» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
79 / 79
»
»»

solatko ::

Izklopi servise, ki jih ne rabiš. Poglej v upravitelju naprav, če imaš pri strojni opremi kakšen klicaj.

aiko ::

Ne, ni normalno.
Preglej še msconfig. Izklopi vso šaro (razne adobe jajca, javo, tray ikone, ki ne rabiš).

Bolf3nk ::

Bah... teh nekaj dni še bom počakal. Pol tak dobim w7 kot nadgradnjo.
Hvala vseeno za pomoč.

aiko ::

Upam, da ti bo služla (7, mislim). Meni en kup programov trokira na rtm verziji, nekaj pa se jih celo sesuva.
Tko, da jaz ostanem na visti.

Bolf3nk ::

Mam že na PCju w7 64 prof, pa sem navdušen. Bomo vidli, kako bo na prenosniku;)

solatko ::

Če boš upgrade, bo enako, saj se ti bodo še vedno obešala razno razna jajca. Naredi frish instal in pazi kaj vse boš dajal gor. Nekateri programi znajo pri nalaganju sistema kar precej dolgo iskati povezave.

Rotaidal ::

Ma ja. Vsaka toshiba ima kup nekega sranja gor. Do polovice monitorja je ikonic v opravilni vrstici;((

Clean install pa bo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Simko ::

Ne bom odpiral nove teme, upam, da bo dovolj, če tukaj napišem:

Pred kratkim sem prešel na Windows 7.

Pred tem sem naredil backup Viste in ker nisem imel dosti časa, sem naredil nekaj ločenih backupov (mail, my documents, etc.), poleg tega pa tudi celoten "complete pc backup".

Pozabil sem si narediti backup digitalnih potrdil, ki so bila shranjena v Firefoxu.

Zato nameravam narediti complete system restore na virtualcu, ampak problem je, da imam novi disk manjši kot v originalu. Zato mi pri "Repair system - complete pc restore" javi, da nimam dovolj prostora na disku.

Ali je kakšna možnost, da naredim selektivni restore (katere mape naj restora in katere ne) oz ali lahko kako drugače dostopam do digitalnih potrdil.

Hvala.

opeter ::

S kakšnim programov si naredil backup?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Simko ::

Uporabil sem kar Vistin restore and backup sistem. Naredil sem pa complete pc backup.

Zadeva je zelo nujna, saj moram opraviti nekaj financnih transferjev, sem pa v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

lopov ::

Ne poznam Vista backupa, rabiš pa enostavno dostop do fajlov ki so znotraj backupa, konkretno do direktorija s firefox profilom. Tega enostavno skopiraš na nov sistem in vse nastavitve, vključno s certifikati bodo delovale kot na starem sistemu. Morda obstaja kakšno orodje, ki zna prebrati/uporabiti takšne backup fajle.

krofnik ::

Umiru počakaj na dober izvod windows 7 (če ga že slučajno nimaš) in si naloži to gor... Bolje ti bo :)

lopov ::

Človek je v tujini in rabi certifikate zdaj, ne da čaka na 22. oktober + W7 že ima.

Googlanje po forumih pravi, da je vista backup inferioren v primerjavi z XP NTbackupom in ne zna delati selekrivnega obnavljanja fajlov. Žal. Morda se javi kdo drug z boljšo novico.

Sem pa našel link na NTrestore za visto, ki zna prebrati in obnoviti varnostne kopije, narejene na XP/w2k3; morda to komu koristi:
Windows NT Backup - Restore Utility

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Oki, še tole:
CompletePC Backup is a complete backup copy of the selected partitions, however, they cannot be used to restore individual files, folders, or settings. The backup files created include a series of XML files, catalogs, and the main image which is stored in VHD format. *Note: CompletePC Backup is not included with Windows Vista Home Basic or Windows Vista Home Premium


Torej, če imaš Business ali Ultimate, pol je tvoj backup v VHD formatu. W7 podpira "mountanje" VHD formata kot običajen disk image. Poskusi in poglej, če dobiš kaj uporabnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Simko ::

lopov, ni mi všeč tvoj nick, ampak hvala za pomoč, zadeva je rešena :)

Disk sem mountal v win 7 in skopiral ustrezne direktorije in tako "ukradel" certifikat. Hvala.

