» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
72 / 78
»»

skysorceress ::

Mah, ponavadi ko sem v Grazu, se vedno ustavim tam. :/ Sicer cene so ponavadi ohoho in rabljene igre najdem kje drugje ceneje ... Samo imajo pa kdaj kaki osamljen primerek kake nove igre v limited edition, ki je drugje razprodan. Oh well. In nasplošno je fajn samo igre gledati, četudi jih potem ne kupim.

(sem hotela za eno igro prečekirati, če je slučajno na zalogi)

Well, upam, da se kdaj zve kaka uradna razlaga ...

Veron ::

Izkušnja Mobi Čriček (Zaloška cesta 18, Ljubljana)

Kličem točno 9.00, če je določen telefon na zalogi. Prav da, prosim ga, da naj za vsak slučaj zadrži 2-3min, tolko da pridem do njih, da ne bom za brezveze hodil.
Pridem 9.02 (in še nekaj sekund), ker sem bil blizu. In ravno vstopim in ga proda nekomu drugemu (pred mojimi očmi).

Ga vprašam, kaj se je zgodil z obljubo, da zadrži 2-3min, samo tolko da pridem do trgovine? Njegov odgovor: dejte še spremljat oglase... mi je kr poču film, sicer mirno odštel in nikoli več.
Sicer pa berem malo še izkušnje o firmi, pa vidim da so dost šalabajzerji, tko da mogoče še bolje, da nisem "uspel dobiti" ta telefon (če so ga kakorkoli prej popravljali).

Crimson_Shadow ::

Over -9k pik za AGT Trgovino!

Še po dveh tednih mi niso znali povedati koliko časa bom čakal na Corsair CS 650W Modular.

Jadnik jest, ker sem jim plačal napajalnik vnaprej. Še isti dan, kot sem ga naročil.

No, po 2 tednih me je seveda zanimalo, kaj "mečkajo". Po prvem poslanem mejlu, sem prečekiral nekaj drugih slovenskih trgovin in glej. Na Mimovrste so ga celo meli. Sicer za 10 evrov več, kot naj bi stal pri AGT.

Po prejetem mailu, sem bil kar malo presenečen, da mi sploh niso dali odgovora, koliko časa bom še čakal na napajalnik, in sem jih (pri sebi) poslal k vragu (in odpovedal naročilo)!

Nato sem, še isti dan, ta-isti PSU naročil na Mimovrste in ga naslednji dan TUDI DOBIL!

In sedaj pazite foro! Jaz sem jim obrazec za vračilo denarja poslal nazaj, end dan po preklicu naročila (26 - 27.8). Zadevo naročil in plačal (10.8)

Denarja, danes, 9.9 še vedno nisem dobil nazaj.

P.S. Če ma kdo kakega znanca/frenda iz Nemčije/Avstrije naj mi to sporoči na ZS ali (xpuntar at gmail com) . Zanima me en nakup na eni od Nemških trgovin pa bi rad "malo" prišparal pri poštnini.
We create worlds

Zgodovina sprememb…

šernk ::

nekdo slabo spremlja forume imajo svojo temo: AGT Računalniki, AGT Trgovina

:P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Obssesen ::

http://www.notebooksbilliger.de/

Na seznamu piše, da je Slovenija mogoča, ker imajo veliko teh dostavnih služb. So ugodni, tako, da razmišljam, da bi vzel tu. Ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke?

http://www.nullprozentshop.de/

Na tej pa ne najdem podatkov.


Ima kdo izkušenje, je to legit?

snooze77 ::

Ima kdo izkušnje s trgovino pricaraj.si? Odločam za nakum monitorja iz funtech ali iz omenjene strani.

Lp

amacar ::

Ja, jaz sem enkrat naročil monitor in je prišel v roku 3 dni, plačilo po povzetju. Bilo bp.

