» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
18 / 22
»»

OmegaM ::

Mam v sluzbi pentium D pa mi kar nekaj krat nabija 100%, pa kar rad se segreva, ampak ni panike, malo preklinjam obcasno pa potrpim, aja, pa verjetno je krivo delo :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

DinoS ::

No meni ne uspe spravit CPU Usage na 100%, to mi še ni nikoli ratalo!!!

Pri opravilih, ki si jih našel ti tudi ne bo. Čim pa bi se ukvarjal s kakšnim resnejšim delom bi bil ta proc občutno preobremenjen.

Daj mi potem povej za en program, ko bi mo CPU na 100% nabil, pa ga bom dol potegnil pa sprobal!!! Pa vi vsi ko ste tako glasni o temperaturah naredite screene od svojih temp pa jih prilimajte gor!!!!!

mtosev ::

daj dekodirat dvd po cez 3-4min bo na max.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

No meni ne uspe spravit CPU Usage na 100%, to mi še ni nikoli ratalo!!!

Pri opravilih, ki si jih našel ti tudi ne bo. Čim pa bi se ukvarjal s kakšnim resnejšim delom bi bil ta proc občutno preobremenjen.

Daj mi potem povej za en program, ko bi mo CPU na 100% nabil, pa ga bom dol potegnil pa sprobal!!! Pa vi vsi ko ste tako glasni o temperaturah naredite screene od svojih temp pa jih prilimajte gor!!!!!

Sem ti jih že prej naštel par...
SuperPi, Prime95, OCCT, Orthos, kakršnokoli kodiranje videa itd

DinoS ::

No zdaj mi še samo najdi, kje lahko kerga od teh programov dol potegnem!!!
Pa zakaj noben od vas ne upa nalimat svojih temperatur tu gor, sej so po vaših izjavah super...

jest10 ::

???
Google. Menda ga znaš uporabiti ane?

mtosev ::

No zdaj mi še samo najdi, kje lahko kerga od teh programov dol potegnem!!!
Pa zakaj noben od vas ne upa nalimat svojih temperatur tu gor, sej so po vaših izjavah super...

dvd shrink
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DinoS ::

No trenutno testiram SuperPi, zanimiva zadevica ampak CPU usage se pa skoz giblje okoli 50%!!!

OChack ::

zato jst pravm d je neuporabn program
Int€l inside, IDIOT Outside

Urc ::

Jah glej. Super Pi je za testiranje procesorske moči in nezna uporabit več jeder...

Uporabi OCCT, Orthos oz. Prime95 kot je bilo že napisano !

bluefish ::

No meni ne uspe spravit CPU Usage na 100%, to mi še ni nikoli ratalo!!!

Pri opravilih, ki si jih našel ti tudi ne bo. Čim pa bi se ukvarjal s kakšnim resnejšim delom bi bil ta proc občutno preobremenjen.

Daj mi potem povej za en program, ko bi mo CPU na 100% nabil, pa ga bom dol potegnil pa sprobal!!! Pa vi vsi ko ste tako glasni o temperaturah naredite screene od svojih temp pa jih prilimajte gor!!!!!

Če gledaš na programe za testiranje in namensko obremenitev, potem so že bili omenjeni.
Kar pa se tiče "delovnega" programja - poskusi Cinebench, ki demonstrira rendiranje 3D scen. Zagotovljeno obremeni tudi štiri in več jeder do 100%, če je bolj zahtevna scena.

DinoS ::


No sej slika vse pove...

Sedaj pa pričakujem še od vas ostalih kakšno takšno sliko, ker me zelo zanima kakšne temperature imajo MADji glede na to, da so moje temp kot v kurilnici...

Dr_M ::

Ce nimas kalibriranega senzorja, pejt raj travo kosit, kot da te brezvezne stevilke kazes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DinoS ::

Ce nimas kalibriranega senzorja, pejt raj travo kosit, kot da te brezvezne stevilke kazes.

Daj ti rajši ne kvasi neumnosti!

M-XXXX ::

Ce nimas kalibriranega senzorja, pejt raj travo kosit, kot da te brezvezne stevilke kazes.

Daj ti rajši ne kvasi neumnosti!


Kdo kvasi neumnosti? Tole je jasen primer nekalibriranega senzorja. Menda nisi tudi ti eden izmed primerkov, ki trdi da je lahko procesor hladnejši od okolice?

