» »

Kako uporaba MS rešitev povzroča konkretno poslovno škodo

Kako uporaba MS rešitev povzroča konkretno poslovno škodo

poweroff ::

V službi uporabljamo Microsoftove rešitve. Konkretno sem delal nekaj v Excelu. Imel sem neke podatke in treba je bilo vriniti nek stolpec, kjer je bila v vsaki drugi vrstici ena oznaka - B ali pa M.
Šlo je zaporedno:
B
M
B
M
.
.
.
Kar naj bi se v Excelu naredilo takole.
Prvič.
V prve štiri vrstice vpišeš
B
M
B
M

Drugič.
To označiš.

Tretjič.
To "potegneš" do konca dol in sedaj naj bi bila vsaka pvrva vrstica označena z B in vsaka druga z M.

No, problem nastopi, ker temu NI TAKO. Vsake toliko časa se namesto pravilnega zaporedja (B M B M B M ...) pojavi B M B B ....

Poiskusil sem "potegniti" večkrat in problem se VEDNO pojavi, vendar ne na istem mestu - kar po randomu.

ZDAJ PA KONKRETNA ŠKODA.

Teh podatkov je zelo veliko in tiskajo se (in to ne na navaden papir). Problem je v tem, da smo te napačne podatke natisnili in izgubili nekaj denarja in predvsem veliko časa, preden smo opazili napako.

Zdaj torej nastopi vprašanje kdo nam bo poplačal poslovno škodo. Kdo bo prevzel odgovornost.

Odgovor je: mi sami.
MICROSOFT NI KRIV NIČESAR. Njega zanima zgolj in samo to, da smo mi njegov izdelek kupili in plačali. Če pa le-ta ne bo delal ni njegov problem ampak NAŠ. Saj smo sprejeli EULA.

Po domače: če vam dela OK, če vam pa ne dela se pa jeb***.


Zgolj za test sem isto stvar naredil v OpenOffice.org. DELA BREZ PROBLEMOV tako, kot je treba.

Primerjava: če kupim avto in nekaj ne dela kot bi moralo, lahko uveljavljam garancijo. Če se zgodi nesreča, bo proizvajalec avtomobila tudi materialno in morda celo kazensko odgovarjal. Pri softweru tega ni.

In zdaj konec zgodbe (ja,najlepše šele pride). Kličem na MS tehnično podporo in izkaže se, da podpore za Office 2000 NI VEČ. Skratka - kupite si novejši Office (za zelo konkreten denar), in če se bo tam pojavil isti problem, pokličite.

si pa ne delam iluzij,d a bi problem znali rešiti. Sem že večkrat klical s kakšnim podobnim problemom in skoraj vedno so mi odgovorili, da tako pač je. Naj počakam na novo verzijo - morda bo problem odpravljen. Seveda pa naj novo verzijo kupim.
Po domače povedano - jeb** se jim za moj problem. Vsaj tako sem jaz razumel njihov odgovor.


Toliko o tem, da kupovanje MS izdelkov da neko gotovost podjetju. NE DA JE. Ko gre kaj narobe, si sam.
sudo poweroff

McHusch ::

Zanimivo. Sem poskusil napako ponoviti na svojem računalniku, pa mi v petih poizkusih ni uspelo (sicer uporabljam Office 97). A se ti to zgodi na vseh (več) računalnikih z Office 2000, ali samo na enem?

Poldi112 ::

Pa dobro, saj to ves. Tudi OS ti ne da garancije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matri[X] ::

Ali imas namescene vse popravke za Office?

poweroff ::

Vsi porpavki so naloženi. Za ves software.

Zadevo sem pa preiskušal samo na eni mašini. Gre za to, da teh podatkov ne morem prenašati naokrog, ker gre med drugim tudi za zaupne podatke.

Ampak poanta je v tem, da si pri uporabi MS rešitev sam. Nič ti ne zagotavljajo, samo denar poberejo. Kje so torej njihove prednosti???
sudo poweroff

Ziga Dolhar ::

Od sedaj naprej ne boš več kupoval Microsoft "Worker" produktov. To boš povedal drugim, ki tudi ne bodo kupovali.
https://dolhar.si/

fm13 ::

Hmmm, mimogrede, zakaj moraš vpisati v prve štiri vrstice? Zadosti je, če vpišeš v prvi dve, pa potegneš dol. Meni na dveh mašinah ni uspelo ponoviti tvoje težave.