_Sajmon_ ::

Moram pohvalit podporo pri electronic4you.si. Ker sem imel eno vprašanje glede garancije izdelka, kupljenega preko spleta pri njih, sem najprej uporabil njihovo kontaktno formo. Še preden sem se zavedel, je odgovor že prišel. Ko pa sem pred kratkim hotel še eno pojasnilo, so me v roku manj kot pet minut po poslanem e-mailu poklicali na mobilnik in možakar, ki je govoril povsem solidno slovenščino (!), mi je vse pojasnil. Ni kaj, profesionalen pristop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

xjan1989 ::

www.computeruniverse.net kot vidim same pohvale, sam sem imel slabšo izkušnjo z njimi. Odzivni čas na email e 10/10. Preden sem plačal sem preveril zalogo prenosnika Aorus x5. Takoj zatem, opravim plačilo in jim pošljem potrdilo. Čez 2 dni dobim email, da tega prenosnika ni na zalogi in ni več dobavljiv preko njih. Dobil pa sem denar vrnjen v 2 dneh.

echobravo88 ::

Še 2x thumbs up za pricaraj.si (naročil, roba prispela v 2 dneh na moj naslov).

refosk ::

Velik minus za ENAA, naročil (in plačal) procesor i7 6700K sredi septembra, dobavni rok je bil en teden, nato so ga podaljšali za 10 dni, sedaj pa še za en mesec. Zakaj prodajajo stvari, če ne vedo kakšen je rok dobave?

D3m ::

Njihov dobavitelj je zajebal. Upam, da niso naročili pri AGT. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

rastko22 ::

moje dobre izkušnje do sedaj
mimovrste
enaa
tech trade center
v skrajnih primerih tudi anni

V teh trgovinah dobim vse kar rabim in se mi ni treba npr. bati ali bom v primeru okvare diska čez 3 leta lahko sploh še uveljavljal garancijo.

CyberPunk ::

Kako pa da EnaA ne omogoca vec placila z gotovino ob osebnem dvigu? Davcne blagajne?

BorutK-73 ::

Mogoče preveč ljudi ni prevzelo paketov.

F3jjure ::

Za I7 6700K se bo še na čakal , ker tudi trgovine v Nemčiji imajo dobavni rok začetek novembra.

Bellzmet ::

Hm v petek sem na Enaa ob osebnem prevzemu plačal z gotovino.

Bolhač ::

Našel dve odprti temi na techshop.si, vendar brez komentarjev. Ima kdo izkušnje z njimi?

solatko ::

Če ni nikogar, ki bi tam kupoval, pač ni izkušenj.
Delo krepa človeka

matejm1994 ::

Ima kdo izkušnje z trgovino playgame.si? Namen imam kupiti Xbox pri njih.

MacGyver141 ::

matejm1994 je izjavil:

Ima kdo izkušnje z trgovino playgame.si? Namen imam kupiti Xbox pri njih.


Vredu trgovina je, tisto kar se je naročilo je prišlo :)

matejm1994 ::

Super, hvala :)

Xelko ::

A je kdo kupil kaj na spletni trgovini buy4you.si ali ima kdo izkušnje s to trgovino?

Kajti član družine namerava kupiti pri njih nekatere dele računalnika.

Bellzmet ::

Zakaj pa tukaj? Kakor gledam imajo višje cene kot drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Xelko ::

verjetno je bla prva stran na kateri so našli kaj rabijo.

dvomim da bojo iz tujine kaj naročili, lahko pa mi vi predlagate katero drugo slovensko spletno trgovino v kateri imate dobre izkušnje :).
nameravajo pa kupiti računalnik ki naj bi bil že sestavljen ali kjer ga sestavijo po želji pa nekaj monitorjev in druge malenkosti.

oni sami ne bodo sestavili pcja ker se ne razumejo kaj dosti in jas živim preveč daleč da bi jim pomagal.

hvala za info.

Bellzmet ::

www.funtech.si

Tukaj naročil že parkrat in zadovoljen.

Kragulj ::

www.znizajceno.si tukaj naročil Dell U2415 in bil zadovoljen.

HupChup ::

A kdo pozna spletno prodajalno http://www.chiptehnika.si/?

