» »

Bajuk nagrajen

Bajuk nagrajen

1
2
3 4

borchi ::

glej, thomas, kaj če bi ti doprinos temi odnesu v tole temo. menda je bla tk na tvojo željo ustvarjena. pa tam naprej pelji gonjo proti komunistom. ok?

on-topic: vse kar je nasteto kot obrazložitev nagrade NI delo bajuka. niti te vlade. pot na kateri smo glede evra je bla zabetonirana mnogo prej.
moje osebno mnenje glede bajuka pa je, da je eden najmanj sposobnih finančnih ministrov v sloveniji. kar je že večkrat dokazal. dokazal in tudi sam priznal je tudi, da ni sposoben vodit zadev, ki so mu jih zaupali in za katere se ga je plačevalo. mu niti ne štejem v slabo, da je predal par zadev in si najel pomagače. bolj v dobro. tista njegova TRANSPARENTNOST (to je tut edino kar je znal zinat, ko je bil v opoziciji) je pa postala joke!

zanimivo mi je predvsem, da se debata sploh ni dotaknala stvari za katere naj bi bil on zaslužen in zaradi katerih je dobil nagrado?! najbliže so bli nekateri, da verjetno je že kj dobrega naredil, saj je vendar dobil nagrado!!!

ne štekam, resnično!
l'jga

WarpedGone ::

Čist očitno so oni pri The Banker 'bunch of bloody loonies'. Še tega ne vejo, kdo je za kaj zaslužn. Za vse dobro je zaslužna prejšnja vlada, za vse slabo pa nova. Čist enostavno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Balandeque ::

Jap Thomas, bluziš. Liberalnost v ekonomiji nosi s sabo tudi precejšnjo mero hladne preračunljivosti. In minusov ima Bajuk zelo preveč. Poznam razmere na MF in ne morem imeti o njem pozitivnega mnenja. Nekateri njegovi kadri pa - sicer mu jih verjetno vsiljuje stranka - so pomilovanja vredni.
Transparentnost? Bajuk novinarjem noče odgovoriti zakaj DURS noče izterjati od MB univerze pol milijarde SIT davka na honorarje. Čeprav sta mu odvezo dala Virant in Šoltes.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Thomas ::

http://www.finance-on.net/show.php?id=140822

Davčna uprava (DURS) je v prvih enajstih mesecih letošnjega leta pobrala za 2068 milijard tolarjev davkov in ostalih davčnih prihodkov, kar je za petino več kot v enakem obdobju lani. Letni načrt so v tem obedobju skorajda dosegli.


Kdo tle bluzi?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

ti.

kolk davčne zakonodaje, ki jo je spesnil bajuk je bilo v operativi letos?
l'jga

Thomas ::

Hočeš reči, da uni prej so toliko povišali davke, da jih je zdajšnja oblast lahko toliko pobrala.

Aha.

Zasluge so od Mramorja. Aha. Tako kot bi tudi ono nagrado moral dobiti le Mramor.

To lahko poveš svoji babici.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Sem jest kriv, če gre državi trenutno tako dobro, kot še nikoli? Pa vas to zdej, levičarje, nekoliko jezi.

Nisem. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

pa da ne bo kdo resno vzel thomasov driblinga.

po njegovem bi dobrega finančnega ministra naredila davčna zakonodaja, ki izcuza kar največ iz davkoplačevalcev.

na koncu bomo ugotovili, da je mramor uspel stisnat vodo (kaj vodo, vino!) iz kamna.

thomas je ravnokar podelil mramorju nagrado, ki je primerljiva z bankerjevo, vsaj!
l'jga

WarpedGone ::

Ja, nove zakonodaje bol malo. Več al manj so le krotili ogenj ki ga je zahacal mramor tik pred odhodom.
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

no pol thomas povej kako je torej finančni minister pognal državo v galop!

praviš, da njegovih ukrepov ni bilo. kako potlej?
l'jga

borchi ::

Sem jest kriv, če gre državi trenutno tako dobro, kot še nikoli?

