» »

PopTV, oh pop tv... ;)

PopTV, oh pop tv... ;)

BigWhale ::

Tole sem jim ravnokar poslal. :P

Spostovani,

V clanku o ponovni izstrelitvi vesoljskega raketoplana se vam je zapisalo: "V skladu z novo vizijo raziskovanja vesolja administracije ameriškega predsednika Georgea Busha naj bi namreč med drugim do leta 2010 upokojili dosedanjo floto 28 raketoplanov."

Ali gre za tipkarsko?! napako ali zgolj za za neobvescenost avtorja prispevka? Vseh raketoplanov je bilo namrec sest, Atlantis, Challenger, Columbia, Discovery, Endeavour in Enterprise. Slednji ni nikdar poletel, ker je sluzil kot testni primerek, dva od njih pa sta bila unicena v nesreci. Ostanejo se trije, ki jih je potrebno upokojiti.

Space shuttle @ Wikipedia

Preprost sprehod na wikipedio, bi avtorju clanka to takoj povedal.

Lep pozdrav,

kopernik ::

Joj, koliko napak sem že videl pri naših on-line novičarjih. Od tipkarskih do povsem vsebinskih. Res je, da jih veliko ne bi niti opazil, če ne bi redno pregledoval tudi kakšnih tujih strani z novicami.

beerhunter ::

Mogoče pa jih mislijo do 2010 še 25 zgradit... :D

No resno, to ne more bit tipkarska napaka. Ne moreš falit 3 in 28. Razen če ti po glavi rojijo same 28-tke, medtem ko pišeš. V tem primeru pa bi lahko bil tipkarski škrat.
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

lojzeboy ::

poglejte tudi kraj dogodka - "Cape Carneval"

očitno se grejo maškarado....

SodVina ::

nekrofilski odnos americanov

Ta naslov je totalno zgresen.

TESKAn ::

Ah, o naših vrlih prevajalcih indrugih, ki dajejo take 'izume' predvsem na naši najpopularnejši komercialni televiziji, je škoda govorit. Ko bom na popu ali kanalu a videl en film, kjer ne bo napake v stilu da reče igralec 'five' in to prevedejo kot osem, bom obstal z odprtimi usti in se spraševal, kako sem prišel v to čudno vzporedno vesolje...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OldSkul ::

Al pa prevodi na Discovery channelu. Obupni - nekateri.

Myth ::

Zato pa sem jaz za ukinitev slovenskih podnapisov in prevajanj, kaj šele sinhronizacije. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tilen ::

Tudi Wikipedia ni bog in batina. V soli, ko kdaj k fiziki kaj prinese kdo al pa pri matematiki se je 1x zgodilo, da je profesorica rekla enemu, da je to 100% dobil na wikipediji, kjer imajo narobe napisane gor enacbe. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Myth ::

Tilen, pa ji nisi rekel, da če je vidla da je narobe, da lahko popravi? :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SasoS ::

Jest bi prej reku da prfoksa ne ve :P

BigWhale ::

Offtopic ste!

Tilen ::

Mr|ce, itak ze me jezik prevec tepe :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nurmaln ::

Sicer se strinajm, da bi bla največja katastrofa ki bi jo na slovenskih televizijah zagrešili sinhronizacija. Kadar gledam kak nemški kanal mi gre kar na bruhanje ko slišim s kakšnimi glasovi presnamejo original:(
Ampak da bi pa podnapise ukinili pa res ne gre. Sej je res, da so prevodi včasih grozni ampak še vedno je pa kar nekaj ljudi ki ne znajo angleško ali vsaj ne toliko da bi lahko sproščeno spremljali oddajo ali film.

Myth ::

Samo tolko... nemci so klasa zase. Ko zaslišim kakšen glas, mislim, wow, spet en ql film "vstavi poljubnega igralca" , pogledam pa vidim da je en tretji film... Mislim ne... Očitno majo premalo glasov.. :D

tak, zdaj pa bejžte ontopic , jaz sn si izpovedal duši. 0:)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

bzp ::

BigWhale: pismo, ravno vceraj sem gledal isti clanek pa hotel odpreti eno temo kjer bi iskali lapsuse na novicarskih straneh (jih je precej) ... Lansko leto enkrat so na tri razlicne datume na siolu napisali da je nevemkatera obletnica kar so Rusi Lajko gor poslali ... najbolj smesno je bilo pa da je pri zadnjem clanku bila povezava do prejsnjih dveh ...

Btw, na rtv-jevi strani vztrajno pisejo o vesoljcih (na MVP, v raketoplanu). SSKJ-ja nimam pri roki, tako da se ne vem, a smo jih ze odkrili pa meni ni nihce povedal, ali pa je to samo nov termin za astronavte?

Matek ::

vesoljec -jca m (o) kdor je
usposobljen za vesoljske polete: vesoljci
so pristali na luni; uriti vesoljce; obleka
za vesoljce // prebivalec vesolja, ki ni
zemljan: fantastični film o vesoljcih


Takole pravi SSKJ, torej kar korektno uporabljajo, se pa strinjam, da pogovorno beseda najpogosteje pomeni nezemljana.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bzp ::

MadManMato: hvala.

se mi je zdelo da bo kaj takega, pa raje nisem takoj "napadel".

LoneWolf ::

For the record - Pop TV / 24ur.com niso direktno krivi za tole izredno povecanje Nasine vesoljske flote v karnevalu na Cape-u. Novica je delo novinarjev STA, ocitno pod vplivom substanc, in jo je vceraj ali danes (bolj ali manj dobesedno) povzela vecina slovenskih tiskanih in elektronskih medijev.

BigWhale ::

Tee hee hee, jim grem pisat... ;>

SkIDiver ::

BW ko imaš tako veselje;

www.radiokrka.com/

Tu večkrat vidim napake da glava peče, slovnične napake.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3451572848 (6792) Gregor P
»

Ameriške vesoljske vojaške sile postajajo realnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8719746 (15182) jype
»

Čudak, ki prevaja serije na PopTV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11821933 (18114) celada
»

Danes zvečer poslednji polet Discoveryja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
265079 (4023) gulfstream

Žitni krogi, ki so postali tema o Piramidah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36830128 (24712) Stepni Volk

Več podobnih tem