da si lah vzamem na uro 5 minut časa za en cigaret.
Nagradno vprašanje: Kaj mi more delodajalec?

Naceloma bi moralo biti tako, da ima sef zadnjo besedo in ne ti. Drugace nima smisla, da obstaja sef in postavlja pogoje.
Jaz bi te 1. zamenjal z boljsim delavcem / nekadilcem. Zakaj? Zakaj pa lahko ti kadis?

V malo vecji firmi tle imajo tako, da preden gres kadit se odjavis iz sistema in ko prides nazaj se prijavis. Nekaterim zaposlenim gre tako tudi po vec kot ena delovna ura na teden, pac bos pol oddelal tisto eno uro enkrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mehmed ::

Mavrik je izjavil:

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?

Sej ni. Privatniki lahko oblikujejo firmo cist po svoji podobi. Vecje firme pa ponavadi vejo bolje.
Problem je ko folk te svoje muhe skusa skrivat z nekimi bednimi izgovori. Pac ne maras kadilcev, koga boli kurac za to. Ne se skrivat za nekimi sterotipi, ce je vsem jasno za kaj gre.

m0LN4r ::

Mehmed je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?

Sej ni. Privatniki lahko oblikujejo firmo cist po svoji podobi. Vecje firme pa ponavadi vejo bolje.
Problem je ko folk te svoje muhe skusa skrivat z nekimi bednimi izgovori. Pac ne maras kadilcev, koga boli kurac za to. Ne se skrivat za nekimi sterotipi, ce je vsem jasno za kaj gre.

Muha je tudi, ko zasvican kadilec misli, da je enako privlacen za podjetja, kot samo zasvican.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

next3steps ::

m0LN4r je izjavil:

next3steps je izjavil:

Delodajalec me zaposli za nedoločen čas, po enem tednu ugotovim, da sem tako dober, da si lah vzamem na uro 5 minut časa za en cigaret.
Nagradno vprašanje: Kaj mi more delodajalec?

Naceloma bi moralo biti tako, da ima sef zadnjo besedo in ne ti. Drugace nima smisla, da obstaja sef in postavlja pogoje.
Jaz bi te 1. zamenjal z boljsim delavcem / nekadilcem. Zakaj? Zakaj pa lahko ti kadis?

V malo vecji firmi tle imajo tako, da preden gres kadit se odjavis iz sistema in ko prides nazaj se prijavis. Nekaterim zaposlenim gre tako tudi po vec kot ena delovna ura na teden, pac bos pol oddelal tisto eno uro enkrat.

Meni gre tako ena delovna ura in pol (na dan). Nihče ne jamra.
1. Ker me delodajalec za tako ceno ne more nadomestiti
2. Ker je delo storjeno, tisto uro in pol nekdo dela dvojno delo. Isto delam jaz tisto uro in pol ko nekoga drugega ni, dvojno delo.

Delavci bodo vedno naredili tako, da bodo na šihtu naredil svoje in hkrati delali manj časa.

m0LN4r je izjavil:

flbroker je izjavil:

Ja en ko ne kadi pa dela 2h vec, ampak 2h brska po spletu pa se coha po jajcih.

Tak lahko gremo v neskoncnost. Gre se zato da delodajalca nima kaj brigat kaj jaz delam v prostem casu. Nisem kadilec, ampak za tako podjetje ne bi delal da vidim tak oglas za sluzbo. Ena stvar je ce notranja politika podjetja prepove kajenje med delovnim casom ali zapuscanje stavbe zaradi kateregakoli drugega razloga, OK, cisto nekaj drugega pa je da napisejo da kadilcev ne zaposlujejo ali nek drug razlog ki na delo ne vpliva. Kaj tebe briga kaj jaz delam pred ali po sluzbenem casu? To je moje zasebno zivljenje in imam pravico do njega.

Nima veze zakaj. Tebe kot bodocega delojemalca pac ne sme zanima, zakaj v nekem podjetju za neko delovno mesto zahtevajo nekadilca. To je en cisto normalen kriterij, kot katerekoli drug. Torej se enkrat, nima veze zakaj. Odlocitev je lahko povsem subjektivna, lahko se gre za imidz v podjetju, lahko da sodelavci pac nimajo zelje biti z kadilcem v isti sobi itd. Nima veze kaksen je razlog.

Kot je ze bilo parkrat povedano, bom povedal drugace. Kadilec je kadilec z razlogom, pac se ga nekje noce, pika.

Al se sekirate, da nebo dovolj kandidatov za razpis? Bo bo. No problem.

Kadilec je kadilec z razlogom.
Pivec čaja je pivec čaja z razlogom.
Kofetkar je kofetkar z razlogom.

Za nobenega brez neke sprejemljive razlage ne obstaja razlog, da se ga ne zaposli.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?

Ja, če pa ne mara črncev pa tudi? 8-)
sudo poweroff

PrihajaNodi ::

To je največja neumnost. Kolikor sem videl bosance delati po gradbiščih jih večina kadi in ne, daleč od tega da so lenuhi in paraziti!

Se pa vidi, da je trg dela mrtev in se lahko delodajalec zajebava kolikor hoče. Tu kjer delam se vsake par mesecev pojavi nova firma, kjer se potem delavce krade od drugih podjetij. Ko želiš dati odpoved te vprašajo koliko več želiš. V Sloveniji ti delodajalec reče: "tam so vrata, za tabo jih je še 50 v vrsti":).

