» »

Bolj inteligenten == pametnejše || neumnejše ideje?

Bolj inteligenten == pametnejše || neumnejše ideje?

Myth ::

No, na to misel me je pripeljala nanizanka Stargate, kjer Asgardi (bolj inteligentni) hočejo pomoč Zemljanov (baje neumni ljudje). Pa tema zanalašč ni v znanstvenem oddelku, ker bi preveč zakomplicirali vso zadevo, mene pa samo zanima vaše mnenje.

Torej. Če si bolj inteligenten, ne vidiš hitrih in "neumnih" rešitev? Zakaj pa hočemo potemtakem biti bolj inteligentni, če ne moremo nekega problema zatem enostavneje rešiti? Hmm... i don't get it (bi rekel Jack) ...

V glavnem... speak up your opinion! ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

WarpedGone ::

Čudna logika je tole.

Višja inteligenca pomeni sposobnost odkrivanja ne tako očitnih rešitev, kar pa sploh ne pomeni da si zato slep za bolj očitne.

Je pa včasih tko, da se 'natreniraš' v iskanju rešitev kompleksnih problemov, kjer so tut rešitve sorazmerno kompleksne in ko pol naletiš na kak simpl problem avtomatsko zakompliciraš z rešitvijo. Avtomatizem pač.
Zbogom in hvala za vse ribe

Myth ::

Saj to je mišljeno. Mogoče se slabo izražam... pardon me.

Zanima me, kako se tega avtomatizma rešimo?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

Ni tako preprosto. Ne smemo predpostavljati, da obe rešitvi predstavljata enak strošek za oba. Torej "ta pametn" lahko za svojo zapleteno rešitev porabi natanko toliko sredstev, kot "ta trd" za preprosto. Resda prvi tako nima absolutno optimalne rešitve, ampak vprašanje, če ne bi bilo razširjanje prostora rešitev zanj še bolj potratno.

Hehe, lično sem zakompliciral. >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Myth ::

:\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Sam je znana reč, da sploh pri kakem brainstormingu tisti, ki so čisto "offtopic" (bi se reklo neprimerni) najdejo kako skrajno simpl, banalno in učinkovito razmišljanje - ker niso obremenjeni z vsemi informacijami, ki tarejo znalce in jim usmerjajo v kompliciranje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OwcA ::

Samo, a nista to dva različna problema? Pri tvojem primeru gre bolj za vprašanje abstrakcije (ki je lahko lažja, če se preveč ne zapletaš v različne dejansko nepomembne lastnosti in omejitve).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CCfly ::

Resda prvi tako nima absolutno optimalne rešitve, ampak vprašanje, če ne bi bilo razširjanje prostora rešitev zanj še bolj potratno.
Saj je zelo verjetno tudi pametnejši nima. Mogoče bo celo požrešno iskal v napačni veji, medtem ko ima "ta trdi" srečo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

lymph ::

biti bolj pameten pomeni imeti sposobnost hitrejšega reševanja problemov od večine. se pravi, da je bila fora pri asgardcih in zemljanih narebe zastavljena. asgardci bi morali priti do iste rešitve oz. do še bolj primerne v krajšem času kot zemljani.
"Belief is immune to counter example."

Myth ::

To smo ugotovili oz. vem, zato sem tudi tu vprašal kako vi stvar vidite. Namreč naslednja ugotovitev (citiram WarpedOne-a) je tudi možna in to me zanima...

Je pa včasih tko, da se 'natreniraš' v iskanju rešitev kompleksnih problemov, kjer so tut rešitve sorazmerno kompleksne in ko pol naletiš na kak simpl problem avtomatsko zakompliciraš z rešitvijo. Avtomatizem pač.


