» »

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

strel ::

Sej vem da je tole že stokrat blo sam ...

Mam ATI radeon VE (VGA+DVI+TVout)
TV Out sem priklopu na SCART od videorekorderja pa mam samo črnobelo sliko. Kaka finta je zdaj to.

TV out ma S-video izhod on z 8 pini .

gumby ::

S-video ima ločen signal za intenziteto in barve. Verjetni nimaš dobrega kabla ali pa TV ne podpira S-video preko SCART-a. Opis SCART-a najdeš tukaj, S-video konektorja patukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

strel ::

kabl za TV out je zraven bil zraven radeona, pretvornik za scart sem pa posebej nabavu , gor ma en preklopnik input output. A ma gdo kej podobnega ??

Cwetto ::

ej stari jest sem isti pretvornik kupu.
Le da se men na S3 Virge GX/2 nč ne vid. Lepo na računalnik s-video, pa na pretvornik na tv, torej na scart. In dela ne nč sploh.
Kdo kej ve, zakaj se gre?

In pol mam na kartici še činč izhod, na pretvorniku pa je tut činč. Bi to kaj pomagalo?

rc-car ::

TV ti ne podpira s-videa!
Tvji ki ne podpirajo s-videa prikazejo ponavadi crnobelo sliko..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

gumby ::

Ali lahko na TV-ju nastavljaš tip signala preko SCART-a (Composite/S-Video/RGB)?
Če imaš več SCART-ov, potem poskusi na drugi vtičnici - večina TV-jev podpira S-video samo na eni vtičnici.

... ali pa kupi nov TV za 500k SIT - ta bo sigurno podpiral S-video >:D

Kaiser ::

Tle mas pretvornik iz S-video na kompozit.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

mico ::

resitev je kompozit :)
torej sam sem imel poplnoma enak problem in slika je bila samo črnobela. potem sam nabavil pretvornik iz s-videa v kompozit in kompozit vstekal v scart in dela. btw - tist pretvornik ko si ti dal nacrt zanj Kaiser be dela ker sem probal. pac ga kupis v trgovini stane pa mislim da okol 1,5k in slika bi morala biti barvna. evo zdej pa se enkrat povem kk mam js narjeto:

GF2 PRO( S-Video izhod) ---10 m dolg S-Video kabel --- pretvornik iz S-Videa v kompozit(ce kdo ne ve ka je kompozit -> to je tist kabl ko ma činče na koncu) --- 1m kompozitnega kabla --- pretvornik iz S-Video, Kompozit, Avdio v SCART --- TV

upam da je dost razumljivo ce pa ni pa kr vprasite ;)

Privatnik ::

Jst mam sicer GF2 sam ko prestavim na TV si lahk izbiram al bo S-Video signal al pa Komposit signal, ce dam na S-Video je slika crnobela, ce pa dam Komposit je slika barvna. Mam pa en ful star video (10 let pomoje, pa mono je se:(), ko dvomim da podpira S-video, pa ma za vhod kr cince, ne scarta. Slika je cist lepa, kabl sm si pa sam naredu in sicer S-Video na Cinc.

Povezava je pa takale:
Tole nej bi biu S-Video prklucek
1 . - . 2
3 . . 4

povezes na cinc (ce gledas svideo prklucek od spredaj se prave tist del ko ga stekas v graficno, ce gledas od zadaj tist del ko lotas se zgornja slika obrne):
2 na zunanji del cinca (masa)
4 na notranji del cinca (signal)

jst mam tak, pa vse lepo dela, slika je barvna in cista, ce hocem prklopit na scart mam pa kr en adapter, ko ma cinci na scart.

Upam da vam bo tole kej v pomoc :D.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava računalnik-starejši televizor.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162386 (2149) cegu
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513784 (3291) KTr1sk
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253108 (2641) romario
»

za tiste ki imajo črnobelo sliko iz TV OUTa

Oddelek: Zvok in slika
111220 (857) Privatnik
»

Kabel

Oddelek: Zvok in slika
151417 (1156) Privatnik

Več podobnih tem