lopov ::

Oh ... *blush*

Upam le, da s tem, ko praviš "ukradel" nisi v resnici komu speljal zadev in gre res za tvoj backup :S

Lopovi so drugač dobri po srcu, veš ;)

opeter ::

Jep, Robin Hood je bil moj hero v zgodnjih letih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Georgy87 ::

živjo, imam vprašanje glede inštalacije windows7, posedujem namreč laptop hp compaq 6735s, z OS Windows Vista Home Basic (ki je bil naložen ob nakupu), rad bi presedlal na windows7, a me zanima, če je možno nova okna posneti direktno čez trenutni sistem brez izgube podatkov, ali je bolj priporočljivo narediti še eno particijo ter ločeno isštalirati nov OS?

Hvala za odgovor, opravičujem pa se če sem ponovil za zastavljeno vprašanje, iskal sem ga a ga nisem našel...LP

bluefish ::

Možno je seveda narediti nadgradnjo, čeprav je priporočljiva sveža namestitev. Tako ali tako pa ti ob pričetku nadgradnje izpiše, če je predhodno potrebno kaj odstraniti ipd.
Lahko pa tudi najprej poženeš Windows Upgrade Advisor (oz. nekaj podobno poimenovanega - uporabi Google) in ti izpiše, če je nadgradnja možna brez večjih glavobolov.

solatko ::

Georgy87 - Če nočeš nič izgubiti, visto nadgradi z w7, trajalo bo pa kar nekaj časa, vendar se izplača počakat.

amigo_no1 ::

Problem pri: Visti x64 sp2 ultimate
Po vsakem rebootu moram vpisovati up. ime & geslo za dostop do fajlov na disku drugega računalnika (naloženi win xp) v Lanu.
Kljukica v oknu za vpis up. imena & gesla ( Remember passwords ) nič ne pomaga. Uac je na off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Wox ::

Kako se prijaviš v OS? Za Visto sicer ne vem, ampak v XP se moraš prijaviti z geslom in potem za dostop do mrežnih pogonov naslednjič ne zahteva u/p.

amigo_no1 ::

Danes sem dokončno ubupal nad Visto in dal gor win 7 x64, kjer se network gesla uspešno shranijo
(Control Panel -> Credential Manager ) za razliko od Viste, kjer sem probal shraniti gesla pod Control Panel -> User Accounts -> Manage Your Network Passwords , a ni bilo nobenega učinka >:D.

Prijavim se normalno, up ime& geslo, ni nobene domene.

iNooby ::

če imaš na kompu originalno visto, lahko pol brezplačno nadgradiš na windows 7?
Haters gonna hate...

bluefish ::

Zakaj že?
Razen seveda, če si jo kupil po juliju tega leta. V tem primeru plačaš okoli 30EUR za stroške pošiljanja medija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gokky ::

Pa še to samo v primeru, da si jo kupil s to opcijo. Niso namreč vsi ponudniki nudili tega.

bluefish ::

Tako je.

iNooby ::

hvala
Haters gonna hate...

Ejsi_Disi ::

Pa še to samo v primeru, da si jo kupil s to opcijo. Niso namreč vsi ponudniki nudili tega.


Meni sicer ni pisalo, samo na uradni strani HP-ja pa vseeno piše, da je za vse laptope, ki so navedeni tam. Torej se lahko obrišem pod nosom?
Rock n' roll ain't noise pollution!

opeter ::

Jaz sem končno iz Anglije le prejel Windows Home Premium Family Pack. Ampak kakor zgleda, jim je na Amazonu zmanjkalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bigbug ::

Nikjer ne najdem podatka ali se DSP licenca steje le ob socasnem nakupu racunalnika? Oziroma se "nov" racunalnik lahko steje tudi free dos racunalnik kupljen pred cca devetimi meseci?:))

bluefish ::

Striktno gledano le ob sočasnem nakupu.

imagodei ::

Devet mesecev je predolga doba. Mislim, da nove DSP licence (Windows, Office) lahko dokupiš v roku 30 ali 60 dni po nakupu računalnika. V tem primeru MS podjetju, ki ti je prodalo računalnik dovoljuje, da ti legalno proda DSP licenco, kot da si jo kupil skupaj z računalnikom. Po preteku tega roka DPS licenca zapade.