PrimozR ::

AMD pa Intel sploh ni vprašanje, je dosti boljših lastnosti pri Intelu kot pri AMD-ju, kot prva je kvaliteta izdelave, naprej pa nebom našteval ker je preveč lastnosti ki pokopljejo ubogi AMD.


Glavne prednosti Intela so bolje zaključena platforma (z nabavo ATIja se to popravlja tudi pri AMDju, SATA in USB sicer še vedno nekako pešata, tudi an SB750), in pa na splošno gledano boljši performansi. Ampak to je že druga zgodba. Kvaliteta izdelave je pa za standarde STja precej irelevantna zadeva.



Load pa čez kaki dve minutki ali kaj več.

 Ekola

Ekola



Hlajenje je Scythe Katana II s push-pull konfiguracijo - push je original Scythe vent, pull je pa Zalman 92 na fanmate-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mtosev ::

AMD pa Intel sploh ni vprašanje, je dosti boljših lastnosti pri Intelu kot pri AMD-ju, kot prva je kvaliteta izdelave, naprej pa nebom našteval ker je preveč lastnosti ki pokopljejo ubogi AMD.


Glavne prednosti Intela so bolje zaključena platforma (z nabavo ATIja se to popravlja tudi pri AMDju, SATA in USB sicer še vedno nekako pešata, tudi an SB750), in pa na splošno gledano boljši performansi. Ampak to je že druga zgodba. Kvaliteta izdelave je pa za standarde STja precej irelevantna zadeva.



Load pa čez kaki dve minutki ali kaj več.

 Ekola

Ekola



Hlajenje je Scythe Katana II s push-pull konfiguracijo - push je original Scythe vent, pull je pa Zalman 92 na fanmate-u.


Pipi Lol. everest/coretemp nista tocna. REALTEMP postaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DinoS ::

Tu se glasite samo takšni, ko v življenji še Intela vidli niste... Če ste že tako glasni vsaj podkrepite svoje trditve z dokazi ne pa da samo nekaj bluzite iz obupa in ljubosumja...

jest10 ::

Post nad tabo je slika Intela...

DinoS ::

Post nad tabo je slika Intela...

Že tretjič ste me dans v smeh spravli!!! Dobri ste ni kaj!

jest10 ::

Post nad tabo je slika Intela...

Že tretjič ste me dans v smeh spravli!!! Dobri ste ni kaj!

In kaj je tukaj smešnega? Boš trdil, da Core2Duo ni Intel?:P

OmegaM ::

Ma mislim da je star 15 let, ce ne pozna core 2 duo :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

PrimozR ::

Manj.

Mtosev za 65 nm je coretemp točen. problem je pri 45 nm.

mtosev ::

Manj.

Mtosev za 65 nm je coretemp točen. problem je pri 45 nm.


na Meromu ni. mam razlicne tempe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DinoS ::

Post nad tabo je slika Intela...

Že tretjič ste me dans v smeh spravli!!! Dobri ste ni kaj!

In kaj je tukaj smešnega? Boš trdil, da Core2Duo ni Intel?:P

Ne ne narobe sem razumel mislil sem, da misliš moj post...

Volta ::

DinoS. No kot sem že rekel, tudi jaz sem imel P4 3.4HT na S478, nekaj še navitega zravn, pa sem imel okoli 40 v idle in 60 v load s stock coolerjem. Moj sošolec je imel Northwooda 3.0 na istem socketu pa je imel v idle 30, v load pa do 42 stopinj v neki neprevetreni kišti. Poanta tega? No dobro, jaz sem imel vroč čip (Prescott), ampak taka razlika v njegov prid pa ni ravno realna - iz tega lahko sklepamo, da ni imel realnega programa za merjenje temperature na procu, ali pa so bili senzorji na plošči razštelani in netočni. Ker v tisti sobi je imel skor 30 stopinj + malo ohišje brez ventov.

DinoS ::

DinoS. No kot sem že rekel, tudi jaz sem imel P4 3.4HT na S478, nekaj še navitega zravn, pa sem imel okoli 40 v idle in 60 v load s stock coolerjem. Moj sošolec je imel Northwooda 3.0 na istem socketu pa je imel v idle 30, v load pa do 42 stopinj v neki neprevetreni kišti. Poanta tega? No dobro, jaz sem imel vroč čip (Prescott), ampak taka razlika v njegov prid pa ni ravno realna - iz tega lahko sklepamo, da ni imel realnega programa za merjenje temperature na procu, ali pa so bili senzorji na plošči razštelani in netočni. Ker v tisti sobi je imel skor 30 stopinj + malo ohišje brez ventov.

