» »

Chomsky

Chomsky

Thomas ::

> Zeleno luč za tanke je Markoviču dala tudi CIA (tako kot marsikateri diktaturi na tem svetu).

Link? Čimpski free.

> Kaj ima zbiranje prispevkov opraviti s cenzuro?

To je vsa njihova necenzuriranost. Podpiranje samomorilskih bombašev.

Sergio ::

A bomo moral začet nekoga klicat Buši, da bo ta nekdo nekoga nehal klicat Čimpski?

Dej no mal kulture. Diskreditiraj ga z argumenti, ne pa z imeni, sej nismo v osnovni šoli.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Hja, vse kar mi lahko očitaš v zvezi s Chomskym je to, da ga kličem Čimpski.

Sergio ::

Nisem nic drugega rekel, ane?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Barakuda1 ::

:|

Nekateri res ne zmorete diskusije, ne da bi svoje "sovražnike" žalili.

Da ne bo nepotrebnih pritožb in vroče krvi.

Prispevki, kjer se bo neeposrdno žalilo, ali na žaljiv način smešilo kogarkoli, lahko doleti izbris celotnega prispevka (tud sam zarad enga stavka - ali celo besede)

Imenovati predsednka ZDA z Bušijem ali Grmičkarjem je že en tak primer. Tak primer pa je tud Čimpski namest Chomsky.


Ostanite torej pri argumentih in dejstvih, če ne želite svojih "prispevkov" brat v rdeči barvi.

Stepni Volk ::

Thomas - ni edini medij na svetu Internet, Vir: Mladina, BBC in Discovery...

Thomas ::

> Imenovati predsednka ZDA z Bušijem ali Grmičkarjem je že en tak primer. Tak primer pa je tud Čimpski namest Chomsky.

Dost pošteno, moram rečt!

Kar se tiče odnosa do Slovenije, so ji bili nasprotni tako tastari Bush in njegova administracija, kakor Chomsky. Komu je kdo dal zeleno luč za kaj - je možno marsikaj. Lahko da je Marković dobil kakšne garancije s strani takratne vlade ZDA, lahko. CIA sama seveda ni ukrepala, morala je dobiti žegen.

Ampak nimaš verodostojnega linka za kaj takega Stepni Volk, dočim verodostojni linki za to, kako je Chomsky oboževal YU, SZ ... seveda so. So bili že dani više gor.

Stepni Volk ::

Zdaj že prav zavidam tako preprost pogled na svet: če ni linka, ne obstaja. Hkrati me eksistenčno tudi zelo skrbi...

Hmm... ali obstajam?

Llinka do tega ni... torej ne obstajam... toda je link do teh besed... torej obstajajo moje besede a ne tudi jaz... kar je v bistvu res, ni linka do mojega stanovanja, ne do avtomobila, kosila, malice, zraka... dokaz več, da mojega življenja ni, ker ni linkov... se pravi, da večkrat dokazano ne obstajam... so le besede, ki so le splet nekakšnih "šumov" na medmrežju...

Ej, Thomas potolaži me, dokaži mi, da vsaj ti obstajaš: Daj LINK, Thomsky...

Thomas ::

Dost bedno so se končala Chomsky apologetstva. Poglejte samo Stepnega Volka - kot bi se samo še rahlo šalil.

Upam, da se je kdo iz tega česa naučil.

drejc ::

Stepni volk:
McArthur je tako v korejski vojni želel z atomskim prahom pusuti mejo med Severno Korejo in Kitajsko

Zeleno luč za tanke je Markoviču dala tudi CIA (tako kot marsikateri diktaturi na tem svetu).


Bučke al dejstva? :\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

OwcA ::

Prvo je dejstvo. Sice je vprašanje ali je resno mislil, ali je šlo samo za politično preigravanje, ampak atomska bomba je bila vsekakor v igri.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

gzibret ::

> McArthur je tako v korejski vojni želel z atomskim prahom pusuti mejo med Severno Korejo in Kitajsko
> Bučke al dejstva?

