» »

Openoffice problem

Openoffice problem

wind ::

Naredil sem en dokument v openoffice, potem sem ga pa hotel sprintat. Sprintam prve 4 liste potem pa program štekne. Zaprem program in ga ponovno zaženem. In sedaj problem: datoteke, ki je bila odprta, ko se je program sesul ni možno več odprti - openoffice zašteka vedno zašteka.
Poizkusil sem že rebootat pc pa isto. Imam pa slovenski openoffice 1.0.2.

Ve kdo mogoce v čem je fora?
  • premaknil: ToniT ()

Maria ::

Da ne bom nove teme odpirala.

Kje dobiti predloge za Impress za Ooo isti kot zgoraj?

Maria

Aspirinix ::

MOrda ti zariba ravno pred tem, da bi shranil dokument. A si slučajno shranjeval v kak zunanji format datoteke?
Probaj si naložiti 1.0.3 ali pa 1.1beta. Meni se podobne reči do zdaj niso dogajale. Drugače pa ti npr. MS Word normalno printa?
Probaj dokument shraniti kot doc in ga v Wordu printniti. Če tam ponovi enako, bo nekaj narobe ali z datoteko ali pa z driverji za printer.

Glede templateov za OOo pa probaj pogledati na http://www.openoffice.org.

Maria ::

Aspirinix

Sem gledala že prej in sem našla le to:

Differences between StarOffice and OpenOffice.org

The source code available at OpenOffice.org does not consist of all of the StarOffice code. This is because Sun Microsystems, Inc. pays to license third party code to include in StarOffice that it does not have permission to make available in OpenOffice.org. Those things which are or will be present in StarOffice but are not available on OpenOffice.org include the following:

Certain fonts, especially Asian language fonts, are not included,

The database component (Adabas D) is not included. The OpenOffice.org community is working on a way to use any database you want in the Database Access Component: http://dba.openoffice.org/ ,

Some templates and an extensive Clip Art Gallery,

The Asian versions of OpenOffice.org lack some of the same sorting functionality,

Certain file filters such as WordPerfect. There is a community project underway at the moment to write Open Source filters for including in OpenOffice.org: http://www.ooodocs.org/article.php?sid=... .


V Oo direktoriju pod user v templates ni nič.

Bi morda šlo z PP predlogami?

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()

Aspirinix ::

PO mojih predvidevanjih bi PP predloge in prav tako ostale predloge iz MS Officea morale delovati. Mogoče bodo kaki problemi zaradi drugega načina pisanja polj v dokumentih.
Drugače, pa za problem tiskanja obstaja en patch na www.openoffice.org.

Beernarrd ::

Printal meni zaenkrat je.
Bom pa tudi jaz dodal še en podoben problem.
OOo writer mi včasih noče odpreti dokumenta (v native formatu) Ob odpiranju najprej že vse naloži (tako pokaže pokazatelj v statusni vrstici), ko bi pa moral pokazati dokument javi nepopravljivo napako. Lahko samo še ctrl alt del. To se ne dogaja vedno, tudi pri istem dokumentu ne. Če najprej odprem en xy dokument v clculatorju in nato šele zaženem writer kjer preko menija odprem težavni dokument, ni problema.
Ima kdo kajkšne ideje?

Aspirinix ::

Mogoče kakšen hrošček. Bom povprašal na slo OOo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel OpenOffice.org 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6411300 (8932) Jst
»

Virusi tudi za StarOffice in OpenOffice.org

Oddelek: Novice / Varnost
93255 (2780) BigWhale
»

Microsoft Office - kaj podobnega

Oddelek: Programska oprema
91418 (1319) CaqKa
»

Primerjava odprtokodnih urejevalnikov besedila

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
254087 (3117) Pithlit
»

IBM: "OpenOffice.org ne sploh"?

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
112710 (2710) noraguta

Več podobnih tem