» »

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!!

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!!

SLOWWWeb.net ::

Če po pravic povem, ne ravno najbolj :'(
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

TY-TEAM: Kako????? Kok ti gre povprečno...meni total nekje 60-70K....

SLOWWWeb.net ::

A se lahko oglasiš na forumu, da se tam diskretno pogovorimo?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

WHERE?
GDJE?
KJE?
WO?

SLOWWWeb.net ::

__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

PIŠETE REKLAMACIJE?
:D

SLOWWWeb.net ::

Pa saj sploh še ni računov :8) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

LOL
Zanima me kako jo pišete ali jo boste?
:D

SLOWWWeb.net ::

to pa zagotovo!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

Zadnje čase spet nekam čudno deluje...

megaubo ::

Se popolnoma strinjam>:D

roscha ::

A temu ti praviš ČUDNO?. Jaz temu pravim ZANIČ. Za feb. računa še ni, le kod hodi? No saj meni je vseeno, se vsaj ne bo treba z bedaki zajeb*. Plačam ga ne tako ali tako. Za marec bo pa tudi pritožba kot kaže... Hitrosti so spet v nulo.. 10KB/s v najboljšem primeru, packet loss pa 15%+. A nas majo res za osle al kaj?? V pon. se spet spravim težit. Če me mislijo kot ponavadi na brzino odjeb* grem pa težit zavodu za varstvo potrošnikov. Če nekaj plačam to storitev tudi zahtevam. Glede da je cena z ADSL enaka hočem VSAJ take hitrosti in 2% packet lossa ne pa 15% !!!
Čarman se je pa zadnjič samo opravičeval pa obljubljal. (Na radiu Kranj) Kaj naj že naredi počas, telih monopolistov imam vrh glave!


by!

tedybear ::

Čudno v smislu,da ne gre več kot 20Kb/s....Milsim spet bo treba GLAS dvigniti!!!!!

Ahiles ::

Jah zdej ostaja problem sam se premajhen link Tele-tv:Siol Pac bom reklamiral racune zravn pa se povedal ce nocjo povecat linka in povecati kakovosti Ne bojo pobiral polne cene kajti tele-tv je svoje omrezje popravu tko da se ne morjo vec na to izgovarjat edino ozko grlo ostaja VOD in dokler ne bo ta primerne velikosti za tako stevilo uporabnikov bo pac tko problem je ker ene 80% uporabnikov briga kako stvar dela vazn da lohka prebere mail zato se siolu jebe ce se 10 folka buni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

roscha ::

Hehe, če se Siolu jebe, se meni še bolj. Dokler se stvari ne bodo urihtale tako kot se zagre, bo moj hobi teženje in reklamiranje računov. Bomo videl kdo se bo koga prej naveličal.. Da gre pa vse skup na ZVP sem pa vsako minuto bolj prepričan...

by!

tedybear ::

mah ...akcija!!!

SubOrbit ::

ahiles: ne vem, ce je SiOL v celoti kriv za slabo delovanje... recimo da je v veliki meri, samo pri tele-tv tudi ni vse OK.

sicer ne vem za ostale, samo jaz imam zdajle do gatewaya (65) 14% packet loss in 140ms pinga (nedelja, 22.15), tako da tistih 15%, o katerih je nekdo govoril sigurno ni cisto SiOLova napaka.
In kdo je odgovoren za povezavo kranj-zirovnica? verjetno da tele-tv, ne siol.. tudi ta povezava vcasih "sede" oz. kar izdatno pripomore k packetlossu in visokemu pingu.

pomojem se bodo stvari izboljsale (ce se sploh bodo), ko se bo zamenjal ISP. upam, da bomo se vedno imeli staticne IPje.

tedybear ::

kaj je v Žirovnici?
Zakaj nimamo tako kot pri G-KABLU?

SLOWWWeb.net ::

Kar se tega tiče, naj sam tolk povem, da je tud naše podjetje tam sodelovalo :8) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ahiles ::

Un gateway (65) ni nic drugega kor en ruter ki preusmerja na (5) in je recen da ga bojo umaknil. Tisti ki smo ze presaltal pred 1 letom na (5) je isti drek ker ni kriv gatewaya na (65) ampak ker se zabase na tem linku zakaj mislis da ponoc dela ok cez dan pa zvecer je pa obup ker je link od siola ene 300-400% prezaseden in zaradi tega tudi tak ping sam sem vidu ko je np padla tujina siolu je blo po celi sloveniji 10ms ter 85k prenosa(zato ker vec ni blo tko zaseden)

