» »

Preverjanje vdorov in klicanje preko tvoje telefonske...

Preverjanje vdorov in klicanje preko tvoje telefonske...

Ursus ::

Zanima me priporočilo za kakšen program, ki bi odkrival morebitne vdore oz. sumljiv promet-če recimo dam patch za MSN, MSN pa Bittdefender spusti skozi mi bo tudi patch šel skozi.

Ugotovil sem namreč da se na mojo SIOLOVO številko oglaša neka tretja oseba in kliče dosti v tujino kar se je poznalo na MOJEM računu-na koncu so "mojstri" na siolu ugotovili da modem, ki sem ga dal v reklamacijo, še vseboval moje nastavitve (tudi telefonsko)!!!!!!!!!!!

V čem je bila fora, ko je nekaj časa nazaj, folk dobival milijonske telefonske račune?

lp

Andruxa ::

Odkrivanje sumljivega prometa dosezes z t.i. intrusion detection sistemi. Jaz vem za Snort, ki je open source in
obstaja tudi verzija za windowse.

Tisto glede miljonskih zneskov je pa resnicnost. Sicer dialerjev ni vec toliko ker nas ima vecina adsl, ampak
moj sosed je lansko leto vseen uspel placat 120 jurjev zarad domnevnih klicev na ne vem kaksne otoke na hotline.
Zdaj ima adsl :). Nabavi si eksterni modem, pa ga vklopi ko ga potrebujes, ce ravno noces adsl-a.
Lp, A

Ursus ::

Imam adsl.

SasoS ::

To je problem IP telefonije, kajti tvoja "telefonska številka" je samo nastavitev v modemu ali voip routerju. Če si dal modem v reklamacijo in so ga dali naprej brez da bi izbrisali nastavitve je to definitivno napaka siola. Me zanima zakaj cela zadeva ni izvedena s pametnimi karticami...ne pa samo softwareske nastavitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564708 (1537) c23po
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543902 (19442) imallears
»

Zajeb.... so me - TELEKOM & Co

Oddelek: Omrežja in internet
52264 (1899) Mobidick
»

Volja ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13312114 (6282) angus255
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35719669 (13034) MEDENA

Več podobnih tem