Lahko probaš še s copy-paste:
- označiš vrstici B in M,
- CTRL-C
- označiš npr. 100 vrstic v sosednjem stolpcu,
- CTRL-V

Tvoj post se mi zdi malo prenapihnjen (Slovenske novice stil), tudi primerjava z avtom je brezvezna... OK, naletel si na težavo, ki je rahlo nenavadna, zato ti poba na MS podpori ni izstrelil rešitve iz glave. Pa se malo potrudi, naredi kakšen test, najdi alternativno rešitev za kopiranje tisti črk, mogoče boš celo ugotovil, zakaj se pri tebi to dogaja.
Se pa strinjam z Zigggatom: v naslednjih dveh tednih opiši ta grozen dogodek vsem, ki uporabljajo Excel. Tako bodo imeli zadosti časa, da preidejo na OO in se tako izognejo morebitni poslovni škodi...

smash ::

heh.....grem stavt da je problem pri tebi in ne v excelu

poweroff ::

Ziggga, ne se hecat, prosim. Kakšne pa so moje realne opcije?

Dejstva: večina poslovnih partnerjev uporablja MS rešitve. Torej jih moram tudi jaz, če želim biti kompatibilen. MS priklepa uporabnike nase. Ko bodo uvedli TC Office, ne bom več mogel lastnih dokumentov odpreti z OpenOfficom recimo.

Ko kupim računalnik, mi zraven vključijo še Windowse. Večina uporabnikov ni dovolj osveščenih, da bi poznala alternative. Ko se podjetje odloča kaj kupiti, pozna samo Word. Razni "strokovnjaki" trdijo, da če kupiš MS rešitve, ti da to garancijo za zanesljivost (=zavajanje). BSA svari pred piratstvom in namiguje naj kupimo (!) MS proukte (! zato, ker ne pove, da obstajajo tudi brezplačne alternative).

V teoriji imam seveda možnosti, da ne kupujem MS izdelkov. V praksi pač ne. Če jih ne kupim, se izključim, sem nekompatibilen. Torej imam na voljo dve alternativi, od katerih je ena nerealna.

Večina ljudi še vedno razmišlja o prisili kot o nečem fizičnem in neposrednem. V resnici je pa prisila postala subtilna in prostovoljna.

Daj si preberi kaj je pisal francoski filozof Deleuze. En njegov stavek mi je zelo všeč. Opisuje namreč prehod iz "tradicionalnih" disciplinskih družb, ki so ljudi disciplinirale z neposrednim fizičnim nasiljem, v družbe nadzora, kjer se za zagotavljanje poslušnosti uporablja bolj subtilne in na videz prostovoljne mehanizme. Pravi: "človek ni več zaprt, pač pa zadolžen".

Ja, MS me ne sili neposredno, naj uporabljam njegove izdelke. Ampak v realnosti druge opcije nimam. Končni učinek je enak, samo v drugem primeru izgleda, kot da sem se sam odločil ("odločil" sem se pa med eno nemogočo in edino mogočo izbiro).
sudo poweroff

Vice ::

Glede na to da sem to sprobal tako doma kot v službi na verziji 2k XP in 2003 in mi nikakor ni uspelo spacati tistega kar si napisal, bi v prvi vrsti naprtil škodo nesposobnežu, ki niti ne opazi, da dela narobe. In če bi bil Microsoft ali Linux ali Francl iz kmetov bi te tožil, ker zaradi nekih lastnih napak meni delaš s svojim zgražanjem poslovno škodo.

Ali je bilo dovolj jasno?:D

poweroff ::

Heh, tipično.

Problem je seveda pri MENI, ne pa pri MICROSOFTU.

MS ni nikoli nič kriv.

Zanimivo je to, da sem poiskušal večkrat, in vedno nekje (na drugem mestu) pride do napake. Res je pa, da sem preiskušal samo na enem računalniku.

Ampak ne razumem: hočete reči, naj si za vsak slučaj kupim še en računalnik, zato, da bom lahko v službi normalno delal? Potem pa uporaba MS rešitev očitno le ni tako poceni... (hehe, pčasi bomo sesuli vse mite o MS-ju in njihovih izdelkih).


