» »

ADSL a je to res a sam govorijo?

ADSL a je to res a sam govorijo?

BAjzl ::

Tale adsl je bl v kurcu baje vleče samo od 10 do 50Kb pa še pokritost je majhna!
Bajzelj

Hojne ::

Še dobr, da to samo ti veš, tisti, ki ga imamo smo pa ful zadovoljni z njim.

zile ::

Hojne: :)

BAjzl ::

Jest sem ga hotu že ubavt pa ga v mojem kraju centrala še ne podpira. Drgač pa hitrost še zdaleč ni takšna kot piše (128-512kb)!!!!!!:'(

Cosmo ::

Jaz pa mislim da ti nimas vseh pojmov razciscenih
512 kbit/s ni isto kot 512kb/s.
Da dobis kb/s mores kbit/s / 8, pa se to je samo teoreticni maximum.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tassador ::

Mam ADSL in povem vam lahko le da z:Dlahka doseze 64 k/s

AlienRex ::

Akhmm, 64k/s. Kera enota pa je to?8-O
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Igor ::

pizda ste smotani usi po spisku
adsl ma pa 512kbit oziroma 512kcps kar znese 65kB
in pa zzyzx 512 kbit/s je cist enako kot 512kb/s.
ker se byte pise z velikim B, kar se pa tice prenosa zadnjih par tednov ni nobenih problemov

AlienRex ::

Igor: 512kbit/s (oziroma kbps)=65kB/s (oziroma kBps). No way. Po keri matematiki?
512/8=64. Od kje pol tebi 65?
Sicer pa vedi, da pri pretvarjanju deliti z 8 ni dovolj, treba je vzeti proc se nekaj % (koliko mi je zdajle uslo z glave, se mi zdi pa da 3-13%). No tule pa vejo malo vec o tem.

P.S.: Tisto o smotancih pa sem raje preslisal ;)
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Flamer ::

Neki me zanima!:OKaj torej pravzaprav (fizično) je DSLAM? Ki ga pa montirajo in kako?8-O

PaJo ::

Hm... DSLAM-a se v zivo nisem videl baje pa to ni vecja karta kod kaksna maticna plosca in to je vse, edini blem ki ga ima Telekom je cena tega vmesnika vsaj 1Mil SIT;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AlchemY ::

men gre ponavadi okol 60kb/s in sem ful zadovoljen....ADSL je zakon, ko bi vsaj 512 spremnil na kaksen mega ali dva :))

||_^_|| ::

ADSL rulez! sploh nevem od kje informacija da je počasn

[t502] ::

Mislim, da je on mislil, da bo vleklo 512 kilobajtov na sekundo :D

Z ADSL-om sem zelo zadovoljen. Tu pa tam samo kaksni slow downi ampak max za 15-30 sek.

[t502]

SubOrbit ::

alienrex: pri pretvarjanju iz bitov v bajte (zloge) je deljenje z 8 natancno tisto, kar je treba narediti... --> 1 byte = 8 bitov

tistih 13 ali kolk procentov o katerih govoris je pa samo priblizna ocena glede na izgubo pri hitrosti realnega prenosa zaradi "izgub" pri protokolu

AlienRex ::

SubOrbit: Mogoce nisi dobro razumel kaj sem hotel reci. Pri golem pretvarjanju (bit-byte) deljenje z 8 res velja, samo ce govorimo o prenosih tistih 3 -13 posto tudi velja upostevati (ce si razlagam prav tvoje "izgube" predstavljajo hederji v paketih). Upam da se razumeva.

Sicer je bila pa moja poanta od kje je Igor dobu 65kB/s?
Kot sem nakazal 512kbps/8=64kBps. Sam to je teoreticni max, prakticno je pa manj.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SubOrbit ::

ehehe... se razumeva :D

[t502] ::

Pa dobro no...tisti kilobajt. Rajsi reces 65 kot pa 64 kb :D

Za CPU hitrosti pri npr. 333 mhz tudi ne govorimo "moj procesor je 330 mhz" ampak recemo, da je 333 mhz tako kot pise na skatli (vem, da je stari proc :D)

[t502]

beli_ninja ::

Ali se sploh splača adsl naredit? Ali naj počakam na kaj boljšega.


Ponosni lastnik modema Roxwell (max 7 KB/s - in to saaaamo na slovenskih strežnikih!)8-O
beli_ninja !!!!!!!!!!!!!!