Sem pa že vprašal, kako se tega avtomatizma rešimo?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Goldee ::

tega te (nas) ucijo tud na faxu-se posebej UNI- (naj recem kompliciranja). spomnem se enih laboratorijskih vaj ko je en kolega vprasal - imeli smo dva vzporedno vezana kondenzatorja in seveda napetost je ista - zakaj je napetost ista in namesto da bi mu asistent razlozil s pomocjo ohmovega zakona mu je raje pointegriral pol table :D
tak da ne hodit na fax... joke. sam je pa nekaj resnice v tem!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Myth ::

Hja... kruto ampak resnično. Pa nebi zdaj o faxu. :D

no, any ideas kako se rešiti avtomatizma? To (vsaj mene) zanima. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Z uporabo malih sivih celic. Drugače ne gre. Pač je treba malo bolj kreativno razmišljat, ne pa se vedno držat kot pribit nekih smernic. Zdaj, tak način razmišljanja je precej odvisen od posameznika do posameznika, nisem pa prepričan, če se ga da naučit. Verjetno se da v omejenem obsegu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

podbevna ::

Pri SG je bila ravno to poanta. Torej ne toliko nivo (obseg) inteligence, kot dejstvo, da niso vsi miselni procesi enaki in se jih ne da neposredno vrednotiti.

Različen razvoj pripelje do različnega razmišljanja. To pomeni drugačen pristop k problemu, drugačna pripravljenost sprejemati tveganje, drugačen odnos do sebe in lastnih sredstev v razmerju do problema...

To je res že na istem planetu znotraj iste vrste, torej bi bilo verjetno še bolj izrazito med bitji z različnih planetov.

Od tu verjetno tudi izhajajo prednosti družb, ki so odprte za različne kullture subkulture in podobno.

Dekinio ::

To je zanimivo ja.Rabijo manj inteligentno vrsto, da jim rešijo problem, poleg vsega tega znanja in tehnologije.Ja včasih bolj inteligentni ne vidijo enostavnih rešitev in se mogoče bolje znajdejo v kompliciranih.

Kar se avtomatizma tiče bi rekel takole.Najprej pogledaš kakšen problem je, nato iščeš povsem logične in enostavne rešitve...če ni enostavnih rešitev preklopiš misli na višji nivo in rešiš problem na kompliciran način, ker enostavnega ni bilo.Pri nekaterih pa je problem, da ne ocenijo kako resen je problem in se kar lotijo zelo kompliciranega načina.

Keyser Soze ::

Hm, fiksacija? Mišljenja?:\

CCfly ::

Na steno si nalepiš Ocamovo britev.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

WarpedGone ::

Glede avtomatizmov:

Pogosti vzorci razmišlanja se v možganih nekako zoptimizirajo tako, da kurijo bistveno manj resorsev zavestnega procesiranja - postanejo delno avtomatski. Ko nato naletiš na simpl problem se ga lotiš na znan način - uporabiš natrenirane vzorce delovanjana, ker bi drugačen pristop k problemu pomenil večji trud -> učenje novega načina delovanja.
Zbogom in hvala za vse ribe

apollo007 ::

kakor sem jst zastopil tisti del so asgardi rabili naso pomoc ker se njihova taktika ni obnesla, ker so repilicatorji ye predvideval ka hocjo narest

Zdaj ce je kdo beu v racunalniski soli se verjetno spomne tocke kako preverjat napake........da das pregledat program nekomu ki ni obremenjen s tem
... in še vseeno se vrti ...

Myth ::

Da, ampak to ni bistvo tega mojega vprašanja. Ampak pač na splošno nekega mišljenja. Ker je nekaj resnice v tem. In mene (je) pač zanima(la) rešitev avtomatizma. (kajti upam, da ne bom jaz v ta avtomatizem padel :) ).

Sem pa vprašal tudi (tako med vrsticami) kako iščete rešitve? Enostavno ali zakomplicirate? (zato je tudi tema v loži in ne v z&t)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

MadMicka ::

Asgardi niso nikoli rabili naše pomoči. To je nekako tako, kot da bi mi rabili pomoč od opic :D

apollo007 ::

@madmicka prikaze se Thor pa rece we need your help...to bi se dal zastopt kot da nucajo pomoc al so sam zato rekl da bojo oni nam lahk pol kasneje pomagali :\
... in še vseeno se vrti ...

