» »

Problem z Ati 9800pro v povezavi s TV!

Problem z Ati 9800pro v povezavi s TV!

MrGTO ::

Zivjo!

Torej imam problem z sliko na TV. Imam graficno readeon 9800pro in sem pobral in installiral najnovejse driverje. Se vedno pa imam sliko crno-belo.
Zanima me tudi katere programe vi uporabljate za nastavitev, seveda taksne ki so kar najlazji za uporabo.

Probal sem tudi odstraniti vse driverje in jih na novo naloziti, ampak problem se vedno ni resen.

Prosim za pomoc....:'(

Lp, Blaž

rnikson ::

Glej zadeva je takšna,hec je v tem da moreš prilagodit kartico z tv-jem oziroma fora je v tem da v nastavitvah prestaviš na PAL-B ali nekaj takega vem, da za evropske televizje je tako.Malce se poigraj z temi kraticami ena bo 100% ustrezala.Men je to vedno uspelo.Če ni to,je še lahko ena zadeva to pa je kabel ,mogoče ni tapravi.Sam prvo probi tisto prvo varijanto,to mora delovati.
Aikido man

BladE_ ::

Povej kasn prkluček mas na TVju za kabl !
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

BladE_ ::

S-VIDEO konektor: okrogel - 4 pini + 1 plastični orientacijski.



Al pa činče --->

Akcija - Reakcija

MrGTO ::

na TV-ju imam scart priklucek. Imam pa scart adapter in na njega priklucim S-video kabel.
Torej na graficni imam S-video, na TV-ju pa scart...

Na PAL B sem tudi prestavil vendar slika je se vedno crno-bela...res nevem kaj bi to lahko bilo..

Lp,Blaž

dolenc ::

Lahko probaš še na grafični naštimat na PAL način. Tako mejhno rjavo stikalce je na grafični, na tisti strani na kateri je hladilnik, pa gor piše 1,2. Poglej v manual kako mora bit nastavleno za PAL, pa nastavi.

BladE_ ::

Pr men (in pr vecini tut na temu forumu) je tko da S-video kabl ne dela oz. je slika crnobela ! Probi uporabt činč kabl, ker pr men je to rešl težavo :D !
Akcija - Reakcija

bajsibajsi ::

TheHero,
pri Radeonih sem imel popolnoma enak problem. Niso bile krive ne nastavitve, ne driverji. Ko sem kupil in dodal temu Svideo prikljucku samo mali vmesnik, ki je bil enako Svideo le da je imel 7 pinov, je delalo v barvah.

Ni mi jasno zakaj imajo Radeoni 7 pinski Svideo, medtem ko imajo GeForce normaln 4 pinski Svideo konektor. Na GF teh problemov nimam in imam barvno sliko z normalnim 4 pinskim.

BladE_ ::

Zato ti pa pravm da mors činč kabl uporabt, ker nenkak noce bit bravna slika prek S-video !!!
Akcija - Reakcija

koksl ::

Meni stvar deluje normalno z kartico radeon 9800pro in s video povezavo.Imam pa problem predvajanjea filma z BS pleyerjem.Podnapisi so slike na tv-ju pa ni.Imam tudi določen brum na tv-ju. če mi kdo lahko pomaga ,dam za pivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koksl ()

Valvoline ::

Meni stvar deluje normalno z kartico radeon 9800pro in s video povezavo.Imam pa problem predvajanjea filma z BS pleyerjem.Podnapisi so slike na tv-ju pa ni.Imam tudi določen brum na tv-ju. če mi kdo lahko pomaga ,dam za pivo.

Nastavljat je treba video overlay,meny je v bsplayerju. Poskus nastavit na RGB overlay in poročaj. To ti je oni mejhn menu,notr je opcija options-preferences-video. tam klikni vodeo overlay in mal eksperimentiraj overlay 1 overlay2,RGB....

Bones ::

Imam tudi določen brum na tv-ju.

Za brum ponavadi zadostuje že če izklopiš kabelsko oz antenski kabel.

Valvoline ::

Če se prav spomnim tudi ati CCC in stari CP imajo opcijo nastavljanja video-overlay kar tam. Lahka tudi tam notr sprobaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962573595 (12924) Dominator
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513966 (3473) KTr1sk
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253181 (2714) romario
»

ATI RADEON 9000PRO TV OUT - CB SLIKA - STOTIC !!!

Oddelek: Zvok in slika
111340 (1090) mitjaxp
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
506043 (4948) bbobst

Več podobnih tem