» »

Volja ADSL

Volja ADSL

«
1
2 3

BroTheR ::

Me zanima, ce ma kdo izkusnje z Volja ADSL?
Je v uporabi kaksen pppoe odjemalec (kot pri siolu)? ..kaksni so pingi, delovanje? ..itd :)
Zanima me predvsem zato, ker je mesecna narocnina dosti cenejsa (ce sem prav prebral) kot pri ostalih ponudnikih ...4mbit ze za 10k sit + 50smsov zastonj mesecno itd...mozen pa je tudi brez ISDN-a

Hvala

mitja_i ::

Neverjetno, noben nima VoljADSL?? No, zdaj sem ga jaz naroču (1M, brez ISDN). Ti povem, ko dobim...

qwdl ::

Samo meni nekaj ni jasno. Če gremo na stran - Volja pogosta vprašanaja , 11. vprašanje se glasi:

11. Ali lahko uporabljam storitev kljub temu, da nimam ISDN prikljucka?
Ne. Ta trenutek to ni mogoce. Da bi namestili ADSL internetno povezavo najprej potrebujete ISDN prikljucek Telekoma Slovenije.

.... kaj sm kaj spregledal?

globoko grlo ::

verjetno star faq

mitja_i ::

ja, tehnično je to čisto pravilen :\ faq. Ta trenutek to ni mogoče. Bo pa to mogoče po 5. 9. 2005 :D
Iz foruma na Volji:
Zaenkrat je za ADSL priključek še vedno potreben ISDN. Po 05.09.2005 pa bo ta storitev mogoča tudi brez ISDN priključka. Vendar pa bo za to potreben navaden telefonski priključek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

Bobb ::

Najbrž bo tudi važno, kje stanuješ.

Sem 15 km iz Ljubljane, pa nisem dobil Triple paket-a od Siola. So rekli "bo ko bo", kdaj, pa še ne vemo.

mitja_i ::

Ja, Volja uporablja Telekomovo infrastrukturo.

njok ::

No, a ma kdo kaj za povedat glede volje? Trenutno moram nekaj vzet, pa med 4Mbit paketi (volja vs. siol studentski) res ni neke razlike. So izpadi pogosti, koliko casa je potrebno cakat za prikljucitev, kakrsnekoli tezave... skratka, vsaka informacija je dobrodosla.

Jan987 ::

ce jecan ista bi jest izbral siol ker je bl uveljavljen

mitja_i ::

Kaj misliš pod uveljavljen? A to misliš monopolist? Tisti, ki ignorira in zavaja uporabnike? Ok, jaz nisem pri SiOL-u, to je le moje mnenje glede na odzive, ki sem jih slišal.

Jan987 ::

ajbolj je razširjen tako da ga ima največ uporabnikov zato lahko dobiš več nasvetovčeprav unina tehnični pomoči nevejo NIČ oz. zelomalo

K0K0 ::

Ma kašno pomoč pa nucaš sej je vse isto pr siolu in pr volji pride net iz modema in ti tuki itak nimaš kej nastavlat naprej pa je itak vse več al mn isto tko da jest tuki ne vidim nobene prednosti.

Jan987 ::

ja nevem jest sem zato na siolu ker je preko študenta najceneje

petrusko ::

Kaj je sedaj - ali ima kdo že Volja ADSL ali ne?

LPP

pluto ::

jest sm že na Volji. So me zelo pozitivno presenetili.
Pogodbo sem poslal 2.9. 8.9. Sm že dobu pogodbo nazaj in še isti dan me je telekomovc klicov da v ponedeljek pride.
Razočaral me je pa to da sem čakal 6 ur za aktivacijo računa, pa še preko telefona je bilo potrebno opraviti aktivacijo. Hitrosti so pa kar vredu brez problema gre do max sam pingi so mal slabi:

C:\Documents and Settings\xxx>ping www.volja.net

Preverjanje dosegljivosti www.volja.net [217.72.64.27] z 32 B podatkov:

Odgovor od 217.72.64.27: bajtov=32 čas = 43ms TTL=61
Odgovor od 217.72.64.27: bajtov=32 čas = 46ms TTL=61
Odgovor od 217.72.64.27: bajtov=32 čas = 31ms TTL=61
Odgovor od 217.72.64.27: bajtov=32 čas = 31ms TTL=61

Statistika preverjanja dosegljivosti za 217.72.64.27:
Paketov: Poslanih = 4, Prejetih = 4, Izgubljenih = 0 (0% izguba),
Povprečni čas v milisekundah:
Minimum = 31ms, Maksimum = 46ms, Povprečje = 37ms