PaJo ::

V vsakem primeru se ti splaca ADSL ce si dosti an netu in zelis imeti stalno povezavo do njega. KAr se pa tice tvojega prenosa pa je zal tereticno nemogce, kaj sele prakticno, mogoce za kaksen male datoteke, ali pa txt datoteke. Ker drugace navaden modem teroeticno ne more picit tolko, ce ti pa Explorer tolko izpise na zacetku je pa cista klasika, ker se zmoti:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Huey P ::

Iščem potrditev naslednjega;
Je res, da ti SiOL prekine povezavo (pri ADSL) vsakih 12 ur, da nebi kdo imel strežnika gor (dinamičen IP)?

..::DOOM III: The Legacy::..

PaJo ::

Tocno tko. Siol na silo prekine povezavo vsakih 12 ur, res pa je da se lahko ze naslednjo sekundo ponovno poevezes, seveda z drugim IP-jem;(
Drugace pa te prekinejo ze prej ce dlje cas nisi aktiven, to pa nevem po kilikem casu se zgodi, mislim pa da po pol ure, samo nisem preprican;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[t502] ::

Ja vsakih 12 ur prekine (brez vezna prekinitev :|).

Saj tvoj ftp server se lahko prilagodi na nov IP takoj tak da ce imas dns2go je vse ok.

[t502]

matic ::

a kdo ve kje je kak spisek seznamali kaj podobnega pokritosti adsla? Namrec zivim v Ljubljani -Polje (se natancneje v Vevcah) pa me zanima ce je kje tle okoli ze pokrit - pri nas ga namrec se ni.. me pa zanima ce tudi to kje pise kdaj bo..

SLOWWWeb.net ::

Lej, ta najboljša verjanta je ta, da se registriraš na SiOl.net in tam izpolniš "anketo". Ko to narediš te bo Telekom [ali SiOL] obvestil, ko bo mogoča izgradnja ADSLja na tvoji lokaciji. Zvedu pa sem, da so sedaj tudi že ostali ponudniki internet storitev prejeli ponudbe o možnosti xDSLja. Seveda ni potrebno poudarjat, da so cene več kot zasoljene, saj obstaja hčerinska naveza med SiOLom in Telekom [na Teleinfosu si sam poglej, kako smo uporaniki SiOLa, Mobitela in Telekoma napitali tega velikanskega ptiča :D ]

Mimo grede, a se je že kdo vprašal ali bo ADSL ponujal tudi Voljatel d.d. -> volja.net . Govori se celo to [iz dobro obveščenih krogov], da bo SiOL oz. ostali internet ponudniki začeli ponujati brezplačno nadgradnjo na ADSL, vendar pa naj bi bila sklenjena "prisilna" pogodba z minimalno dobo [cca.2 let]. Nekako tako kot mobiteli.

P.S.: če ste se nekateri spraševali kje je pointa volja.net o brezplačnem internetu, je to to, da zloglasno promovirajo svoje podjetje in [nadaljne] storitve [navadno telefonijo:\].

Spajky ::

Mene pa zanima, katere so vse postavke na SiOL-ovem mesecnem racunu za placat za ADSL neomejen dostop, ker tezko verjamem, da ni telefonskega dela; sem pac nejeverni Tomaz; se najraje bi dobil od nekoga na mail skeniran en taki mesecni racun, pol bom pa verjel...:\

SLOWWWeb.net ::

Ja, res je, zaenkrat [ops!] je cena za neomejen promet preko ADSLja 8000 sit z davkom. Moj pogled na to pa je takle: ker bo slej ko prej tako Telekom kot SiOL ugotovil, da se bi dalo še kaj "postrani :\ " zaslužit kakšen dodaten tolar na račun ADLSja, bo slej ko prej dodal kakšno omejitev. Pa poglejmo, ADSL je vezan na tel. linijo [se pravi, da lahko začnejo obračunavati kakšne imuplze-ne nazdnje ti ni nihče zagotavil da je ADSL samostojna in neodvisna enota :D] ali pa bodo začeli obračunavati vsak prenešeni MB, ali pa mogoče kakšne hitrostne omejitve, kajti z takšnim poslovnim načrtom kot ga imajo sedaj jim prav gotovo ne bo uspelo sfurati zadeve do konca. Ne nazadnje bo ADSL poglavitna storitev, ki bo poganjal denar po žilah SiOLa in pri ostalih internet ponudnikih. Navadna linija pa je itak že sedaj zastonj.
Skratka, tvoja paranoja je opravičena in se jo raje kar drži :8) !