CoolBits ::

Preveč gledate televizijo 8-) 8-)

tx-z ::

Ah kje....:)

Mislim, da je pri nas, pa potem tut pr Asguardih problem to, da mogoče preveč mislimo na eno stvar, in enostavno pozabimo na drugo možnost....Recimo pri nas v gimnaziji se je 1x zgodilo, da profesorca ni in ni znala rešti ene naloge, ki jo pa je pred 1 uro rešla v drugem razredu(res ni bila težka)....Kaj je bil vzrok? Napačn pogled na nalogo.....potem je pustila nalogo in šla delat drugo in samo tko na hitr pogledala prejšno ter je takoj našla rešitev.....Torej, prej je mela v glavi eno možnost, ki pa ni bla rešljiva in se je ni mogla otepst...tako tut ni našla druge rešitve...Seveda mi smo tm crkaval od smeha, njej pa je blo čist bad>:D ...

Torej, recimo eno vprašanje, sj mislm da je blo že tuki na slo-techu....
1=5
2=25
3=125
4=625
5=?


Ja 5 ni 3125 ampak 1 ane...Zakaj bi kompliciru? Pa vendar še vedno vsi pomisljo...ja če je pa tista številka eksopnent....5^2=25..5^3=125......sam nker ne piše da je;)...to so sam številke;)

And now.....jst sm postau filozof......a ma to zgori vse sploh pomen:\ :))
tx-z

apollo007 ::

@zigam pomen ma v tem da zavajas resevalca naloge z drugimi besedami iz sebe delas pametnjakovica
... in še vseeno se vrti ...

korenje_ver2 ::

inteligenca definira nacin razmisljanja
pamet pa definira kapaciteto znanja

sploh pa ne vem zakaj si to pobral iz nadaljevanke, kjer obstja gravitacija v vesolju in super razumevanje tujih jezikov...

korenje_ver2 ::

zigam, 5=x, ker nisi definiru da je to zaporedje.

Myth ::

korenje_ver2, preberi še enkrat skozi temo. :\ Ne gre se za film!
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

tx-z ::

sploh pa ne vem zakaj si to pobral iz nadaljevanke, kjer obstja gravitacija v vesolju in super razumevanje tujih jezikov...


Zarad takih ljudi pa pol nikamor ne gre znanost...Zakaj pa težnost v vesoljski ladji ne bi obstajala? Sj se jo da umetno nardit, edino mi še ne vemo kako..
tx-z

Matek ::

zigam, saj ni rekel v vesoljski ladji, rekel je v vesolju.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

tx-z ::

Česar v nobeni izmed epizod ni...
tx-z

korenje_ver2 ::

mah sej veste kva mislm... glede gravitacije.

miguelslo ::

zakaj pa naj ne bi bilo gravitacije v vesolju ?!? :O a ne gravitacija navsezadnje drži vse skupaj ?? al kaj si to mislu, nism nek ekspert....
_____

Zgodovina sprememb…

64202 ::

> Sj se jo da umetno nardit, edino mi še ne vemo kako..

Razen seveda tega, da stojis v notranjosti valja, ki se vrti :)
I am NaN, I am a free man!

R0K ::

Veliko inteligentnih (ne pametnih) ljudi ne zna rešit preprostih težav, ker se jim zdijo enostavno prelahke, da bi lahko bile resnične in se sploh ne poglabljajo v njih, temveč iščejo kompleksne rešitve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

R0K ::

inteligenca definira nacin razmisljanja
pamet pa definira kapaciteto znanja


Pomoje je

inteligenca definira stopnjo znanja, pamet pa, kako slednjega uporabit.

korenje_ver2 ::

R0K, malo si pomesal.

res pa je, da je v slovarju inteligenca in pamet isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadnja priložnost za človeštvo v goju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5019150 (17262) jype
»

druge oblike življenja v našem vesolju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15834187 (28217) Okapi
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7715381 (13535) Okapi
»

Razvoj umetne inteligence v polnem zamahu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14320674 (17500) Jst
»

Človek proti Umetni inteligenci (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17215050 (11587) Roadkill

Več podobnih tem