C:\Documents and Settings\xxx>ping www.arnes.si

Preverjanje dosegljivosti kanin.arnes.si [193.2.1.87] z 32 B podatkov:

Odgovor od 193.2.1.87: bajtov=32 čas = 43ms TTL=247
Odgovor od 193.2.1.87: bajtov=32 čas = 46ms TTL=247
Odgovor od 193.2.1.87: bajtov=32 čas = 44ms TTL=247
Odgovor od 193.2.1.87: bajtov=32 čas = 46ms TTL=247

Statistika preverjanja dosegljivosti za 193.2.1.87:
Paketov: Poslanih = 4, Prejetih = 4, Izgubljenih = 0 (0% izguba),
Povprečni čas v milisekundah:
Minimum = 43ms, Maksimum = 46ms, Povprečje = 44ms
LP

Hux ::

To so pa res slabi pingi. 8-O
Si ziher da mas vse izklopleno? Take pinge mam jaz pri polnem uploadu in enako velikem downloadu z Bitcometom in 50 aktivnimi peerami. :\

#000000 ::

To je Ping By Volja sej če klikneš na njihovo stran kr traja preden kej pokaže, in če ne porihtajo niti svojga web sajta pol tud ostalo ne bodo. Pomojem je ADSL by volja, najslabša varijanta kero lahko izbere človk dans. LP

mitja_i ::

@pluto
Iz kje pa si doma?

@Hux
Kje pa imaš ti ADSL?

Jaz sem poslal pogodbo 26.8. pa še zdaj ni nič od telekoma. Sem pa iz centra Ljubljane. :(

Hux ::

Siol. Ping brez obremenitve je 14ms konstanten. Sej tudi pri siolu mocno varirajo pingi. Eni se majo danes 19. Eni so ze pred 2 leti meli 9-10. Tak da ker ma on 40 ni receno da bodo drugi tudi meli.

chief ::

No se neki glede SiOla in pinga. Js sm mel tudi velike tezave s tem, saj mi je ping skakal tudi do 200 in vec, brez bilokaterega porograma odprtega.
Sedaj, ko dela normalno, pa mi nokoli n epade pod 30ms. Nevem kako lahko majo kateri 14ms pinga?!?! Js bi tudi!!!
Tezenje itak ne pomaga, saj na silo recejo da je normalen ping tja do 300ms....

pluto ::

Vse sem imel izklopljeno. Sem pa iz Šenčurja pri Kranju.
Zdej sem še enkrat probal pa so bili pingi manjši najnižji 20ms
LP

mitja_i ::

Zdajle so me klical iz telekoma, pridejo jutri zjutraj. Končno :\

skripec ::

A so ti z Volje ze poslali CD in password?
Ali to telekomovc prinese?

-skripec

soti ::

Jst sm pogodbo poslal 27.8.2005 (ni bilo priporočeno, ampak v kuverti, ki sem jo dobil zraven- upam, da se ni izgubila) pa me tut še ni nobeden nč obvestil ali pa poklical. Sem pa iz Zasavja; očitno pridemo tle zadnji na vrsto. 8-O

Al majo pa nikatrei privilegije: :D
LP Jernej

MajorM ::

Pozdrav vsem na forumu.

Sem se prijavu sam zato, da lahk na tole odgovorim (dodam post).

No tud jst sem se naroču na VoljADSL, in glej ga zlomka ravno danes mi je poštar prinesel vrnjeno pogodbo (ko sem nezadovoljno gledal post od pluta, ki je že fasal ADSL). Jaz sem namreč pogodbo poslal 1.9.2005.

No upam, da bo sedaj hitro naprej. Od Telekoma še ni bilo klica.

Lp.

MajorM ::

Jernej mal pobari na Voljatel Info [info@volja.net].

Nikoli ne škodje biti malo tečen (ampak pri tem vljuden :) ).

