» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
55 / 78
»»

Tilen ::

Pohvalil bi Corsair. Izgubil sem pokrovček od Corsair Flash Voyager, izpolnil formular na njihovi strani in so mi poslali novega. Brezplačno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pro_moted ::

+ za Mlacom , sem naročil napajalnik in ohišje v vrednosti cca 200eur prejšni ponedeljek ob 16.00 uri ( oz. tam nekje), naslednji dan vjutro ob pol 10 sem oboje že dobil. S tem da je zraven obeh artiklov pisalo "preveri"
+ za Funtech, naročen trdi disk dobil tudi v 1 dnevu

No vćeraj naročil monitor na Mimovrste, zraven je pisalo da je dobava 1-3 dni.Seveda celi vesel naročim.Potem pa čez par ur šok, izdelek dobite med 27.2 in 12.3 2012. :( žalost . Sem že mislil danes klicati, a potem danes vjutro čudež :D dobim sporočilo v katerem piše da je monitor odpremljen in bo najkasneje v 2eh delovnih dneh pri meni :D Evo srečen ko kepa.Saj nevem, kaj jim naj dam minus al plus.Ponavadi z mimovrste ni bilo problema.

Furbo ::

Babel je izjavil:

modicr je izjavil:

A ima kdo kakšne izkušnje s trgovino OSKAR VELIKI http://oskarveliki.si/



Pravkar sem pri njih naročil gorenjev sušilnik, ki je €230 cenejši kot če bi ga vzel pri gorenju samem.. :O

Kot razlog za nizke cene so navedli "direkten uvoz od glavnega dobavitelja v Nemčiji", karkoli že to pomeni.

Javim, kaj bo s tem mačkom@žaklju.si ...


Verjetno pomeni, da boš imel 2 leti garancije, ne pa 5 let kot kupci v Sloveniji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

antonija ::

Tistih 3500 strano je po ISO 19752, ki je precej striktno dolocen in nekako ne verjamem da Xerox goljufa pri statistiki ki je dolocena z ISO standardom. Tukejle si preberi kako se izmeri yield in potem pogruntaj zakaj je pri tebi nizji.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

yoco ::

Pro_moted je izjavil:


No vćeraj naročil monitor na Mimovrste, zraven je pisalo da je dobava 1-3 dni.Seveda celi vesel naročim.Potem pa čez par ur šok, izdelek dobite med 27.2 in 12.3 2012. :( žalost . Sem že mislil danes klicati, a potem danes vjutro čudež :D dobim sporočilo v katerem piše da je monitor odpremljen in bo najkasneje v 2eh delovnih dneh pri meni :D Evo srečen ko kepa.Saj nevem, kaj jim naj dam minus al plus.Ponavadi z mimovrste ni bilo problema.

Tko sem jaz enkrat naročil gamepad. Isto je pisalo, da je na zalogi. Čez kakšno urco dobim sporočilo, da jih nikjer ni in da moram čakat najmanj 3 tedne. Takoj preklicov naročilo. In ko sem šel še enkrat na stran pogledat, so takoj spremenil, da izdelek ni dobavljiv. Mal so lopovi ratal!

PNG ::

Ali pa ne uspejo 38 trilijard artiklov hkrati refreshat z aktualnim stanjem zalog pri dobaviteljih...

Pro_moted ::

PNG je izjavil:

Ali pa ne uspejo 38 trilijard artiklov hkrati refreshat z aktualnim stanjem zalog pri dobaviteljih...


Jah, saj razumem da je to veliko dela s tem itd.. Meni tudi ni zdaj blo smrtno pomembno da dobim stvar v 3eh dneh kot je pisalo.Mogoče je pa kdo ki se na tisto napisano zanaša, in mu je pomembno da dobi izdelek v roku, pol pa dobiš bombo domov.
Kakorkoli je, za to so tam da to delajo, do napak pa seveda pride vsepovsod.Je razumljivo.Upam samo da jih je čimmanj.

PNG ::

Se strinjam, samo malo potrpljenja in razumevanja tudi ni odveč...jaz ponavadi pokličem in vprašam kako je na stanju, ker tem zalogam na spletu nič kaj ne zaupam.

EDIT: Pa ne zagovarjam mimovrste, daleč od tega, v bistvu imam z njimi zelo slabe izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Pro_moted ::

PNG je izjavil:

Se strinjam, samo malo potrpljenja in razumevanja tudi ni odveč...jaz ponavadi pokličem in vprašam kako je na stanju, ker tem zalogam na spletu nič kaj ne zaupam.

