» »

Bajuk nagrajen

Bajuk nagrajen

«
1
2 3 4

Thomas ::

Link.

Mau se sekirajte, ki ga ne marate.

Jest ne da ga maram, tudi ne maram - ga ne.

Se mi pa kar dobro zdi, da je fasal tole nagrado. Mu jo privoščim. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rfmw ::

Respect!

Koliko ministrov stare vlade je dobilo kako nadrado/priznanje v preteklih 14ih letih?:\
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

MadMicka ::

Lepo. Bo lahko Bajuk s tem Janši vsaj pod nosom pomahal, kadar se ne bosta preveč dobro razumela :)

drejc ::

Slovenci smo že skoz zgodovino bli najprej v tujini priznani, šele potem doma po smrti ponavadi.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Alexius Heristalski ::

Čestitam. Rop pa v jok in na drevo :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

IgorGrozni ::

Je pa v dobri družbi. Kamerun, Katar, Indija,...:\

Thomas ::

Indija je ekonomsko vzpenjajoča. Kamerun je tista država v Afriki, s katero ni bilo nikoli večjih problemov.

Sicer je pa Bajuk zmagal v evropejski združbi. Tako kot oni v tisti regijah.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

carota ::

Verjetno so spregledali, da je skoraj sesul borzo, ko je prisel na dan z izjavo, da bodo pobirali davke na dobicek iz delnic in vzajemnih skladov za 20 let.

Thomas ::

Ne vem, če so spregledali.

Je pač izdal tak ukrep, saj je finančni minister demokratične vlade.

Če je ta ukrep pameten, je diskutabilno, tile mislijo da je. Izsiljevanja borznikov sama po sebi, pa ministra ne smejo preveč zanimat. Da enkrat sindikalisti krulijo po ulicah, drugič spet bogatini javskajo, je irelevantno.

Minister odgovarja volilcem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Daj se obnašat, ch]p... Sicer pa Bajuka nekako ne morem, pa naj dobi kakršnekoli nagrade - je zdaleč premalo samostojen. Ker pa ocenjujem kot laik, pač ne mečem štrika v roke vsakomur, ki se z mano ne strinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

ch]p ::

Nekaj pojma... Vsekakor niti pod razno ne dovolj, da bi bil lahko minister. Je pa tak al tak samo lutka, tako kot večina ministrov (kmetijska ministrica, anyone?:D).

Pa nasprotnik njegove ideologije ne morem biti - je očitno sploh nima.

Thomas ::

Sej to je lepota te nagrade, da se komunisti sekirajo.

Mene ne veseli toliko Bajukova (in njegovih) naslada ob tej nagradi, kot me navdušujejo duševne muke in bolečine komunistov. Če bi dobil nagrado recimo minister Mate ali Vizjak - bi dovolj lahko preboleli. Celo za Janšo bi nekako preboleli.

Da jo je dobil pa ravno Bajuk, je pa ... odlično! Tega pa komunisti ne morejo dol požret.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Meni, recimo, malo na rdeče vleče, pa mi gre res tale nagrada v nos... Pa jebat ga, bom že "prebolel". Ni mi pa jasno, zakaj jo je dobil in kako verodostojna je. ARRRGHH! ;)

Thomas ::

Slišim, da na Siciliji zatrjujejo, da je Mafia pravljica. Podobno kot v Sloveniji, da so komunisti pravljica. Da ne obstajajo.

Samo obstajajo - sej so celo nosili partijske zastave na zborovanju v Ljubljani, en mesec nazaj. Ne rečt, da jih nenadoma ni, da so izginili tazadnji mesec. Reci raje direkt, naj "jih pustim lepo pri miru".

Samo zakaj bi jih?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ch]p ::

O, vem da obstajajo, za vsakim vogalom kujejo zarote in nam zastrupljajo vodo s klorom. :))

Thomas ::

Poglejmo zadevo nekoliko off topic. Pustmo nagrado, ekonomijo, ministrovanje ... pa poglejmo samo žolč, ki ga je Bajuk deležen, ker njegovi pol stoletja nazaj, niso pripadali pravi strani v državljanski vojni in revoluciji.

To je taka antropološka zanimivost, ki se vleče še iz Jugoslavije ven. Ko so Nemci smeli hoditi "na more" k nam, "njihovi domači pomagači" so pa bili še vedno v nemilosti, torej kvečjemu na Goli otok. (Ali pa tudi, ko so Nemci že lahko imeli svojo državo, Estonci pa ne, ker so "sodelovali z Nemci med vojno" in je "bilo prav", da jih je okupirala Rdeča armada.)

