» »

Fitness

Fitness

Bug ::

ellow

Torej.. ker se imam namen zaceti bolj intenzivno ukvarjati s fitnessom me zanima cimvec informacij o vsem kar je treba vedet.. Od prehrane (o vse dodatkih, aditivih oz kaj vse pac je treba vedet o tem) do vaj...itd...

Torej ce obstaja kak portal (mogoce v Sloveniji) o fitnessu, strani proizvajalcev prehrane za fitness (Wieder naprimer)..itd

fala vnaprej!

lp,
bug

Longinus ::

Vse kaj moreš vedet imaš na www.mojtrener.com
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

LoneWolf ::

Bug ::

fala lepa

lp,
bug

Keyser Soze ::

Prosport

Vsak berač svojo malho hvali... Malo poglej, pa boš videl kje ti bolj ustreza...

Imaš pa še...

ExRx - zelo OK stran, kjer lahko nazorno vidiš vaje za vsako mišico posebej, celotna anatomija, pa tudi prehrana, članki, ipd...

Body for Life - tud ni slaba. Prehrana, vaje... EAS-ova podstran

Pa še en kup strani imaš, ki jih sploh ni problem najti. Samo ne se preveč zagnat v zadeve. Lepo pa počas. Ker to ni nek mačji kašelj.

P.S.: Linki pa delajo probleme...

Zgodovina sprememb…

Bug ::

ellow...

seveda da je treba iti pocasi... se lahko posteno zafrknes (poskodbe) pri tem... Zato pa hocem dobiti cimvec informacij, da lahko skrbno pripravim plan treninga in prehrane

lp,
bug

Primoz78 ::

...napisal si "bolj intenzivno" a sedaj se tudi ukvarjas a ne toliko intenzivno?...priporocal bi ti, da ti program in dieto napise kak trener ali kdo ki se spozna na to...jaz mam neki tega doma ampak je odvisno od posameznika. Ko sem sam treniral sem si po par letah sam pisal programe, take ki so meni pasali...Moras pa neki casa trenirat, da vidis katere vaje ti bolj ugajajo (z ugajanjo mislim, da te ne kake kite matrajo in to)...in seveda koliko ponovitev in serij zdrzis! Sem mal out iz tega ze (ne treniram ze cca. 3 leta)...:'( Ni casa pa se par poskodb mam...Sem pa tudi na fintessu dobil nekaj poskodb...kolena in ramo...Tko da je vedno najboljse, da trenirata v dveh...ne samo zato da si en drugemu pomagata ampak zaradi psihicne spodpude in tekmovalonsti ;) ...vedno en tezi, da dvigen vec kot drugi...ko to doseze, drugi naredi isto itd...in to pripelje do dobrih rezultatov ponavadi...a brez pretiravanj (z kilazo mislim!)! Ce te se kaj zanima sporoci...

Lp Primoz

p.s. Mam tudi nekaj v wordu napisano o tem...programe treninga in tudi dieto...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Marabela ::

www.hardcore-forum.com ta je meni najljubsi. Edini forum na katerem sodelujejo najuspesnejsi tekmovalci BB (dusko in dean madzarovic, natalija dovc .. ) v Sloveniji. Pa se kak zabaven cvek se najde:D

Ostalo je pa vec al man krep v Slo. Od tujih pa prednjaci avantlabs (ko postudiras osnove).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marabela ()

Loki ::

hadrcore forum je dober, ja. naj samo se omenim, da je od slovenskih edina nekomercialna.

r0b3rt ::

Jou, jst bom tkole povedu; najprej morš vedt kaj bi rad al vzdržljivost al maso mišic. Glede diete je pa tko: ti morš jest normalno hrano meso, ogljikovi hidrati... preden greš v fitnes k to hrano bodo mišice pokurle k boš delu vaje, ko pa končas s treningom pa velik beljakovin, da mišica lahko napreduje (raste). Drgač boš pa itak use zvedu v fitnesu, sam uprašat morš, jst sm hodu par mescov pa nism jedu nč posebnga pa so usi govoril, da sm ful napredvou, je pa res, da sm star šele 16, pr mlajših se to ful hitrj pozna k mišice še rastejo. To je pa tut od men e use, če rabš še kj mi pa piš oz. vse izveš v fitnesu. Roby

Loki ::

http://www.skinnyguy.net/
se tole. priporocano z razlicnih virov. lahko jo kupis ali dobis kje drugje. ;) , ker v slo bo malo tezka.