To ni bučka. McArthur je že imel načrt, kako bodo Kitajsko in nekatera mesta v Rusiji zbombandirali z jedrskimi bombami. V načrtu je imel nekaj 100 tarč! In pri tem bil zelo resen, tako, da so ga morali odstaviti.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

> McArthur je tako v korejski vojni želel z atomskim prahom pusuti mejo med Severno Korejo in Kitajsko

Ja je. S pomočjo 25 atomskih bomb (na Vladivostok tudi eno) je hotel premagati komunistične sile. Umrlo bi milijon ljudi.

Po 14 dneh so v Washingtonu sklenili, da se načrt zavrne kot preriskanten in da se generala upokoji.

Chomsky bi danes razlagal, kako je imperializem v atomskem ognju uničil komunistične raje v Severni Koreji, Rusiji, Kitajskem ... kjer sta se cedila med in mleko ... da bi brez tega zločina že cel svet bil tak komunistični raj ... njegovi privrženci bi mu seveda verjeli.

Thomas ::

> V načrtu je imel nekaj 100 tarč!

Geologija ti bolj leži. Pri politiki te zanaša nekoliko v levo. :)

Stepni Volk ::

Link Thomsky...

Thomas ::

A je kdo kej videl Stepnega Volka? Zgleda se je umaknil iz diskusije.

Ampak pustimo to. Smrtne žrtve zaradi tistih atomskih bomb - milijon - so precej manjše, kot tiste, ki jih je potem v nekaj letih povzročil komunizem med svojim prebivalstvom. Pa prej tudi, seveda.

Vendar je bila javnost na Zahodu toliko prokomunistična, da obračuna s komunizmom ni dovolila. Zato od plana nič, žrtev še več, v Severni Koreji pa še vedno komunistični raj.

gzibret ::

Thomas - transhumanizem ti bolje leži.... Sicer pa sva oba pretiravala oz. govorila na pamet. Jaz sem pretiraval navzgor, ti pa navzdol :) - čeprav so to podatki le za Rusijo, meni se pa zdi, da je imel McArthur plan po dolgem in počez zbombandirati tudi Kitajsko. Bom še malo poiskal....

Citiram Link1

Operation Shakedown was designed which called for the Americans to use 20 nuclear weapons against the Moscow-Gorki region; 12 nukes around Leningrad; 15 nukes in the Caucasus region’ and 15 nukes in the Vladivostok and Irkutsk regions. Britain planned to use 52 nukes against the Volga area and Donets Basin. The result of the standoff was a compromise, with no side gaining anything. The peninsula remained divided. However, the threats did stop Soviet assistance to North Korea.

skupaj = 114

Citiram Link2

Threat of nuclear attack: President Truman states, "There has always been consideration of its use." President Eisenhower, "To keep the attack from becoming costly, it was clear we would have to use atomic weapons." The War Plan was Operation SHAKEDOWN, with plans 6 days after the start of WW-III for:

-bombers from Maine to drop 20 atomic bombs in Moscow-Gorki area;

-bombers from Labrador to drop 12 atomic bombs in Leningrad area;

-bombers from UK to drop 52 atomic bombs in Volga and Donets Basin;

-bombers from the Azores to drop 15 atomic bombs in Caucasus area;

-bombers from Guam to drop 15 atomic bombs in Vladivostok and Irkutsk areas.

Skupaj = 114
Vse je za neki dobr!

Stepni Volk ::

Thomsky meets Chomsky:

MIT Linguistics and Philosophy, Noam Chomsky
77 Massachusetts Avenue Bldg. 32-D808
Cambridge, MA 02139 USA

Office Number: 32-D840
Office Phone: 1-617-253-7819
Email: chomsky@mit.edu

Thomas ::

Aha. Stepni Volk se očitno identificira s Chomskym. Če ne, bi dal link nase, če hoče da ga jest nase. Ane? :D

Ampak pustmo to. Link za gzibreta.

