» »

Kazen za piratstvo

Kazen za piratstvo

1 2
3
4 5

hunter01 ::

BW: me zanima koliko imas potem diska. Po tem sodec ti je 40 Gb se prevec.

Gandalfar ::

Za sistem imam 60Gb od katerega je 10Gb osnovna particija, ki je 72% zasedena s sistemom in vsemi instaliranimi paketki.

Ostalih ~50Gb je pa zapolnjen s source dumpi, in starimi drevesi livecdjev na katerih delam in seveda nekompresiranimi iso slikami livecdjev. Se najdejo tudi kaksni mp3ji pa kaksna tv serija ampak tega je malo, predvsem zato, ker se nisem sposoben vzeti 2h casa za pogledat film in tudi z mp3ji se mi ne da ukvarjat in poslusam kar netradijo.

Imam tudi dva 36Gb raptorja v raid0 ampak sta napolnjena z build drevesi livecdjev (uporabljam ju izkljucno za zacasni imenik pri ustvarjanju livecdjev) in predstavljata samo en velik temp.

Ja .. ce se ne bi ukvarjal z grajenjem livecdjev mi bi bilo 60Gb prevec.

BigWhale ::

Moj disk je velik 160GB, ~30GB je za sistem, ostalo je /home, kjer je se ~100GB praznega prostora.

Tear_DR0P ::

in pol mene ljudje čudno gledajo ko pravim da shajam s 30GB diskom. še pred 4 leti sem mel manj kot 10GB, več nisem rabu.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Azrael ::

Imam 30GB disk. Praznega je 8 GB + 12GB gre za 6 in 7 sezono ST Voyager, ki sem jo posnel s TV kartico. Če pobrišem še vso ostalo kramo, ki je ne rabim, je pa na disku, bi zlahka shajal z 10GB. OS je Win98.

Res sem na začetku imel kup wareza, po možnosti skrekano na tisoč in en način, samo potem začneš razmišljati:

- Mar rabim (ukraden) profi SW paket v katerem uporabljam 2 funkciji? Ne, saj sem dobil freeware, ki dela točno to kar rabim, pa še precej manj prostora na disku zavzame.
- Naj uporabim shekan AV, FW in ostale programe za varnost? Kdo mi jamči, da stvar v resnici še dela ali bo delovala v bodoče?
- Se mi splača vsak mesec zmetati kup denarja za prazne medije, občasno še za kakšen večji disk ali pečko za stvari, ki jih bom pogledal/uporabljal samo enkrat ali še to ne?

IMO se warez že sedaj ne splača, razen za tiste, ki prodajajo prazne medije in HW komponente.
Nekoč je bil Slo-tech.

alum ::

posneto z TV pa ni warez?

Gandalfar ::

Ne. Ce je za osebno rabo in ne distribuiras ni.

Myth ::

To pa dobro vprašanje. Samo zdaj ne vem kaj piše čist na koncu filma , ko se vrti "kdo je igral, meneđer bil, pa zakulisja postavlal..." v glavnem tam čist na koncu bi naj baje pisalo nekaj v zvezi s tem, ampak je tak malo da nikol ne znam prebrat.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

hunter01 ::

Potem ce zlowdam recimo osmo sezono Stargate, ki jo je nekdo iz TV snemal na disk, ni kaznivo?? Distribuiram je tudi ne ker jo uporabljam za lastno uporabo. Če on dela prekršek se ta prekršek prenese na mene? :\

Tear_DR0P ::

kaznivo je, ampak če ti uspe dokazat da si jo sam posnel s TVja, potem ti noben nč ne more
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

meatwaad ::

Kaj vse ni kaznivo, na primer muzika ki si jo presnamete za v avto in podobno, pa noben ne serje okoli tega. Pa tudi policaji hodijo k enemu tukaj ki na crno rihta PCje (ima doma vse polno opreme, tudi na WCju LOL) in mu narocijo igre, filme, risanke za otroke in vse zivo. Meni je en rekel, ko smo se pogovarjali enkrat, da ne bo nikdar pri zdravi pameti placal 9000 za Finding Nemo. Seveda ce pa je tvoje delo kompilacija kode in programiranje, potem verjetno nimas casa za filme in igre. Vecina ljudi pa ravno to dela - gleda filme, serije in igra igre in vecina ljudi dobi placo 100-200k SIT in to je premalo da bi se igrali neke postenjake. Sorry.