EDIT: Pa ne zagovarjam mimovrste, daleč od tega, v bistvu imam z njimi zelo slabe izkušnje.


Žal dandanes tega sploh več ni oz. ga je zelo malo. :)Jaz mam pa ponavadi dobre izkušnje z njimi in tudi monitor sem dobil naslednji dan, takoj po drugem sporočilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

delavec44 ::

Potem naj tam namesto na zalogi raje napišejo pokliči pa preveri. Ne pa da ti potrdijo naročilo in dobavni rok (po mailu sicer), plačaš predračun potem pa šele preverijo pri dobavitelju.
Res ne vem kako enim uspe voditi celo zalogo v številu enot in to v real time.

Veron ::

sej a ni tako, da zalogo preverja direktno iz baze ?

Ko pride roba v podjetje in se "popiše", se tudi stanje spremeni (+), ko se artikel prodal, se avtomatsko odšteva (-) ? Tako, da sigurno ne popravljajo za vsak artikel ročno. Tisto "pokliči in preveri" pa ponavadi za artikle, ki niso na zalogi krajši čas, tam kjer je artikel že dolgo brez zaloge, pa ponavadi kar skensla. Vsaj meni se zdi, da tako nekako mora delati.

delavec44 ::

Meni so razložili, da za nekatere 'na zalogi' pomeni v bistvu na zalogi pri dobavitelju.

veqlargh ::

Pohvala za Mlacom.

Sem prejšnji teden pri njih naročil ohišje, ki ga sploh nimajo na ceniku ter SSD od Samsunga, ki ga prav tako niso imeli na zalogi. Avansno plačilo. Dobavili so mi prej kot v enem tednu.

Res prijetno presenečen.

Bellzmet ::

"plačaš predračun potem pa šele preverijo pri dobavitelju."

In zakaj sploh plačaš po predračunu???

delavec44 ::

Bellzmet je izjavil:

"plačaš predračun potem pa šele preverijo pri dobavitelju."

In zakaj sploh plačaš po predračunu???


Enostavno zato ker je plačilo po povzetju dražje. Tem glede tega je tu že dovolj. Da ne govorimo če vzameš na pravno osebo ali sp.

In zakaj rabiš ti 3 vprašaje?

Bellzmet ::

Tri vprašaje zato, ker se mi za tovrstne zadeve zdi plačilo po predračunu neumno.

Cena po povzetju pa ni dražja od cene po predračunu (npr. pri Mimovrste).

St235 ::

Tako posploševanje se mi zdi neumno.

Cena po povzetju JE dražja, če podjetje nima sklenjene pogodbe z pošto.
In s.p.ji na primer niti ne morejo kupovat po povzetju, če je dražje od 50€.

kalko ::

St235 je izjavil:


In s.p.ji na primer niti ne morejo kupovat po povzetju, če je dražje od 50€.


Jaz sem dobil iz računovodstva pojasnilo, da lahko, ker v bistvu daš denar poštarju, pošta pa ga nato nakaže prodajalcu in gre tako za negotovinsko poslovanje.

St235 ::

In kako potem to tvoja računovodja poknjiži to?

Ker drugače kot gotovinsko plačilo ne more.

Ker po tej logiki, lahko tudi s.p. plača z kešem tudi v gotovini potem pa trgovna denar nakaže dobavitelju. malo morgen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Manu ::

St235 je izjavil:

Tako posploševanje se mi zdi neumno.

Cena po povzetju JE dražja, če podjetje nima sklenjene pogodbe z pošto.
In s.p.ji na primer niti ne morejo kupovat po povzetju, če je dražje od 50€.


Kmalu naj bi vrnili omejitev gotovinskega poslovanje nazaj na 420€.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Snegec ::

- za mimovrste

Naročim pomnilnik, ki je bil, navkljub temu, da je DDR2 1066 pasje drag (beri, 95€ z davkom), in ga danes veselo prinesem domov. Vstavim v mašino in se ta zboota za celih 5 sekund, potem pa ugasne.
Ja, probal sem v vseh kombinacijah. Ram, ki ne deluje, ima na sami nalepki neko kraco.

Bomo vidl če bojo kej pristranski glede vračila/zamenjave, glede na to, da je bil račun na podjetje.

Konec koncev, nočem denarja nazaj. Hočem točno tak tip delujočega pomnilnika (gre se za Mushkin 4gb kit (2x2gb), 1066 MHz DDR2 radioactive različica). Ker imam enega takega ŽE v računalniku.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zheegec ::

@Snegec - to je pritožba, ker so v Mimovrste proizvedli v svojih tovarnah pokvarjen RAM, ali so bili že prej odprti?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Snegec ::

Zheegec je izjavil:

@Snegec - to je pritožba, ker so v Mimovrste proizvedli v svojih tovarnah pokvarjen RAM, ali so bili že prej odprti?


