» »

Za znoret!! Sistem se ne navija

Za znoret!! Sistem se ne navija

overheat ::

Pred dnevi mi je odpovedala matičan Epox 8rda+ rev.2.0 in so mi jo zarad garancije zamenjal Epox 8rda+ Rev. 1.0, nato sem zjebu še procesor in tega mi niso upošteval v granciji tko da sem si uzel mobilca AMD AthlonXP-M 2500+.Rami so TwinMOS Dual ki se dajo navit in so že bli naviti na 230fsb.No ko skušam na tej matični navijat mi vse skup dela ne stabilno.Če navijem naprimer na 12x200=2400mhz pri voltaži 1.900 se windows naloži ampak se mi nonstop pojavlja napaka "Vpu recover" v windowsih in po tretjem vpu recover-ju mi se ugasne montor.Če ga navijem na 10x200=2000mhz pri votaži 1.850 mi se sistem po 2 minutah v windosu resetira.Rame sploh ne morem navit niti na 210mhz,čeprav povečam voltažo ramov na 2.90V

Bios je updejatan.Procesor je vodno hlajen in pri privzeti hitrosti in temperaturi ima 25 stopinj!Ko ga navijem ima največ 37 stopinj!!
Kaj bi lahko blo narobe.A je mogoče zarad mobilca,se ne da navijat.Al je zarad ramov (kar je pa nemogoče)?

Jest sumim matično.Čeprav je 8rda+ odlična navijalka ne morem navit sistema!
Kje delam napako?
hello :)

profii ::

V ati driverjih sklopi Vpu recover.
kje pa so dobil 8rda+ V1.0??
še jst k sm jo nabavu več k leto nazaj sm dubu 1.1, ki pa ni imela višanje vdd in to pomeni skoraj nemogoč fsb čez 200 brez Vdd moda.

Veron ::

miblilci so izredni navijalci

overheat ::

seprav matična je kriva.Probu sem isklopit vpu recover pa mi rač pol v windowsih čist zašteka.Tko da mora bit pržgan!NE vem kaj da nardim zdej z matično.In res je čim dam fsb večjih od 200 mi takoj dela nestabilno razen če deluje v asinhronem delovanju.To pa je za en k.....
Kaj se da narest?
hello :)

profii ::

Vdd mod (članek je na s-t)(drugače pa google če je za 1.0 drgačn Vdd mod)
meni je delal na nf7-s če sem vpu recovery izklopu. fsb sem mel na 225.

AndrejS ::

Raje ne navijaj... saj si že zjebal CPU in plate !

borchi ::

mel 8rda+ 1.0 in brez vdd moda nisem prišu do 200MHz FSBja. mislim, da sem prišu do cca. 195MHz.
l'jga

overheat ::

jaj se oproščam, moja plata je Epox 8rda+ rev. 1.1
AndrejS, plate in procesorja nisem uniču zarad navijanja temveč zaradi malomarnosti pri montiranju.Procesor sem poškodoval pri montiranju home made vodnega bloka.Za plato ne vem točno kaj se je zgodilo sam sumim da sem meu jest kej prste umes.Prejšnji procesor (amd athlonXP 2600+) sem mel navitga na 11.5x230=2645mhz in pri voltaži 2.2v na Epox 8rda+ rev 2.2

No kaj naj naredim s plato?
Volt moda pa si ne upam narest.Nisem ti ne vem kak elektrotehnik.Jest bom to vse zjebu če grem volt mod delat?
A je še kakšna rešitev?
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overheat ()

roscha ::

Je.

Kupiš drugo ploščo in MOGOČE potem lahko navijaš.

Ali bolje: kupiš hitrjši proc in PC sam od sebe dela hitreje.

borchi ::

plačaš tist ušiv pir kolegu, da ti naredi voltmod?
l'jga

Jackal ::

Sigurno te plata bremza. 8rda verzija 1.1 je bila malenkost boljša kot 1.0, vendar še vedno ni bila nek overclockerski biser. Šele verzijo 2.0 se je dalo dobro navijat.
Meni je na 8RDA+ 1.0 delal največ fsb 204 MHz in to z voltmodom. Brez voltmoda je šla tja do 180 MHz.
Zgleda si naletel na eno starejšo ploščo, kar pa - kot se ti je pokazalo - ni ravno dobro za navijanje.

MEDENA ::

Kako se pustiš da te tako zajebejo ?????

Oni so tebi DOLŽNI date isto plato ali boljšo.

overheat ::

Medena jest sem jim takoj na zacetku reku da to ni plosca k sem jo meu, pa so mi rekli da je isti model in da so sam to mel u skladišču.Jest sem si mislu da je sam razlika v zunanjem videzu.Drugačni pasivni colerji pa to!Res so me zajebal pizda jim corava.Ma sej se bom jest se kej slišu z njimi.This is a war!!

Rosca je pa čist realno povedu.HEHE
prav kupiš boljšto plato in proc in ti dela samo od sebe hitreje.HEHE!! Ta je dobra.Ko bi si vsaj lohk privoscu.No money my friend.

Ne vrjemem da bi z voltomdom kej pridobu.Plata je res za en kurc!!MAter ej..
Pisu sem jim da bi rad rev. 2.2 zdej cakam na odgovor.Upam da jo spet dobim,ker je bla res nenormalno dobra za navijat.Semprona sem naviu za 780 mhz in je stabilno delu!!A zdej ne more navit za klincevih 100 mhz pa še mobilca mam.Pa mi pravjo "ja sej plata je ista".Mamicu jim u razdaljak.A ma kdo kakšen nasve sam tko baj de mimo?
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overheat ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena Corsair rama pri Jae?!?!

Oddelek: Kaj kupiti
91237 (971) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930352 (16947) Jaffa
»

Epox prenehal s proizvodnjo 8RDA+ :(

Oddelek: Strojna oprema
262024 (1602) OwcA
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231775 (18602) OwcA
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335706 (3570) Tradewind

Več podobnih tem