» »

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

««
58 / 62
»»

Spock83 ::

Ste opazili, da je T-2 spremenil cene za optiko!? :D Jeee 10/10 my precious :D

Nixxon ::

Ne vem a je to sploh taprava tema, ampak meni so sporočili da Telekom pravi, da pri meni ni možno ker ni prostih mest. Sedaj pa je Telekom dobil odločbo da morajo priklapljat kljub temu. Mislite da se mi splača še enkrat prosit da naj pošljejo poizvedbo na Telekom?

Ajd.

globoko grlo ::

itak:D

nejc222 ::

nekikr: nisi edini ki čaka na priklop 4 mesece! sam sem poslal poizvedbo nekje 10.10 pa me do zdaj niso priklopili (proste parice)... tko da so najbrž pozabli še mene.
moram pa rečt, da so u petek poklical, da pridejo 17.2 priklopt! ampak po usem sranju in 4 mescih nevem ali bi sploh še kaj verjel u te njihove "roke"! Če ne bodo uresničl
tega, pa... bom spet uzel telefon u roke pa jim začel težit >:D

elhombre ::

VDSL-VDSL 2
V zvezi z VDSL 2 in BitTorrentom lahko povem da sta angleski NTL+CasheLogic podpisala sporazum z BitTorrentom ( Cohen )o poskusni uporabi clienta na njihovem omrezju.Scasoma naj bi BitTorrent postal legalen software za distribucijo filmov,mp3 itd..Zato je vazno imet cim hitrejsi upload,da bo download cenejsi.
Doomsday is coming!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elhombre ()

kolma ::

Zdravo!

Ima kdo mogoce podobne probleme s telefonom (VOip) na T-2?
Vsake nekaj dni je treba mrezni kabel izvleci in ponovno vstaviti, ker je namrec telefon od zunaj zaseden, klicati pa se tudi ne da. Po ponovni vstavitvi mreznega kabla je takoj ok.
Na videz pa izgleda normalno.

Kako bi resil problem, ker ne mislim vsake toliko poskusati, ce se dela?

Lp, Kolma
Kolma

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolma ()

mango ::

Ko rečejo, da pridejo priklopit, potem pridejo res. :D

Caspy ::

Živjo!
Mam jest tud en podobn primer..Telfon neha zvonit vsake tolk cajta..
Zoprno če moraš koga poklicat za v šolo!;(
Oldie!

Caspy ::

Me zanima kolk bi koštal 2000m kabla pa vsa dovoljenja itd..
Oldie!

Tody ::

kakšen kabel pa kaka dovolenja ?

Caspy ::

Ja mal nazaj sm brau za optiko. glede na to da sm dost delč, bi mi idin optika prou pršla..Zdej mi dela glih za glih..
Oldie!

antonija ::

Vprasi na gratel, oni to delajo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PaJo ::

Sam kabel, konktorji, zaklucevanje in varenje opticnega kabla bi te za 2000m prislo cca 700.000 SIT, tak da kar pozabi na to, vsaj po mojem. V tem znesku se niso zajeta dovolenja, izkopi in tudi dosti je odvisno kaksen kabel bi vzel:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

d0rK ::

No ja, sej se mi je zdel.

Jutr, po 21 dneh od prejema zahtevka za odklopitev, kocno pride monter. Yay.

wifi4all ::

@Pajo: pa sej za te male izkope, tako kot dela Gratel ne rabis dovoljenj ali pac? ok, nekaj ze, ampak cisto nekaj drugega kot, da bi 'zares' kopal
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Caspy ::

Ma pajo prou. To je delč od tistga kar sm želu met. Z dnarjem mislm..
Oldie!

sinko999 ::

Za 2km telefonskega kabla + delo etc bi ti telekomovo hčerinsko podjetje zaračunalo 5 M .
In ja sem vprašal lokalnega serviserja pri njih ko sem dobil negativni odgovor da ni prostih paric že za ADSL.
LP
Ni? ni ve?no !

d0rK ::

Mi lahko neko pove, kako lahko preverim hitrost povezave?


Za download bi najraje dobil kaksen vecji fajl s hitrega serverja.

NavadniNimda ::

Testni fajl je tlele:
http://www.t-2.net/test/

Ne vem če dela, ker imam internet pri enem drugem provajderju.

Caspy ::

Dela, sam prek T-2.8-)
Oldie!

d0rK ::

Wuhu, downloading @ 1100 kB/s.


Upload pa nev em kje nej stestiram.

Malkec ::

dOrk: probaj
speedtest.si in http://www.speedtest.nl/TestSuite/TestC...