Glede na izgled, bi si skorajda upal trditi, da to ni nov izdelek. Še posebej ker je na nalepki na samem pomnilniku (in to onem, ki je v okvari), neka kraca z kulijem, ki na drugem ramu ni prisotna. Pa sama škatla (ki je sicer kot en aluminijast kovček) je precej obrabljena.

+ to, da takšnega 4GB DDR2 1066 Kita pri Mushkinu že vsaj 2 leti ne izdelujejo več.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Sentret ::

Jaz sem tudi že enkrat v preteklosti dobil iz Mimovrste logitechovo miško, ki je bila totalno obrabljena. Se je z lune videlo, da ni nova. So pa brez kompliciranja vrnili denar. Miško sem pa kasneje kupil drugje.

Starcraft|| ::

Bedno :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: rogi2010 ()

fosil ::

Takole pa si pri enaa predstavljajo računalnike :))



Pa ko smo že pri enaa, njihove kategorije so naravnost obupne. Recimo za matične plošče imajo eno kategorijo, nič ločeno po socketih. Isto za rame, ena kategorija, nič ločeno po tipu ali velikosti. Podobno pri ostalih zadevah.
Tako je!

solatko ::

Pisker spada k računalnikom, saj maš not kofe ali čaj. Njihove strani so res ena velika beda. Za bolj spedenano, bi morali kej keša dat, pa dokler laufa, brez veze.
Delo krepa človeka

Ajrina ::

Pohvala za so-doo.si. Včeraj sem naročila prenosnik, danes pred 10. uro je bil že pri meni. Dostavljala ni pošta, temveč kurirska služba (thumb up). Ker sem plačala po predračunu, sem dobila še 3% popusta. Like it :)

taukQ ::

Pri dinokompu 14.maja naročil MB in GPU, včeraj pa prejel naročeno robo! Pohvalno, glede na to, da robe sploh ni bilo na zalogi!
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

stock ::

1 čez mlacom -Kolega nese komp tja, po 1 tednu končno ugotovijo pokvarjen napajalnik. Dajo drugega, za 16€ ugotavljanje napake in čiščenje 20€ ter menjava 10€! Ok ajd, samo da dela. Tip pobere računalnik pa mu pravi serviser, da bo od zdaj grafična malo glasnejša pač, kao tako je. Ok po 2 mesecih pridem jaz zdaj do njega ko zapali on tisti boeing hahaha računalnik malo da ni poletel iz sobe, kako so mu to zjebali ventilator! Verjetno sesalec na grafo pa gas na polno.. Mislim kaki so to ološi, da takole stranke..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

šernk ::

samo pri tem mlacomu so tej "serviserji" očitno res čudni mešetarji, frendu so pred leti rekli, da ne sme sam laptopa formatirat ker zgubi garancijo, jim ga lahko pa njim prinese, ker so strokovno usposobljeni in mu naložijo na novo sistem za 20 al 30€ a zraven laptopa prišli pa vsi mogoči in nemogoči recovery CDji :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

o ja, nikoli ne bom pozabil ko so mi hoteli računat nastavitev jumperjev (leta gospodovega) na modemu, ki so ga ONI vgradili v nov računalnik kupljen pri njih.

Tilen ::

Tukaj je še ena žalostna zgodba o neprimernem poslovanju in zavajanju pri podjetju Mimovrste d.o.o.

Naročniku so šli ročno popravljat (spreminjat) naročilo brez njegove vednosti in mu skoraj uspešno podturili 5 let star (slabši) napajalnik s podobnim imenom. Previdno!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OChack ::

no bom pa jst eno dobro reku čez trgovino SOLO, nazadnje sicer ko sem pri njih kupoval tiskalnik sem ga čakal nekaj več kot 2 tedna, zdaj ko sem kupoval plato, procesor itd... sem stvari dobil v 3 dneh, je napredek :)
pa še sami so me poklicali, ker mi niso odgovorili na mail.
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

knesz ::

OChack je izjavil:

no bom pa jst eno dobro reku čez trgovino SOLO, nazadnje sicer ko sem pri njih kupoval tiskalnik sem ga čakal nekaj več kot 2 tedna, zdaj ko sem kupoval plato, procesor itd... sem stvari dobil v 3 dneh, je napredek :)
pa še sami so me poklicali, ker mi niso odgovorili na mail.