tegale, tegale pa morem si zapomnat. upam, da ga ne pozabim med dopustom ;-)
l'jga

Thomas ::

Samo nekaj reda so vzpostavili, to je vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

hi hi....

vse kar smo nucali je neki malega reda.

lepo dribaljte naprej, pozdrav!

da vidimo kaj zmorejo tele rosinjolke, 150cm, 10m radij, mogoče bi kak centimeter lahko ble bol podložene, samo očitno so tele tekmovalce mal "prizemljili"...
l'jga

Thomas ::

Zanima me, kaj je sploh tvoj point, borchi. Mimo cinizma seveda.

Oziroma me niti ne zanima tako zelo. Lepo smučaj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Samuel ::

[brisani offtopic dodatki]

Na žalost al pa na srečo, bi to nagrado dobil tudi Srečko Katanec, če bi bil na tem mestu. In to ne govorim tako kot Thomas, ki ekonomijo dejansko šele odkriva. Če bi vsaj malo poznal makroekonomijo in povezanost partnerjev in dejavnikov v njej, bi ti bilo marsikaj bolj jasno.

Edini konvergenčni dejavnik, ki ga je Slovenija še morala doseči za sprejem Evrota je bila stopnja inflacije. Vse ostalo je naredila prejsnja oblast oziroma financni ministri prejsnih vlad, če tako hočete.
ti so tudi jasno povedali že dve-tri leta nazaj, da se bo to zgodilo ravno v letu 2005.

torej???? kaksnen red so sedaj vzpostavili??? mislim, res kr neki... :\ :\

A misliš resno, da se take stvari vzpostavljajo kar tkole čez noč (kar v ekonomiji/financah pomeni eno leto)?? daj zberi se pa začni malo razmišljat tko kot en povprecno inteligenten ekonomist s koncanim enim letnikom ekonomskega faksa in se ne osmesuj na tak nacin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

MPM ::

ne dolg nazaj je bil en seminar v MB kjer je bil Bajuk gost. prej (prek tvja) mi je bil vedno antipaticen, ampak tm sm vidu da je stric jako brihten in ima nekaj dobrih idej in zanimivo razmišlja o določenih stvareh.
Ta vlada bi si mogla najeti nekoga, ki bi jih malo naucil nastopanja na tvju (kot je to nardila prejsna). to jim še manka.

Thomas ::

> ne govorim tako kot Thomas, ki ekonomijo dejansko šele odkriva

Jebo Thomasa! Ni dobil Thomas nagrade, ampak Bajuk.

Ja, ja, pa uni od FT so tudi eni loleki v primeri z našimi levimi forumaši. Šur!

No, ampak kot rečeno. Boli. Boli nagrada Bajuku. Odlično, mora bolet! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

O ja, kako boli, to noč sploh nism mogel spat kako me je bolelo...to nagrado bi dobil tudi Bedanec. Kot je Janša povedal, ekipa ministrov ni najbolša možna, je pa optimalna glede na okoliščine. Kar pomeni, če ne bi bli ministri prav ti kot so, vlade sploh ne bi bilo. Bajuk kot predsednik NS je moral postati minister, za vsako ceno. Zelo dobro to, ja. Sploh je pa smešno, da se v zvezi reform prav Bajuk najmanj oglaša. Se ne spomnem, da bi kaj pametnega povedal o tem. Kaj šele res podprl Janšo.

jjohny ::

Kako boli, auuuuu...
Daj mi pomagaj Thomas, plis.
:D :D :D

Thomas ::

Eno je nestrinjanje z Bajukom glede reform.

Drugo je maliciozno zavračanje Bajuka, (dvoletnega) emigranta.