SubOrbit ::

hum... nevem, ce je 193.189.174.5 pod oskrbo siola.
in ze do tu je 100ms pinga...

kot slisim imate nekateri veze... se lahko pozanimate, kaksen je link od kranja do zirovnice (saj je tu ATM vozlisce, kajne?). Za ta link pomojem skrbi tele-tv in tudi ta link je mocno zaseden.

sem pa ze rekel, da je za 95% tezav sigurno kriv SiOL.


lp

megaubo ::

A bomo kej nardil;(( ??? Tele tv nej najde druzga provider-ja. po radju so rekl da ga bojo, če ne bo nič boljše. (nič ni boljše) no kaj zdej.8-O

Sved ::

Štrajk!
;(( :O ;(( :O ;((
Kreta RULES

SLOWWWeb.net ::

Fantje, en problem nastaja pri ISPjih. Namreč večina jih nima urejenih pogodb v povezavi s Siolom.

Naj razložim: če vzamemom voljo, netsi,...pri vseh moramo, da bi odprli katero koli domačo stran v SLO iti iz SLO preko Dunaja nazaj v SLO. Kaj to pomeni, pa mislim da mi ni potrebno razlagat :\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

VGCS ::

>:D :D >:D :)) 8-) ;) :P

Na tej strani http://europa.eu.int sem v enem dokumentu prebral zakon o internetu v EU!
Ko najdem ta dokument ga pošljem SIOL-u in Ministrstvu za informacijsko družbo! :D :D :D bomo videli če bomo z našim delovanjem interneta lahko vstopili v EU - kje pa!
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

VGCS ::

Evo en delcek tega dokumenta, kjer piše da mora biti DSL in kabelski modem hitrejši kakor pa dial-up. Pri nas tega ni!

(38) In the course of its inquiry the Commission found evidence of the existence of a developing demand for the provision of residential broad-band Internet access. Broad-band access provides high-speed Internet access and delivers greater audio and visual functionality than dial-up (narrow-band) access. This includes streaming video and audio, video e-mail, interactive advertising and video conferencing, none of which can be delivered effectively over traditional narrow-band lines.
(39) Broad-band access is not yet widely available in Europe and is generally more expensive than dial-up access.
(40) The latest generations of broad-band alternatives are digital subscriber line (DSL) and cable modems. DSL is a new technology using existing telephone network wiring to deliver an all-digital connection. DSL can share a wire path with a conventional telephone line so that the user can receive high-speed service and conventional telephone service on the same wire. DSL provides a single data channel and a dedicated point-to-point circuit, usually used to connect a home to an ISP. Cable modems deliver multi-megabit speeds by using the local cable TV network.

roscha ::

TY-team: In kaj pomeni? Da je slo promet malo počasnejši, saj se gre okrog riti v žep. In kaj počneš po slo strežnikih? Večinoma prebiraš http strani. Ves ostali promet 90% pa je itak iz tujine. Razni e-vosli, kaaze, Bearshari... Zato je vsaj meni bolj pomembna tujina kot pa par strežnikov v Slo.

by!

SLOWWWeb.net ::

Ja no, saj maš vglavnem prav, sam vseno: zakaj bi strani iz SLO odpirali pocasneje oz. enako kot tisti iz tujine?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tigrr ::

Debata je pre dooolga. Treba je (pravno) ukrepat. Kolikor mi nese domišljija, so variante
a)pritožba na Društvo za zaščito potrošnikov (najboljs skupinska)
b) bojkot uporabe

Ima kdo iskusnje s prvim?

lp, tim

SasoS ::

Problem s peeringom je samo pri peeringu s siolom...Itak so vsi slovenski ISPji povezani prek LIXa, in skoraj vsi imajo tudi peering s Siolom (ki ni v LIXu) večinoma še čez SIX. Razen seveda Volje kjer gre promet čez Švico ;((.

Drgač sm pa jest tut živčen ker je s tem broadbandom pri nas kriza...jest gledam tko 6K/s...če gre 10 je že praznik. Kaj bi na zaščiti potrošnikov dosegl ne vem, ker majo ziher že samo od Telemacha celo omaro pritožb...