Naročam dve komponenti in so edini, ki imajo oboje na zalogi.

amacar ::

Pokvarile so se mi slušalke Sennheiser Urbanite, kupljene v Franciji. Napaka je bila na kablu, zato sem posnel napako, ter pisal na Sennheiser Support. Že naslednji dan sem dobil odgovor, na presenečenje v slovenščini iz servisa na Dunaju. Poslikal sem račun in serijsko številko, ter brez problema so mi poslali nov kabel. Tako da velika pohvala za servis in Sennheiser support, hkrati pa spodbuda za tiste, ki se bojijo nakupovati v tujini zaradi garancije.

McMallar ::

Kar se Sennheiser supporta jih lahko tudi sam pohvalim. Za in-ear slušalke so mi recimo brezplačno poslali dva para "prevlekic", ker so mi stare razpadle.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Excavator ::

Velik plus za mindfactory...naročilo je šlo skozi in vse prispelo v roku enega tedna, le ram je bil defekten..sem poslal nazaj in so takoj poslali novega..poštnina povrnjena..

email response je 10/10, po petih minutah dobil odgovor, tudi med vikendi

LordTado ::

https://www.phonecaseseurope.com

Kako je kaj tale?
So ok ali napizdantje?

Warr ::

Je kdo kaj vračal v garankcijo pri Funtech-u?

Ko sem vrnil Asus Radon grafično mi je rekel 2 tedna najverjetneje ker jo moramo poslati "gor".
Tri tedne kasneje brez novic ali karkoli...Je običajno da se toliko dolgo reč pošilja k proizvajalcu?

AC_DC ::

Pošljejo proizvajalcu, nato čakajo izid.

Warr ::

že sam tak wtf 2 tedan o.O...zej že tri pa dvomim da bo še ta mesec nazaj.
(prvič traja tolko dolgo)

Okapi ::

Po 45 dneh lahko zahtevaš nov izdelek.

Warr ::

Okapi je izjavil:

Po 45 dneh lahko zahtevaš nov izdelek.

Aja kej veš ke to piše? Zakon al kaj?

scipascapa ::

tako ja, splošno znano, je tudi na garancijskem listu navedeno, mora biti.

solatko ::

scipascapa - Garancijski list ni več potreben, zadostuje račun ali serijska številka (garancija proizvajalca).
Delo krepa človeka

scipascapa ::

samo račun lahko zbledi....vseeno je bolje imeti več kakor manj....imaš kje link, kjer je navedeno, da garancijskega lista ni več potrebno sploh imeti?

solatko ::

scipascapa - Zakon, link pa je že Lakotnik nekajkrat nalimal v drugih temah s tega področja, sicer pa google najde vse.
Račun se fotokopira in kopijo pripne zraven.
Delo krepa človeka

Snegec ::

Račun ali garancijski list, v nekaterih primerih pa oboje.

Zgolj serijska ni dovolj, ker to ni dokazilo o nakupu, datumu nakupa in trajanju garancijskega roka.

Je pa popolnoma res, da lahko mirno hladno 46-ti dan stopiš na servis in zahtevaš nov izdelek, ker ti starega niso uspeli popravit v zakonsko določenem roku (izdelki kupljeni v R Slovenija), ne velja za izdelke izven garancijskega roka.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

solatko ::

Snegec - Pri nekaterih stvareh garancijo daje proizvajalec. Če kupiš nek izdelek, ki je bil 3 leta v polici, proizvajalec pa da 5 let garancije, je imaš dejansko samo 2 leti, ne glede na reklamiranje.
Pri nas pa je dejansko obvezna samo 1-no letna garancija.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Warr je izjavil:

Je kdo kaj vračal v garankcijo pri Funtech-u?

Ko sem vrnil Asus Radon grafično mi je rekel 2 tedna najverjetneje ker jo moramo poslati "gor".
Tri tedne kasneje brez novic ali karkoli...Je običajno da se toliko dolgo reč pošilja k proizvajalcu?