. Discussion centered on the approximately 20 bombs it was felt could be spared without interfering with the existing general war plan (for possible use against the Soviet Union). Although it became clear in the process to the Joint Chiefs that MacArthur had very grandiose plans even then for carrying the fighting to the Chinese, it was determined that in the then authorized defensive "containment war" against the North there were not any technically suitable targets.

Stepni Volk ::


Še več satir na račun Chomsky-a: http://www.postmodernhaircut.com/

In še relativno nevtralen pregled njegovega dela, misli in dopisovanj: KLIK

Za debato bi bilo smiselno prebrati vsa njegova dela oz. vsaj tista, ki naj bi bila tema te debate. Ker je človek že nekaj desetletji tu , bi potreboval leto ali še kaj, da bi njegovo delo resnično zaobjel...
Seciranje citatov je pa dokaj brezplodno... kot sem nekaterim poskušal prikazati na prejšnjih straneh.

Seveda, Thomas-a in vse ostale vnete anti-aktiviste naprošam, da nam copy&paste svojih emial-ov s Chomsky-em... njegov naslov sem vam že podal.

Zgodovina sprememb…

username ::

Ocenjevati človeka zgolj na podlagi interview-a ali citatov, je dokaj neprimerno.
Zakaj? Prebrali smo, kako človek razmišlja, kakšne metode pri tem uporablja (vsekakor ne znanstvenih ali logičnih) in na kakšne podatke se naslanja (očitno na netočne ali pa kar lažne). Zame je to čisto dovolj.

Tudi če bi bili (hipotetično) njegovi članki in knjige na intelektualnem nivoju, so bili odgovori v tem intervjuju vse prej kot to. Če bi bil res intelektualec, se mu to ne bi moglo zgoditi, si tega ne bi dovolil.


Vem le, da Salman Rushdi-ja obsojajo na smrt množice ljudi, brez da bi prebrali Satanove verze
To je spet huda primerjava, kako lahko take stresaš. Jaz NC-ja na nič ne obsojam, le na podlagi prebranega predvidevam, da mi nekdo s takim načinom razmišljanja in manipulacije ne more nič doprinesti in bi bilo branje njegovih del izguba časa (razen za nadaljnje razkrinkavanje njegovih manipulacij, kar se mi pa ne da - kdor zna misliti z lastno glavo in je pripravljen preveriti kak podatek, preden mu slepo verjame, bo hitro zaštekal, kakšen bullshit trosi Chomski okoli; ostali bodo pa trmarili naprej ne glede na karkoli).

Sicer pa - tista množica bi Rushdieju želela smrt tudi, če bi sama prebrala njegovo knjigo, kolikor vem. V tem primeru ni problem, kaj so/niso prebrali, ampak je problem nekje drugje.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Sicer pa Rushdie je o svojih pogledih mnogo, mnogo bližje tistim, ki Chomskega ne maramo. To naj bo jasno.

Ko je nastopil v nekem intrvjuju za neko francosko revijo, si je nadel srajco z vzorcem ameriške države. On podpira, kar so Američani naredili v Afganistanu, on je navsezadnje na svoji koži skusil bes islamskih radikalcev.

Čist tko.

Stepni Volk ::

"... mesa ne maram..." slišim nekoga govoriti na avtobusu... in takoj mi preklopi: Aha, še ena vegetarijanka. Hmm, le kaj bi odgovorila, če bi jo vprašal, če kot vegetarijanka sme pogoltniti spermo?..

Seveda sem ujel le drobec pogovora: stavek je lahko bil:
"... svinjskega mesa ne maram..." in potem bi mi spet v glavi zraopotali predalčki in bi rekel: aha, muslimanka... hmm, le zakaj so potem v JLA vsi muslimani jedli svinjske jetrne paštete?