SubOrbit ::

sem ravno hotel reci, kar je se SasoS povedal...

ne bom se prevec sikiral, ce bom imel malo vecji ping do SiOL uporabnikov...
peering med slo operaterji laufa, tako da ne bo slo promet nic pocasnejsi... kvecjemu hitrejsi...

na ZVP pa pomojem ne boste nic opravili, ker v nobeni pogodbi ne pise, koliko min. mora tele-tv oz. SiOL zagotoviti bandwidtha... pise samo, da omrezje ponuja hitrosti DO 10Mb...
no ja... lahko pa poskusite/mo... slabse ne more biti...


lp

SLOWWWeb.net ::

... ali pač?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ahiles ::

Vsi vodi so v lasti telekoma tudi un od zirovnice do kranja problem je pa le edino premajhen link in z linkom ni nic narobe le da je prevec zaseden. Siolu pa tud slucajn ne pade na pamet da bi ga povecal kajti ce bi to storil bi kabl bolje deloval in ljudje nebi hodili na ADSL kar pa tudi Telekomu pase ce grejo ljudje na ADSL kajti s tem telekom pridobi po moznosti tudi novega narocnika isdn. To vse skupi je zacaran krog ki se odraza v monopolu velike trojice.

SLOWWWeb.net ::

Jaz sem jasno in glasno povedal da na adsl ne grem, čeprav izpolnjujem vse pogoje, tudi tisti IP lahko dobim [ker mi ga firma placa, pa nekoliko mocnejso linijo] vse dokler se bodo tako obnasali. S tem ko se tako obnasajo pa si delajo medvedjo uslugo. Nič se bat, vse se vrne-če te takrat pa ko bo konkurenca. Pri navadni telčefoniji jih takoj zamenjam.

P.S.: A veste da telekom sklenjuje nove pogodbe za ISDN z minimalno naročniško dobo? Spomnimo se primer Mobitela!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

Mar ni čudno....račun sploh še ni prišel?
Vse uporabnike TELE-TV naprošam,da napišete REKLAMACIJO!!!!
:D

SLOWWWeb.net ::

Računi so prišli ;(( . Več o akciji si preberite tukaj! na forumu.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

tedybear ::

da pršu je...LOL
8065 SIT ->>>>0 SIT !!!! hehe

Black ::

Pizda! treba bi blo it do osebkov VSEH slovenskih Internet operaterjev, kateri so zadolženi za te probeleme, ki se dogajajo! Najrajš bi šel do modela direktno do njega na dom, ga prefukal ko mačka, ga odvlekel v avto in pelal k seb dam za svoj computer. Tam bi ga prefukal ker je proklet pohlepen $$ gnoj! Postavu bi ga poleg moje mašine in mu rekel naj si najde na internetu kako se bo rešu mojih batin, ki konstantno letijo po njemu. Zraven bi mu še dodal, da rešitve na internet NE MORE najti, ker internet NE DELAAAAAAAAAAAAAAAA! pizda .. Gnoji so kaj naj rečem ... moja položnica je reklamirana...

Ahiles ::

Ja jest jo zdele pisem bo jutri poslana po faxu. Sam zdele me zanima če ma kdo podatke okvirno koliko cajta ni deloval internet v mesecu februarju res da mam kr neki logov z izpadi sam jih je prevec da bi se tega lotu rocno sestevat.

TY-Team tista stran ze kaksen teden ne deluje.

tedybear ::

cca 9-10 dni ni delal...

SLOWWWeb.net ::

Strani delajo,...to je zagotovljeno. Je pa res, da se je na firewallu nabral nekaj tele userjov, ki so mi hotel vsilit trojanca. Slednji IPji so blokiran. Poslji mail ali pa povej IP, da preverim >:D .

Troej, sedaj je v teku to, da se množično zberejo računi in spiše reklamacija, da bodo vedeli da se zavzemamo skupno.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

megaubo ::

Lohk jest racune zbiram. Stanujem na planini pri "otočku" Janeza puharja 4
urban Resnik

tedybear ::

Kaj ste napisali v reklamaciji ?

tedybear ::

TY-TEAM:Kaj je z SLO-SECURITY?

Ahiles ::

tedybear preber si mal visi k je nesposobn pa je banu folk tko da ne mors vec dostopat. Tud sam ne morem vec gor itak sem su na stran sam ene 2-3x pogledat pa je blo vse prazn tko da se ne sekiram ce ne morem gor.

tedybear ::

NO KAJ IN KAKO STE NAPISALI ?

kinozaver ::



TAKOLE :

Tole, kar sledi sem poslal po faksu na Siol tel.: 01 473 00 17

P R I D R U Ž I T E S E !!!




ATTN.: ODDELEK ZA REKLAMACIJE

PREDMET: REKLAMACIJA RAČUNA ŠT.: ?????????????





Spoštovani!

