» »

OpenOffice.org in Ximian

OpenOffice.org in Ximian

Slo-Tech - Microsoft Office resnično dominira na trgu pisarniškh sistemov, toda kmalu se utegnejo zadeve korenito spremeniti. OpenOffice.org izjemno hitro napreduje in pravkar je izšla različica 1.1 beta. Ta izdaja prinaša pomemben napredek programske zbirke, glavni novosti pa sta številni novi uvozni in izvozni filtri (PDF, Macromedia Flash, DocBook, številne oblike PDA Office, XML, XHTML ...) ter podpora jezikom, kot so tajski, arabski, hebrejski in hindi. DolVleka.

Zelo razveseljiva novica pa je prišla iz podjetja Ximian, ki bo v prihodnje sodeloval pri razvoju programskega paketa OpenOffice.org in ga bo poskušal čimbolje združiti z namiznim okoljem GNOME, ki ga tudi sam na široko razvija in promovira. Na voljo so elektronski diapozitivi ob katerim se marsikomu cedijo sline [:D] .

11 komentarjev

Dr_M ::

toda kmalu se utegnejo zadeve korenito spremeniti

ojoj kokrat smo ze to slisal (pa ne pr office-u), pa se v vecini primerov ni nic kaj takega zgodilo...[:\] [:\] [:\]
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mathjazz ::

Ja, res se tako zdi, kot da se nič spreminja, a samo če se ne poglobimo v problem. Seznam ustanov, ki prehajajo na odprte sisteme je v silovitem porastu, o tem ni več dvoma. To je današnji trend.
www.getfirefox.com

minmax ::

dr_m ... kakor vem se OO uporalbja na vec krajih kot bi si mislil...

cekr ::

Poznam kar nekaj firm, kjer se na ven kažejo z OpenOffice, ko pa ni nikogar zraven, se pa uporablja že mnogokrat inštalirani MS Office. Realnost je pač takšna.

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Baja ::

Pri nas po novem tudi laufa OO. Razmišljam, da bi ga začel uporabljati tudi na privat mašini.

elfin ::

Jaz ga pa uporabljam na privat mašini ... v službi ga bom pa tudi inštaliral poskusno

Dr_M ::

ce koga skrbi legalnost programa bo seveda uporablju OO, ce te pa to ne skrbi pa ne vidm zakaj bi se s tem matru:)
je pa to vsekakor dobra zadeva za manjsa podjetja,kje si ne morejo privoscit miljonskih programov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dizel ::

"pa ne vidm zakaj bi se s tem matru"
jst OO uporabljam doma odkar je izšel in se mi tud mal ne zdi, da bi se matru. Celo obratno, zanesljivost je velik boljša, prav tako sledenje standardom.8-) Sej vem da mogoče kaki "featurji" manjkajo, ampak tud to se bo vse hitro poštimalo. Že to se mi zdi blazno vredu, da se trudjo s kompatibilnostjo MS Office dokumentov, kar jim kar ZELO dobr ratuje, obratne scene ne boš nikol doživu.
Ne mislm nobene svete vojne začenjat, vsak naj pač odloči kam bo svoj dnar dal.
Kar se mene tiče: OO thumbs up.:)
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Izi ::

Se strinjam dizel.
Jaz OpenOffice uporabljam že skoraj eno leto.
Najprej sem imel inštalirane oboje (OO in MSO) pa sem po parih mesecih opazil da MS Officov nisem uporabil nikoli več odkar sem imel OO.
Imel sem seveda MS Office XP proffesional, ki so sedaj romali v koš >:D, ker sem ugotovil ne samo da so OO cenejši so tudi (vsaj zame) precej boljši.
Pa jih uporabljam precej intenzivno, po par ur na dan (besedila in preglednice :D )

Nekateri, ki pa jih še niso probali pa se še kar MATRAJO z Microsoftom >:D

Frgazor ::

a slovenski crkovalnik in ostalo koncno obstaja in je vkljuceno v osnovno izvedbo? :) ker ko sem lani na infosu spraseval kaksna je stvar glede tega so samo zardevali :) potem pa OO nisem vec pogledal...

dizel ::

slovenski črkovalnik je, ker ga imam, kako je z integracijo v osnovno inštalacijo, pa ne vem točno, ampak poglej sem.
Pod "datoteke/orodja" piše:
Slovarji za črkovanje in deljenje besed. Od druge izdaje dalje so slovarji za črkovanje in deljenje besed že vključeni v namestitvenem paketu.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oracle napovedal konec komercialne različice OpenOffice.org

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
65489 (3925) RedZo
»

Izšel Open Office Org 3.0 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
17523879 (15417) BlueRunner
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42140024 (31487) jype
»

Prenesite OpenOffice.org tudi s počasnejšo povezavo

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
103015 (3015) MrStein
»

Openoffice problem

Oddelek: Programska oprema
61772 (1629) Aspirinix

Več podobnih tem