Zanimivo, s psihološkega stališča, mar ne?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ch]p ::

Ne vem, če mene vprašaš ni deležen kakšnega žolča zaradi svojih korenin (zaradi tega ga pač ne moreš krivit), ampak zaradi tega, ker hoče opravičevat dejanja teh izdajalcev.

Po vojni je v Jugoslaviji živelo kar dosti potomcev belogardističnih in domobranskih družin pa jim nihče ni nič žalega storil. Kar nekateri radi pozabljajo. :)
Za nemce pa je popolnoma logično, da jih ljudje niso imeli preveč radi, saj so nas še nedolgo tega želeli zbrisat z obličja zemlje. Ampak tudi to se sčasoma pozabi, še posebej z novimi generacijami.

moderator: del posta izbrisan zaradi žaljive opazke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

> O, vem da obstajajo, za vsakim vogalom kujejo zarote in nam zastrupljajo vodo s klorom.

To ravno ne. So pa glasni še vedno, tako kot tudi Naciji v Nemčiji niso prenehali s svojimi oslarijami še kakšno desetletje po vojni. Tako pa pri nas komunisti še strašijo z rdečimi zastavami in tudi naprimer s hate propagando proti "tabelim". Proti Bajuku že.

Jest Bajuka sploh ne maram prav preveč. Sem to že povedal, večkrat. Vendar je to samo politično nazorska zadeva, kot človek se mi pa zdi žrtev. Objekt ideološke gonje podivjanih levičarjev.

Andreja Bajuka ne maram v istem kontekstu, kot ne maram Mitja Gasparija. Dva premalo liberalna bankirja, za moje pojme. Ali pa recimo IgorjaGroznega. Ne maram njihovih pogledov na ekonomijo, premalo so liberalni.

Samo te "ne maranje" je čisto nekaj drugega, kot sovraštvo, ki ga neokomunisti trosijo proti Bajuku. Tudi na tem forumu. To se mi zdi pa slaboumno in skrajno grdo.

Zato sem vesel, da je dobil to priznanje. Podobno, kot lani Peterle, by the way.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ch]p ::

Pa kaj so zate sploh komunisti? Po tvojih besedah sklepam, da s tem označuješ večinoma pripadnike in simpatizerje LDS in SD? Potem bi ti svetoval, da si izbereš kakšen bolj ustrezen izraz, ker dotična banda nima niti malo veze s komunizmom.

Thomas ::

> Za nemce pa je popolnoma logično, da jih ljudje niso imeli preveč radi, saj so nas še nedolgo tega želeli zbrisat z obličja zemlje.

Sej to bi mi bilo logično, da jih ne bi marali ljudje. Samo so jih marali, so jih gostili v Jugi hitro po vojni.

Lahko je prišel k nam, brez težav, vsak nemški vojak. Tudi tisti, ki so bili med vojno okupatorji. Osebno. Za Italijane je veljalo isto.

Celo nedolžen Slovenec pa ni smel. Emigranti so bili pa frdamani, magari so kot dvoletni zapustili Slovenijo, tako kot Andrej Bajuk.

Andrej Bajuk je "še na seznamu". Žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Minister odgovarja volilcem.

Khm, manjši popravek. Ministra potrjuje parlament, na predlog mandatarja. Torej je ta neposredno odgovoren predsedniku vlade, pol pa parlamentu. Volilcem pa vsaj neposredno ni odgovoren, ker ni neposredno izvoljen.

Kar se pa tiče nagrade - sicer mi Bajuk ni simpatičen, sem pa prepričan, da je teh nagrad ne talajo kr tako...tak da čestitke. Zgleda, da je en del kritik na njegov račun neupravičen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ch]p ::

Sej to bi mi bilo logično, da jih ne bi marali ljudje. Samo so jih marali, so jih gostili v Jugi hitro po vojni.

Lahko je prišel k nam, brez težav, vsak nemški vojak. Tudi tisti, ki so bili med vojno okupatorji. Osebno. Za Italijane je veljalo isto.

Celo nedolžen Slovenec pa ni smel. Emigranti so bili pa frdamani, magari so kot dvoletni zapustili Slovenijo, tako kot Andrej Bajuk.

Andrej Bajuk je "še na seznamu". Žal.


A tako je bilo mišljeno, se oproščam. Hja, to je spet odvisno od človeka do človeka, kako jih je tretiral. So pa imeli ti turisti denar in s tem posledično tudi nekatere privilegije. Tako kot danes.