Stavek bi lahko bil:
"... svinjskega mesa ne maram uničevati na ponvi in ga raje pripravim na grilu nad ravno prav telčim ogljem..."
in naenkrat je to že bolj gurmanski pogovor, ki bi moje misli spet ponesel drugam.

That's my point.

Glede Chomsky-a samo pravim, da bi bilo vredno prebrati knjigo in potem primerjati z Interview-om...
Ljudje radi posplošujemo in predalčkamo... tudi ta trditev je posploševanje in predalčkanj >:D

karikiram: "Bral sem interview z Peter Jacksonom in butec take mimo seka, da me niti najmanj ne mika gledati The Lord of the Rings in še manj brati knjigo!"
Seveda s tem delam krivico filmu, kot tudi J.R.Tolkien-u, ki ga ne bom bral samo zato, ker je režiser zinil nekaj, kar me je razkurilo.

Sinead O'Connor z veseljem poslušam, toda ko začne s histeričnimi izpadi proti papežu, njena na pol teroristična preteklost, ter interview-i, bi jo najraje nehal poslušati...
Ali pa Predin... glasba čisto poslušljiva in potem se gre smešit na Trenja...
Interview je le droben izsek življenja in dela nekega človeka... ocenjevati le na podlagi tega je nekoliko nesmiselno... toda očitno je to ves razpon, ki ga premoremo.

Bi bila pa zanimiva odprta debata med ljudmi, ki so ga brali / obravnavali... ali še bolje debate samega avtorja s so in drugače msilečimi.
Kritika mora biti pozitivna, kot negativna... tako tudi sam Chomsky pravi, da je lahko srečen, ker je rojen v ZDA, saj je to ena redkih držav, ki mu omogočajo takšno kritiko. Države, ki jih zagovarja, mu takšnih kritik ne bi omogočale.

P.S. Če bi bila Slovenija država, ki bi za svojega misleca postavila Chomsky-a in vzpostavila Chomskyansko diktaturo, tudi tega foruma ne bi bilo oz. bi nas Tajna Policija že vse pozaprla in lepo podučevala o ideji Chomsky...

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

A res ne razumeš?

Če od tiste pevke vzameš proč njene neumne intervjuje, dobiš pevko, ki bolj ali manj lepo poje.

Če vzameš od Chomskega proč njegove intervjuje, dobiš kontroverznega (v znanstvenem smislu) MIT profesorja, ki bi ga prišlo poslušat nekaj študentov FER in še par drugih.

Ampak ves Chomsky fenomen je zgrajen ravno na njegovih ekstremnih političnih izjavah, ki jih je nemogoče jemati resno. Če imaš le malo razčiščene pojme.

Stepni Volk ::

Nobene resne izjave ni na tem svetu, vključno s to.

Ljudje smo si demokracijo vzlei kot najvišjo možno obliko svobode... Chomsky jo samo karikira in kaže na primere, kjer imamo dvojna merila, npr.: Faurisson affair

Ker Faurisson trdi, da ne verjame v koncentracijska taborišča, so ga vrgli z delovnega mesta in mu sodili kot antisemitu.
Vsak pripadnik ne-judovske vere lahko enako izjavi, da ne verjame v Jehovo... ali podoben dogodek, ki je pomemben del judovstva... se mu bo zgodilo isto kot Faurisson-u?

BTW: Oba moja dedka sta bila v koncentracijskem taborišču, prvi je švercal orožje za partizane, drugi je tiskal v "podzemni" tiskarni... oba sta bila izdana in deportirana: Dachau, Auschwitz.
Oba zelo verjameta v obstoj koncentracijskih taborišč... če bi imel Faurisson prav sta onadva in še nekaj milijonov ljudi imeli samo more, ki jih skupaj ne spravita Allan Edgar Poe, Byron, Shelly-eva in King skupaj...

username ::

karikiram: "Bral sem interview z Peter Jacksonom in butec take mimo seka, da me niti najmanj ne mika gledati The Lord of the Rings in še manj brati knjigo!"
Stepnivolk ne razume ali pa se dela neumnega. Tudi prav.