Tega drugega bi človek upal, da več ni. Žal je, pa še kako. Se vidi na tem forumu, zelo lepo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pujcek ::

Transparentnost? Bajuk novinarjem noče odgovoriti zakaj DURS noče izterjati od MB univerze pol milijarde SIT davka na honorarje. Čeprav sta mu odvezo dala Virant in Šoltes.


odgovor je bil ze velikokrat povedan, ga je pa lepo povedal tudi novi vrsilec direktorja davcne uprave. postopek oziroma ugotavljanje ali mora univerza znesek placati ali ne se poteka (po vsej verjetnosti ji davka NE bo treba placati ampak bomo videli). ce davek placa in se izkaze, da po nepotrebnem ji je drzava dolzna vrniti znesek z obrestmi (ki mimogrede nanesejo zelo zelo veliko). ce se izkaze da mora davek placati pa ga mora placati z obrestmi univerza. s tega stalisca je veliko bolje pocakati na koncno odlocitev. je pa jasno da minister tega ne more javno povedati.

se mi pa zdi da ima slo-tech nekaj izjemnih ekonomistov med svojimi clani, celo tako izobrazenimi, razgledanimi in z notranjimi informacijami da lahko komentirajo ne samo sedanje ampak tudi preteklo delo financnega ministra v prejsnih sluzbah. izjemno...
:)

Samuel ::

kuga boli?! :\

je kaj narobe s tabo? kaksne nove fikcije? pravzaprav sem ponosen, da je to nagrado dobil slovenec, kdorkoli že...

samo o zaslugah se pa da debatirat, oziroma se ne da... ;((

Thomas ::

Ne boli nikogar? Kaj pa potem toliko joka?

Brez sprenevedanja prosim. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Pujcek, v davčnem postopku je tako, da pritožba ne zadrži izvršbe. Plačati je potrebno takoj, potem se pa lahko davčni zavezanec pritožuje kolikor se hoče. V bistvu je sedaj zadeva takšna, da je dolžna univerza plačevati zakonske zamudne obresti. Postavlja se samo vprašanje ali je zaradi posebnega položaja univerze, ki pravzaprav prejema denar iz državne blagajne, smiselno gledati univerzi skozi prste. Namreč, tudi če univerzi izterjaš dolg skupaj z obrestmi, ji moraš naslednje leto pokriti luknjo, saj sicer univerza ne more funkcionirati. Verjetno je bolj tu potrebno iskati razlog, kot pa v tem, da lahko nemara univerza zmaga na sodišču. Namreč, ko pride DURS v podjetje, poberejo takoj kar se da, briga njih, če bo morda podjetje zmagalo na sodišču :) . Poleg tega niti nisem prepričan, da je država dolžna plačevati zakonske obresti podjetju, ki mu je preveč vzela, za čas sodnega postopka.

Utk ::

Link.

Mau se sekirajte, ki ga ne marate.

Jest ne da ga maram, tudi ne maram - ga ne.

Se mi pa kar dobro zdi, da je fasal tole nagrado. Mu jo privoščim. :)


Evo, Thomas, preberi si še enkrat s čim si odprl temo. Še preden je kdo začel jokat, se bi že moral nekdo sekirat. Čeprav tega joka jaz nikjer nism zasledil. Kdo joka? Kje? Če že, je samo kdo podvomil v njegove zasluge pri vse skupaj.

Balandeque ::

Madmicka, točno tako. Ampak ker gre za enakost pred zakonom in ker denar ni šel v pedagoški namen, pač pa v žepe, se mi zdi vse skupaj podobno čaranju v stari jugi..

Edit: Popoviča so kar priprli, neplačani davek pa zasegli isti trenutek. Ne da bi mi bil simpatičen, but..:\
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Za komuniste imate drugo temo. Tule se govori o Bajukovi nagradi.

Thomas ::

Perci.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

> Če bi vsaj malo poznal makroekonomijo in povezanost partnerjev in dejavnikov v njej, bi ti bilo marsikaj bolj jasno.

Tole se mi ne zdi ravno zdravo. Da ima določeno podjetje ali finančna družba partnerstvo z davčno upravo. Ali sodiščem npr?!?

Morda v kakšni žepni kneževini. Ne pa v državi, kot je Slovenija.
Vse je za neki dobr!

