» »

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!!

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!!

Ahiles ::

Ok vidm da spet neki v 3 dni govorite (zlasti TY-Team).

V skladu z dogovorom z Agencijo za telekomunikacije in radiodifuzijo R Slovenije in siceršnjim procesom prilagajanja cen telekomunikacijskih storitev bo Telekom Slovenije s prvim dnem prihodnjega meseca znižal cene zakupnin za ATM. Mesečna zakupnina se bo v odvisnosti od zmogljivosti pocenila za deset do petindvajset odstotkov, zakupnina za posamezne hitrosti in razdalje pa od deset do 54 odstotkov. Tako bo od 1. aprila, na primer, mesečna zakupnina brez DDV-ja za priključno točko za 2Mbit/s po novem stala 72.913,60 SIT (- 10%) , za 34 Mbit/s 385.990,40 SIT (- 10%), za 155 Mbit/s pa 535.556,70 SIT (- 25%). Najbolj opazno bo znižanje zakupnine za razdalje nad 50 km in posamezni kilometer, in sicer od 20 do 54 odstotkov. Novi ceniki bodo dostopni na spletni strani Telekoma Slovenije www.telekom.si od prvega aprila


Cene so za 0-50km potem se dodaja dolocena vsota.

K temu morte pristet se stroske siola ki si prav tako vzame ene 100-600k(poglejte cenik na siolovo stran se mi ne da se to zdele iskat prepocas odpira strani) odvisno od velikosti linka ker telekom racuna sam vod siol pa promet cez ta vod, zatem pa neki pobere se kabelski operater. 34mbps vod bo siol vrjetno dovoli sele ko bo ene 300 uporabnikov vendar z tako kvaliteto kot je zdej ne vem kje jih bojo dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

SubOrbit ::

po dolgem casu en pameten post (zgornji...


>Zakupnina tovrstnega dostopa do interneta je sestavljena iz zakupnine >prenosa podatkov po elastičnem omrežju (skladno s cenikom Telekoma >Slovenije) in zakupnine dostopa do interneta.
>
>SiOL zagotavlja najhitrejši dostop do interneta in kakovostnih ostalih >storitev, najvišje kapacitete domačih in mednarodnih povezav, stalen >razvoj novih storitev in vlaganja v nove tehnologije.
>
>Hitrost najetih vodov:
>
>64 kbit/s
>128 kbit/s
>256 kbit/s
>512 kbit/s
>1024 kbit/s
>2048 kbit/s


cene pa nisem nikjer zasledil...
hehe... najhitrejsi vod, ki ga imajo napisanega na strani je 2Mbit? :D
najprej najames atm 34mbit, potem pa 2mbit i-net linka :D LOL!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

roscha ::

Pa za kojega vraga ste se vsi obesli na tale pof* Siol in Telekom. A vam še niso dokurčil? Izgleda da vam net še predobro dela. Tudi preko Elesa se da dobit podatkovne vode, ISPjev je pa v Slo kar nekaj.. Verjetno so cene celo nižje kot pri "monopolu".

Drugače bi se pa matematika že kar izšla: 400k vod, +400k ISP =800k
800.000 / 160 = 5.000 SIT/osebo. In če hoče še Tele-tv kaj zaslužit ima do enake cene kot jo plačujemo sedaj še 1600 - 3000 SIT fore. Odvisno a so cene z DDV ali ne...

Zanimivo, eh?

by!

tedybear ::

kje so vsi ki so se pritoževali ? spijo ?....

Ahiles ::

roscha ja da se dobit vendar je haklc in ta je da eles oz slovencke zleznice ki prav tako majo neko omrezje, nimajo izgrajenega linka do tele-tvja oz ce bi sedaj hotel tele-tv zamenjati ISPja bi mogle isp izgraditi vod do teletvja pri cemer nastanejo ogromi stroski ki jih pa nihce ne zeli kriti ker mora biti vod fizicno zgrajen. Sam bi rajsi vidu ce bi dobil kaksnega drugega ponudnika sam realno gledan 34mbps lohka dobimo zaenkrat sam od telekoma pa sele to ko bo zadostno stevilo uporabikov ko bo ta stevilka pokrila stroske 34mbps voda + min dobicek sele takrat bodo sploh razmisljali da bi kej vecal. Upam le da dobi tele-tv se kaksnega ponodnika ter obrzi siol tko da mas na izbiro kerega zelis tako ostane 10mbps vod + vod od novega ponudnika tako grejo nekateri na drugega ponudnika in stem se vod razbremeni.

