» »

predavanje - ŽIŽEK

predavanje - ŽIŽEK

Ela ::

Spet sem zamudila njegovo predavanje.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=76707

Ali kdo ve za kakšno stran, ki najavlja takšne dogodke?

[ Zamujena predavanja so v Lozi... ;) -- BigW ]

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Thomas ::

Sej lahko gledaš tudi kakšnega Marcela Štefančiča jr. Podobna sta si, kot sta si podobna Chomsky in Moore.

Žižek kot Chomsky, Štefančič kot Moore. Prva dva sta bolj akademska, druga pa bolj poljudna.

Ela ::

RTV Slovenija RSS objavlja pretekle dogodke, jaz iščem napovednik.

Thomas ::

Česa ne maram pri Žižku? Ne boste verjeli, ne maram njegovega (baje) temelja - Jaquesa Lacana. Pomota izvira od tam.

Zanimivo je pa to, kako se Chomsky in Lacan NE marata. Imata zelo podobne učence in oboževalce, med njima je pa strašen razkol.

Hecno, ne?

Link.


(who I [Chomsky] met several times and considered [Lacan] an amusing and perfectly self-conscious charlatan,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Gandalfar ::

Thomas: pa saj te nihce ni nic vprasal? :)

lymph ::

žižkova vleka celotne filozofije iz filmske umetnosti, se mi zdi rahlo apatična (če ste brali slučajno Kuga fantazem)
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

G-man ::

Ja, Thomas tako je če se srečata kartezijanec in vernik psihoanalize. Tons of laughs guaranteed!

P.S. Chomsky se ful dobro drži ampak smo zaradi njegove monotone govorice mi skoraj zaspali. (na njegovem predavanju v Novigradu)

Thomas ::

> žižkova vleka celotne filozofije iz filmske umetnosti, se mi zdi rahlo apatična

Meni se zdi kopiranje Marcela Štefančiča juniorja. Čeprav eden sledi Chomskega, drugi sledi Lacana. Med sabo skregana.

Niso konzistentni tile fantje, to je. Zato je njihova filozofija IMO čisto napačna in odvečna telovadba.

Marjan ::

Najprej bi pokritiziral tajnega policaja (tega ne prvič), če misli morda uvesti pravilo, da se sme na forumu samo še odgovarjati na direktno zastavljena vprašanja?

Kar se pa Žižka tiče - sem bil na tem predavanju (pač firbec). Res, da na tovrstna predavanja ponavadi ne hodim, toda tako konfuznega, neurejenega, nekonsistentnega, bluzenja (to je uporabil sam) še nisem slišal v eni rundi... ponavadi ko kdo pove kako neumnost se ga prekine in popravi, toda ta velja za takega "veleuma", da folk kar verjame vsemu kar gavori al kaj??

Dobro se je opazilo kako se da slabo definirane pojme izkoristiti za prodajanje megle in ustvarjanje kvazi pametnih trditev.

Alexius Heristalski ::

Najbolj smešno je pa to, da ga nekateri (mediji) razglašajo za edinega živečega slovenskega filozofa.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

cortez ::

a mogoče kdo ve, kje bi se dalo videt oz. dobit predavanje N. Chomskey-a, ki ga je mel v Ljubljani prek kakim mesecem?

Gandalfar ::

MadMicka ::

Marjan, pa se ti čutiš zadosti bistrega, izobraženega in nasploh sposobnega slediti predavanjem filozofu svetovnega kova? Očitno se :\

Marjan ::

Ja, tudi na to sem pomislil, da je tip toliko bolj pameten, da ga sploh ne dojemam. Morda večina poslušalstva tako misli?? :P

Ko malce premislim se mi zdi, da prav na to struno on igra.

V svoji konfuznosti kjer v eni trditvi natrese vse od političnih, filozofskih, socialnih, bioloških in drugih vidikov, pač računa na to, da bo s tem izpadel pametno. Čisti družbeni fenomen, takih tipčkov je kar velik. V čemu je trik? Če bi na normalen način (razčlenjeno in razločno) podal svoje trditve, bi ne samo 10% poslušalstva, ampak kakih 80% spoznalo, da je večina trditev plehkih, nepremišljenih, nepoglobljenih, lokalno ozkih ali globalno posplošenih.

Ne trdim pa, da so vse njegove trditve takšne... kakšna ima tudi več soli. Če je kje na netu tisto predavanje ga gremo lahko analizirati, trdivev za trditvijo, pa bomo videli kaj bo ostalo. :)

Thomas ::

Dokler mi niso spridili HTV, sem ga včasih gledal, ko so še vabili pametne ljudi okoli polnoči v studio. Mikuličića recimo. Ta je enkrat lepo razložil, zakaj je Lacan bluzator. Lacan je Žižkov ... recimo učitelj!

Lacan je skoraj za vsako trditev ki jo je dal, nekje drugje dal kontratrditev. Njegov sistem je zelo protisloven, zato se (kot v vsakem protislovnem sistemu) da v njem dokazati praktično karkoli. Da je pes bel, da je pes črn, da je zelen ...

Protislovnost Lacanovskega sistema ni očitna, ga moraš že kar dobro preštudirat, da jo opaziš, kar je težko, saj je ZELO obsežen. Vendar on to protislovnost vešče uporablja za dokazovanje marsičesa. Buit in feler ima Lacan.

harvey ::

Oživljam temo, ker po nekaj letih Žižek spet predava v živo v Sloveniji. V Drami bo skupaj z Mladenom Dolarjem, Alenko Zupančič v okviru festivala Fabula. Tema je debate je - Kdo zdaj tu laže?

Ko smo že pri Žižku pa je še ena novica, da je napisal dramo in sicer Antigono.

Žižka tudi v Sloveniji ne vidimo pogosto
"Dejansko Žižek, Dolar in Zupančičeva skupaj nikoli niso nastopili na tovrstnem samostojnem dogodku," je še opozorila. "Bili so že kdaj skupaj na kakšnem večjem simpoziju, na katerem pa so spregovorili tudi drugi. Res sem vesela, da se nam je to posrečilo. Tudi Žižek v Sloveniji redko predava. Mislim, da sta od njegovega zadnjega nastopa pri nas minili dve leti ali celo več."

vir: rtvslo.si
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Gandalfar ::

Tretji program bo imel prenos v zivo: http://ars.rtvslo.si/kdo-tu-laze/

Jst ::

Kaj obstaja kje posnetek? Jaz sem iskal a nisem našel...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žižek vs Assange (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20658604 (22422) vostok_1
»

Žižek vs. Chomsky (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7910416 (6737) donfilipo
»

Slavoj Žižek-living in the end times (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35736774 (27625) donfilipo
»

Patrija po volitvah?

Oddelek: Problemi človeštva
202351 (1710) Person
»

To sem čakal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738126 (6302) donfilipo

Več podobnih tem