Komaj čakam, da bom tudi sam lahko naročil t-2 :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

d0rK ::

SpeedTest.Nl - Ne zaupan....Mi je za download napisu da je hitrost ok. 520 kB/s
SpeedTest.Si - Mi ne dela. Napise mi: Server failed: 'Go' flag not received


Zdej pa, kaksno so to neki problemi s Torrenti in kako jih resit? Hitrost pri le-teh je precej nizka. Pod 200 kB/s.

mercho ::

1 Gbps / 1 Gbps 1.003.000 SIT 8-O 8-O 8-O

NavadniNimda ::

Evo moja zgodba:8-)

Ob 8:30 neha delat SiOL ADSL, rdeča lučka na modemu utripa (ta modem sem imel od leta 2002, nikoli ni padel). Lepo spokam SiOL-Telekom opremo, spucam in dam v original škatle in pripravim za Telekomovega monterja, ki bo prišel iskat.

Nato priklopim T-2 VDSL modem in lučka LINK po 3 sekundah neha utripat in sveti normalno. Priklopim še svič in PC, net se takoj poveže, testna datoteka iz T-2 pa se zloada s hitrostjo 1,11 megabajtov/sek. Za upload ne vem, pričakujem pa 2 mbits, kolikor sem naročil.

Torej ni bilo NOBENIH problemov, upam, da bo tako tudi za naše druge delovne ljudi in občane, ki bodo prehajali od enega operaterja do drugega. Pohvale Telekomovcem in T-2jevcem za prijaznost in korektnost ter profesionalnost, saj je celoten postopek preklopa delal "iz prve in v petih minutah".:))

MEDENA ::

eden redkih da je vse takoj delalo :D

Sergio ::

Ni res. Samo tisti k majo slabe izkusnje so logicno glasnejsi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malkec ::

NIč več 10/10 optike na povpraševalnem obrazcu. To pomeni da bodo malo počakali, da bo več območij pokritih, pa takrat ponudili nižje hitrosti od 100/100 ? :O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

antonija ::

Ce bos mel do stanovanja potegnjeno optiko, ti bojo verjetno prodajal tud cenejsi dostop do interneta kot 100/100. Ce ne bo kabel prazen in investicija brezveze.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Malkec ::

To že, ampak zakaj so umaknili iz obrazca podatek o 10/10 in 1/1 optiki? Mogoče pa so samo umaknili, pa bodo vseeno pakete 10/10 in 1/1 šibali na optiko tam kjer je mogoče. Malo razmišljam samo.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

antonija ::

Verjetno zato ker bojo optiko najprej narocevali v podjetjih, ki so "velike ribe". Ko bojo ziher da tam dela (tam ne sme bit izpadov, motenj,...), pol bojo(mo) pa pocasi se "male ribe" prisle na vrsto.
Pomojem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

wifi4all ::

taka testiranja so malo zgresena...

najprej bi morali postaviti beta testerje po razlicnih obmocjih z razlicnimi razdaljami, potem pa po posameznih mestih odpirati in tam pucati zadeve... sele ko bi bili 200%, da vse dela ok, bi se po mojem lahko spustili na trg pravnih oseb - te so namrec najmanj fleksibilne pri menjavi ISP

kdo bi se pa 2x na leto zafrkaval z ISPjem? doma ni noben problem, ker nimas izpada dohodka v casu nedelovanja interneta...
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

ERGY ::

Men t-2 dela, ze odkar sm priklopu brez napake. Upload in download sta kakor so poevdali 10/2 mbps. Vse dela do konca, sprobano. Uporabljam ga od zacetka januarja.

wifi4all ::

na kateri lokaciji si @ERGY ?
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

ERGY ::

Postojna. 550m od centrale.

LP

rockstar1707 ::

Jaz sem svojo zgodbo o T2 napisal na strani 56.

No, sedaj po 4 mesecih od poslane pogodbe in po 3 mesecih odkar imam doma modem, so mi koncno uredili internet.

Vsekakor se je izkazalo, da na T2 v resnici obstajajo ljudje, ki jim ni vseeno za stranke. Zato se lahko tukaj se enkrat zahvalim. In nenazadnje tudi temu forumu. Zgodba iz strani 56 je namrec kar precej pripomogla k resevanju problema.