Bug ::

ellow

bolj intenzivno..pa ja.. lani sem eno leto hodil 2-3 krat na teden ampak brez prehrane..samo vaje... najprej sem 3 mesece delal osnovne vaje, da sem se razgibal, potem pa ze treniral, ampak nekako ni bilo rezultatov (mogoce sem sam kaj narobe pocel al pa ni bilo motivacije ki jo imam sedaj... zato se zdaj zelim cimbolj informirat). Letos pa bi rad zacel se z prehrano plus vadba. Med pocitnicami nisem kaj prevec treniral...zato bom zdaj spet zacel z vajami za ogrevanje (kaka 2 meseca) in potem nadaljeval s programom... Kaj se tice programa vadbe, sem si dal narediti enega od trenerja s tem, da sem kasneje se dodal kako vadbo (za isto misicno skupino), ki mi je mogoce bolj ustrezala kot tista ki jo je mi on dal...Ta program mi ustreza pac moram biti vec motiviran in pravilno delati vaje. Odlocil sem se, da bom dal trenerju, da mi tudi izdela plan prehrane.

Primoz78: ce bi mi lahko prosim poslal te dokumente kot si rekel, da jih imas na mail Hvala!

lp,
bug

tx-z ::

tx-z

ejogga ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: c3p0 ()

TheBlueOne ::

Tale tip je bil mini revolucija za fitnesiranje brez stroskov:

https://www.youtube.com/user/scooby1961

Pri njemu najdes od opisov vaj, do jedilnikov in se kako narediti svoje letalo. :)

Horas ::

tudi je v redu, vglavnem fitnes revolucija in evolucija je coach greg! harder than last time.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Sharp999 ::

Ali kdo pozna to stran? http://anabolic-steroids.shop/hormones-...

Ali so to fejk dodatki oziroma steroidi ali je to zares zadeva?

StevicaM ::

Svoj cas so fitneserji kupovali DEPO Testosteron v Veliki Kladusi v lekarnah. Sicer je to zdravilo namenjeno rakavim bolnikom, da obdrzijo misicno maso a fitneserji se ga tudi posluzujejo. Vem da je bivsi sodelavec imel probleme z erekcijo zaradi teh steroidov in je moral posegati tudi po viagri. Na koncu je pol leta cakal na kardiologiji na transplantacijo srca, ki jo je tudi uspesno prestal. Ce je bilo vredno pa nevem. Je pa mlad 40 let in v invalidski penziji.

Sharp999 ::

Imam eno vprašanje, imam suho postavo (roke, noge...) in sem velik 185cm ter cca 83kg. Samo v trebuh dobivam vse kar pojem se mi zdi, zato sploh spodnji del trebuha imam zamaščen in se vidi malo trebuh.

Redno hodim v fitness vaje za moč in delam tudi kardio nekatere dni, prehrano imam poštimano. Rad bi ostal na tej kilaži ozrioma glede na višino še malo dobil na mišični masi, zanima me ob pravilni prehrani kjer so kalorije v SURPLUSU in če bom jedel zraven pe GAINER MASS dodatek, mi bo to pomagalo pri mišični masi ali bom ratal debel v trebuh? Rad bi se znebil trebuha, a me zanima če mi bo to uspelo z SURPLUS kalorijami in redno vadbo 5-6x na teden?

Hvala!

c3p0 ::

Gainer je brezveze, samo cuker oz. koruzni škrob.

Kje se nabira maščoba je precej odvisno od genetike, tebi se bolj na trebuhu. Dol bo šlo, ko boš overall izgubil maščobo. Za to pa moraš bolj porihtat prehrano, počitek...

Invictus ::

Za kurjenje maščob rabiš bolj kardio vadbo, ki jo izvajaš vsaj 2 uri.

Maščobe se začnejo kurit šele tam po 45 minutah, ko zmanjka vseh ostalih zalog energije.

Se pravi dolgotrajen, nek bolj lahkoten kardio trening. Bicikel, hribi, hoja, vse kar lahko počneš vsaj 2 uri...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sharp999 ::

Se strinjam, ampak če bom delal preveč kardia bom tudi drugje zgubival mišice, zato delam vaje za moč v fitnesuu ter kardio do cca 1h na dan kadar nimam treninga v fitnessu...

ZLOky ::

http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Avenger ::

Sharp999 je izjavil:

Imam eno vprašanje, imam suho postavo (roke, noge...) in sem velik 185cm ter cca 83kg. Samo v trebuh dobivam vse kar pojem se mi zdi, zato sploh spodnji del trebuha imam zamaščen in se vidi malo trebuh.