In zdaj še dvoličnost: če se nekdo potoži, da ima težave v Linuxu, je seveda kriv gnili in brezvezni Linux. Če ima težave z MS orodji, je kriv sam. Res ste se pokazali v lepi luči...
sudo poweroff

poweroff ::

Zanimivo, Vice gre še dlje.

Uporabnik ima težave z MS orodji. O težavah javno spregovori. In sedaj naj bi ga MS tožil.

Čez MS se torej ne sme nič reči, pa čeprav poveš resnico.

Vau, kar nadaljujte, me zanima kako daleč boste prišli s svojim bolanim razmišljanjem.
sudo poweroff

Vice ::

Bolj zanimivo je to da nikjer ni problema kot samo pri tebi. Zdaj pa povej koliko je možnosti da je za to kriv proizvajalec.

Pa ne spet s temi otroškimi varjantami okoli In zdaj še dvoličnost: če se nekdo potoži, da ima težave v Linuxu, je seveda kriv gnili in brezvezni Linux. Če ima težave z MS orodji, je kriv sam. Res ste se pokazali v lepi luči....

p.s. tudi če nadaljne celice popolnoma sformatiram karkoli mi vedno zaporedje pravilno skopira

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Vice ::

Uporabnik ima težave z MS orodji. O težavah javno spregovori. In sedaj naj bi ga MS tožil.

Mogoče pa excel za telebane nebi bil odveč :D

p.s. joke

A če se meni Linux strežnik razsuje zato ker nimam znanja z njim delati je Linux kriv???

Microsoft ::

Matthai, ce ne bi pogledal tvojega IDja, bi mislil, da si star kvecjemu 15 let. Si kot en otrok, ki jamra za vsako figo.
Prov neslano je gledat, kako se nekateri odzivate na dejstvo, da je v zadnjih dneh nekaj vec novic o Microsoftu, potem se Thomas rece kako cez komuniste, pa ze morte odpret neke teme, pa natepavat o monopolu, bugih, Windowsih, ...

Bolano.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

PaJo ::

Zanimiv bug, sem tudi jaz probal ne eni winxp kisti in office 2000 z vsemi fixi, pa v stolpcu A naredi isti problem, v ostalih stolpcih pa zna oznacit prav, zanimivo. V Excel 2003 pa dela v vseh stolpcih good, tako da je zadeve zagotovo MS Office bug.
Samo res motec bug za produkt, ki je stal preko 100k SIT. Ceprav ni glih najnovejsa verzija, ampak za uporabo vec kakor zadovoljiva.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Imagination ::

Uporabljaj OpenOffice, saj te noben ne sili uporabljati Office-a
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Microsoft ::

Kot je ze rekel, ga posredno prisilijo v to partnerji, ki uporabljajo Office.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

poweroff ::

No, evo. Pajo je naletel na podoben problem.

Pa je takih bedarij še veliko. Recimo tole si poglejte: čudno obnašanje Excela.

Izdelek drago plačaš, potem ti pa dela takole...
sudo poweroff

Azrael ::

Matthai, kaj se sploh buniš? Če ti MS Office ni všeč oz. ga ne znaš uporabljati, imaš OO, aja samo cena OO je enaka njegovi uporabnosti.

Pravkar sem testiral nekaj slik narejenih v Excell 97 na OO1.1 in veš nobena ni bila prikazana brez napak (znaki kjer jih ni, malo stisnjeno ali raztegnjena slika, in samo malo zamaknjena. V bistvu nič hudega, saj je OO free in ni od grdega MS...
Nekoč je bil Slo-tech.

Microsoft ::

Matthai, pa kaj zdej kle neki jamras? A smo mi kle za to, da ti bomo sprogramiral Excel na novo al kaj? Tud support ti preko telefona ne more kodo popravt, da bo pol delal tako, kot more.

Poslj Microsoftu, da si nasel bug. Sele pol lahka upas na to, da bo enkrat odpravlen. Ne mores pa zdej kle nam tezit, pol bos pa prsu cez en mesec spet sem, da kak se niso popravl buga. Sej ga ne morjo, ce pa ne vejo za njega!!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Ehh.

Matthai nas opozarja na "naše" besede, ko trdimo, da (za razliko od OS programja), Microsoft dejansko odgovarja za kvaliteto izdelkov. In to trdim tudi jaz.