Aja pa se cene siola je sma za pravne osebe kajti fizicne sploh ne morejo dobiti teh vodov.

Cenik dostopa do omrežja SiOL za pravne osebe
Cenik velja od 01.01.2002
Dostop preko zakupljenih vodov - Zakupnina dostopa do interneta
Naziv storitve Enota mere Cena v SIT brez DDV Cena v SIT z DDV
64 kbit/s mesečno 29,533,61 35.440,33
128 kbit/s mesečno 56.382,35 67.658,82
256 kbit/s mesečno 102.920,17 123.504,20
512 kbit/s mesečno 182.571,43 219.085,72
1024 kbit/s mesečno 319.500,00 383.400,00
2048 kbit/s mesečno 550.399,16 660.478,99
Opomba: Za hitrosti, ki v ceniku niso navedene, se cena določi z linearno interpolacijo, za katero sta izhodišče ceni za prvo nižjo in prvo višjo hitrost od zahtevane.
Pri dostopu preko trajnih navideznih zvez se v primeru možnega preseganja informacijske hitrosti (CIR) plačuje dodatek k zakupnini dostopa do interneta in sicer 30% za 100% oz 50% za 200% preseganja informacijske hitrosti.
Naročnina je enaka ceni prenosa podatkov po elastičnem omrežju in zakupnini dostopa do interneta. Cena prenosa podatkov po elastičnem omrežju se zaračunava v skladu s cenikom Telekoma Slovenije.


To je misljen za firme,

Kabelski operaterji se drugace zmenjo vrjetno je zastonj saj pri siolu kajti le ta potem pobira narocnino placuje atm vod ter da delez se kabelskemu operaterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

roscha ::

No ja pravzaprav ne vem kaj pametujemo kaj bi če bi, pa kako in tako... Nima smisla. Mene kot končnega uporabnika sploh ne zanima kakšno povezavo ima Tele-tv. Zaradi mene imajo lahko optiko, navaden drat, wireless,magari če uporabljajo telepatijo ali pa poštne golobe, meni je važno da zadeva dela! In namen vsega skup je kako lopovom na Siolu dopovedat da zadeve ne delujejo in naj nas nehajo imeti za osle. Njihova obveza je ponujati DELUJOČ internet naša pa plačat. Ampak če Siol noče /ne zna usposobit hitrosti in packet lossa, tudi jaz nočem/ne znam plačat. Pure & simple.
Kako čimbolj učinkovito in v čimvečjem številu pritisnit na Siol pa v četrtek ne?

by!

Sved ::

OPOZORILO KABELSKIM UPORABNIKOM!

Ker bom danes nadgrajeval omrezje bo izpad od 23h naprej!
Vzrok nadgradnje: dons je petek, pa bom sel vn, zihr bom mau spiu, pa ko pridem domov in ce internet ne bo deloval, bom coax direkt v 220 V vrgu!
Prosim da izklopite vse naprave, ki so prikljucene na kranjski kabl! Kasnejsih reklamacij ne upostevam!

Matr im siolsko, a povprecni prenos 1k je za njih max kar lahko scuzajo iz njihove neumne tehnologije!

Pizda, se rusi majo bols prenos k mi, to vem ker sem bil parkrat v Moskvi in sem se o tem preprical!!!

Aja! pa ti najeti vodi! To treba d-mona vprasat, on te stvari rastura!
Kreta RULES

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sved ()

megaubo ::

:D V četrtek bo definitivno zanimivo. men dela 35/50 k povprečno. Premalo. dokaz spodnja slika
speed
mogoče sem preblizu tele-tv-ja da mi tko vleče.

megaubo ::

Sorry png slike mi server neki šteka slika speed ta je pa zdej delujoča.:))

tedybear ::

http://www.speedguide.net/Cable_modems/...