Redno hodim v fitness vaje za moč in delam tudi kardio nekatere dni, prehrano imam poštimano. Rad bi ostal na tej kilaži ozrioma glede na višino še malo dobil na mišični masi, zanima me ob pravilni prehrani kjer so kalorije v SURPLUSU in če bom jedel zraven pe GAINER MASS dodatek, mi bo to pomagalo pri mišični masi ali bom ratal debel v trebuh? Rad bi se znebil trebuha, a me zanima če mi bo to uspelo z SURPLUS kalorijami in redno vadbo 5-6x na teden?

Hvala!


Preveč faktorjev. Prepričan sem, da nimaš tako poštimane prehrane kot misliš, da jo imaš. Privošči si osebnega trenerja, ki se spozna tudi na prehrano in naj ti sestavi jedilnik in trening. Priporočam ti Gašperja Groma, ne trdim pa, da je najboljši ali whatever, samo vem da je pošten in ima ogromno znanja in izkušenj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mr_chai ::

To o cardiu in izgubi mišic je en tak butast mit :D Najprej si to zabij v glavo. Ne, ne boš izgubljal mišic!

To velja samo, če boš dnevno teku maratone in bil v kaloričnem deficitu!

Ampak ti ne boš dnevno teku maratone LOL.

Vsak pol misl, k nardi 2h cardia, da bo izgubil mišice.

Zakaj pa misliš da body builderji delajo tud cardio, in tudi dve uri če je treba. In to taki, ki tekmujejo, a misliš da se bojijo, da bodo izgubili mišično maso :))

To je enak mit, kot tisti v katerga vejramejo ženske začetnice, da bodo z dvigovanjem uteži postale preveč možate. Ne ljubica, ne boš postala moški, če ne boš jemala testosterona ali anavara!

Upam pa da tvoj moto ne bo nikoli "Eat clen, tren hard anavar give up!"

Aja pa še to. Stay away from crossfit!

Beri članke na https://www.t-nation.com/ in poglej njihov forum. Meni je par zadev od njih dobrih.


Npr tale serija člankov

https://www.t-nation.com/training/neand...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Invictus ::

Sharp999 je izjavil:

Se strinjam, ampak če bom delal preveč kardia bom tudi drugje zgubival mišice, zato delam vaje za moč v fitnesuu ter kardio do cca 1h na dan kadar nimam treninga v fitnessu...

Naredip vmes par sklec, trebušakov, itn,.. pa ni panike. Boš pač bolj kitast...

mr_chai je izjavil:


Vsak pol misl, k nardi 2h cardia, da bo izgubil mišice.

To nabijajo amaterji, ker nimajo kondicije za 2 uri kardio vadbe :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Likalnik ::

ja glede cardia moraš res trenirati, da prideš do izgube mišic oziroma moraš biti v deficitu....ampak 2 ure cardia na dan je pa tudi kar mal huda zadeva. (če bi samo tekel 2 uri, hribi niso problem tudi 6 ur)
jaz hodim 3x na teden v fitnes...1x na teden tečem do 10km...kar mi vzame okoli pol ure...potem pa še enkrat kakšna vodena vadba...vikendi so pa ali hribi ali kakšen tek (pa še to sedaj malo manj zaradi vremena)...tudi ležim za vikend
kar hočem povedati je, da si ne predstavljam, da bi šel za dve uri skupaj tečt...tudi zdržal ne bi ...vsaj ne glede na moj tempo.

sem pa mnenja da fitnes + nekaj cardia + zdrava prehrana, da čisto zadovoljive rezultate nekemu povprečnemu Janezu...še posebej, če ti ta rutina pride v navado in to delaš dolgoročno...da to postane tvoj način življenja.

kar sem mislim pod zdravo prehrano...to ne pomeni tehtanje vsakega nudlna posebej...ampak zdrava prehrana katera ti pride v navado in lahko s tem živiš svoje življenje na dolgi rok...

se pravi se znebiš:
- sladke pijače (to mi je uspelo)
- alkohol (to je občasno)
- cigareti (to mi je uspelo)
- junk food (Mc donalds- to mi je uspelo, še vedno kdaj kakšna pica pade in tudi v prihodnosti bo...ampak v mejah normale)
- jem več zelenjave, solate, zelenjavni smoothie
- pazim na velikost porcije itd
- kar mi ni uspelo je zmanjšati cukra (piškoti, čokolada) vsak dan pade kakšen piškot ali čokolada...(ni samo kakšen jih je več)...še to moram zmanjšati.