Si pa to "jamčevanje" razlagam precej drugače kot on.

Matthai želi hitro odpravo napake, povrnitev škode ipd...
[V normalnem poslovnem življenju običajno postopanje.]

Jaz pa si to odgovornost razlagam kot legitimno možnost kupca, da se obrne drugam, in to sankcijo Microsoft dejansko neposredno občuti, medtem ko programerje prostega programja tudi dvesto tisoč manj nameščenih kopij [bi rekel "prodanih", pa bi blo semantično zgrešeno] ne prizadane. Morda emocionalno.

Če je že zaradi svojih partnerjev vezan na uporabo Officea, naj o tem obvesti svoje partnerje; družbene odgovornosti Microsofta niti EULA ne more omejit.

Jimi:

> Sej ga ne morjo, ce pa ne vejo za njega!!!

Morda pa vedo, pa se tako specifičnih napak, ki se pojavijo v ekstremno malo primerih, preprosto ne odpravljajo z enako vnemo kot bolj splošno prizadevne.
https://dolhar.si/

Microsoft ::

Ja, ali pa tako.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

(Ne vem, če si ravno opazil, Microsoft, ampak moj post ni ravno tebi v prid ...)
https://dolhar.si/

Darko ::

Dozdeva se mi, da je to napaka pri uporabi. Meni te napake ni uspelo ponoviti. Sem pa opazil, da če ročno vlečem črno piko navzdol in se vmes zaustavim na lihi celici (B), se mi pri nadaljevanju pojavita dva B-ja zapored. Torej je možno, da:
1. si pri ročnem samozapolnjevanju vmes prekinil vlečenje na lihi vrstici,
2. je kontakt na miški slab in samodejno povzroči to prekinitev (morda celo večkrat)
3. da je res kaj narobe s programom (zlasti, ker te napake ni v OO).

Zanima me ali ročno vlečeš celice navdol ali pa dvoklikneš piko za samozapolnitev (v tem primeru samodejno zapolni vse vrstice do zadnje v predhodni koloni). Ker si vrival stolpec, domnevam, da imaš vsaj en stolpec na levi strani.

LP Darko

BluPhenix ::

Meni se isto dogaja, vendar ima Darko prav. Vseno pa za to nismo izvedeli od MS podpore. Čeprav naj bi jo imel z nakupm zagotovljeno.

frenk ::

za raznorazne pralne stroje in podobno vem da maš 7 let garantirano da boš dobil rezervne dele...a je za support tud kaj določeno kolk časa more bit?...če ni bi to mogl spremenit :)

sicer bi pa mogl vse standarde ki jih je razvil MS odpret vsem na pogled, al pa bi mogl uvest nov standard, za razne word excell in podobne datoteke, da bi bila združljivost zagotovljena...kakšna worldwide organizacija za standardizacijo?

BigWhale ::

> kakšna worldwide organizacija za standardizacijo?

ISO

lol... lol pa za to, ker njihovi standardi precej precej stanejo... ;>

Kaj je narobe s OpenOffice.org formatom? Mu kaj manjka? Be my guest, popravite ga.

poweroff ::

Ne manjka mu nič, samo če vsi okrog tebe uporabljajo MS rešitve, se s tem nate posredno ustvaripritisk, da jih moraš tudi ti.

Pritisk je torej subtilen, možnosti izbire dejansko ni - le v teoriji.
sudo poweroff

Thomas ::

Nič ne štekate.

Če se je nekdo izmislil tale Office (čeprav jest to niti ne nucam, niti me ne zanima) ... potem je pa že tako dober, da ni nič narobe, če služi s tem, da vsi delajo s to njegovo kramo.

Mene nič ne moti, če "alternative ni".

Ampak alternativa seveda je. Ne plonkarski OO ali kaj tako patetičnega, pač pa da s svinčnikom nakracaš na papir svoje kalkulacije, daš mašini poskenirat in narest total fenci autput iz tega, ki gre po mailu tvoji stranki ... itd. itd. ...

To je naslednji korak (ali kaj še bolj divjega), to naredi, pa povozi Majkrosofta!

Dokler bi se pa šlepali z enimi plonkarskimi garami ... pa ni žofta to.

