» »

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

matjazv ::

Ali je kdo že videl kaj takega. Iščem po netu in ne najdem. Imel bi rad kabel oz. pretvornik se pravi Scart (Ž) na RCA ali S-VIDEO, ker pri aminotu dobiš zraven samo sacrt kabel.

lp, Matjaž

20sdfj093f ::

Če pogoogleaš za raznimi pinouti, ga lahko narediš sam.

Če se ne motim, je v aminotu 7pinski mali DIN, ki ga dobiš v IC, HTE,... tudi ostale zadeve kupiš tam, sciniš skupaj in je.

LPD.

MrJerry ::

Isto se matram tud jaz. Iscem po netu, sprasujem po forumih...

Kar zelim, je povezava Aminota na Winfast DV2000 TV Tuner preko Scart vmesnika. Moj dodaten pogoj je, da peljem video signal preko S-Video kablov in ne preko kompozitnega (rumen konektor).
Zaenkrat sem nabavil scart pretvornik, ki ima zenski vhod. Vanj sem vtaknil scart kabel iz aminota. Na izhod sem prikljucil audio cince in s-video kabel. Te kable nato vodim v adapter, ki sem ga dobil zraven TV-tunerja in vse skupaj v tv tuner. Problem je, da na tak nacin dobim samo zvok, slike pa ne.

Kakrsna koli ideja, kaj bi lahko bilo narobe oz. ali je problem sploh resljiv, bi bila dobrodosla...

Mitch ::

Preko scarta iz aminota gre navaden kompoziten signal in ne S-Video (s kablom, ki je zraven priložen). Ti bi rabil tak adapter, ki ima na vhodni strani mini DIN (10 pinski) na drugi strani pa S-Video konektor in 2 činča za zvok... Sam ne vem ti povedat, kje bi lahko dobil tak adapter. Mogoče kdo drug?

LP, Mitch

MrJerry ::

Aha, torej je problem ze na samem aminotu (ceprav se na flyerju hvalijo s tem, da imajo tudi s-video)
http://www.aminocom.com/products/pdf/Am...

There go my wet dreams :D

Mitch ::

Jst bi rekel, da je problem v kablu, ki ga T-2 prilaga Aminotu. Čeprav specifikacija SCART kabla predvideva uporabo kompozitnega, RGB ali S-video signala, je vprašanje, kako je sam kabel narejen/zvezan...

LP, Mitch

MrJerry ::

Zna biti.

Vceraj sem naredil podroben test zadeve. TV tuner lahko nastavim tako, da `prisluskuje' na treh video nacinih. Prvi je klasicen antenski kabel, drugi je kompozitni in tretji S-Video. Fizicno prideta kompozit in/ali S-video po istem kablu (prilozen tunerju), torej ocitno samo preklaplja pine.

Na aminotu sem uspel priti v nastavitve. Tam sem nasel moznost izbire, kam naj posilja video signal. Izbral sem s-video only, torej ni nobenega dvoma, da AminNET110 te opcije ne bi podpiral. Rezultat tega je bila crnobela slika antenskega signala in nikakrsne slike na S-Video (niti na kompozitu, normalno, saj sploh kabla nimam). Sem pa tako na s-video kot na kompozitu slisal zvok. Ocitno torej aminotov scart A/V kabel vsaj do neke mere dela, z videom pa so se naprej problemi...

Kupil bom se kompozitni kabel (tisti z rumenimi cinci), ker me zanima, ali zadeva sploh dela ali ne...

Tomson ::

Bi nekaj vprašal, ko je že o tem govora. Katera varianta je bolšja - bolj kvalitetna slika: Amino - Tv: COMPOSIT - SCART ali COMPOSIT - COMPOSIT?

Se razlika pozna tudi v praksi ali samo na papirju?



TNX
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Putimir ::

Pozdravljeni!

Da potegnem temo iz naftalina: tudi sam bi sedaj rabil omenjen setup:
- iz DIN (ali kako že) izhoda na aminotu bi rabil 2 činča za zvok in s-video za sliko ...
- ... ali v slabšem primeru činč za kompozitni signal ...
- ... ali t-2 mogoče 'tala' STB-je z optičnim S/PDIF

Torej, ali je komu ratalo dobit take kable (sam vem, da jih ne bom lotal)? Na T-2 (kao)supportu nič ne vejo ali pa nočejo povedat....

Hvala!

Jur

dmok ::

Jaz imam nekaj takega: adapter. Za audio povezavo z receiverjem pa uporabljam koaksialni digitalni izhod, ki je po mojem vsaj tako dober kot bi bil optični.

d.

Putimir ::

RCA S/PDIF -a ne morem uporabit, ker imam na receiverju proste samo optične vhode....

Rabil bi tole (sem celo ugotovil, da nimam ne s-video ne kompozitnega vhoda, samo komponentni :8) ):



Več na tej strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Putimir ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563443 (2772) anjica
»

Povezava računalnik-starejši televizor.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162386 (2149) cegu
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425944 (3534) francek1
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610099 (9160) LordTado
»

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

Oddelek: Zvok in slika
81861 (1667) Privatnik

Več podobnih tem