» »

Povezava računalnik-starejši televizor.

Povezava računalnik-starejši televizor.

Semine ::

Zanima me kako naj najboljše povežem računalnik z starejšim televizorjem ki ima samo SCART in pa priključek za anteno ampak je še v solidnem stanju pa tudi velikost je zadovoljiva.

Imam pa na računalniku izhod S-Video prav tako sem našel kabel S-Video-Coaxial nabavil pa sem še tale SCART adapter

no če priklopim se nič ne zgodi , kaj mi še manjka , kaj moram storiti ? ali sem se čisto narobe lotil zadeve?

Drugače računalnik je Lenovo R60.
  • spremenil: Semine ()

STU-III ::

a si probal preklopit gumb? verjetno moraš imeti tudi kak program za to...
Line secured.

Semine ::

Sem probal :) prvo sem dal v ta video izhod na tem adapterju potem pa še na Antenin izhod na TVju pa se ni zgodilo nič , drugače pa kabel je nekaj takšnega ...

STU-III ::

Potm si kabel dal iz tv-ja nazaj v tv? :|
Line secured.

Janac ::

Na TV izberi pravilen INPUT ALI VHOD!

Semine ::

Sem zrihtal evo je šlo na računalniku je bilo treba S-Video vklopit, ampak mi zdaj kaže črnobelo sliko :O ve kdo kako bi se dalo to rešiti?

STU-III ::

Mogoče je pa starejša kartica, ali pa je slabo vtaknjeno.

@janac

sem mu to že rekel takoj in je odvrnil, da je to že naredil.
Line secured.

Janac ::

STU-III je izjavil:

Mogoče je pa starejša kartica, ali pa je slabo vtaknjeno.

@janac

sem mu to že rekel takoj in je odvrnil, da je to že naredil.


Kje si mu to napisal?

STU-III ::

pardon, sem mislil, da omenjaš gumb.
Line secured.

ender ::

Semine je izjavil:

Sem zrihtal evo je šlo na računalniku je bilo treba S-Video vklopit, ampak mi zdaj kaže črnobelo sliko :O ve kdo kako bi se dalo to rešiti?

Preveri, da imaš na računalniku standard nastavljen na PAL (PAL-B ali PAL-G), in ne na NTSC. Če imaš, in je slika kljub temu črnobela, TV ne podpira S-Video vhoda (če ima več SCART vhodov, preizkusi vse, ker na različnih ponavadi podpirajo različne stvari), in boš moral uporabiti S-Video na coax adapter (bo pa slika obupna), in vtaknit v rumeni vhod na SCART pretvorniku.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Semine ::

ender je izjavil:

Semine je izjavil:

Sem zrihtal evo je šlo na računalniku je bilo treba S-Video vklopit, ampak mi zdaj kaže črnobelo sliko :O ve kdo kako bi se dalo to rešiti?

Preveri, da imaš na računalniku standard nastavljen na PAL (PAL-B ali PAL-G), in ne na NTSC. Če imaš, in je slika kljub temu črnobela, TV ne podpira S-Video vhoda (če ima več SCART vhodov, preizkusi vse, ker na različnih ponavadi podpirajo različne stvari), in boš moral uporabiti S-Video na coax adapter (bo pa slika obupna), in vtaknit v rumeni vhod na SCART pretvorniku.


Saj to imam narejeno S-video-Coaxial na rumen vhod v pretvorniku kjer piše VIDEO , naj probam še z kablom S-video-S-Video?

LuGi ::

Semine je izjavil:

Sem zrihtal evo je šlo na računalniku je bilo treba S-Video vklopit, ampak mi zdaj kaže črnobelo sliko :O ve kdo kako bi se dalo to rešiti?


Pred leti (res dolgo nazaj :))) sem uporabil t.i. kompozit in zadeva je delovala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Barbarpapa2 ::

Pozdravljen

Compozite (kompozitni) video in S-video se razlikujeta po tem, da kompozitni video v enem signalu združuje vse komponente video signala, S-video pa po ločenih vodnikih vodi podatke o svetlosti (luminance) in barvah (crominance). Vprašanje je, če ima tvoj S-video to coaksial kabel vgrajeno vezje, ki "zmeša" oba signala v kompozitni video signal (načeloma bi ga naj imel). Je pa vezje samo dokaj enostavno:

http://www.epanorama.net/circuits/svide...

Če imaš ČB sliko, potem pri tebi "pride skozi" samo signal svetlosti (luminance). Ni nujno, da je problem v kablu, možno je, da lahko vplivaš na S-video signal v računalniku. Sam sem imel pred leti podobno zadevo (GeForce 2 Pro z S-video izhodom + kabel S-video na koaksial + 10m koaksialnega kabla povezanega na klasično samsungovo TV). Od začetka sem tudi imel samo ČB sliko, ki pa sem jo z nekaj brkljanja po Nvidia kontrolnem panelu uspel "pobarvati". Zadeva mi je kako desetletje služila za gledanje filmov na TV...

LP

Jože

Semine ::

Jaz sem probal že vsemogoče na računalniku pa zgleda kot da je vse vredu sem poskušal z vsemi možnimi PAL in NTSC pa se ni nič spremenilo tak da predvidevam da je nekaj narobe s kablom , mi kdo razloži tisto sliko odzgoraj kaj vse bi rabil za ta kompozitni video kabel?

Semine ::

Drugače grafična kartica oziroma čip je Mobile Intel 945 Expres Chipset family televizor pa je Elektronika Velenje Apollo.

ender ::

Če imaš na računalniku S-Video vhod, na SCART pretvorniku pa S-Video vhod, najprej poizkusi direktno vtaknit S-Video kabel v SCART (če bo delovalo, je slika precej lepša).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

cegu ::

Glede črnobele slike: Jaz sem imel priklopljeno isto kot ti - v skart preko S-vide ali Composite-S.

Če sem imel povezan composite-s (rumeni kabel) in je bila črnobela slika, sem zamenjal composite-s za s-video in se je prikazala barva. Deluje tudi obratno.

Torej če imaš črnobelo sliko, zamenjaj kabel ali pa scanaj INPUT na tv-ju toliko časa da najdeš pravi program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564186 (3515) anjica
»

Povezava S-VIDEO na TV (antenski priklop)

Oddelek: Zvok in slika
82282 (2092) danix1
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253119 (2652) romario
»

Črnobela slika na TV-OUT

Oddelek: Zvok in slika
152061 (1724) Hevidi
»

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

Oddelek: Zvok in slika
81867 (1673) Privatnik

Več podobnih tem