Štekaš?

username ::

Je pa zanimivo, da je Matthai naletel na problem z MS proizvodom ravno v teh dneh, ko se v eni drugi temi jajcamo okol MSjevega domnevnega "monopola".

Kakšno naključje.. :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

poweroff ::

Niti ne, sem namreč zelo intenziven uporabnim MS proizvodov. Je pa res, da pogosto naletim na težave, ampak da jih končno enkrat opišem, sem se pa ravno sedaj odločil. Zakaj, pa lahko sam uganeš... >:D
sudo poweroff

gzibret ::

Meni dela, do 1500 vrstice (Office 2003).
Vse je za neki dobr!

borchi ::

excel 2000 (brez kakih popravkov), v treh poizkusih mi ne uspe replicirat težave. skopiram do par tisoč celic. preverjam pa z A2 = IF(A1="B";1;0), če dobim SUM(A2:AXXXX) polovico od vsega števila celic pol je OK? nimam cajta, da bi šel zdej gledat vse celice :\
l'jga

Ziga Dolhar ::

Pred leti se je veliko govorilo o težavah procesorjev, ki so narobe delili določene številke.

Je možno, da je težava kje v tej sferi?
https://dolhar.si/

poweroff ::

Ne vem. Dejstvo je, da mi napake ne uspe reproducirat vedno. Da pa po drugi strani NIKOLI ne vem ali je prav narejeno.

BTW: tista zadeva glede rotacije grafov pa zagotovo ni povezana s procesorjem...
sudo poweroff

gzibret ::

Sej ni problem pregledat. Pritiskaj page down, pa glej v okvirček(kurzor). 1500 strani pregledaš v 15 sekundah.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Heh, ravno o tem govorim.

Če kupim avto, predvidevam, da ko sem bom zjutraj vsedel vanj, mi ne bo treba preveriti, če so gume še prišraufane, če niso morda sedeži narobe obrnjeni, če ni izteklo olje ali gorivo, če ne manjka pol motorja. Par stvari že preveriš, za večino pa zaupaš, da dela, kot mora.

Tukaj pa smo se navadili, da je treba vsako stvar preveriti. Da stvari pač ne delajo. In to je postalo sprejemljivo in normalno.

Sori, meni to ni normalno, glede na ceno izdelka.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Thomas, tvoj post je visek debilizma. Spet bob ob steno, ampak a Fiat kopira Audija, ker ga je naredil kompatibilnega s cesto, po kateri vozi Audi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

> Je možno, da je težava kje v tej sferi?

Ne.

Tear_DR0P ::

hmm tale mi je tud všeč in upam da je prvoaprilska

na winXP mi je automatic updates overridal nastavitve in pofural firewall.

Tud če mam jst nastavljeno da nej ne dela sploh, mije ugasnu firewall in začel downloadat. Sicer je zdej po restartu FW začel delat normalno in AU ne more skoz, sam vseen peezda.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Rok Nemec ::

Matthai:
In zdaj konec zgodbe (ja,najlepše šele pride). Kličem na MS tehnično podporo in izkaže se, da podpore za Office 2000 NI VEČ. Skratka - kupite si novejši Office (za zelo konkreten denar), in če se bo tam pojavil isti problem, pokličite.


Za office 2000 je potekla telefonska podpora. Še vedno pa je (in še nekaj časa bo) na internetu na voljo podpora v obliki člankov, ki se imenujejo "Baza Znanja" (ang. Knowledge Base), kjer lahko sam poiščeš določen članek na to temo. -> t.i. Elektronska samopomoč

http://support.microsoft.com/

Spodaj je še povezava do strani, kjer so izpisani vsi Microsoftovi produkti ter trajanje telefonske podpore in podpore preko baze znanja.

Življenjska doba podpore za izdelek
http://support.microsoft.com/?pr=lifecycle

in še direktna povezava za Office:
http://support.microsoft.com/gp/lifeofficefam

Matthai:
si pa ne delam iluzij,d a bi problem znali rešiti. Sem že večkrat klical s kakšnim podobnim problemom in skoraj vedno so mi odgovorili, da tako pač je. Naj počakam na novo verzijo - morda bo problem odpravljen. Seveda pa naj novo verzijo kupim.