Oberyn ::

flbroker je izjavil:

Gre se zato da delodajalca nima kaj brigat kaj jaz delam v prostem casu.

Saj ga ne briga, kaj ti delaš v prostem času in ti tudi ničesar ne prepoveduje. Samo noče te kot kadilca vzeti v službo. Ti lahko še vedno povsem neovirano kadiš v prostem času. Oziroma poglej tisto, kar sam trdiš, še z druge strani - tebe nima kaj brigati, kakšne ljudi nek delodajalec želi v svojem podjetju. Dokler je to v skladu z zakonskimi določili, si lahko svobodno izmišljuje karkoli.

m0LN4r ::

Za nobenega brez neke sprejemljive razlage ne obstaja razlog, da se ga ne zaposli.

Seveda obstaja, samo ti neves.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Oberyn ::

next3steps je izjavil:

Delodajalec me zaposli za nedoločen čas, po enem tednu ugotovim, da sem tako dober, da si lah vzamem na uro 5 minut časa za en cigaret.
Nagradno vprašanje: Kaj mi more delodajalec?

Nagradni odgovor: mogoče ti lahko kaj naredi, mogoče pa ne, ampak zamisli se. Ti bi sklenil neko obligacijsko razmerje s figo v žepu, z namenom odložene goljufije? Šefu, ki je želel nekadilca, bi po 1 tednu pogledal v oči in rekel, tako, jaz sem pa zdaj po novem kadilec, kaj mi pa moreš? Kaj to pove o tvojih osebnostnih lastnostih? Bodi dec pa pusti nizkotno zahrbtnost slabičem.

AndrejO ::

Kolikor vem je v Sloveniji diskriminacija prepovedana samo, če se osebo diskriminira zaradi njenih osebnih okoliščin.

Edini dodatek k temu, ki ga poznam, je to, da je pri zaposlitvah prepovedana diskriminacija staršev, ne glede na to, če je starševstvo osebna okoliščina ali ne.

Kolikor vem odločitev osebe, da bo kadila, ne šteje pod osebne okoliščine. Seveda pa se lahko tudi motim.


Ne glede na to, pa je zadeva še vedno nevmesna. Problem nikakor ne more biti v kajenju samem, temveč v eni ali večih posledicah tega, da je nekdo kadilec. Iz vidika delodajalca tako ni pomembno, če nekdo kadi, temveč, če je pri osebi prisotno nekaj drugega, kar bi jo oviralo pri vključevanju v delovni proces. Tako, kot je prepovedano napisati "invalidi naj se ne trudijo", je neumno napisati "kadilci naj se ne trudijo". Pravilno pa je napisati, da npr. delo zahteva sposobnost dvigovanja 5kg škatel iz tal na vrhnjo polico v omari. Ker je to relevantna omejitev delovnega mesta. Enako bi bilo pravilno tudi napisati, da se npr. zaradi narave dela pričakuje brezhibna osebna higiena. Pa še marsikaj drugega. Kandidate pa se potem preprosto oceni po tem relevantnem merilu, ne pa na podlagi tega, da v svojem zasebnem življenju nekaj počno ali pa ne počno.

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?

Ja, če pa ne mara črncev pa tudi? 8-)


Če bomo libertarni, bojmo libertarni do konca a ne? :P Na seznamu prepovedanih diskriminacij sicer ne vidim kadilcev (vidim pa tvoj primer), edino definicija "osebne okoliščine" mi ni čisto jasna. Pravniki?

(Moje prejšnje sporočilo je bilo nekoliko sarkastično. Bom se vzdržal drugič :) )
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Netrunner ::

Meni se ne zdi nič spornega če delodajalec išče nekadilce, saj vsak se lahko sam odloči koga bo zaposlil. Sam sicer ne vidim nekih extra razlogov zakaj bi se nekdo tako odločil.

flbroker ::

Mavrik je izjavil:

Saj lahko lastnik privat firmat sam izbira komu bo dajal denar za zaposlitev a ne? Če pač ne mara kadilcev, zakaj je to problem?


Zato ker je to isto kot da jaz recem da muslimanov ne bom zaposljeval, pa ceprav vecina ne moli 5x na dan v sluzbi. Ali pa da napisem da se naj ne prijavljajo ljudje ki imajo slabi imunski sistem in so skoz bolani, ker takih ne rabimo ker bodo skoz na bolniski ali pa da ciganov ne zaposlimo ker smrdijo in kradejo... To je diskriminacija in v urejeni drzavi kaj takega ne mores napisat v oglas za delo. Podjetje zasebno ali javno ni nad zakonom. Vsako podjetje ima svojo kulturo/politiko in posledicno tudi pravilnik (vsaj tukaj v UK) in v pravilnik lahko napises da ne dovolis izhode za cigaret (fair enough), ne mores pa napisat da kadilce ne zaposlujes v oglas...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431103029 (27425) Ajrina
»

Škodljivost kajenja vs škodljivost alkohola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12118759 (15855) Master_Yoda
»

Kaksen je v vasi firmi praksa pri kratkih pavzah

Oddelek: Loža
445890 (4314) Dr_M
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666539 (4943) Beli_Zajcek

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871341 (40496) BigWhale

Več podobnih tem