Ampak zanimivo, še vedno nobenega odziva na moje raztrganje Chomskyjevih izjav. A so ostali Chomsky-fani izgubili svoje navdušenje nad njim? So torej izgubili vero, heh?

>:D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Stepni Volk ::

username - ča mi lahko pošlješ poskenirano verzijo Interview-a, ti lahko kaj pripomnim :)
moj email

Chomsky-ev email je tako malce višje... povej mu vse, kar mu gre. In seveda prosim za kopijo odgovora :)

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> A so ostali Chomsky-fani izgubili svoje navdušenje nad njim? So torej izgubili vero, heh?

Ja. Enostavno niso mogli verjet, da je tip res tako čudne izjave dajal. Čeprav so jim prej še ploskali ... ko so bile razgaljene, je mistika minila.

Potem so sicer nekateri hoteli prikazat to kot neznačilno zanj ... ampak tudi to ni imelo uspeha.

Je idol padel?

Počakaj samo, da spet pride v Ljubljano. Cankarjev dom bo spet poln. Adijo pamet!

dejanrus ::

Ne moreš verjet...
Spet bitka med demokratičnimi-kapitalisti, ki vsi delajo za "male pare" pri enih "malih" firmah v eni "maili" državi (razen par tistih, ki so lastniki teh malih firm in zato mislijo, da so sami kapitalisti - NEUMNOST seveda). Ti seveda mislijo da je Slovenija najblojša prijateljica in soudeleženka le-teh kapitalističnih sil, kar pa je seveda še ena neumnost. Ne rečem da kapitaliem ne ustvarja večjega BDP-ja od "ostalih", ni pa nujno da je BDP premosorazmeren s kvaliteto človeškega življenja, kar že dojemajo nekateri skandinavci, naši kvazi-kapitalisti očitno tega ne bodo nikoli dojeli.
Na drugi strani pa seveda vsi - recimo jim posplošeno anarhisti - ki v bistvu nimajo prave proti-ideologije saj imajo v bistvu enak problem kot prvi - spranost možganov s strani TV-ja. Seveda so le-ti bolj alternativnih nadzorov, zato se od main streama skušajo razlikovat po tem, da pljuvajo po sedanjem sistemu, ko pa je treba pohvalit npr. socializem pa se ravno tako poserjejo.
Seveda, ko je debata o ZAHODNI-demokraciji pa so vsi složni o njeni vse splošni dobrobitnosti, čeprav je po mojem mnenju ena najbolj barbarskih oblik vladanja - nepoučena horda dviguje roke za svoje TV kandidate.
Chomsky je legedna že zaradi tega, ker se v državi polni prepotentnih s strani kapitalizma izkoriščenih sado-mazohistov, ki brezpogojno podpirajo svoj "west is the best" sistem (po moje temelječ na ostankih kolonizacije - zgled je EU), upa ponuditi drugačen pogled na zahodno (predvsem ameriško) družbo, ki smo jo dejansko 10 let nazaj še vsi brez izjeme kovali v zvezde. Je pa res, da kdor dela - greši in to je seveda na slo-techu najbolje opazit.
Mogoče ga bi bilo treba presodit po CilJIH, ne pa po linkih.

No zdaj ko sem vas po slo-techovsko popljuval VSE, lahko začnete pljuvat nazaj - mam dežnik. :D

kopernik ::

dejanrus:
Neumnost za neumnostjo, sploh nima smisla odgovarjati.

Thomas ::

Nič pluvanja. Sej za Chomskega smo že sami ugotovili, da mu je socializem cilj. Dejanrus pa to tudi precej odkrito prizna.

Lepo.

Poleg tega, tudi Zlobec, Bučar in Oman mislijo, da "Slovenci kapitalizma ne moremo zdržati". So povedali po TV.