SOLO?
Podpis :)

c3p0 ::

Ti si pa upaš... Naročevati pri firmi, ki ima 4 mesece blokirana oba TRR.

leetspeek ::

Moja zadnja izkušnja s trgovino SOLO je bila odstudno bedna. Arogantna ženska, neodgovarjanje na maile, neodgovarjanje na telefon. Zajebavanje kupcev s klicanjem na "servisni" telefon, ki je POLEG navadnega in na katerega odgovraja ISTA oseba ... Ne vem kaj me je obsedlo, da sem tisti sodni dan pri njih kupil napajalnik, saj je slednji kot zakleto crknil. Reklamacija je z mojim skoraj dnevnim teženjem trajala 2 mesca (po tistih 40 dneh). NIKOLI in NIKDAR več.

FlamE#7 ::

Bom še jaz napisal čez mimovrste.

Fantje so nam poslali sobno kolo ki je bil poškodovan, nakar sem se mogel sam dobesedno jebati da sem ga na pošto odpelal in čakal na novega. Poslali so mi drugega tudi poškodovanega čez 1 !!! mesec, po tem sem ponorel in so ga prišli domov iskat. Denarja nisem videl še dober mesec in pol, pa čeprav so mi vsak teden rekli da bo naslednji teden. Tako da ja. Kupoval sem kar dosti tam (čez 2000€), pa še bi. Ampak sedaj pa nikoli več.

c3p0 ::

Kako to rešijo v tujini (beri kot pozitivna izkušnja):

pri thomann.de kupim ojačevalec za kitaro. Izkaže se, da solo kanal ne deluje v redu. Po kontaktu supporta in opisu napake, pošljejo pdf z UPS kodo. Pokličem UPS in še isti dan zadevo pridejo iskat in odpeljejo. Thomann vpraša ali želim drugega, vrnjen denar, ali credit v trgovini. Odločim se za slednje in naročim drugo firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Whitehead ::

Kakšne imate kaj izkušnje www.tehnox.si?

dronyx ::

Ne bom omenil konkretno trgovine, ampak na predračunu so navedene cene in popusti (običajno 5%). Ko sem šel preračunat postavke sem ugotovil, da je cena z obračunanim popustom večinoma enaka ceni, ki je objavljena na spletu. Je to normalno?

D3m ::

Da.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

Aha, torej dejansko nisem dobil nobenega popusta. :8)

Okapi ::

Dobil si enak popust kot velja za nakup v spletu.

O.

fosil ::

Običajno obstaja neka cena, ki se ji reče priporočena cena (ali pa redna cena), ki jo določi uvoznik.
Ta cena je precej visoka in po njej ne prodaja skoraj nihče, vendar lahko trgovci na račune potem pišejo popuste, ker to lepo zgleda. Pa še nekateri so blazno veseli če so dobili "popust".
Tako je!

šernk ::

Jap, ljudje padajo na popuste ne dejansko ceno. malokdo bo šel gledat po koliko ima sosed TV, če je v trenutni trgovini v akciji z 30% popustom. Pol pa kupiš TV z 30% popustom za 400€, a ko greš mimo sosednje trgovine ga vidiš brez popusta za 390€ :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

TheAmunraaa ::

Ena na temo popustov. Pojdite na mimovrste in poglejte koliko stane volan Logitech G27--->296€ z 44% popustom, kar pomeni, da je navadna cena tega volana 525€.
Sedaj pa pojdimo že na Logitech.com, kjer lepo vidimo, da ga firma v svojem online store prodaja po redni ceni 300€, pa če si prijavljen 1x na mesec dobiš kupone z popusti.
Če pa malce bolj pobrskamo po internetu dobimo NOV volan Logitech g27 za celih 235€.
Nice try mimovrste :)

medenko ::

http://b2b.avtera.si/src/article.php?ar...

priporočena cena volana nekje 349€....dobi se ga pomoje za 299€ nekje...235€ verjetno samo tujina ali naše spletne, ki nabavljajo v tujini, kjer je logično, da je ceneje.

Logitech G27 idealo.de seznam

še cenenje je po 200 cca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

amigo_no1 ::

Za v bookmarke:
http://geizhals.at

nightbird ::

Pohvala za TTC. Naročil sem ruter (v nedeljo), ki ga žal niso imeli na zalogi, to so mi javili v ponedeljek. V sredo mi sporočijo, da so jih dobili in sem ga že lahko prevzel.

Taq da res svaka jim čast za hitro posredovanje :D
««
55 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4419842247 (5535) delavec44

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132211 (71751) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116067 (47408) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531498 (20340) cholt45

Več podobnih tem