Gandalfar ::

No sej. Kruh se lahko potem tudi krade, ce nimas denarja zanj?

meatwaad ::

Jaz samo pravim kaksna je situacija "na terenu". Ni prav da se krade ampak po drugi strani ne bo Lucasfilm ob zasluzek zaradi piratiziranih kopij. Kvecjemu bo se vec ljudi slo v kino, saj ponavadi gledajo filme skupaj in nimajo vsi PCje, pa tudi 15" monitor ni isto kot kino. Open source pa pri igrah in video/audio datotekah ne more kaj dosti pomagati. Sem zadnjic preizkusil GamesKnoppix (3.7-0.1 in 3.7-0.2) in vse igre so ena zastarela sara razen Frozen Bubble. Koliko ljudi pa zanima kompilacija kode namesto iger in filmov? 1 na 5000 morda?

hunter01 ::

Frozen Bubles rulezzzzzz (dva na enem compu) >:D >:D
Sem pwnal vse cimre :D

TriDvaEna ::

Pol pa dajmo prepovedat še vse CD rekorderje, DVD rekorderje, TV kartice,...

Damjan Jagar ::

In kam bom potem pekel fotografije, video, ali posnel avtorski mp3?
http://jagar.si

Utk ::

Ne delaj drugim kar nočeš da drugi delajo tebi. Vsaj ne brez slabe vesti, pa z nekim prepričanjem da je to pravično.

Boeing ::

No sej. Kruh se lahko potem tudi krade, ce nimas denarja zanj?

Brez kruha ne moreš, pa če se na glavo postaviš.

Brez filmov, glasbe, iger in softvera pa lahko. Komot. In nehajte že enkrat enačit krajo kruha, odklenjenega avtomobila in "avtorskih pravic", ker to med sabo niti slučajno ni primerljivo. Ni bilo, ni in nikoli ne bo. Pravno mogoče že, realnost pa je kruto drugačna.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

perci ::

In nehajte že enkrat enačit krajo kruha, odklenjenega avtomobila in "avtorskih pravic", ker to med sabo niti slučajno ni primerljivo. Ni bilo, ni in nikoli ne bo. Pravno mogoče že, realnost pa je kruto drugačna.

Tut pravno zadeva ni preveč primerljiva IMHO. Vsekakor ne gre za tatvino po KZ. Tatvina je lepo opredeljena in se nanaša na premičnine, ne na intelektualno lastnino.

BigWhale ::

Ne, v bisvu nehajte vi iskati opravicila za svoja dejanja.

Kopiranje in reproduciranje copyrighted materiala ni dovoljeno. Pa ce je kdo zaradi tega na skodi ali pa ne. Je cisto vseeno.

Kaj je se dalje za razpravljat? To kar delate je narobe. Sprijaznite se s tem.

ill_nino ::

Jaz svoje "kraje" opravičujem le z tem (že obrabljenim) stavkom:

Če ne bi zdawnlovdal, ni bi uporabljal(pika)
Are you crazy?
Yes sir!

Ziga Dolhar ::

Pa ne uporabljaj in ne downloadaj.

Pika.
https://dolhar.si/

boštjan ::

če pa smo eni odvisni od downloadanje in igranja z ratiom:D
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

poweroff ::

Jaz sem si doma kupil Windowse in še nekaj programov, ostalo imam odprtokodno (OpenOffice,...).