Jaz sem nazadnje čakal več kot 45 dni, kadarkoli sem klical je bil odziv kot pri lenivcu.
Ko sem pa zatežil, da mi pripada nova grafa, ker pač 45dni (res je bila tastara že na poti nazaj), so pa skakali do stropa, me napizdevali itd. Če bi prej 1% te energije dali od sebe, bi bila grafa ziher prej nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Furbo - Funtech je samo trgovina v kateri ni nobene robe na zalogi, tisti, ki so tam zaposleni, pa imajo vedno kakšno delo in ne sedijo pri telefonu, da bi odgovarjali na vsak poziv.

Pri takih, je hitreje, če na servis pošlješ ali odneseš sam, namesto, da čakaš na njih. Naprava gre najpre h grosistu, tam čaka nekaj dni, da se nabere pošiljka in potem šele na servis, ko pa tam ugotovijo da se ne da popravit in je treba zamenjat, zopet mine nekaj dni, da jim ni potrebno pošiljat po en kos.

Dva posrednika po nekaj dni + servis nekaj dni + dostava k evropskemu dilerju nekaj dni + pošiljanje v centralo, nekje na daljnem vzhodu,.... in je 45 dni mimo, da okvarjeno zadevo niti dobro pogledal niso.

Če pošlješ centralnemu dealerju sam, pa je zadeva v najpozneje 14-ih dneh pri tebi.
Delo krepa človeka

Snegec ::

solatko je izjavil:

Snegec - Pri nekaterih stvareh garancijo daje proizvajalec. Če kupiš nek izdelek, ki je bil 3 leta v polici, proizvajalec pa da 5 let garancije, je imaš dejansko samo 2 leti, ne glede na reklamiranje.
Pri nas pa je dejansko obvezna samo 1-no letna garancija.


A ne. Motis se. Ce ima izdelek 5 let garancije in to pise na garancijskem listu oz. racunu, je cisto vseeno ce je izdelek lezal na polici 2 dni ali pa 4leta in 11 mesecev.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

solatko ::

Snegec - Govorim o stvareh, katerim prodajalci dajejo samo obvezno eno letno garancijo, pri proizvajalcu pa je ima več. To kar ti trdiš je garancija grosista ali uvoznika, ne proizvajalca.
Ko je zadeva preko garancije proizvajalca, vse stroške nosi trgovina.
Delo krepa človeka

Snegec ::

solatko je izjavil:

To kar ti trdiš je garancija grosista ali uvoznika, ne proizvajalca.


Ne, to o cemur jaz govorim je garancija proizvajalca, ki je prodajalcu prodal artikel, oni so ga opremli z garancijskim listom, lezal na polici 4 leta, ga izpolnili ob prodaji kupcu in ko se je 3 leta kasneje pokvaril, niso imeli izbire, kot da ga popravijo oz. zamenjajo z novim.

Ce si pogledas kaksno pogodbo med proizvajalcem in uvoznikom, lahko vidis, da proizvajalec da cca. 3 mesece daljso garancijo kot pa jo bo dal uvoznik (Za primer, ko je garancija 1 leto naprimer. Lahko je seveda garancija pri proizvajalcu 5 let, nasi uvozniki bodo dali pa samo leto garancijo, ampak osebno se takim nakupom izogibam, ker se mi zdi nateg).
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

St235 ::

Relavantno je kaj je kdo ponudil/oglaseval. Zakon doloca minimum, ki je leto dni od dneva prodaje (tukaj je popolnoma vseeno koliko casaje lezalo na polici), vse od tam naprej je stvar dobre volje prodajalca/proizvajalca/servisa. Postane pa to zavezujoce v skladu s zakonskimi dolocili ki veljajo za garancijo, ce je ponujeno/oglasevano.

Torej, ce je narancijskem listu napidano danudijo dve leti garancije je to zavezujoce z veljavnostjo od dneva nakupa.

Seveda je pri tem treba upostevat tudi teritorialno pristojnost, ker slo zakonodaja zavezuje samo v Sloveniji.

McClane ::

Seveda, da velja od dneva nakupa. Kupca ne zanima ali je trgovec imel stvar na polici leto ali dve - popolnoma njegov problem. In prav je tako.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer
««
72 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4436850151 (296) gort

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132740 (72280) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116443 (47784) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531608 (20450) cholt45

Več podobnih tem