SubOrbit ::

ty: vsaj delno se motis.
adsl ne deluje z nobenimi impulzi, ki bi jih lahko obračunavali.
lahko pa seveda uvedejo billing glede na stevilo pretocenih podatkov (kolikor MB pretocis, toliko placas - tak sistem ima ze kar nekaj slovenskih ponudnikov kabelskega interneta)
kar se tice hitrostnih omejitev: nekoc sem nekje prebral, da so nacrti za prihodnost dinamicno dodeljevanje pasovne sirine (ie. kolikor bi je rabil (recimo za video streaming etc.), toliko bi ti je sistem dodelil - vsaj v teoriji).

tudi z izjavo, da bo adsl "poganjal denar po žilah siola" se ne strinjam: ko sem imel se analogni dostop do interneta sem pretocil veliko manj podatkov kot sedaj, pa sem za to placal veliko vec (recimo 20K na mesec). razmerje med uporabniki dial-up dostopa in adsl/kabel uporabniki je se vedno (in se nekaj casa bo) mocno na strani dial-upa.

in ce mene vprasas bo billing po megabajtih slej ko prej res metoda, s katero bo siol zaracunaval za storitev... tako bo imel veliko vec profita.
sedaj lahko samo upamo, da bo cim dalj zadovoljen s temi 8000 siti na mesec, ki mu jih prispevamo.


lp

BAjzl ::

Nekaj bi dodal kar se tiče hitrosti in sicer siol ponuja hitrost od 128 do 512 KB/s (500kb = 1/2 MB:D) povezava pa vleče z 50KB/s. Vleče sicer več kot kabel samo še zmeraj ni to kar piše da vleče od 128-512KB/s in nisem rekel da je to slabo samo to še zmeraj ni niti 128KB. Če se že grejo ta biznis naj pa napišejo da je hitrost povezave 30-60KB/s.:\
Bajzelj

BAjzl ::

;((
A ti siolovci sploh obrnejo ip navzven da je viden s sveta ali je viden samo s strani siolovih uporabnikov?:P

Ales ::

BAjzl: IP, ki ga dodelijo tvojemu ADSLju je viden na internetu, ne gre za lokalno omrežje.

Glede tistega o 128kb-512kb pa ne vem, a naj se smejem al kaj... :\ Dej preberi tale thread od začetka?!

512kb NI ISTO KOT 512 kB. Če imaš ADSL prenose okoli 60kB (max 64kB) je to čisto tako, kot oglašujejo...

Aleš

BAjzl ::

OK pa povej zakaj ne bi oni tega pokasiral jest mislm da je ta ip vidn samo s strani siolovih uporabnikov (sj mi teoretično ne rabmo več). Kako po moje zadeva dela: pošle tvoj brsklalnik zahtevek serverju server poišče tist web pol ti ga pa server posreduje za to ti ni treba da maš odprt ip navzven.:(

luni ::

Bajzl ti si pa res pocasen ej. Preberi kaj ti folk pise pa nehaj ze enkrat tupit s svojimi 512kbiti.

Drugace jaz res upam da ne bodo zaceli zaracunavati glede na promet. Se takoj preselim k prvem ISPju ki tega ne dela in tako naprej.
Artificial Intelligentia

MRtwister ::

Dej, da ti razlozim. Tisto so kilobiti, bit pa je samo ena cifra. Lahko je 1, lahko pa je 0.

1 bajt vsebuje osem takih cifer, oziroma 8 bitov. Tako, da ti moras samo zracunati to:
512/(deljeno)8 in tako bos dobil vem 64KB(tokrat kilobajtov - povdarek na bajtov). To pa je maksimum adslja v sloveniji.

SLOWWWeb.net ::

Pa misliš da je razumu:\ :D ?

AlienRex ::

Se kdo spomni tiste od Limahla (z 80ih let): Never ending story?

BAjzl:
Tista z IP je pa bosa. Pojdi sem pa si poglej pod katerim ip-jem te vidi svet (ne samo siol uporabniki). Pol pojdi se v dos, pa odtipkaj ipconfig pa preveri ce sta ip-ja enaka. Bi morala biti enaka, razen ce ne uporabljas kak proxy server.

Upam, da matematicno nalogo si ze naredu. tako da z bajti in biti vse spila.;)

Aja po tvoji matematiki mam jest 1,2MB prenos max (pa se zjoc).:P
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

BigHugo ::

BAjzl: Glede hitrosti ADSL ti povem, da tudi na "kablu" lahko dosežeš ali celo presežeš hitrost ADSL-a, tako da ne govorit, da je ADSL v Sloveniji hitrejši od kabla. Nekateri ISP-ji v Sloveniji ponujajo tudi 1024kbps (žal imam jaz le polovico tega, kar mi popolnoma zadošča za domače potrebe) za skoraj isti denar kot Siolov ADSL.
Glede kb (kilo bitov) in kB (kilo bajtov) pa so ti že drugi izčrpno razložili.

P.S. Je...ti si trd. Pa brez zamere.

LP BigHugo
LP BigHugo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42724882 (14593) Jakka
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614480 (3659) marjanX
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734157 (17239) RedOS
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121721 (1183) Hux
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482809 (1459) BC3

Več podobnih tem