Kakorkoli, problem je sedaj resen in internet v resnici deluje :) Na moje veliko veselje.

funaky ::

Mislim da so mal neresni kar se tiče uporabnikov jaz jih že prosim mesec da mi pošlejo pogodbo...
|O

funaky ::

A mi drugač kdo pove kako je kaj z tv rad bi mel 2X vmesnik za 2 tv in telefon z PSTN/FAX vmesnikom da bom priklopu navadne telefone. Interneta mam pa dovolj 1 Mbit/s - 256 Kbit/s . Kako?
A bo delal
;(( :\

Caspy ::

Men dela to bp kadar dela internet:D
Oldie!

ELEKTROLJUB ::

@funaky
Odvisno kolk si daleč od centrale pa še od marsičesa ....

Naroči pa boš videl ali dela.
Če ne dela vrneš tv, saj nisi nič zavezan.
LED svetloba je prihodnost...

vdsl ::

Jaz sem grozno razočaran nad T-2. Že oktobra:\ sem naročil storitev, oddaljen sem 150m od centrale in nič. Najprej jih Telekom zajebava (parice, varovalke) - podpišem novo pogodbo z IP telefonom:O , potem izvem šele januarja>:D , prej od oktobra nič, samo, da se stvari odvijajo, da sploh nimajo kolokacije:( v mojem kraju (čeprav je na seznamu), da bo čez tri tedne:D (to mi pove sam glavni tehnik, ker nisem klical na 0590 00 000 - sami nesposobneži!!!, ampak direkt v njihovo pisarno - številko vam dajo, če pokličete ZVON d.d. v MB:D ), je mesec naokrog - "Smo poslali nalog za preklop, vendar je 2.2.2006 potekel8-O " - to mi povejo danes, drugi operater reče pred tremi dnevi, da bo preklop 24.2.2006:\ , mislim, norce se delajo;( . Še malo, pa prekinem pogodbo>:D , ker ne znajo nič drugege kot samo LAGATI8-O 8-O 8-O , ko jih pokličeš. Bedneži:) .Verjamem, da Telekom ni vsega kriv.

mte ::

vdsl: sicer verjamem da na t2 vsak govori nekaj po svoje, ampak poglej - pri katerem isp-ju pa so 100% (ali blizu) korektni do uporabnikov in govorijo samo striktno preverjene stvari? Telekom? Siol? Telemach? (drugih ne poznam ampak že ti trije bi se verjetno lahko reklo da so večina)
lp

Caspy ::

Mimogrede, VDSL, zakva si pa tišou zravn, če so drug tko dobr. Jest mam težave z internetom pa TV pa kva vem še odkar mam sploh internet. Vse sem že zamenou, pa še tanajbl sm se lohk dogovarjou prou z Njimi, T-2-jevci. Pa čeprou mi še dons ne dela za kar sm podpisou, oni pa tud.
Sam če bi biu prej zadovoln neb menou.. To pa oni tud vejo!
Jest sm jim že tri račune zavrnu, pa me še niso odklopl, pač pa popravl napake.!
Sam sm še zmeri za, če se bo dal dogovrt z njimi do konca8-)
Oldie!

Tody ::

jest še nobenega računa nisem dobil spoh :D

Caspy ::

Še en dokaz, da ni vse tko grozn.
Od kdaj maš pa prkloplen?
Jest mam od 28 Novembra..;)
Oldie!

dean444 ::

Mi kdo lahko pove kaj označiti pri

Varnostni paket:visoka, srednja, nizka varnost, statičen IP-privzeta nizka varnost
xy

Caspy ::

Nizka, če si nadebuden računalničar.
Ostalo je za druge nameme. Statični ip je pa zaželjen, če boš hotu na svoj računalnik še od kod drugod gledat.:D
Oldie!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caspy ()

Tody ::

@Caspy Nekak isti čas...

@ dejan T-2: hitreje, kvalitetneje, ceneje

bperc ::

jst sem zdej 14 dni priklopljen pa mi še kr ne dale stabilno. 3-krat na dan mi sigurno vrže dol, in namesto da bi imel hitrost 10/10 imam 10/2. so rekli da morajo pridet narediti meritve da vidijo v čem je problem da tolkrat vrže dol in da mi upload ne dela normalno.

Caspy ::

:D Če nisi sosed od centrale, pozab na 10MB uplouda, dokler naujo VDSL2 prklopl.
Kar se pa tiče dol padat maš pa še dobr, so bli dnevi, ko mi je delal 75-80s pa 15-20s ležal itd..
Zanimivo predvsem če maš še telefon prek njih...:\
Oldie!
««
58 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135865 (19811) Bug
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315677 (2982) ar4743
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036423 (15830) Primoz78
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961691 (43063) OmegaBlue

Več podobnih tem