1. Make sure you're logged in as "Administrator" (not just any account with admin privileges).
2. Navigate to START>Run and type: gpedit.msc
3. Navigate to Local Computer Policy > Administrative Templates > Network > QOS Packet Scheduler
4. In the right window, double-click the limit reservable bandwidth setting
5. On the setting tab, check the enabled setting.
6. Where it says "Bandwidth limit %", change it to read 0 (or whatever percentage you want to reserve for high priority QoS data)
7. Click OK, close gpedit.msc

Under START > My Computer > My Network Connections > View Network Connections, right-click on your connection and under Properties (where it lists your protocols), make sure QOS Packet Scheduler is enabled.

You need to reboot for changes to take effect.

Note: This tweak applies only to The Professional version of Windows XP.

megaubo si probal že TO ?

megaubo ::

:D Ma ne moj comp. kot server ampak www.tripod.com tm k mam postavljeno stran.
drgač pa mam to nastavljen. hvala.

roscha ::

No fantje, četrtek je že skoraj tle. Torej, kdaj je meeting? Kje se že ve. Sploh bo?

by!

megaubo ::

Definitivno bo ob 19h naprej se dobimo.:D

tedybear ::

OK ! MITNICA 19H ?

SLOWWWeb.net ::

Jaz upam da pridem, če le ne bom spet službeno odsoten, kar je te dni zelo pogost pojav :'( . Več bom vedel v četertek.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

d-mon ::

Jest pridem ce me bo Sved spomnu.

Drugac pa o najetih vodih vem toliko kot o neki vasi v Spaniji.
Ne me prasat o keri vasi v Spaniji.

[D-mon]

Ahiles ::

C:\>ping www.siol.net

Pinging hestija.siol.net [193.189.160.170] with 32 bytes of data:

Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=201ms TTL=127
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=210ms TTL=127
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=251ms TTL=127
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=160ms TTL=127

Ping statistics for 193.189.160.170:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 160ms, Maximum = 251ms, Average = 205ms

BREZ KOMENTARJA!!!

tedybear ::

katastrofa!

SLOWWWeb.net ::

Fantje, kaj pravi na takšno hitrost ? >:D >:D >:D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Vanich ::

Fantje, v Mladini je izšel (napovedani?) članek na to temo.
Pejte ga ke pokomentirat, pa ne se šparat.

http://www.mladina.si/tednik/200213/cla...

SLOWWWeb.net ::

__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

|GrEgOr| ::

Samo vi tam na gorenskem pa se mi res smilite. Jaz mam kabel preko arnesa pa mam 10 x nižji ping do siola.


C:\>ping www.siol.net

Pinging hestija.siol.net [193.189.160.170] with 32 bytes of data:

Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=20ms TTL=124
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=20ms TTL=124
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=20ms TTL=124
Reply from 193.189.160.170: bytes=32 time=10ms TTL=124

Ping statistics for 193.189.160.170:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 10ms, Maximum = 20ms, Average = 17ms

SubOrbit ::

hello!

do kdaj mislite danes biti v mitnici?

jaz imam ob 7h kolokvij... nazalost... bo se kdo tam ob... hum... 8h, pol 9h?

pridem takoj, ko bom lahko...

Ahiles ::

Evo vam se en odgovor k sem ga dal na siol forum k bojo admini vrjetn spet zbrisal.

klemenr nevem kako majo dlih urejen sam zdi se mi da je vecina uporabnikov pravilno omejenih(siolov cap 1kb/1kb pa ne mislim pozret)Mail servis more bit prav tako neomejen pa se ksna storitev. Mi je prislo na uho da je siol par dni nazaj "KAO" testiral v tej smeri Bananje tujine za 24h sprememb ni bilo nic.

Lahko povem primer nevem ce bi pastal tle v forum ker je prevec vendar bom v reklamacijo racuna vse dodal. Ko vrze povezavo siol-tele-tv vn in ko le ta pride nazaj so pingi ene 30 sek ok 10ms potem pa zacnejo narascati tko ene 5 min za tem je ze 20% Pl in 150ms pinga.