Če te znaima je moj procesor že tudi sosegel 72°C poleti pri 100% (virus) in navadno malo skor čisto zaprto ohišje + tisti bogi hladilnik, ko je od Intela, nato pa sem kupil ohišje AeroCool Engine + hladilnik Thermaltake BlueOrb II in od takrat nimam težav s temperaturo!!!

Adrijan0 ::

DinoS, 1 dan si na forumu pa že galamo zganjaš? Dobro napreduješ.

mtosev ::

eni smo bili v Intelu:
 jaz

jaz

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

x45 ::

DinoS, 1 dan si na forumu pa že galamo zganjaš? Dobro napreduješ.


ja pazi dinoS lahko dobiš kako titulo...

mtosev ::

DinoS, 1 dan si na forumu pa že galamo zganjaš? Dobro napreduješ.


ja pazi dinoS lahko dobiš kako titulo...


Kot ti?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Volta ::

No tu je CPU Usage skakal med 64 -85%, odprto sem mel 20 min prej Settlers6 not v campaign 14 misija, že prej 1 ura igranja tako da je že bilo veliko stavb pa folka, potem sem mel ofnano SC4D, skor čisto zgrajeno mesto na velikem kvadratku, ta špil je prej 15min laufal, pa še muzke poslušal v winampu... No meni ne uspe spravit CPU Usage na 100%, to mi še ni nikoli ratalo!!!

Če te znaima je moj procesor že tudi sosegel 72°C poleti pri 100% (virus) in navadno malo skor čisto zaprto ohišje + tisti bogi hladilnik, ko je od Intela, nato pa sem kupil ohišje AeroCool Engine + hladilnik Thermaltake BlueOrb II in od takrat nimam težav s temperaturo!!!

No, pa ti je le uspelo procesor spraviti na 100% usage :) Prej si vztrajno zatrjeval, da še nikoli nisi imel procesorja na 100%. Govoril si o nekih nizkih temperaturah, zdaj pa praviš, da si imel proc na 72 stopinj. Se mi samo zdi, ali s svojimi novimi posti razbijaš tvoje stare poste?

PrimozR ::

DinoS čist tko za BTW; Intel in nVidia se NE bosta združila. Če bi blo delano karkoli v tej smeri, bi nVidia zdej imela že QPI licenco in bi imela pripravljenih 5 čipsetov za nehaleme. In ne sprašuj kako vem o tem tvoje brainstormingu. I just do :D

Cforcer ::

Da ne bo Dino sam samcat tule vam lahko povem da imam podobne izkušnje z Intelom kot on in podobno temperaturo pri 100% obremenitvi z Thermaltake blueorb hladilnikom.... Vse skupaj je na MSI jevi plati 865PE Neo2 Platinum, temperatura procesorja pa le redko doseže 50 stopninj, tako da njegove meritve niso tako iz trte zvite...

Stra ::

Ima kdo informacije glede izida AMD X2 5050e? 8. okt. naj bi bil kao ta dan.

mrepca ::

Se mi za prenosnika bolj splaca kaj v stilu AMD Turion64 X2 TL64 2.2 ali kaj od INTELA.

PrimozR ::

Imo Intel platforma ki je precej bolje zaokrožena. Če ti je pa važna grafika pa išči nekaj z nVidia dodatnim čipom oz. AMD sistem.

Axotech ::

Intel je Intel (ze cena pove svoje) žal mi pa je za AMD, ker zadnje case nekam peša s performansami svojih procov. Nove mašine pa so itaq "pečice", še posebej, kar se novih graf tiče... če le nimaš (z mano vred) 400-600 eur za kompletno vodno hlajenje (z grafo in diski vred mislim). LP

Pesimist ::

Ve kdo kolko je kaj minimalni vcore Q9300 procesorja?
Cudno mi deluje vse ker ko nastavim Asus P5KPRO plato na auto, mi da vcore na 1.12V cirka prika z CPUz in HWmonitor.
Ko pa sem dal FSB na 400Mhz, da je bil na 3Ghz in vse ostalo na avto pa je Vcore bil nekje 1.08V. Torej sklepam da je 1.12 kar je auto by default prevec za 2.5Ghz.
Zdaj pa sem zacel nizat do 1.025 v Biosu pa sevedno leti 3Dmark skoz brez problema.

Eh res da ne kapiram dosti oz skoraj nic o navijanju. Samo to pa mi je vseeno malo cudno. Mogoce 3Dmark ni ravno pravi program za ugotavlanje le tega.