Kakor vam je verjetno poznano, smo bili uporabniki kabelskega omrežja preko Tele-Tv Kranj v mesecu februarju 2002 praktično brez pristopa do interneta celih 11 dni. V vsem tem času pa je bil dostop močno omejen in neverjetno upočasnjen. Popolnoma brez dostopa smo bili v mesecu februarju 2002 celih 177.049 sekund, oziroma 49h 10min 49sek. Sama številka itak ne pove dovolj, kajti tudi sam prenos podatkov je iz meseca v mesec počasnejši. V zadnjem času je prenos celo hitrejši preko analognih telefonskih linij.

Glede na to, da kabelski internet ne deluje tako kot je to določeno v pogodbi med Siolom in med končnim uporabnikom, vas prosim, da mi priznate zmanjšanje računa v enaki višini, kot ste mi ga že pred meseci – to je 50% - pa čeprav kabelsko omrežje v Kranju v primerjavi z drugimi omrežji po Sloveniji ne dosega niti 50 odstotkov slovenskega povprečja pri prenosu podatkov. Obenem vas lepo prosim, da se ne izgovarjate na Tele-Tv, kajti pogodbo imam z vami in ne z njimi ter od vas vsak mesec prejemam račune. Enako vas tudi naprošam, da mi ne nudite ADSL priklopa (ki ste mi ga že), dokler bom obvezan sam plačati priklop na ISDN in s tem tudi ISDN mesečno naročnino, kajti na količino telefonskih impulzov, ki jih porabim preko stacionarnega telefona, mi je ISDN nesmiseln in ekonomsko neupravičen.

Na vašo izrecno željo vam lahko pošljem tudi log vseh izpadov v mesecu februarju.

Za ugodno rešitev reklamacije se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav!

tapata

kinozaver ::

Aha, da ne pozabim!

Kolega je v petek telefoniral na Siol na Reklamacije in so mu dejali, da so v celem letu prejeli SAMO kakih 20 (dvajset) pritožb na delovanje kabelskega neta (iz vse Slovenije). Hm, samo jaz imam več kot 20 svojih pritožb.

Edina rešitev ta trenuitek po moje je, da se obrnemo na Urad za varstvo potrošnikov ali pa najamemo dobrega advokata in seveda je treba zadevo spraviti v medije. Dokler bomo tukaj na temle forumčku bentili, se ne bo zgodilo popolnoma nič. Kar pa se tiče bojkota - ta ne bo uspel, ker nas je premalo.

Kinozaver

tedybear ::

DA...AJMO NARODE :D
Jaz sem kuj za!

roscha ::

Evo tlele je še moj osnutek pritožbe. Malo ga še izpilim pa jutri pošljem...


Zadeva: reklamacija računa št. Xxxx z dne xxxx

Spoštovani!

Spodaj podpisani Aaaaaaaa Bbbbbbbb v celoti zavračam račun opravljenih storitev za mesec februar 2002. Do vašega omrežja dostopam preko kabelskega operaterja Tele-tv v Kranju. Kot je znano nam v mesecu februarju internet NI deloval celih 10 dni, navkljub neštetim klicom in prošnjam da napako odpravite. Vaša ignoranca za odpravo napake je trajala od vključno 17.2. 2002 do vključno 26.2.2002 Ker je s tem kršen 13. člen VAŠE pogodbe, ki pravi: odpraviti napake v najkrajšem možnem času, vendar najkasneje v roku 3-eh delovnih dni od prijave motnje, poslani račun zavračam V CELOTI. Obenem vas opozarjam da krivde ne valite na kabelskega ponudnika, ker račun plačujem vam in ne Tele-tvju. Obenem vam prilagam še e-mail g. Andreja Pirjevca in obvestilo ojavljeno na info straneh www.tele-cable.net, ki potrjujejo, da je bila krivda izključno na vaši strani. Obenem vas opozarjam da bom v bodoče zavrnil VSAK račun, če se hitrosti dostopa in packet-lossi ne bodo izboljšali ter postali podobni kot na ADSL povezavah. Zaradi enake cene dostopa preko kabla in ADSLa zahtevam enako kakovost delovanja! Trenutne hitrosti komaj dosegajo hitrost dvojne ISDN linije, pingi pa so živ obup. Časi okrog 100ms, izguba paketov pa cca. 15%.



Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42724945 (14656) Jakka
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211007 (7586) Alexius Heristalski
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707862 (6168) DeLonghi
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379365 (6424) AlienRex
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353280 (2550) SubOrbit

Več podobnih tem