Utk ::

O ekonomiji in davčni upravi imamo posebej teme, bo perci spet pobrisal?:\

Thomas ::

Ma tale gzibret ma vsaj ideje. Sicer se z ene 33% bolj težko strinjam, ampak taki kot on, prinašajo življenje na Slotech.

Priznati pa moram, da Perci, kadar ne moderira, tozadevno tudi ni tako slab. Moderator je pa beda. Smrt.

Ali pa recimo BW. Kot moderator je nikakav, 70% njegovih postov je takih, kot da mu jih narekuje Jakob ... 30% pa briljira. Briljira!

Večina pa raje samo berite. No shit, samo berite in se učite!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gfighter ::

Glede Bajuka pa lepo da je nagrado pobral slovenec. Če si jo pa zasluži, naj pa razpravljajo bolj kompetentni od mene...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Olajuwon ::

Samo a ste vidli Cvikla včeraj kako je bil pretresen?:D


Samo meni nekaj ni jasno. Mislim kako so lahko na splošno mediji in politični nasprotniki vedno in brez zadržkov govorili kako je Bajuk nesposoben in avtomatično prezrli, da je on doktoriral v Berkleyu (med najboljšimi univerzami v ZDA). Tisti ki pa so ga kritizirali so vsi več ali manj iz ljubljanske EF, ki je znana potem, da je zelo slaba fakulteta. Ni mi jasno od kje ta nonšalantnost v etiketiranju Bajuka.



PS: Je pa res, da Bajukec nima dobrega pristopa in je slab govorec, kar je znatno pripomoglo k njegovi splošni nepriljubljenosti.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

upirna ::

Pozabljaš, da v Sloveniji velja enačba:


diplomirati iz ekonomije v ZDA == smrtni greh, nimaš pojma
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Duke Nukem ::

Bajuk je osel in ga ne morem videt, pa mi je vseeno kero stran zastopa :D

gzibret ::

> Ma tale gzibret ma vsaj ideje.

Uh, hvala za kompliment!
Vse je za neki dobr!

IgorGrozni ::

Olajuwon: Ne samo to, zdaj so mu dali (Bajuku) še super šefa, ki je z ljubljanske EF (J.P. Damjan), še malo prej pa so hvalo peli M.Mrkaiču, ki je službo dobil šele pri VŠOD- kranjskih komedijantih..
Kam gre tale Slovenija? So slepi, ali kaj ?:\

Dr Evil ::

Najbolj bedno je posmehovanje doktorjev samoupravljanja.Kot,da smo pozabli,kaj so pred desetimi leti poučevali.:\

MadMicka ::

Dr Evil, samoupravljanje je bilo na papirju. V resnici pa je gospodarstvo bila ena čudna zmes centralnoplanskega, tržnega in še kakšnega sistema.Tudi učili so to le na papirju. Recimo, mi smo imeli na srednji šoli samoupravljanje s temelji marksizma.. Tega ni noben učil, noben spraševal, ocene pa smo dobili glede na ocene pri ostalih predmetih. Ni resnica tako preprosta, kot si jo ti predstavljaš Dr Evil.

Dr Evil ::

Čudno le,da jo ti poznaš,ko si tako suveren v karanju.

kuglvinkl ::

Vsi ključni novi (ZDavP-1, ZDDPO-1, ZDoh-1) davčni zakoni so bili spisani v mandatu Mramorja. Poglejte si datume objave.

Začela jih je popravljat Kranjčeva skupina. Dokaj kozmetično (nekje pa usodno), moram rečt.
Your focus determines your reallity

upirna ::

kuglvinkl - jih je sprjel - samo kako uspešni in koristni so je pa drugo vprašanje. Problem je bil, da smo bili pred volitvami in pred volitvami si ne upa nihče vleči potez, ki bi utegnile imeti negativen učinek na volitvah.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

kuglvinkl ::

Čaki, davčno reformo je naredil Mramor pred volitvami. Kranjca je pa sklenslal J.P. Damijan. Ki kani vse te zakone spisati na novo. Skratka, reforma reforme reforme. Reformo reforme je delal Kranjec (leto pozimi, torej, leto bo okrog).
Your focus determines your reallity

upirna ::

Podpora vladi pada predvsem zaradi reform - vendar je Janša vseeno dosegel pomembno zmago, saj je prepričal Slovenijo, da so reforme nujne. Če se spomnimo samo začetne spopade s sindikati nam bo vsem jasno, kaj mislim.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

TESKAn ::

In nekateri ste še sedaj prepričani, upirna, da so nasprotniki bili proti vsem predlaganim spremembam...:\.