Lp.

mitja_i ::

Ne, nisem še dobil CD-ja.
Zdaj sem klical na Voljo, da še nisem dobil in so vzeli moje podatke ter rekli, da naj jih potem, ko bodo prišli oni iz telekoma (jutri), pokličem.

soti ::

@MajorM

Sem že klicu, pa mi je operater na drugi strani reku, če me ne bodo obvestili v roku 30 dni, odkar sem poslal pogodbo, naj pol pokličem.:(

Bpm še mal počaku kakšen dan. Če pa drug teden ne bo nč bom pa zagotovo še mal poklicu, pa se ne bom pustil kar tako odgnat.:D

Upma, da bo; glede na to, da ste drugi že nekaj dobil.

p.s.: Voljatel pa uporabljam že od prej (navaden modem). Približno 4-5 let, odkar mi je potekel Arnes. Zato sem sklenil, da bom svoj račun nadgradil in ne ustvril novga. Sem mislu, da bom pri tem kej profitiru, ker imajo gotovo zabeležen, koliko časa uporabljam voljo, pa kolk kasirajo od mene. Pa očitno to ne igra nobene vloge, da bi prej prišel na vrsto.:\
LP Jernej

MajorM ::

@soti

Po moje je najbolš, da čez kak dan ali dva pošlješ mail na Voljo (glej moj post zgoraj). Gospe in gospodje, ki odgovarjajo so prijazni (tak občutek sem jst dobil) in bodo morda kaj postorili, da bo zadeva stekla.

Morda si dobil po telefonu glih katerega, ki je imel slab dan, ko je moral vrjetno ta milijontič enemu tečnemu klicatelju kej odgovarjat.

@mitja_i Zanimiv pripetljaj.

Predstavljajte si, da ti recimo pozvoni en dan monter od Telekoma na vratih, ti zmontira ADSL, potem mu pa poveš recimo, da ga sploh nisi še naročil.:)

Drugače pa sporočim, ko dobim klic od Telekoma.

Lp.

P.S.: Držte se tisti, ki čakate na priklop, sej bo kmalu. Upamo!

soti ::

Ja, kaj mi pa drugega preostane. Bom pač mogu še malo počakat. Sej to ni tak problem.

Jezime bolj to, da predno sem ga naroču, sem klical na info in vprašal kako pa kaj. Operater mi je zatrdil "prej naročiš, prej dobiš" , pa sem naroču kar takoj, samo očitno to ne drži.:|
LP Jernej

mitja_i ::

Zdajle je bil telekomovec pri meni, je prinesel modem Callisto 821+. Ko ga je priklopil, je v ostalih dveh telefonih po hiši šumelo in modem metalo ven (lučka je začela utripat). Potem je poklical kolega :\ in potem spremenil razdelilec. Zdaj gre linija iz telekoma najprej direkt na modem, potem pa šele na razdelilec na 3 telefone po hiši.
Tako da bodo ljudje imeli po mojem še velike težave z Modrim ADSL!

Potem sem klical še enkrat na Voljo in dal podatke, pa so rekli, da ne rabim CD-ja, ker mam WinXP in da bodo poklical, ko bo priklopljeno.

Nadaljevanje prihodnjič...

mitja_i ::

Zdaj pa so me končno klicali iz Volje. So mi sporočili uporabniško ime in geslo za internet in za elektronsko pošto.
Zdaj pa adsl-jam!

Aja, pingi so super:
Pinging www.volja.net [217.72.64.27] with 32 bytes of data

Reply from 217.72.64.27: bytes=32 time=18ms TTL=61
Reply from 217.72.64.27: bytes=32 time=17ms TTL=61
Reply from 217.72.64.27: bytes=32 time=16ms TTL=61
Reply from 217.72.64.27: bytes=32 time=16ms TTL=61

Ping statistics for 217.72.64.27:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 16ms, Maximum = 18ms, Average = 16ms8-O
:) :P

MajorM ::

Minimum = 16ms, Maximum = 18ms, Average = 16ms


Pa naj še kdo reče, da pri Volji nimajo dobrih pingov.

Odvisno je pač kvaliteta linije od hiše do multipleksorja in ne od ISP-a.

Jst sem drugač dobu danes od Telekoma:

Zahtevek za ADSL-Voljatel je bil posredovan na Telekom Slovenije in je v fazi določevanja prometne poti. Monter še ni znan, ker še ni narejen delovni nalog.


Upam, da gre to hiter skozi.

A je kdo kej seznanjen kolk to cajta nucajo Telekomovci?

Lp.

alexz ::

kako pa se sploh pinga????

alexz ::

že vem!!!! kak je sploh s temi pingi? manjši so boljše je al kak???????

korenje_ver2 ::

da nizji pingi so boljsi.

primer siol brez omejitev na centrali v odvisnosti od obremenitve povezave (QoS je lokalno nastiman, zato so najvecji pingi do 30ms):

http://www.the-nox.com/cgi-bin/stats1.pl?day=15&month=9&year=2005&computer=X

MajorM ::

Še nič od Telekom!!!!:(

Kdaj bo kej?
Jst hočem ADSL!!

soti ::

Dones sem pa jst tut končno dubu vrnjeno pogodbo pa CD zraven.:))

Pol sm pa na unem listu, ki je zraven prebral, da bodo v ROKU 30 DNI prišli iz Telekoma.
Pa smo spet tam! Bo treba spet dolgo čakat.:(

MajorM: iz kje pa si?