Ajd, grem nazaj v kapitalizem spet!

dejanrus ::

Smisel si že najdu, sam argumentov ne.

dejanrus ::

Socializem je cilj vsakega moralno razvitega človeka. Ti Thomas pa ne misli da si kapitalist - ker nisi!

kopernik ::

dejanrus:
Jih imaš v nekaj deset odgovorov pred tvojim prispevkom. Si jih mogoče prebral ?

Socializem je cilj vsakega moralno razvitega človeka.


Saj socializem smo imeli. Očitno smo bili moralno razviti ljudje. Kaj se je z nami zgodilo, da ga nismo več marali, pa ne vem.

dejanrus ::

Ah kopernik... Ne bit jezen če sem ti obelodanil, da si v tem tvoje popolnem kapitalističnem svetu na strani ameriških "nigrov", nemških turkov, slovenskih "čefurjev" in vse na sploh tako in drugače izkoriščanega sloja. Razen če maš mogoče eno malo zakotno firmo (gledano iz zahodnega stališča) - potem lahk saj misliš da si kapitalist.

dejanrus ::

Ne vem kaj je z vami (vsaj ene 90% vas).
To je tako kot da bi sužnji hvalili sužnjelastništvo - nič drugače. :D

kopernik ::

Nikjer nisem omenjal, da sem lastnik firme, tako da nimam pojma o čem govoriš. Z slovenskimi "čefurji" in ameriškimi "nigri" si pa sploh usekal mimo. Kaj hočeš povedati ? Da sem tudi jaz izkoriščan ? L O L. Sem samo plačan za tisto, kar naredim. Si se pa izognil moji trditvi, da smo tako opevani socializem že imeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

Ne vem kaj je z vami (vsaj ene 90% vas).


Včasih se je potrebno zazreti vase in preveriti, če je mogoče podstrešje preostalih ljudi bolje počiščeno kot lastno.

dejanrus ::

kopernik...
Vidim da si počasen. Ti podam primer:
Če bi bil kapitalizem sužnjelastništvo, bi bil ti SUŽENJ.

Kar se pa tiče kdo je imel kaj rad, pa sem ravno kak teden, dva nazaj nekje videl anketo, kjer so ljudje rekli, da so bolje živeli v socilaizmu. 8-O
Mogče je še kdo gledal pa lahk potrdi.

kopernik ::

Kar se pa tiče kdo je imel kaj rad, pa sem ravno kak teden, dva nazaj nekje videl anketo, kjer so ljudje rekli, da so bolje živeli v socilaizmu.


Ja in če so rekli ? To je nebistveno. Očitno je bil socializem premalo dober, da bi ga ohranili. A ti tega ne priznavaš ?

dejanrus ::

A kar naenkrat za vas demokrate glas ljudstva ne šteje? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejanrus ()

gzibret ::

Še malo offtopic glede McArthurjevih planov:

Torej
- 114 bomb na Rusijo, če bi ta vkorakala v Severno Korejo
- 20 bomb bi uporabil za branjenje Severne Koreje
- vsaj npr. 10 bomb na Kitajce v primeru Kitajske invazije

Iz tvojega linka:

"The initial targets apparently were Shanghai city center and several other industrial cities in China as well as four cities in North Korea."

Čeprav sem iskal podatek, koliko bomb so imeli namen odvreči na Kitajsko, samo nisem našel.

No, meni se zdijo takšni plani krepko preko mere "dobrega okusa" in "zdravega razuma", pa če je uporaba jedrskih bomb še tako nujna in so argumenti za še tako močni. Tudi za voljo padca komunizma.

OnTopic:

Nisem bral onega intervjuja v Delu, malo sem preletel linke in citate in dobil občutek, da je ta Chomsky en populist, ki gradi avtoriteto na nepreverjenih in nepremišljenih izjavah ter na plitkem oz. površinskem poznavanju problemov. Skratka - IMO kvasi gluposti! Sicer pa živimo v demokraciji in tudi gluposti so dovoljene. Samo nevarno postane, če takšen človek pride na oblast.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Thomas: Ja. Recimo za svojce samomorilskih napadalcev na oddajah nabirajo denar.
Link?