Podpora vladi pa pada, ker ljudje opažajo, da od predvolilnih obljub ni skoraj nič, da na področju gospodarstva dela ta vlada tako, kot prejšnja in da je ravno tako pokvarjena, kot so bili prej.
In tudi po moje bi to nagrado dobil, kdorkoli bi bil sedaj na položaju finančnega ministra.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

upirna ::

->In nekateri ste še sedaj prepričani, upirna, da so nasprotniki bili proti vsem predlaganim spremembam...:\

Težko je reči da podpirajo določene predloge, če pa so po vseh plakatih pisali "da nas vladne reforme peljejo...". Zakaj niso napisali, npr. EDS nas pelje v smrt ali pa privatizacija slovenskih podjetij nas pelje v smrt...
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

TESKAn ::

Ja, če gledaš samo na plakate, potem dobiš občutek, da so proti vsem reformam. Če pa prebereš še kakšen članek, pogledaš kašno oddajo, vidiš, da povsem proti reformam le niso.
No pa dosti o tem, je off - topic...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

upirna ::

Nadaljuj v "reforme na mizi" in mi odgovori na vprašanje katere stvari podpirajo sindikati (poleg odprave davka na plače).
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Avalonis ::

Če se ne motim bo izdaja revije "The Banker", kjer so opisani vsi razlogi za nagrade, ki so jih podelili v preteklem (sedanjem) letu, izšla šele januarja. Tisti stavek, dva z najavo Bajukove nagrade ne pove dovolj, da bi lahko katerakoli stran proslavljala/preklevala Bajuka ali pa The Bankerja. Vendar mi je tale lov na komuniste prav smešen. VSI so komunisti, ki so proti vladi in reformam :)) Thomas in družba so pa naši McCarthy and Co. :D

Veseli me, da je vladi uspelo pobrati za petino več davkov kakor preteklo leto, res! Prav tako me je veselilo, da smo imeli v zadnjem letu vladavine LDS BDP rast večjo kakor 4%. Obeh podatkov bi se morali slovenci veseliti saj kljub demagojiji obeh strani nam stvari le ne grejo tako na slabše.

MadMicka ::

upirna, zate posebej še enkrat: reforme oz. spremembe se nenehno dogajajo, še zlasti v Sloveniji, ki je bila naprej v tranziciji iz enega gospodarsko-političnega sistema v drugi in nato še usklajevanje z EU in vstop v EU.

Se pravi upirna, če slučajno ti kot edini na tem forumu nisi vedel dosedaj: V SLOVENIJI SE NENEHNO DOGAJAJO SPREMEMBE OZ. REFORME. Vsako leto parlament sprejme na stotine zakonov.

Torej, ni res, da je Janša kogarkoli prepričal, da so spremembe nujne. Vseskozi se že spreminjajo razno razni sistemi (pokojninski, davčni, delovno pravo, zaposlovanje, gospodarsko pravo itd.) Vprašanje je samo, kakšne spremembe podpiramo in kakšne ne podpiramo.

O vsem tem je bilo že vse lepo razloženo v temi v zvezi z reformami. Malo si preberi, potem pa spet pametuj.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računsko sodiše - politika

Oddelek: Problemi človeštva
231996 (1378) borchi
»

Nova vlada - strokovnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30421771 (13518) mtosev
»

Stranka N.Si

Oddelek: Loža
162069 (1595) opeter
»

Vlada hoče falcona nazaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535706 (4505) username
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027319 (17358) iration

Več podobnih tem