Jst sm iz Zasavja - Očitno pridemo manjši kraji kasneje na vrsto.
LP Jernej

MajorM ::

@Soti

Savinjska dolina. Mislim, da velikost krajev ni glih važna. Jst bi prej rekel, da je v manjših krajih manjša gužva, eko, si prej na vrsti.

Tudi men je pisal na listu rok 30 dni. Ampak to je samo ROK!! Upamo vseeno lahko, da bo prej, a ne?!

Jst bom v ponedeljek spet malo mejlal na Telekom. Tako, da ne pozabijo name:)!

Ampak kolk bom jst srečen, ko bom enkrat dol s tega dial-upa!! Res ker s hitrostjo, s katero to zadnje čase dela, je obup (za živce trenirat:\ )!

Se čujemo.

soti ::

@MajorM

A že je kaj? Si jim napisu mail?

Po moje se še ne bo zlo hitro premakl. So preveč len na Telekomu, da bi to pospešil. Kolegu so prišli priklopit prejšni teden. Je reku, da so bli v 5. minutah gotovi. Ne vem pol kaj tako mečkajo. Gotovo se ni prijavl toliko ljudi, da ne morejo dohajat. Pomoje je bolj lenoba, al ma pa Modri ADSL prednost pred nam.;((

Bomo vidl, kaj bo.
LP Jernej

MajorM ::

@Soti

Sem napisal en mejl včeraj dopoldne, pa do sedajle še niso odgovoril.:|

Bom zdajle še enga poslal.

Itak, da ima tu Siol spet prednost pred ostalimi ponudniki, ker kako pa je drugač možno, da njim zrihtajo vse v maksimalno enem tednu?

Ni mi jasno ta zadevo. Ker s tem, ko Telekom zavlačuje priklope ADSL-a od drugih ponudnikov v bistvu tudi sebi keš odžira?!?

Recimo, kot sem že napisal so mi odgovorili:
Zahtevek za ADSL-Voljatel je bil posredovan na Telekom Slovenije in je v fazi določevanja prometne poti. Monter še ni znan, ker še ni narejen delovni nalog.


Ampak zakaj traja toliko časa, da določijo "prometno pot"? In kako je možno, da najdejo pa za ModriADSL prometno pot v dveh dneh?:\

Sporočim nadaljevanje.

Lp.

Duke_Nuke ::

Lep pozdrav vsem!

Upam, da mi bo kdo znal pojasniti kaj bi bil lahko tu problem. Preko Volje sem namreč prejšnji teden naročil s podpisom pogodbe njihov 1mbit/s ADSL paket. Čez čas me je poklicala njihova referentka, da po poročanju serviserja Telekoma, kateremu so poslali poizvedbo, priklop kao ni možen. Za razlog mi ni znala povedati:| , je samo omenila, da ima veze s DSLAM-om.
Kasneje sem potipal še Siolovo Info službo za možnost Modrega ADSL-a in so na moje presenečenje rekli, da je je DSLAM, na specifični centrali vklopljen in da ne vidijo problema za priklop. 8-O
Kaj je potem lahko v ozadju tega? Zasedenost centrale z ADSL priključki, zafrkavanje telekomovcev s konkurenco, nelojalna konkurenca ali spet samo informacijska nesposobnost?

Hvala za pojasnitev, mojemu računu za dial-up, ki medtem prebija nebeške višave:\

MajorM ::

@Duke_Nuke

Ma kaj veš v čem je problem? Lahko je karkoli od zgoraj omenjenega.

Lahko, da je naval na Voljo večji kot so pričakovali pa se mal bojijo konkurence. Ampak ne vem zakaj bi to, sej je tud na njihovo škodo (Telekomovo), če te ne priklopijo. Razen če je to kak privilegij, da te spelejo na Siol?

Lahko pa tudi je, da so medtem časom kaj spreminjal na centrali in da zdaj imaš možnosti. Če žeilš probi še enkrat na Volji, morda pa zdaj bo (pa mal omen da so ti pa Siolovci rekl, da je možno).

Jst še vedno čakam na Telekomov odgovor (glej poste zgoraj). Boš vidu, da še zmeraj (po moje) niso vsi ponudniki ADSL v Sloveniji obravnavani enakopravno.