Sicer pa CNN nabira denar za svojce padlih ameriških vojakov.
Kar sicer čisto podpiram, čeprav so po vseh definicijah Američani v Iraku okupatorji.

Ampak na misel mi pride, da so ameriški vojaki v ZDA pravzaprav okupatorji - za Iračane. Za Američane so pa osvoboditelji.

Samomorilski napadalci v Iraku pa so osvoboditelji - za Iračane in teroristi za Američane.

Seveda obstajajo drugače misleči tudi v Iraku in v ZDA.

Ampak vprašanje je, katera pozicija je sedaj prava. Za "tipičnega" Američana in "tipičnega" Iračana ni dileme, vendar imata ona dva izkrivljen, pristranski pogled.
sudo poweroff

poweroff ::

Samo nevarno postane, če takšen človek pride na oblast.
Tak človek je že na oblasti - piše se pa Bush.

KJE je orožje za množično uničevanje?

Uradni razlog za napad na Irak in razlog zaradi katerega smo podpisali Vilnuško izjavo.
sudo poweroff

iration ::

Glas ljudstva :D Besedna zveza "glas ljudstva" v socializmu ne obstaja.
Dejanrus, povej ti meni, glede na to da meje niso najbolje varovane, kam prebeži več ljudi, iz socialističnih držav v demokratične ali obratno? To je glas ljudstva.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kopernik ::

A kar naenkrat za vas demokrate glas ljudstva ne šteje?


Ne zastopiš, kaj naj rečem drugega. Še enkrat ti razložim:
* smo imeli socializem ? smo
* a nam je bilo takrat lušno ? očitno nekaterim (ali mnogim) ja
* nam je bilo dovolj lušno, da bi socializem obdržali ? ne

Sklep pa potegni sam, dejanrus.

username ::

username - ča mi lahko pošlješ poskenirano verzijo Interview-a, ti lahko kaj pripomnim :)
Intervju dobiš na http://www.delo.si/index.php. Uporabi njihovo iskanje, bilo je objavljeno 2. aprila. Moral se boš pa registrirati (je brezplačno)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

dejanrus ::

iration...

Ne vem kam bežijo - ampak če misliš na Severno Korejo in podobne, bi bežali tudi pod takimi sankcijami v demokratični državi. Anketo je veljala za SLOVENIJO (ne ameriko, anglijo, francijo, nemčijo) - veš to je tam kjer ti živiš.

username ::

da je ta Chomsky en populist, ki gradi avtoriteto na nepreverjenih in nepremišljenih izjavah ter na plitkem oz. površinskem poznavanju problemov
Zelo kratek in jedrnat povzetek, hvala.

čeprav so po vseh definicijah Američani v Iraku okupatorji.
Ja in? Saj so bili Ameri okupatorji tudi v Nemčiji in Japonski leta 1945 plus še ene pet let.
Okupacija še ne pomeni nujno nekaj slabega.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

dejanrus ::

kopernik...
Važno da ti misliš da dobro živiš - realnost je drugačna.
V "socializmu" si je moj fotr naredu bajto (malo pod povprečjem plačo je imel taktrat in jo ima še vedno), pa ne na račun inflacije in kreditov. Ko sem si jaz računal do kdaj bi delal tako bajto, bi rabil ene 200 - 300 let trenutno. Pa imam vsaj 2x tolkšno plačo k fotr.
Seveda, če pa je merilo znamka BMW na spredku avtomobila, pol pa smo res slabše živeli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žižek vs. Chomsky (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7910398 (6719) donfilipo
»

To sem čakal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738118 (6294) donfilipo
»

Naši ameriški prijatelji... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
504811 (3741) Thomas
»

Zahod zivi od tujih žuljev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1177490 (5762) Thomas

Kaj za božjo voljo se dogaja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28115079 (11706) TheJack

Več podobnih tem