uglavnem shujšal sem 15kg v obdobju enega leta....sicer ni bilo potrebe po tem, ker tudi prej nisem bil debel (105kg na 190cm)...se pa sedaj ko imam 90kg opazi nekaj razlike.

vse skupaj hočem nekako, da mi to pride v kri in, da ne razmišljam o tem...ampak, da je to moj način življenja....in dopuščam možnost, da se kdaj pregrešim z kakšno od zgoraj naštetih razvad

expresseo111 ::

GoFitness is my go-to find in the world of sports nutrition! Their online store offers a rich selection of products ranging from proteins to vitamins. I can always find the right products that support me in my fitness goals. The quality of the products is top notch and that is very important to me. Delivery is fast and reliable, and the customer support team is always on call, ready to answer questions and provide advice. Without a doubt, I recommend GoFitness to anyone who values quality and is looking for a reliable partner in sports nutrition!

Zgodovina sprememb…

Sharp999 ::

Imam redne treninge fitnessa in cardio vadbo (intenzivno, podobno kot HIIT treningi). Zanima me, ali bi z urejeno prehrano ki jo imam sedaj, (res clean food) s poudarkom na beljakovinah in s SURPLUSOM kalorij dobival trebuh ali bi postal bolj BULK brez trebuha ?

Horas ::

odvisno od genetike kje te najprej zaliva. nekateri imajo večji dosttoek maščob na hrbtu, eni na nogah, spet večina okoli pasu in trebuha.

če oziroma ko začneš pridobivat maščobo znižaj kalorije. ali zvišaj kardio če maš preveč časa in veselja
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Likalnik ::

to moraš probati in potem vidiš kako se tvoje telo odzove in na podlagi tega narediš plan za naprej.

tudi sam sem v podobnem precepu kot Sharp 999....začel sem dodajati malo več beljakovin....sem se odločil, da bom to delal postopoma in ne naenkrat...bomo videli kakšen bo rezultat in kako bomo šli naprej.

mogoče kdo ve oziroma pozna formulo kako si najlažje izračunati dnevni vnos kalorij? jaz se zase prišel na nekje cca 3000kalorij na dan

mihy11 ::

Likalnik je izjavil:

to moraš probati in potem vidiš kako se tvoje telo odzove in na podlagi tega narediš plan za naprej.

tudi sam sem v podobnem precepu kot Sharp 999....začel sem dodajati malo več beljakovin....sem se odločil, da bom to delal postopoma in ne naenkrat...bomo videli kakšen bo rezultat in kako bomo šli naprej.

mogoče kdo ve oziroma pozna formulo kako si najlažje izračunati dnevni vnos kalorij? jaz se zase prišel na nekje cca 3000kalorij na dan



Obstaja par kalkulatorjev na netu. Probaj jih ene par, vzami povprečje, drži se tega 1 teden pa boš vidu kje si. Če gre prehitro gor znižaj in obratno.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Likalnik ::

ja na podlag teh kalkulatorjev sem si izračunal cca 3000 kalorij....največja težava katero mi predstavlja je sledenje tem kalorijam...uporabljam aplikacijo my fitnes pal...notri si sicer vpisujem kaj vse pojem...(sem še daleč do 3000 kalorij)
pač vsaj na začetku dokler ne dobiš tistega občutka na pogled si je potrebno vse skupaj vagati.....to je pa kar težko še posebej, če imaš v službi kuhano malico recimo v menzi itd.

mihy11 ::

Likalnik je izjavil:

ja na podlag teh kalkulatorjev sem si izračunal cca 3000 kalorij....največja težava katero mi predstavlja je sledenje tem kalorijam...uporabljam aplikacijo my fitnes pal...notri si sicer vpisujem kaj vse pojem...(sem še daleč do 3000 kalorij)
pač vsaj na začetku dokler ne dobiš tistega občutka na pogled si je potrebno vse skupaj vagati.....to je pa kar težko še posebej, če imaš v službi kuhano malico recimo v menzi itd.



Na začetku je kr zajebano. Sej če en obrok ne šteješ oz. vneseš po občutku od recimo 5 v dnevu, pol ni tak problem.

S časom, ko opraviš prek 500 meritev enega živila se natančnost vnosa precej zviša.

Kar se tiče menz. Js sm ponavadi vnesu še kake 10-15% več kot se mi je zdelo, ampak na račun maščob, ker je vse na olju pripravljeno.

