» »

ATI RADEON 9000PRO TV OUT - CB SLIKA - STOTIC !!!

ATI RADEON 9000PRO TV OUT - CB SLIKA - STOTIC !!!

Heisenberg ::

najprej se oproscam ker odpiram se eno temo.....

OK, ker mi gre stvar ze posteno na zivce in ker nisem edini s tem problemom bi prosil vse ki imajo kaj pojma da pomagajo da resimo to stvar !


RADEON TV OUT slika na TV EKRANU je CRNO BELA !!! ZAKAJ ???

poskusil sem s prilozenim kablom, kupil dodaten kabel z povezavo na scart, kupil se drugi kabel s povezavo na cince in skart ter S-Video
NIC NE DELA OD TEGA !?!?!?


poskusil sem vse mozne nastavitve, naredil vse update programov, poskusil sem tudi brez gonilnikov in programov, odstranil vse gonilnike in programe in na novo nalozil A NE DELA !
nastavljeno imam na PAL-B imam vklopljen overlay in vse mogoce cake......

torej prosim vse dobre duse za pomoc, ker sem zagonil za te kable ze pravo malo premozenje !


jež ::

Na TV!!!-ju moraš nastaviti izvor slike na composite(VHS) ali s-vido(SVHS) (ali podobno), odvisno od tega, kakšno kombinacijo kartice/adapterja/kabla/vhoda na TV-ju uporabljaš. Nastavi na isto vrednost kot je v winsih vidiš na Display_Properties/Settings/Advanced/Displays/TV

Heisenberg ::

i'm not stupid.... slike sploh ne bi videl ce ne bi imel nastavljeno pravilno, a je crno bela.... vseeno hvala..

Sgt. Lipnikar ::

Glede da si na Jež-ev odgovor tako gdo sugestiru, ti bom jst svetoval da poglej če nimaš mogoč črno bele televizije!

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

eeeeeee ,to je pol to:D

neki123 ::

da nimaš morda v nastavitvah nastavljeno na NTSC. Mora bit namreč PAL, ker imamo pri nas tak standard za televizijo, NTSC pa je v Ameriki.

Primulus ::

Najverjetneje imaš problem NTSC -> PAL! Če mene vprašaš, je to edina možnost, da vidiš črnobelo sliko. Razen seveda, če imaš naštimane 2 barve v display properties al pa da maš res črnobel TV.

Kljub temu, da imaš na kartici nastavljeno na PAL, to očitno ne deluje in ti noben kabel ne bo prav nič pomagal! Probaj z drugimi driverji, pa mej vklopljen TV in vse kable všekane preden zaženeš windowse na računalniku, za vsak slučaj (sem že imel probleme).

Druzga bolj pametnega ti ne znam povedat!

pajek ::

DM..nevem če bom kaj pomagal:)

1. Katere windowse uporabljaš?
2. Točno ime kartice in pa proizvajalec, kje je kupljena in za kateri trg?
3. Katere gonilnike verzije si že vse probal?
4. Strinjam se s "primalusom", da je to problem v zamenjavi
iz NTSC v PAL :\ ,kajti NTSC izpljune črnobelo sliko!

Čuden problem imaš, ker ponavadi nebi smelo delat težav, v nastavitvah lepo naštimaš pa je?...problem je lahko pri tem, da ti sliko ne vrže točno na TV;( - vendar je vseeno v barvah:\

Hm...lahko imaš kartico namenjeno samo AMERIŠKEM TRGU (kar težko verjamem?), ali pa je nakaj hudo narobe s hardwarom?

oglasi se še kaj.....

ps//

Jst bi take kretene, kot je Sgt. Lipnikar TEPU;( , da ti napiše naj pogledaš če imaš barvni TV...kreten...wasu in MONA!

pa lp



mamut ::

sam mam Radeon 8500 in imam z enim kablob CB sliko, na sreco mi drug kabel daje barve.
Verjetno je nekaj na kablih

brenx ::

Tudi sam imam R 9000 pro, probleme sem imel pri prejšnji televiziji, če sem uporabljal SVHS kabel (s činči problemov nisem imel) in sicer ker televizija ni podpirala SVHS, ven sem dobil le ČRNO BELO SLIKO. Za činče imaš posebne nastavitve (composite video) driverji pa omega driverji. Po mojem mnenju sledji nimajo dosti z sliko na TV.

jež ::

Vse kartice Radeon >:D 9000 so narejene za ameriški IN evropski trg, ker je tv-out vezje na grafičnem čipu. :)) če imaš slučajno kartico z ameriškim BIOSom , lahko bios popraviš z radedit in atiflash http://www.omegacorner.com/ati_bios.htm:\ , kar spremeni samo tv-out na PAL ob zagonu. (barve v konzoli v linuxu :)) )
Za svideo rabiš kabel s povezavo 3 -> 20 in 4 -> 15 (+zemlja) , za za composite pa 3 ->20 (+zemlja(1,2 ->17);)

Na http://www.tronika.no/support/files/s_v... in http://www.tronika.no/support/files/sca... o detajlih.|O

Sam sem preizkusil 3 različne >:D 9000 v kobinaciji z dvema televizorjema (eden vleče tudi NTSC v barvah 8-) , drugi samo composite)




mitjaxp ::

kako pa ves kir bios oziroma kir standard mas gor namrec men tv-ja sploh ne zazana


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564182 (3511) anjica
»

Povezava Laptop-TV PROBLEM ČRNO-BELA SLIKA

Oddelek: Zvok in slika
91583 (1429) peterg
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253119 (2652) romario
»

Radeon 9500@9700 tv out

Oddelek: Strojna oprema
291199 (827) planetparty
»

Grafična karica in televizija

Oddelek: Strojna oprema
181213 (878) ||_^_||

Več podobnih tem