» »

Zelo resna zadeva [MS office 2003 professional edition]

Zelo resna zadeva [MS office 2003 professional edition]

barelyLegal ::

Zadeva je hudo resna, že na par forumov sem objavil to in ni nihče znal nič konkretnega povedat.. potrudil se bom čimbolj izčrpno opisat situacijo
imam windowse xp ,512 mb rama, trenutno inštalirane office 2000 premium. imam tudi veliko microsoftovih programov tipa visual studio, .net itd. To pišem, ker mislim da ima veze s problemom, ki nastane, ko hočem inštalirati office 2003 professional edition.. inštalacija poteka brez komplikacij, vse dokler ne pride do akcije "installing ODBC components". Pri tej fazi se namreč sproži zvok, podoben tistem, ki se sproži pri opozorilu.. samo da opozorila ni. inštalacija nato preprosto zamrzne. še če dam cancel in prekličem inštalacijo, se ne odziva. da pridem ven moram proces "ubiti".
ustvaril sem system restore point in probal:

- zbrisati office 2000 premium in inštalirati 2003 čez.. zamrzne pri "installing ODBC components"
- pustiti office 2000 premium in update-at na 2003 .. zamrzne pri "installing ODBC components"
- zbrisat office 2000 premium kakor tudi registry values teh officov, na novo inštalirat 2003 .. zamrzne pri "installing ODBC components"
- update-at Jet ; mam najnovejš.. zamrzne pri "installing ODBC components"
- sposodit si office 2003 od kolega, kateremu delajo.. zamrzne pri "installing ODBC components"

ma kdo idejo oz. ve kdo kaj je narobe? prosim za pomoč kr sm že čist obupu:(
Error

A. Smith ::

A si dal Office komu za sprobat? Če si, pa mu dela, bo treba na novo naložiti Windovse. Pred tem preveri, če imaš instaliran service pack1&2. Nekateri programi ju zahtevajo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

barelyLegal ::

mam service pack 1 in 2.. zakaj bi bilo treba windowse na novo inštalirat? ostalo mi vse dela ok.. obstaja kak program ki bi udpateal odbc al pa meu "repair" možnost? kej v tem smislu.. ? opazu sm da kljub temu da zamrzne, mi nekako inštalira office in vse potrebno.. in zgleda kot da dela v redu.. zakaj se pol inštalacija ne konča???
Error

bili_39 ::

Meni to zgleda kot bug pri instalaciji, ko opozorilno okno ne dobi fokusa.
v ozadju se odpre okno, kjer te program sprašuje kaj boš naredil...
Probaj z alt-tab, ai pa kar stisni enter, mogoče še v različnih kombinacijah. Ali pa še preden pride do napake (zdaj že veš kje) pomanjšaj vsa okna...

barelyLegal ::

nep.. nobenih opozoril ni zadi, sm use pregledal.. čeprav zvok je že tak.. sam zagotovo , 110% ne pokaže nobenga opozorila
Error

bili_39 ::

Ja, ker je skrit za drugim oknom. Saj pravi, problem windows installerja. Probaj poiskat osveženo verzijo installerja nekje. Meni se je to dogajalo pri eni verziji Acrobata se mi zdi...

barelyLegal ::

hmmm.. nevem, lahk pogledam če bom najdu kako novo verzijo installerja, sam to okno lahk js minimiziram, premikam po volji itd. ni zapečeno na eno mesto
Error

bili_39 ::

Ja, potem pa ni ta napaka. Sorry...

bili_39 ::

poglej, če je to to

barelyLegal ::

nep.. sm naredu use tak k tam piše, še zmeraj isti odziv (oz. ne-odziv :))
Error

barelyLegal ::

morda velja omenit da ko zbrišem office 2000 ostane, če grem pogledat v ODBC še zmeraj pod "drivers" za access, excell itd.
Error

barelyLegal ::

na nek bizarn način mi je uspelo da se je prikazal error message (ubil sm več procesov z istim imenom kot inštalacijski in se je prikazal error.. huje kot da bi igrice igral)

Error

BigHugo ::

A imaš med inštalacijo mogoče vklopljen kakšen antivirusni program ali pa mogoče ZoneAlarm. Daj rajši povej, kaj ti med inštalacijo teče v ozadju. Ti bomo lažje pomagali. Kaj pa je zapisano v log datoteki?
LP BigHugo

barelyLegal ::

v ozadju mislim da ne teče nič kaj takega... sm pa probal tudi ko sem prišel v windowse takoj inštalirat pa je isto... še na net nism bil prikloplen tak da ni gorel skoraj noben program (niti opera)
Error

SavoS ::

Izgleda, kot da ti nek program uporabblja to datoteko zase in nepusti, da bi ti office bilo kaj zapisal not....

Kaj ko bi probal najprej očistiti komp proti vsej nesnagi vklujčno z antivirusnikom, nato pa zaženi komp v safe modu in probaj instalirat... če še to nebo pomagalo, idi na TOLE STRAN in si dol potegni programček, ter preglej kaj vse ti leti na kompu, nato pa ubij tiiste nepotrebne procese in probaj naložiti office... če pa še vedno ne bo šlo, ti predlagam format sistem in vse nanovo gor ;)


EDIT : PREGLEJ TO STRAN morda pa se tukaj skriva rešitev
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

barelyLegal ::

ko bi le lahko inštaliral v safe mode.. ne pusti.. javi error da je nekaj narobe z windows installerjem ALI PA SEM V SAFE MODE (kar tudi sem) :O
Error

Han ::

Poskusiš lahko še s t.i. slipstreamom SP2 v namestitveni CD za Office 2003, čeprav dvomim, da bo pomagalo. Za to rabiš kompleten SP2 za Office 2003 (za administratorje). Navodila za integracijo najdeš v netu.

Microsoft ::

A datoteko MSOCache si poskusil zbrisat?

Pa tole: KB826511


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Probaj tole:

1. Start -> Run
2. napiši "msiexec /unreg" (brez narekovajev) in klikni OK
3. Start -> Run
4. "msiexec /regserver" -> OK

barelyLegal ::

MSOCache sem pobrisal, seveda.

glede tega:

Probaj tole:

1. Start -> Run
2. napiši "msiexec /unreg" (brez narekovajev) in klikni OK
3. Start -> Run
4. "msiexec /regserver" -> OK

a grem prej v safe mode in kaj točno to naredi?
Error


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152795 (2185) fr!Xy
»

windows installer

Oddelek: Pomoč in nasveti
81061 (1019) whiteghosted
»

Works 8.0 pogoj za Office 2003?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101866 (1723) Mirč
»

Windows Installer težava

Oddelek: Programska oprema
101649 (1557) PICASSO
»

pomoc pri accessu

Oddelek: Programiranje
6953 (850) icecube

Več podobnih tem