Pa nisem tako prepričan, da se andreas ne bi smel vrniti v Slovenijo. Kolikor vem se nikoli ni imel kakšne posebne želje vrniti v rodno deželo, dokler ni zavohal lepe priložnosti (Argentina v krizi, Slovenija se je pa šele začela na novo razvijati).

Thomas ::

> Pa kaj so zate sploh komunisti? Po tvojih besedah sklepam, da s tem označuješ večinoma pripadnike in simpatizerje LDS in SD?

No ja, to je vseeno ena precej ožja skupina. Druga liga SDja (Potrč, Pečan ...). Mladi forum skoraj v celoti. Druga liga LDSa (Širca, Cerar ...).

Poleg tega pa še precej strankarsko neorganiziranih, zazrtih v "druga Tita". Starih in mladih.

> bi ti svetoval, da si izbereš kakšen bolj ustrezen izraz, ker dotična banda nima niti malo veze s komunizmom.

Ja, ja. En lep kos SDja in LDSa je nekomunističen. Mogoče, da so nekoliko levi, komunisti pa niso. Dobro razumejo, da je to mimo.

Ti jim rečeš "banda", jest jim rečem "trezni".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ch]p ::

Kar se pa tiče nagrade - sicer mi Bajuk ni simpatičen, sem pa prepričan, da je teh nagrad ne talajo kr tako...tak da čestitke. Zgleda, da je en del kritik na njegov račun neupravičen.

Sam nisem tako prepričan. Ali gre za napako (tiskarski škrat :D), ali pa gre nagrada celi ekipi na ministrstvu oz. vladi. Ali pa je Evropa že v taki krizi, pa je bajuk res še najboljši (bog pomagaj!). :))

Thomas ::

> Kolikor vem se nikoli ni imel kakšne posebne želje vrniti v rodno deželo, dokler ni zavohal lepe priložnosti (Argentina v krizi, Slovenija se je pa šele začela na novo razvijati).

Bajuk je bil visok uradnik v Svetovni banki, ki je imel večjo plačo, kot jo ima zdej.

Tako da ga ni ravno nuja prignala v Slovenijo.

Pa kaj če bi ga? Kaj potem?

Marsikoga je in se mu to ne očita. Njemu se, ker je "tabel".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ch]p ::

Ti jim rečeš "banda", jest jim rečem "trezni".

Trezni? Pomojem so bolj KVP (kamor veter piha). :D Vedno so na 'pravi' strani, samo poglej kako se npr. maneken borut zadnje čase udinja janši.

ch]p ::

Pa kaj če bi ga? Kaj potem?

Marsikoga je in se mu to ne očita. Njemu se, ker je "tabel".


Očitno je, da je prišel v Slovenijo le po lep zaslužek. On že ve kaj dela - zase, ne pa za državo. Če bi imel proste roke, bi jo že zdavnaj pahnil v krizo.

Pa očita se mu to, da podpira 'ta-bele'. Da je iz take družine, s tem namreč nima neposredne veze. Njegove (ne)sposobnosti pa še manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ch]p ()

Thomas ::

Ljudje, ki nimajo apriori okostenelih stališč, se pogosto označujejo za "nenačelne". Pa še kaj hujšega.

V resnici se le nekaj naučijo. Niso one word parrot. Pahor se nič ne "udinja Janši" - pa kaj, če bi se tudi? Bi izdal "stare revolucionarje"? Pa kaj, tudi oni so izdali Stalina! - Pahor je toliko pameten, kot je bil Tony Blair, ko je prenovil laburistično partijo. Tako hoče zdaj Pahor ex-Zvezo Komunistov.

Stare komunistične mantre so odvečne in škodljive, tako za Pahorja, kot za stranko, kot za Slovenijo, kot za Evropo. Pahor to ve in jih bo odbrusil od stranke, da bi prevzel oblast. Ki bo socialdemokratska, ki bo dala prednost delu pred kapitalom, bo solidarna ... in tako naprej. kar on verjame, da je prav.

Komunisti pa trmoglavijo in silijo v "Titovo okrilje".

Sentiment mnogih mladih ljudi je (žal) na strani teh betonkopfov. Ker "oni so načelni", "Tito je bil tak car" ...

Dost žalostna podoba. No, dost idiotska podoba, če sem iskren.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Očitno je, da je prišel v Slovenijo le po lep zaslužek. On že ve kaj dela - zase, ne pa za državo. Če bi imel proste roke, bi jo že zdavnaj pahnil v krizo.


Kaj jest govorim?

Kakšen lep zaslužek, lepo te prosim, če mu je pa Svetovna banka plačevala več, kot ima ZDAJ, ko je minister, plače?