Glede iger, filmov in Mp3jev se pa sprašujem od kje ima folk čas za ukvarjanje s tem. Jaz enostavno nimam časa pogledat enega filma - če pa že, grem pa raje v kino, je boljši "feeling".

No ja, v bistvu imam doma kup risank na DVDjih (sem jih kupil skupaj s časopisom) in jih gledam s hčerko (v bistvu imam zraven odprto še eno okno in vnjem delam, ko ona gleda). Ampak zadnjič sem kupil en DVD skupaj z Mladino... in ga enostavno še nisem imel časa pogledat.

Nekaj oddaj sem si tudi posnel iz TV kartice na disk... in jih potem pobrisal ne da bi jih pogledal. Enostavno ni bilo časa.
sudo poweroff

BigWhale ::

Ja, ti nisi srednjesolec/student, no mogoce to slednje si, samo so studenti in so studenti ;)

hunter01 ::

Ta tema je izgubila smisel, in je samo še ena tema od prepovedanem downloadanju, katerih je bilo ze veliko.

Eni res mate volje.

LP

Inteligenca ::

Pa nehite mi zdej ene poštenjake špilat, ker smo itaq vsi ljudje pokvarjeni in je kraja v naši naravi ;(

Gandalfar ::

Po cem to sklepas?

alum ::

po sebi?:\

Daedalus ::

>Pol pa dajmo prepovedat še vse CD rekorderje, DVD rekorderje, TV kartice,...

Da ne boš mislil, da se to ni poskušalo... Vsaj za videorekorderje/snemalnike kaset se je to poskušalo naredit, samo nekak ni najboljše ratalo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ziga Dolhar ::

Gandalfar, bi bil pripravljen fotkat tisto tvojo "polico"? ;)
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

A je se nisem? :)

Ziga Dolhar ::

Ammm, a si že?
https://dolhar.si/

Dami ::

Mam 280gb diskovja zaenkrat (naročenih novih 500gb) in folk bo vedno govoru da sn nor in zakaj rabm tok diska ipd... Ko pa rabijo kaj met so pa angelčki8-)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Gandalfar ::

Dami :))))

Inteligenca ::

Jest mam itaq 20Giga tko da lahk sklepate kaj mam... sistem + kopica free prevajalnikov in dokumentacije. To je to.
Mam pa en MP3 ampak ta je itaq dovoljen, ker se ga da zdownloadat z uradne spletne strani :D

To, da pa ma človek 200Giga MP3-jov pa 5Tera filmov je pa že preseravanje 8-)

alum ::

pol pa svizec zavije....:D

Roadkill ::

Inteligenca.. postal persona rudis v treh dneh po registraciji?
Uf, genij. :)

ontopic: Imam precej nelegalnih filmov. Priznam in bi bil bolj zadovoljen, če bi imel originale, katere sem začel kupovat šele zdaj, ko se mi dejansko finančno izide kupiti kak film/CD.
Po svoje bi prav rad, da se piratstvo povsem ukine in preganja vse ki kradejo. Jaz recimo vem, da ne bi imel problema se znebit zbirke. Tko da se men zdi, da tega ne delamo "vsi" zaradi take človekove narave, ampak tudi zaradi tega, ker ni niti posrednje grožnje, da bi bil kdo kaznovan zaradi tega. Na splošno poštenost človeštva in slabo vest se pa itak ni za zanašat.
Ü

mali tapravi ::

Roadkill:veliko tega si povedal v eni sapi.
Kot bi si nekdo lahko razlagal, da si "kradel", vendar za to nisi bil kaznovan.
Sedaj ko pa tega ne počneš več, bi pa kot nek spreobrnjen svetnik kar kaznoval.>:D
Pa lep dan še naprej....