Se racunica predvidevam da je okol 130-150 uporabnikov pred 2 letoma ko sem se prijavil sem bil okol 70 se pri enem frendu sem videl stevilko okol 130 ksn let nazaj. Recimo da 50 uporabnikov dl z 64kb je to 3200kb. 10mbps vod pa je samo okol 1240kb torej bi teoreticno zdrzal okol 25 uporabnikov vendar v praksi jih gre vec gor vendar cez dan je nemogoce doseci 20-30k(42uporabnikov)(ce so vsi uporabniki isto casno ali vsaj ene 100 bi razlozilo zakaj so take hitrosti in odzivni casi zato izgovori da majo nekateri neomejen al pa podobn ne drzi dlih. Ponoci se razmere umirijo povnavadi okol 1 pa do 7. In se en dokaz da je vod preobremenjen.
Nevem zakaj siol tko motijo fixsni ip obstaja miljon storitev ki ti iznicijo dinamicen ip np. dns2go. Vendar je najlazi postaviti omrezje tako da ma uporabnik fiksni ip tako da odpade zajebavanje z opremo. Prav tako ma operater bolsi pregled ker tocno ve od katerega narocnika je ip.

Tele-tv potrebuje vsaj ene 20mbps vod so bolje bi blo pa 34mbps tako da lohka dobi tudi nove uporabnike vendar to ni v interesu siola ker siol zeli da uporaniki namesto da bi sli na kabl grejo na aDSL.

Itak pisanje tle na forum ne bo pomagalo nic. Vendar upal le da se bo cim vec uporabnikov pridruzilo v boju proti siolu tako da bojo vlozili zahtevek za reklamacijo racuna nekaj nas to ze pocne vendar se bo siol sele takrat zganu ko bo dovolj uporabnikov reklamiralo racun zaradi nekvalitete storitev.

PS.Ta odgovor bo pastan tud na slotech ker bo odgovor su vrjetno v nos adminom in ga bojo zbrisal.

Ahiles ::

Fantje ste opazl da lokalno leti 250kb UL/DL Zdele sva z enim probala mi je ul z 250kb pa sem ga se pingal pa je blo kljub 250kb ul 10ms pinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

roscha ::

WTF?

Pazi tole: (lokalno iz 193.189.174.xx na 193.189.174.yy)
***
226 Transfer complete.
ftp: 5631328 bytes received in 41,10Seconds 137,02Kbytes/sec.

Ping pa:
Ping statistics for 193.189.174.xx:
Packets: Sent = 30, Received = 30, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 90ms, Average = 19ms

No zdaj je pa samo še "zunanji" link treba spravit na iste hitrosti, pa bom povsem zadovoljen.

by!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

Ahiles ::

Bah zame bi blo cool ce bi ble zunanje hitrosti okol 50-60k pa tm max do ene 50ms pinga(zdele gre 5k pa 170ms) lokalno pa neomejen al pa tko kot je zdej upam da ni to sam kaksno testiranje da bi mel 250k izven lokalne mreze si pa se ne predstavljam mrbit cez ene 10 let ko bo internet2

smileypuf ::

Ce bi bil zunanji link tok velk da bi tako hitrost spuscov cez, jih kusnem na rt :) Lahk bi pa tele-tv postavu kksn server zdj ko ze znotraj tok hitr dela "like perzej" pa bi blo fun. Sam predn se bo kj nardil bom jz ze u pokoju ko me take stvari nebodo vec zanimale, ko bom sam se na sprehode hodu...ombre ombre =)

SLOWWWeb.net ::

Pozdravljeni!

Nažalost danes nisem mogel priti, no pa naslednjič :8) .

Prenosi med uporabniki oz. med tele-tv userji je odpert na max-se pravi na 6mb.

TELE-TVjovci tudi pripravljajo lasten server [nekaj podobnega oz. isto kot tucows - prenos 6mb!].

P.S.: Povejte kako je bilo v mitenci-ste vsi zadeti od šutdenstkiga žura?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Sved ::

brisan prostor
Kreta RULES

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sved ()

Sved ::

ni vec
Kreta RULES

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sved ()

roscha ::

Ja v četrtek se vidmo..

Za pijačo np.

Sved: dej un prejšnji post poprav. Na mladini je naslednji disclaimer: Razmnoževanje ali uporaba besedila ali dela besedila je prepovedana, razen ob pisnem soglasju Mladine d.d.
Zbriši text in daj samo link. OK?

by!

SLOWWWeb.net ::

Se pravi ta četertek ko sedaj pride?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

erm... ni znesl pridt taprav cajt...
pridem pol naslednji teden...

ko je nekdo omenil lokalni server... saj ga lahko postavimo sami :D
kdo pa rabi prositi tele-tv: pliz, postavte nam warez server... :)

(upam da tale post ne krsi kksnih slo-tech pravil :D )

treba se je sam zment, pa se vse da...

roscha ::

Ja 11.4. same place, same time..

by!

roscha ::

SobOrbit:Ja sem razmišljal v to smer, samo je treba $$$. Diskovje mora bit NUJNO SCSI, sam kalkulator pa tud ne ravno 286.. Sploh je pa treba videt če tale "preblisk" ne bo bolj kratkega roka trajanja. Pri tele-tvju se nikol ne ve.

by!