Od kod ti info, kaj bi on, "če bi imel proste roke".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Vikking ::

Mogoče bo uspelo Bajuku narediti to kar se je zgodilo Argentini, finančni zlom države.

Mislim da je pobegnu iz Argentine pol leta prej preden je prišlo do tega, tko da če ker ne verjame bankam, naj samo spremlja kdaj bo Bajuk za nedoločen čas poletel iz države, da ve da je čas da dvigne vse prihranke iz bank:D

Nagrada ni njegova, ampak bi bilo treba nagraditi zraven še kakšnega ministra za nazaj... saj se ni zgodilo vse v zadnjem letu, poleg tega ni človek ki bi se "zelo" spoznal na finance, čeprav je baje v Argentini imel "pomemben položaj".

Eni pravijo da je v Argentini za šaltrom talal denar, od ust nekaterih ki se spoznajo na finance.

ch]p ::

Ja, eden večjih problemov dandanes je ta, da se načelnost vse bolj tretira kot nekaj butastega. Tu ne gre toliko za to, da bi se moral človek držat 100 let starih idej kot klop, ampak bolj za to, da se stališča spreminjajo dobesedno vsak dan ali teden. Včasih tudi drastično. Kar pa ni več v redu. Vsaj po mojem mnenju, saj mi več pomeni čista vest kot pa profit (kakršnekoli vrste).

Ko že omenjaš tovariša Tita - vsekakor je bil Car z veliko začetnico. Celo Jugoslavijo je za časa življenja držal trdno skupaj in to brez neke represije kot Stalin. Je že res, da je imela Jugoslavija takrat zelo dober izhodiščni položaj in podporo tako z zahoda kot vzhoda, pa vendarle je bil to zelo velik dosežek. Žal se je 10 let po njegovi smrti še predobro pokazalo, kako zajebana situacija je ta balkan. :'(

Thomas ::

Link na Bajuka.

Torej, kje je bil on preden je prišel v Slovenijo? V Parizu.

From September 1994 he was IDB representative for Europe in Paris.


Kaj lažejo komunisti, pa ni tako pomembno. A mar je?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Ko že omenjaš tovariša Tita - vsekakor je bil Car z veliko začetnico.

Pol pa pravite, da "komunisti ne obstajajo"! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ch]p ::

Če še nisi seznanjen s tem dejstvom - Titu priznavajo spoštovanje tudi mnogi 'nekomunisti'. ;)

Thomas ::

Jebeš Titota pa Musolinija. To sta dva mrtvaka, ki jo spošuje marsikak nostalgik. Irelevantno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ch]p ::

Imaš prav, dajmo požgat vse zgodovinske knjige, to je vendar samo irelevanten balast preteklih (ziher komunističnih) obdobij. :D

P.S.: Kje za vraga si pa dučeja pobral? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ch]p ()

Cosmo ::

Danes bi tak "Car", šel v Haag delat družbo Miloševiču, Gotovini, Martiću in ostalim humanistom.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

ch]p ::

Danes bi tak "Car", šel v Haag delat družbo Miloševiču, Gotovini, Martiću in ostalim humanistom.

Kot ostale humaniste misliš busha, blaira, putina, clintona...? 8-)

Thomas ::

> Imaš prav, dajmo požgat vse zgodovinske knjige, to je vendar samo irelevanten balast preteklih (ziher komunističnih) obdobij.

Imaš občutek, da so komunisti zaslužni za zgodovinske knjige? Zdej bi jih pa požgal? Al kaj te matra, res ne vem.

Oziroma vem. Izpostavil si svojo ideologijo nekoliko (mojemu) prepihu, pa vidiš, da je nekaj narobe. Samo ne veš še točno kaj.

Potem se pa braniš s takimi:

> dajmo požgat vse zgodovinske knjige

Precej bedno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Kot ostale humaniste misliš busha, blaira, putina, clintona...?

Hm. Ti bi rad, da Tito pride nekako v ligo z njimi. Da oni niso nič boljši od njega.

Prazno upanje. So. Boljši so. Pa Bajuk tudi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Ok, mal sem zasral, da nisem ze prej brisal. Od zdej naprej bom. Pogovarjajta se na nivoju kot temu forumu pristoji.

edit: Zdej, če si kdo želi naziv...naj nadaljuje v tem stilu (lastniki izbrisanih postov vedo v kakšnem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Fizikalko ::

Končno policija.

Tr0n ::

Hmm, kr neqi. Mramor ga pwna big time.

Thomas ::

Kr neki je tvoj donesek, Tron.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ch]p ::

Hmm, kr neqi. Mramor ga pwna big time.