Katere menze pa imaš na voljo?

Likalnik je izjavil:

(sem še daleč do 3000 kalorij)


3K kalorij je dost mal, če zbiraš določena živila :D Js sm še trenutno v cutting fazi in umiram na 2100 kalorijah
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

Magic1 ::

Ne moreš zunaj jest in vedt koliko kalorij zaužiješ. To dodajo extra cenene maščobe in cuker, da ojačajo okus. Sej jaz naredim isto doma s maslom, samo pri nas nima nihče težav s težo. Pač je lahko malo manjša porcija.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Likalnik ::

pri meni ne gre drugače...v službi nam pripada en topel obrok in to pač pojem...kaj točno in koliko je česa pa ne morem vedeti.
glede na to, da sem šele na začetku sledenju kalorij...bo za začetek super, če bom ostale obroke pravilno zabeležil in bo ta "službeni obrok" ocenjen na približno.
trenutno še ne iščem neke 100% natančnosti....ampak bolj to, da začnem redno vpisovati in voditi kalorije.

sem aktiven, se pravi redno fitnes, tek, nogomet...cca 5 do 6krat na teden se športa.
s težo nimam težav 190cm in 88kg
pri prehrani pazim kaj pojem (ni sladkanih pijač, alkohola, sladkorja, junk food-a) itd.
od dodatkov jemljem proteine, kreatin in eaa.
sedaj bi pa rad eno stopničko naprej....malo bi dodal na masi...ne bi pretiraval cca 5kg bi dodal...ampak počasi, se mi ne mudi.
moram pač začeti beležiti vnos kalorij....cilj 3000 kalorij sem si sam postavil, glede na kalkulator....ali je to dovolj ali ne ne vem...bom pač sproti prilagajal oziroma dodajal

Likalnik ::

sicer, če greš tukaj brat kaj zaužije Goran po treningu in čez dan ....lahko vidiš, da samo "govno" vsaj kar se tiče pekarne pa piškotov

https://mojtrener.com/prehrana

očitno, če dovolj intenzivno treniraš ti potem tudi razni piškoti in krofi ne morejo do živega:)

mihy11 ::

Likalnik je izjavil:

pri meni ne gre drugače...v službi nam pripada en topel obrok in to pač pojem...kaj točno in koliko je česa pa ne morem vedeti.
glede na to, da sem šele na začetku sledenju kalorij...bo za začetek super, če bom ostale obroke pravilno zabeležil in bo ta "službeni obrok" ocenjen na približno.
trenutno še ne iščem neke 100% natančnosti....ampak bolj to, da začnem redno vpisovati in voditi kalorije.

sem aktiven, se pravi redno fitnes, tek, nogomet...cca 5 do 6krat na teden se športa.
s težo nimam težav 190cm in 88kg
pri prehrani pazim kaj pojem (ni sladkanih pijač, alkohola, sladkorja, junk food-a) itd.
od dodatkov jemljem proteine, kreatin in eaa.
sedaj bi pa rad eno stopničko naprej....malo bi dodal na masi...ne bi pretiraval cca 5kg bi dodal...ampak počasi, se mi ne mudi.
moram pač začeti beležiti vnos kalorij....cilj 3000 kalorij sem si sam postavil, glede na kalkulator....ali je to dovolj ali ne ne vem...bom pač sproti prilagajal oziroma dodajal



Če maš vsak dan 5 obrokov je to 35 na teden. Od tega jih je samo 5 od službene malice. Torej 14%. Noben problem. Oceni kot se ti zdi pa boš videl čez čas kako bo šlo :)

če imaš možnost v menzi izbirat samo meso & zelenjavo kar to vzami. Zelenjava ima malo kalorij pa se boš še toliko manj zmotil.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

Likalnik ::

včeraj sem v app my fitenss pal beležil vse svoje obroke.

Cilj sem si zadal 3200 kalorij. Do te številke sem prišel glede na kalkulator iz net-a...glede na mojo starost, višino, težo in aktivnost mi je izračunal, da bi moral na dan zaužiti 2900 kalorij, da vzdržuje stanje kakršno je sedaj.
če bi rad šel v bulk varianto moram dodati 300 kalori...tako sem prišel do 3200 kalorij.