Btw. Ce navijem tak da je vse ostalo na auto pa samo FSB na 400Mhz. A je to sploh vredu? Ker ostale napetosti pll pa tiste druge mi niso kaj dosti jasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Blinder ::

sawyer, jaz komp v podpisu imam malo navitega pa pri nizji napetosti kot original. Pa pride skozi orthos brez errorjev. Mogoce dajo original vecjo napetost kot bi bilo potrebno zaradi odstopanja pri proizvodnji. Pac da bodo tudi tisti bolj ponesreceni primerki še vedno delali stabilno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pesimist ::

Hm. Zaj sem se spravo zraven iskati najnizjo napetost za defaultno 2.5Ghz frekvenco. Uporablam sicer prime95 zadni. Pa zaenrkat pri 1.025 bios settingsu tudi se ni errorov.
V kolkor poganjam sploh pravi test. Torture test> in place large FFT za max heat.

slisal sem da neki intelburntest tudi obstaja.

Pesimist ::

Najso sem da je prva stabilna napetost za mojga malega 0.9625. Prime je laufal 8+ ur brez errora. Ena stopnja nizje je vrgla bluescreen po 2 urah. Dve stopnji nizje pa skoraj instantno. Tak da ce hocem supersafe bit bi verjetno mogo se en click visje dat napetost kot trenutno stable right?

Pesimist ::

Malo sem gledal porabo in tok v hwmonitoru. Pri default 2.5GHz ima do max 18.5A in 16.22W kadar ga stresam z intelburn testom. Ko ga pa navijem na 3Ghz pa ima 36.36A in 35.75W.
A je to normalno da je kr narastek za 2x? Navit pa je samo z Vcorom. Ostali settingsi so na auto.

Blinder ::

poraba /gretje naj bi se večala linearno z frekvenco in kvadratno z napetostjo.
torej 10% večja frekvenca -> 10% večja poraba
10% večja napetost -> 21%(!) večja poraba
Računaj s tole formulo pa povej če se izide:)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pesimist ::

Ve kdo kolko je tjmax od Q9300 in q6600. Pa kdaj zacneta oba cpuja downclockat. Torej do katere temeprature je safe runat.
Ker zaj nevem al je 95 al 100.
Kaj pa je distance to TJ max?
In kaj bi mi tocno tjmax nej povedal? Da lahko do 100C laufa predno downclocka al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Aja to so moji rezultati na 2.5 in 3Ghz drugac.
2.5GHZ
3GHZ

Ne gre se mi zaj da bi bil nevem kak pozresni in iskal najvecji fsb. Pac da malo navijem procesor, zato tudi studiram ce bi se iskal 3.2Ghz mejo ki sem si jo zastavo ali kr obstal na 3Ghz in se zadovolil da deluje tak cool kot pac deluje. :)

MarkoMan ::

Bom tuki vprasal, da ne odpiram nove teme....se splača zamenjati x2 4400@3ghz za intela, recmo e7200, e8400? sm naletu na igrco sins of solar empire, ki mi pri vec enotah dela v diapozitivih in sumim procesor (kot v 3dmark 2006 cpu test)..

Torej: Ali bi za 200-250eu dobil temu primeren boljsi prformans?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

x45 ::

raje grafično menjaj,
če pa že cpu pa bi jas AM2+, še maš možnosti za ugrade na deneba ipd, 775 pa ne bo več novih cpu jev.

Valvoline ::

Bom tuki vprasal, da ne odpiram nove teme....se splača zamenjati x2 4400@3ghz za intela, recmo e7200, e8400? sm naletu na igrco sins of solar empire, ki mi pri vec enotah dela v diapozitivih in sumim procesor (kot v 3dmark 2006 cpu test)..

Torej: Ali bi za 200-250eu dobil temu primeren boljsi prformans?

:D Še moj e2160@2.9ghz pihne tega AMD-ja kaj pa šele tiste novejše ala e8400 ki se navijejo tut na 4.5ghz

kixs ::

Glede Sins of Solar Empire:

I have a Q6600 overclocked and a pair of 3870's crossfired, on big single player games , changing graphic settings doesnt affect one bit on performance its the lack of multicore support that hurts it.


Ocitno pri tem spilu tudi Intel pocepne. Razen, ce so vmes ze poskrbeli za kak Multi-Core patch.

lp
««
18 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727931 (6825) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254289 (29747) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866615 (4667) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413256 (8533) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815579 (4082) PrimozR

Več podobnih tem