Res je, Mramor je bil vsaj strokovnjak in ne politik.

upirna ::

->Res je, Mramor je bil vsaj strokovnjak in ne politik.

Kakorkoli že, sedaj je ob reformah zelo tih. Nekako logično, saj je sam naredil davčno reformo na slabše oz. je našo davkarijo še bolj zapletel. :)

Mramor se vsekakor ni izkazal - ali je to dejansko njegova krivda ali ne je pa drugo vprašanje...
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

IgorGrozni ::

..@Thomas: Andreja Bajuka ne maram v istem kontekstu, kot ne maram Mitja Gasparija. Dva premalo liberalna bankirja, za moje pojme. Ali pa recimo IgorjaGroznega. Ne maram njihovih pogledov na ekonomijo, premalo so liberalni.

Thomas, nerodno je samo to, da sodeč po tvoji izrecni podpori slovenskim reformatorjem/sedanji vladi, ti ne veš, kaj je liberalno !

Poleg tega, da so makroagregati tako ali tako pod vladnim vplivom in da ta vlada aktivno upravlja z deleži v podjetjih, ki predstavljajo velik delež potenciala gospodarstva te države, želijo tile reformatorji obvladovati tudi mikroekonomske razmere na nivoju posameznega podjetja; plače, dobičke, zaposlovanje, vrsto dejavnosti,.. .

Z njimi operirajo kot kontrolibilnimi elementi, ...planirajo zbiranje denarja podjetij in državljanov pri državi in potem deljenje tega denarja z enega mesta p o s a m e z n i m prizadetim delavcem, itd, itd..... namesto, da bi to prepustili trgu.

To ni liberalno, to je c e n t r a l n o p l a n s ko .


Tvoji favoriti, Tito,Stalin, Marx in (seveda) Engels vriskajo od veselja v katerikoli luknji pač so že. Naravnost navdušeni morajo biti nad načrti.


...
Huh, jebi ga, pač ne razumeš. Kaj ti naj ? :\

Lp. IgorGrozni

@ch]p: ..minister je politik, po kakršnikoli logiki ...je pa dobro, če je tudi strokovnjak, ja...

moderator: odstranjena nepotrebna opazka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

MadMicka ::

Thomas je sedaj zopet zasmetil temo s komunisti. No, za spremembo sedaj vsaj vemo, kdo so komunisti. Thomsas meni, da je komunist vsak, ki misli, da je bil " Tito Car z veliko začetnico". Verjetno se ta njegova definicija nanša na "domače komuniste", saj sicer npr. na Kitajskem ni več komunistov :D

Sedaj ko smo to razčistili, je potrebno povedati, da bo tale nagrada (če bi kdo dal še kake linke, kako kvalitetna in cenjena je v EU) bolj kot Thomasove komuniste jezila Janšo. Namreč Janša je postavil Damijana P. za ministra brez listnice, ki bo imel čez reforme, pa že dosedaj je ta del nekako pokrival eden izmed državnih sekretarjev na finančnem ministrstvu, tako da očitno Janša ne zaupa v celoti Bajuku. To, da se namreč Bajuk dokaže pred Thomasovimi komunisti, Bajuku kaj prida ne more pomagati, saj tisti, ki ga niso morali dosedaj, ga ne bodo tudi v bodoče. To, da Bajuk udari po mizi in reče Janši, mene ceni cela EU in zato je potrebno upoštevati mojo besedo, to pa je neka realna teža nagrade, ki lahko Bajuku pomaga.

Kakorkoli že, na vsako takšno nagrado je lahko ne samo Bajuk ampak tudi Slovenija še kako ponosna. Vsako tako pisanje namreč Slovenijo "uvrsti na zemljevid" in prepoznavnost je tista, ki je še kako pomembna pri političnem in gospodarskem razvoju Slovenije v okviru EU.

Utk ::

Edino vprašanje je, če ne bi te nagrade dobil tudi Srečko Katanec ali kdorkoli drugi, če bi slučajno bil minister ta čas...

Thomas ::

Eno je nasprotovanje (morebitno, hipotetično) med proreformisti in Bajukom, drugo je slepa mržnja komunistov do Bajuka.

To je bistvena razlika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računsko sodiše - politika

Oddelek: Problemi človeštva
231996 (1378) borchi
»

Nova vlada - strokovnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30421774 (13521) mtosev
»

Stranka N.Si

Oddelek: Loža
162069 (1595) opeter
»

Vlada hoče falcona nazaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535706 (4505) username
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027322 (17361) iration

Več podobnih tem