Včeraj sem bil 500 kalorij v minusu:(
s hrano se prišel do 3140 kalorij....potem sem šel pa še tečt in porabil 500 kalorij kar pomeni, da sem v minusu 560 kalorij....s tem, da sem imel včeraj 5 obrokov + "prigrizki" kot so banana, jabolko, oreščki itd => tega ne štejem kot obrok.

bo kar težko doseči 3200 kalorij skupaj z redno vadbo....če bi samo ležal doma bi še šlo:)

DamijanD ::

Vpraš kolesarje za gele, na kakšnih etapah imajo tudi 6000-8000 kalorij vnosa

Likalnik ::

ma ne vem...teh gelov ne poznam toliko...mogoče se vseeno potrudim pa teh 500 kalorij (kar spet ni veliko) probam pridobiti s hrano...pri vsakem obroku malo količine pojačam pa bi lahko šlo skozi

LeyaPrive ::

Likalnik je izjavil:

včeraj sem v app my fitenss pal beležil vse svoje obroke.

Cilj sem si zadal 3200 kalorij. Do te številke sem prišel glede na kalkulator iz net-a...glede na mojo starost, višino, težo in aktivnost mi je izračunal, da bi moral na dan zaužiti 2900 kalorij, da vzdržuje stanje kakršno je sedaj.
če bi rad šel v bulk varianto moram dodati 300 kalori...tako sem prišel do 3200 kalorij.

Včeraj sem bil 500 kalorij v minusu:(
s hrano se prišel do 3140 kalorij....potem sem šel pa še tečt in porabil 500 kalorij kar pomeni, da sem v minusu 560 kalorij....s tem, da sem imel včeraj 5 obrokov + "prigrizki" kot so banana, jabolko, oreščki itd => tega ne štejem kot obrok.

bo kar težko doseči 3200 kalorij skupaj z redno vadbo....če bi samo ležal doma bi še šlo:)


Banan 100 kcal, jabolko 50 cal, 10 kosov oreškov tudi cca 100 kcal... pa si že na 250. načeloma ravno teli mali prigrizki nesejo večino populacije. IG imaš thefitnesschef_
ki ima kar nekaj dobrih ponazoritev, kako ga hitro biksnemo s hrano.

Likalnik ::

ja imaš prav..te "drobnarije" ne štejem pa jo bo treba očitno začeti...hvala za IG..že sledim:)

redtech ::

Zakaj 3200, se hočeš rediti?

Ali vam pametne ure pravilno štejejo kalorije, meni Suunto za 22 minut teka v hrib 155m višincev pri 150(max 180) pulza našteje nekje 400 kcal na 2,5 km.

Hoja 20 min na tempo v strmino 300m višincev, 1,26km pri 150(max 170) pulza vzame 350kcal.

Bolj naporna mi je hoja v hrib, zadihanost, stegna, meča... porabim pa manj kalorij, kot pri dokaj lahkotnem teku v položni klanec.

Likalnik ::

Ja hocem iti v zgodbo lean bulking....vceraj spet nisem prisel do 3200 kalorij...zmanjkalo mi jih je 750.

Glede ure...Garmin steje porabljene kalorije kakor jih pac steje...druge merilne naprave nimam....najbolj bom pa videl po telesu, ce bo ta bulking scena kaj dala rezultatov.

Sharp999 ::

Pozna kdo internetno stran crazybulk oziroma njihove izdelke? Je to velika prevara, so izdelki podobni našim ?

mihy11 ::

Likalnik je izjavil:

Ja hocem iti v zgodbo lean bulking....vceraj spet nisem prisel do 3200 kalorij...zmanjkalo mi jih je 750.

Glede ure...Garmin steje porabljene kalorije kakor jih pac steje...druge merilne naprave nimam....najbolj bom pa videl po telesu, ce bo ta bulking scena kaj dala rezultatov.



Kak hudiča ti lahka tolk kalorij zmanjka?? A imaš izredno nizek apetit? Kaj pa ješ kej? Ker imaš ogromno hrane z high calorie & low volume
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Sharp999 ::

Kje so kalorije bolj točne (koliko jih porabiš) na sami napravi (tekalna steza, kolo, ski-erg,...) ali na garminovi uri vivoactive, ki jo nosiš na roki ?

DamijanD ::

naprava lahko bolj točno ve koliko dela je potrebnega, da tisto napravo premakneš in lahko povsem točna v tem pogledu. Ne more pa vedit, koliko kalorij ti porabiš (torej kakšen je tvoj izkoristek). Garminu se pa o vsem skupaj niti malo ne sanja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhitrejša izgube telesne maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22629740 (3686) Djole
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222267 (17796) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827948 (24886) Okapi
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614651 (8958) ripmork

Več podobnih tem