Čemu torej se lahko priklopiš na ModriADSL v recimo enem tednu (v tem primeru bi moral biti jaz na ADSL-ju že najmanj 14 dni), vsi ostali pa imajo v pogodbi še vedno tisto točko, ki zagotavlja priklopv "največ" 30 dneh?

"Nekaj gnilega, je v tej deželi Šentflorjanski."

Nadaljevanje sledi...

Lp.

Duke_Nuke ::

Da orišem še malo predzgodbe te limonade, ki presega svoje vzornice na komercialkah:D . Preden sem sploh se odločil za Voljo in z njo kontaktiral sem preveril pri Telekomu( tako, da ta možnost, da se je nekaj nadgradilo na centrali v parih dneh odpade), če je možen priklop, ker sem si mislil, kaj bi sicer praskal s pogodbam, če na koncu ne bi bilo možno. In evo kljub dobronamernemu izogibu potencialnim problemom, sem na istem. Only in Siolvenia.:'(

Drugače pa "the wheels are in motion". Na Volji sem že pred tem potarnal|O in omenil zagotovila na Siolu in je referent zažgolel o nelojalni konkurenci in da bo dal naprej, da povprašajo znova telekomovce. Si kar predstavljam, da bom na koncu šikaniran, ker kao »drek mešam«:P .

V mojem primeru je tako, da imamo leto staro centralo »top of the line«, če je to sploh možno pri nas in imajo sosedje že adsl kar nekaj časa, čeprav je res, da nobenega še ne poznam v moji bližini, ki bi imel na PSTN.

Več v prihodnji epizodi Hrabrega Miška...

Lp.

fizolcek ::

Mogoce pa ima SIOL v tvojem kraju svoj DSLAM, ki ima proste kapacitete, Telekomov ki je namenjen preprodaji, pa je ze zapolnjen?

Duke_Nuke ::

fizolček:

Imel si skoraj prav:)) S to razliko, da za tiste druge sploh ni vklopljen DSLAM. Skratka, kar se mojega primera tiče je po enem tednu se končno razkril, pravi razlog, pri čemer sem jim moral jaz plasirati možne vzroke. Groza;( Sicer pa hvala za idejo ,fizolcek,:8)
Pa sem v našem konkurenčnem:\ gospodarstvu pristal na izogibanem se monopolistu, nije nam spasa:D

O pričakovani odisejadi s telekomom bom še poročal...

Lp.

mravla74 ::

A ve mogoče kdo, če VoljaADSL ponuja tudi 4 dinamične IPje tako kot SiOL? Se pravi da povežeš na modem preko switcha 4 računalnike in vsak dobi svoj zunanji ip.

MajorM ::

@Mravla74

Po moje je to tak avtomatično da dobiš za vsak priklop prek drugega računalnika durg IP (ali vsaj 4). Drugače pa je po moje najboljš, da raskiraš za en solide ruter, pa boš mel še en firewall zaščito.

Jst bom verjeten tud razkiru za en wireless router, če že ne za drugega zarad zaščite. Mislim, da že samo s tem zmanjšaš ranljivost sisitema precej.


@Duke_Nuke

Maš pač smolo. Ampak če boš mal težil bojo že kej zrihtal (zakon fizike - akcija in reakcija).

Od Telekoma še nič.

Mater, zdej od kar čakam na ADSL sem tolk na dial-upu kot še nikoli!! Računa pa v višave.:(

Lp.

Duke_Nuke ::

Preko 080 in enega storniranje pogodbe naj bi se prigrabil do paketa Modrice ADSL (6 dni)čez kak teden, vsaj takrat naj bi bil dostavljen s hitro pošto. Kaj to pomeni, da bo res takrat oz. kje je ta najnovejša nategancija; kaj je tisto kar se zavleče, čakanje priklopa ali čakanje na fizični prevzem paketa?:O

Tako, tudi jaz sem podpisal pogodbo s hudiča. Naj se bogovi usmilijo moje duše>:D .( dost bi bilo že če bi se že Agencija za varstvo konkurence:)) )

Lp.

soti ::

Ob devetih zjutri so me iz Telekoma klical, če sem doma, da bodo prišli priklopit.

So pršl ob 10. in zrihtal. Dela Brez problema.
LP Jernej
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinfonika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30027313 (11498) overlord_tm
»

ADSL brez ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
132287 (1932) Gwanaroth
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10210927 (7506) Alexius Heristalski
»

Visok ping pri adslu

Oddelek: Omrežja in internet
322976 (2337) MOJNET.net
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210148 (10148) hruske

Več podobnih tem