» »

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

SithLord ::

1 teden imam že priključeni komfortni paket, ki mi omaogoča 2048/256. Vse lepo in prav boste rekli. Pa ni8-O . Gremo kar po vrsti:
1) Vsekakor je eno glavnih razlik opaziti v samih pingih internet iger.. predvsem SLO strežnikov za CS. Prej sem z 512/128 dosegal stali ping tam nekje med 40 in 50. Ko so pohitrili na 1024/128 mi je le-ta padel na 20-40. Sedaj ko pa imam 2048/256 pa mi vztrajno skače med 100 - 200;((
2) Z imeritve hitrosti sem uporabljal vse.. in glej ga hudička: KKS online speed test mi vedno pokaže med 250-350kbps, medtem ko imam average ping do www.siol.net 15. Tudi download accelerator mi večino podatkov iz interneta vleče z maksimalno hitrostjo 256kb/s.

Sedaj mi ni čisto nič več jasno. Kaj se za hudiča dogaja na SLO internet sceni. Ali je siol postal besen na kabeljske operaterje ter nekako zmanjšal hitrost prenosa med ADSL in kablom (večino slo serverjev je kabelskih)? Po drugi strani mi pa tud sam SiOLOv strežnik dela z 100pinga.
Anyone has the same probem??? Any solution????
"At last we will reveal ourself to the Jedi, At last we will have revenge!"

globoko grlo ::

ne vem, men gre z DAP max do 230, al nek malga čez

StratOS ::

Ce imas win9x, 2000 si poglej kako nastimas MTU vrednosti, preglej Helpdesk
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Reso ::

Nisi edini.. Tudi jaz imam konfortni paket in mi speedtest deluje nekje med 200 in 1000 kbiti. Ko sem imel se 512kbit ali 1024kbit mi je delal hitreje. Zdi se mi da je omejitev na speedtestu na kks-ju. Nekajkrat mi je preko kazaaja ze vleklo 100k/s tako da ADSL res deluje hitreje.

_Tom_ ::

Če imate vklopljen firewall kot recimo zone alarm, ga poskušajte izklopiti,
meni je KKS pokazal cca 800 kbit, ko sem ga pa izklopil pa je hitrost skočila na 1950 kbit,.... ima kdo kakšno razlago ???

StratOS ::

To je seveda cisto odvisno od serverja in kaj downloadas. Meritve ki jih opravljas so seveda odvisne od tvojega ISP-a ( maks DL/UP od tvojega ISP-a ), potem od serverja z katerega ti dol meces in bandwidth (povezava tega serverja z ostalimi) le tega, nastavitve v OS-u ( v vecini primerov tudi od hitrosti Diska, comp resourcev, mrezne kartice in nastavitev ;- ampak bolj malo vpliva).

Naredi par testov pa bos videl kako gre.
Najboljsi primer pregleda hitrosti oz. t.i. dostopnega casa je tudi ping.

Za vse 9x masine in NT in 2000 pa je tudi potrebna nastavitev registrskih vrednosti, pomembnih za pretok podatkov ( paketkov sprejemanja/posiljanja ).

Najdi kaksen dober server in videl bos, da lahko tudi z enim fajlom downloadas tudi z maksimalno hitrostjo prenosa, ce je fajl velik ( recimo vec kot 100 MB lahko naredis malo statistiko ).

Eno linux razlicico sem tako testiral in dobil tudi v poprecju cez 110 kBps prenosa na trenutno ADSL 1024 kbps.

Zanima me pa, ali ste tisti, ki ze imate 2Mbps ADSL, ali ste dobili uradno mail ob vkljucitvi
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

iration ::

jest sm popolnoma zadovoljen z 2mb linijo. vleče mi brez problema čez 200kB/s če je server ok, upload mam stalno okol 32-33kB/s. nimam se kej pritoževat.
maila pa nisem dobu nobenga razen da bojo dons zjutri motnje.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Hux ::

Idi na siol forume prebrat. SIOL je z danasnjim dnem povecal kompletno sirino povezave na nekaj maj kot 1GBit prej 499Mbit. Problem slow downloada je povezan na fixni IP ker pri rutanjo vsi fixni IPji prehajajo po isti poti in se tista pot zabase in problem bi nej bil resen danes ampak se bo zavleklo do cetrtka na petek nazalost. Meni vsi ostali slovenski serveri razen SIOLovi delajo obupno 150 pinga. Tujinski server avstrija nemcija in okolica ni problemov. Download niha med polnimi 240kB/s do poraznih 33kB/s. KKS speed tester pokaze 1.94Mbit samo ob majnsih obremenitvah. Ponavadi vse od 250kbps do 1.5Mbit. Drzi se splosnega siol foruma.

Glede hitorsti pa lih tak prek direct konekta vlecem zaj enga z 193kB/s drugega pa z 11KB/s ampak Nemski kanali in same T3 linije kar je trenutno moj rekord sej z donkejem ponavadi niti 33kB/s ne preskocim. No bomo vidli kak donkej dela v petek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

perci ::

Hux2: močno ti priporočam najeti vod. Res.

Jure2k ::

Direct conect ROX, edonkey/emule= sranje (na žalost)

Hux ::

komu je 2Mbit premalo lol?

SiOL bo verjetno spomladi ponudil nov ADSL paket, okvirna hitrost pri novem paketu naj bi bila 4MB/512 - cena in datum se nista znana.

MEDENA ::

4mb/512kb

= 500KB/s ....bah prehitro.....

pomoje je 4mb že kar preveč....zdaj vidim,da je 2mb/s kar dovolj.........edino upload bi bil lahko 512kb/s ampak tudi 30-32KB/s ni slabo.....

idealen paket v tem trenutku bi bil:

2mb/s download
512kb/s upload


Hux ::

ko prides do spoznanja da nikoli ni nic prevec si ze na poti bolsanja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447373844 (49455) Tero
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614437 (3616) marjanX
»

Blokiran KKS speedtest

Oddelek: Omrežja in internet
202328 (1442) Hux
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60733980 (17062) RedOS
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482794 (1444) BC3

Več podobnih tem