SLOWWWeb.net ::

Fantje, kaj je bilo z reklamacijo?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ahiles ::

Zdi se mi da je ta preblisk samo zacasn kajti modemi niso capani nikjer ne tujina ne loklano zdele sred noci sem dosegel 200kb iz tujine sem en linux probal pa sem nabil 3cdje vsak iz 5 serverjev z 10 segmenti. Zdi se mi da je tele-tv sit obtozb iz strani siola ces da majo nekateri uporabniki neomejen oz na crno povezave ter je odcapal vse zdej se nej pa siol jebe bomo vidl v parih dneh kva se bo iz tega izcimilo zarad mene lohka ostane tko bomo vsaj ponoc lohka vlekl z 100kb+ ;) .

Aja glede reklamacij se nic saj jest se nisem nic dobu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

megaubo ::

Tko je sedaj se dobivamo vsak četrtek ob 19h v mitnici(če komu ne paše mitnica naj pove sedaj ali za "vedno" obmolkne).
Odgovora od siola se ni in mislim da ga tudi ne bo.
Za marec bi napisal isto pritožbo z več podpisi. Naslednji četrtek bom prinesel s sabo pritožbo in se boste, tisti ki se strinjate pofpisali in bomo odposlali na Siol.;((

Glede ftp serverja smo se tudi včeraj pogovarjali če ma kdo opremo in ... naj se loti zadeve samo diski morajo biti veliki (filmi DivX,...) 8-O .

Na moj mail mi pošljite maile da nas bo čim večja baza uporabnikov zbrana. Za enkrat imam 3 maile. Vceraj se nas je zbralo 8 torej se je udeležba podvojila.Naslednjič 16??

Lep pozdrav

maili na siol_six@email.si

megaubo ::

napača

siol_sux@email.si

SubOrbit ::

megaubo:

----- The following addresses had permanent fatal errors -----
siol_sux@email.si
(reason: 550 5.1.1 User unknown)


a?
si zihr, da si naredu account? :D


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

megaubo ::

dobr mi pa na megaubo@volja.net pošljite.:D

bbobst ::

Reklamacija zavrnjena !!!

SLOWWWeb.net ::

Megaubo-a si ti danes tud kaj dobu?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Ahiles ::

Jap reklamacija zavrnjena sam mi pa v zadnem stavku dodajajo (instalacijo adslja vam bo kril siol)

roscha ::

Kmetje. Ravno s tem stavkom so dokazali, da zadeve ne delujejo tako kot bi morale. Še enkrat bo treba vse skup zavrnit (reklamacija na reklamacijo).

by!

megaubo ::

:)) Jim bomo poslal pa reklamacijo na reklamacijo,če bo račun za marec podvojen, pa kinozaver z tožbo!!>:D >:D >:D >:D >:D

tsatthoggua ::

Pa nej se ze nehajo jebat gnide k se na prste sestevat ne znajo. Pou februarja ni delal + vsaj 4 mesce prej tud skor nc (pa sm vseen placou) sam tukej je pa crta in si lahk une dinarcke kr sprintajo da jih bojo gledal.
Pritozba pa tozba!!

SLOWWWeb.net ::

E, sedajle sva z AlienRex-om testirala mrežo. Res je cool! NA modemu sploh lučka nič ne mežika :D . E, ko bi vsaj še tako internet delal :O .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

ja ja... toj ze ql, da ga vlece komadno, ampak a je kdo pogledal pinge zdej... :D 250 je (vsaj pri meni) avg. pinga, pa priblizno 30% packetlossa...

eh ja... no, vsaj en spodoben divx film lahko dobim v 45 minutah od lokalnega userja... :D


a kdo sploh ve, zakaj so odstranili cap?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42724956 (14667) Jakka
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211010 (7589) Alexius Heristalski
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707864 (6170) DeLonghi
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379367 (6426) AlienRex
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353280 (2550) SubOrbit

Več podobnih tem