Roadkill ::

Mnja... pri meni velikorat povedano ne izpade tako, kot si v glavi sestavim.. :)
Ampak je dovolj blizu, da se mi ne da ponavljat.
Ü

meatwaad ::

Ma dejte si ze enkrat dopovedat - ce bi imeli direktorske place bi bilo piratsvo cez noc ukinjeno. Ja, to je tako simple, ce verjames ali ne. Koliko diska pa ima kdo in kaj ima na policah pa nima pomena. Ko bi bile place visje in/ali cene nizje, potem bi bili pirati ob zasluzek dobesedno cez noc.

Velikokrat navajajo statistike ob koliko profita so zaradi piratov, noben pa se ne vprasa ob koliko profita so zaradi visokih cen, saj nimajo vsi denarja za nakup legalne opreme. Poleg tega veliko iger lepse tece brez CD-checkov, ki samo motijo. Pa tudi brez zascit, ki se naselijo v RAM. In navsezadnje marsikdo se sam nauci uporabljati Office, Autocad, Corel, Photoshop preko piratskih programov in potem lahko brez tecajev dela pri kaksni firmi ali v soli. Tega noce noben videt, ampak samo slabe strani piratstva.

Pa kaj pricakujete od povprecne slovenske druzine, ki nima denarja niti za financirat solanje, do bodo kupovali office in xp za 100 jurjev? Mislite da bo TC to resil? LOL, dajte se ze spustit na realna tla. Vecina prebivalstva pri nas je iz meseca v mesec v minusu, s krediti in podobnim sranjem. In potem se bodo sekirali ce ni prav skopirat on CD? Ehh...

Gandalfar ::

Zakaj pa rabijo kupovat drago programsko opremo, ce imajo posebne programe za studente oz. odprto-kodne alternative, ki za solsko delo popolnoma zadostujejo?

Utk ::

Sej ne rabijo kupovat, zato je pa niti ne:) Če je bi "morali", je pa tudi ne bi...šele pol bi meli kaj zastonjskega.

hunter01 ::

Glede teh zastonjskih programov za študente. Ker sem študent FRI-ja sem imel opcijo da si legalno zdownloadam windows XP in jih tudi registriram. OK vse lepo in prav in vse tudi deluje. Cez cas se mi je racunalnik totalno zabasal in sem ga pac formatiral. Potem pa tisti windowsi ne delujejo več, novih pa tudi nisem mogel povleč dol ker sem kao že izkoristil enkratni download. Kaj naj pa sedaj brez windowsov??? Za kupit jih nimam denarja da bom sedaj dal 60 jurjev (kolk pač so) za windowse, tako da se ve kaj sem naredil.....

Gandalfar ::

In si vprasal microsoft kaj storiti v tem primeru?

hunter01 ::

ne. Kaj imam še kakšne možnosti? :8)

bradek ::

Kako ne delujejo vec. Seveda deluje, iz msdnaa si si presnel winxp ISO, ga zapekel na CD in na cd zapisal serijsko ki si jo dobil na msdnaa za tvojo kopijo winsev. Nevem kaj ti ne deluje? Zadevo lahko instaliras kolikorkrat ti pase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

hunter01 ::

OK bom se od kakega sosolca potegnil dol pa probal se enkrat, sam kaj ni kao da lahko registriras samo enkrat, oz. ce ne registriras, crknejo winsi po enem mesecu? je to res?

Off topic: Kako dobiti avatar????? :P

bradek ::

Saj bi te vprasal kaj ti delas na FRIju, ampak ne bom. :)

Mavrik ::

Bom pa jaz... na FRIju bi lahko že vsaj malo poznal aktivacijo winsev ;)
The truth is rarely pure and never simple.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domišljijska statistika BSA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9722189 (19965) Gregor P
»

Nemčija dobila prvega poslanca iz Piratske stranke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11711385 (8941) jype
»

Nov zakon o piratsvu v Sloveniji (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Omrežja in internet
78462798 (33950) poweroff
»

Novih 2.000 piratskih ovadb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12013770 (9743) C4rtm4n
»

Operacija Fastlink - na lovu za pirati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
566366 (6366) lunamit

Več podobnih tem