Je pa menda tako, da DSP licenca ni ravno v skladu z EU in slovensko zakonodajo (nepreverjene govorice!). Menda slovenska zakonodaja v ničemer ne preprečuje podjetju, da bi ti prodalo DSP licenco kot samostojen produkt. IOW to, da MS vsiljuje neke posebne pogoje glede prodaje za DSP produkte, ni ravno v skladu z našo zakonodajo.

Ali še drugače: MS lahko narekuje, kako lahko končni uporabnik uporablja DSP SW, menda pa ne more nalagati prodajalcem, v katerih primerih lahko prodajajo ta SW. Čeprav MS trdi, da so DSP Windows ali Office del računalnika, to menda ne zdrži: uporabnik se kadarkoli lahko odloči, da bo menjal 3 komponente iz računalnika; ali pa da bo kupl novega in obdržal npr. grafično kartico iz starega. Zakaj enako torej ne velja tudi za DSP Windows?

Vse skupaj glede prodaje DSP je v bistvu le fer play med MS in njegovimi partnerji.
- Hoc est qui sumus -

bigbug ::

Aha zanimivo. Sele sedaj sem opazil, da sem malo zgresil temo namesto v tezave z win 7 sem napisal pod win Visto:))

syti ::

Zdravo!
imam problem: ko prižgem presnosnika, na katerem je vista, mi naloži vse programe nato se pa se pokaže moder zaslon in neko napako. presnosnik se znova zažene, nato pa ponovi.. to se dogaja tud cel dan..
kaj naj nardim?
Visto sem že imel na računalniku, zato je nebi več imel.. Kaj se bolj spača windows 7 al xp? xp-je mam na cd-ju..

bluefish ::

Poskusi zagnati v SafeMode.

Izbira OS pa je odvisna od specifikacij prenosnika. Če je zadovoljivo poganjal Visto, potem vsekakor preidi na 7.

syti ::

sem že probal v safemode.. nič nedela =(
ker se nespoznam najbolš, kako pridem na 7?

bluefish ::

Jah, namestiš tako kot Visto oz. tako, kot bi XP.

Mujmun77 ::

Zdravo, jst mam pa en problem in sicer ko prižgem računalnik mi napiše tole:

Error in SDT Enlarge Check - Vista Boot Error

To se mi je začelo dogajati pred enim tednom ko sem prišel iz šole sem prižgal in kar naenkrat se mi je pojavilo to zgoraj napisano. Ampak ko sem šel nato v bios in nato ven in restartal sem nato lahko brez problema prišel spet v windows.Ampak nasledni dan isti problem in nekajkrat resetiram in spet sem lahko prišel notr. Ampak danes pa spet prižgem in spet isti problem in nato nekajkrat spet resetiram ampak sedaj mi noče več v windows že kar nekaj časa. Prosim če kdo ve kaj je narobe ali kaj bi lahko bilo narobe da naj mi napiše. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor ter LEP POZDRAV :)

solatko ::

Izklopljene imaš nadzor uporabnika, indexiranje, obnovitve, pa še kakšno stvar, ki ti je visto sesulo, sedaj pa se ne more sama obnoviti na termin, ko je bilo še vse v redu. Zadeve, ki jih uporabnik izklopi v visti niso brez veze, res da s tem malo pohitriš sistem, pa še teži ti ne toliko, vendar se potem obnaša kot xp, pa tudi zasirje se enako.

Seljak ::

Pozdravljeni.Naletel sem na težavo pri stranski vrstici na Vista OS.Moj tast si je po pomoti odstranil iz menija "Pripomočki" dva pripomočka(vreme in Uro).Šel sem na Microsoftovo stran,ampak tam jih nisem našel.Skratka cela štala zaradi teh dveh pripomočkov!!Zanima me,če se da pripomočke za stransko vrstico(side bar)kako drugače nazaj povrnit?
Že v naprej hvala za odgovore in vsem na Slo-tech želim prijetne praznike8-)

solatko ::

Poglej pod programi-stranska vrstica-pripomočki

Seljak ::

Hvala za nasvet in odgovor:)
««
79 / 79
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612339 (8571) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314133 (8854) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813041 (8519) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810300 (6770) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192519 (2104) IVo

Več podobnih tem