Oprosti, ampak to ti pa NE verjamem.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Jeff, morda sem se premalo natančno izrazil. Ni šlo za običajne buge (ki naj bi jih odpravili v novi verziji), pač pa za kombinacijo buga in neobstoječega featureja. Pač, neka stvar ni delala tako, kot bi bilo logično in oni tega niso poimenovali bug, pač pa so rekli, da je to že v osnovi postavljeno tako kot je, da pa bodo v naslednji verziji to funkcionalnost dodelali.
sudo poweroff

TESKAn ::

ql, repliciral napako tako, da sem med vlečenjem dol ustavil pri b - ju, spustil miško in potem nadaljeval. Zdej ne vem, če je Matthai vse potegnil v enem 'šusu' ali delal pavzo vmes, je pa možna razlaga.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gfighter ::

Ehh.

Matthai nas opozarja na "naše" besede, ko trdimo, da (za razliko od OS programja), Microsoft dejansko odgovarja za kvaliteto izdelkov. In to trdim tudi jaz.


Si pa to "jamčevanje" razlagam precej drugače kot on.

Matthai želi hitro odpravo napake, povrnitev škode ipd...
[V normalnem poslovnem življenju običajno postopanje.]

Jaz pa si to odgovornost razlagam kot legitimno možnost kupca, da se obrne drugam, in to sankcijo Microsoft dejansko neposredno občuti, medtem ko programerje prostega programja tudi dvesto tisoč manj nameščenih kopij [bi rekel "prodanih", pa bi blo semantično zgrešeno] ne prizadane. Morda emocionalno.


Hehe, če je pa to garancija, potem pa hvala lepa zanjo. Drugače se pa strinjam z Matthaijem. Sem imel tudi sam že preveč podobne izkušnje z telefonsko pomočjo. "Kupite novo verzijo" pač ni odgovor. Njihova tako opevana zanesljivost delovanja in zaščita v primeru nedelovanja napram OS rešitvam je pač le marketinški nateg pa recite kar hočete. In tako bo toliko časa, dokler ne boš v primeru njihove napake imel na voljo brezplačen servis in nadomestno "vozilo":D .
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Meamoto ::

Joj, grozni Microsoft, ki ima kakšno napako v programu....

Majhen izziv: prvemu, ki mi najde ekvivalenten software brez kakršnekoli napake, plačam večerjo.

gfighter ::

Pa saj se sploh ne gre za to. Njihov software je kar se mene tiče odličen kos programske opreme za določene segmente. Ampak potem pa v neki firmi šefu rečeš da bi bil njegov server zlahka lahko Linux oz. BSD server in bi s tem firma prihranila nekaj, on pa tega noče ker je slišal in bral, da "kao" ni garancije na to opremo. To je pa nateg. Garancija namreč IMHO ni čisto nič boljša kot pri OS opremi, napake pa so jasno povsod. Da se razumemo.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

ahac ::

al pa bi mogl uvest nov standard, za razne word excell in podobne datoteke, da bi bila združljivost zagotovljena...kakšna worldwide organizacija za standardizacijo?


OpenDocument

Novi default format v OOo (od 2.0 dalje), KOffice.. podpirajo ga velike firme (v svojih komercialnih produktih), nekatere US states in dela se na tem, da bi postal uradni standard, ki bi ga potrdila ISO in EU.

Ampak samo v primeru, da EU in ostali zahtevajo svoje dokumente v tem formatu bo MS prisiljen, da ga vsaj osnovno podpre, še vedno bo pa naprej vsiljeval svoje in večina bo shranila pač v format, ki ga predlaga Word.


ps. Office 2000 ima očitno bug.. novejše verzije ne.
Torej je odpravljen, patcha za 2000 pa ne izdajo.
Pri opensource se pa ponavadi izda popravke tudi za stare verzije.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francozi in Švedi s prehodom na odprto kodo nižajo IT stroške (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
20018160 (15054) hruske
»

Zanimiv hrošč v Excelu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
10514426 (9222) Matheeew
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42139927 (31390) jype
»

Zelo resna zadeva [MS office 2003 professional edition]

Oddelek: Programska oprema
191903 (1569) barelyLegal
»

Skrajna brezobraznost in nesposobnost M$ja in njihove tehnične pomoči...

Oddelek: Programska oprema
371892 (1217) Wox

Več podobnih tem