» »

Konferenca "Software patents kill inovation!?"

Konferenca "Software patents kill inovation!?"

Slo-Tech - V četrtek 22. aprila se bo znotraj Teleinfosa (14:00, dvorana E3) odvijala konferenca z naslovom Software patents kill inovation!?

Gre za mednarodni dogodek, kjer bodo sodelovali strokovnjaki z različnih področij računalništva. Pronicljiv Monitorjev novinar Uroš Mesojedec bo za uvod razložil kaj pravzaprav so običajni patenti in kako se razlikujejo računalniški patenti. Sledilo bo še nekaj uvodnih razlag - vse od možnih ekonomskih do družbenih posledic v kolikor se Evropa odloči, da bo programje možno patentirati.

Nato nastopi zvezda konference Richard M. Stallman, oče projekta GNU, ustanovitelj Fundacije za prosto programje in predvsem avtor slavne licence GPL (pod katero je izdano tudi Linux jedro). V kolikor niste ujeli njegovega obiska v Ljubljani leta 2000, potem je to vaša edinstvena priložnost.

Sledila bo še okrogla miza o koristnosti oziroma bolj verjetno o škodljivosti programskih patentov za malo državico na sončni strani Alp. Debatirali bodo tako predstavniki ministrstva za informacijsko družbo kot podjetij in nevladnega sektorja.

Še disclamer: Konferenco organizirata politični stranki SMS in Evropski zeleni, a konferenca je neodvisnega značaja in na njej sodelujejo neodvisni strokovnjaki. In zakaj se politične stranke nenadoma zanimajo za programske patente? Obstaja velika verjetnost, da bo prvo resno vprašanje o katerem bodo odločali novi (tudi naši) Evroposlanci sledeče "Programski patenti v Evropi: DA ali NE?". Morda potrebujejo kak nasvet...

Vstop pa je prost, vabljeni. Klik!

21 komentarjev

BigWhale ::

Stallmana je lepo poslusat, malo manj lepse je z njim prezivljat prosti cas ;)

Brane2 ::

In ti si že imel priložnost početi slednje ? :D

shock ::

Folk če nimate kaj delat kar pridite na teleinfos. Mimogrede lahko tud skočite na kakšno delavnice o obdelavi slike in videa. Malo reklame :D.

undefined ::

> Stallmana je lepo poslusat, malo manj lepse je z njim prezivljat prosti cas ;)

Pacek. Kaj bo pa na to Gaby rekla. ;)

Mercier ::

Stallman Does Dallas

A year later, the same TI group manager approached me about writing some documentation about the internals of the Lisp machine system; he invited me to dinner. I required him to demonstrate nasal sex in public with a plant as a condition of meeting him. Fortunately, the restaurant provided suitable flowers. He tried it, and even liked it! Which goes to show that no one is incapable of personal growth.

>:D

BigWhale ::

No, potem se izkaze, da mu v meckatorju kupis burek in bo ves vesel... Pa mir bo dal... :P

undefined ::

> No, potem se izkaze, da mu v meckatorju kupis burek in bo ves vesel... Pa mir bo dal... :P

Hitri izgovor. ;)

BigWhale ::

Iceman, nismo vsi taksni kot si ti... Saj ne recem, da je kaj narobe s tem ampak, ne mores drugih sodit po sebi... ;)

Zgodbice s Stallmanom so pa nadvse zabavne, od tega, da je hotel videti hrvate, ki plesejo srbske narodne plese (ali obratno) in do pripetljajev, ko so ga vrgli ven iz letala, ker je pred vzletom stal v prehodu z razategnjenimi rokami in delal 'whoooshhhhh'...

... ja, tezko verjet ampak je res... :)

Trubadur ::

šola šola ŠOLA ARRRRRGH;(( ;(( ;(( ;(( ;(( :'(
Berite Thomasa!

Brane2 ::

No, bo treba it na tole. Jutri sem itak na štandu in če ne bo pretirane gužve, opalim fotko ali dve...

undefined ::

> Iceman, nismo vsi taksni kot si ti... Saj ne recem, da je kaj narobe s tem ampak, ne mores drugih sodit po sebi... ;)

Your secret wish, da bi bil jaz tak kot ti, I know. Besides, you're too late for that accusation since you already admitted long ago that you're the one being omnisexual who likes his gf fingering his anus. ;)

BigWhale ::

Zeeeeh :P

CCfly ::

IceMan really has sand in his vagina.

borchi ::

killfile, killfile ....
l'jga

undefined ::

Kids. ;)

bradek ::

Kul predavanje. Od zacetka sm bil precej skepticen, pa me je preprical s svojimi argumenti. Mogoce me je motilo zacetno nabijanje primerov kje to skodi, nikjer pa nobenega argumenta zakaj nekdo ne bi smel sluzit na necem kar se je spomnil prvi, torej pobral zasluge za svojo idejo. No, kasneje me je vec kot preprical kje je poanta vsega :)

Teleinfos pa zalost. Sama zalost, prazno, samo par stantov ob stenah, mobitel, simobil, rtvslo in to je prakticno to. Prazno in porazno. Ljudi pa tudi ni bilo. Razen Gandalfarja. Ki se je komaj kontroliral da me je ignoriral :D :D

Brane2 ::

Bradek:

Se strinjam. Najvecji stos tega tipa je v tem, ker je stvari razlozil tako neposredno in jasno, da so bile jasne vsem, tudi lokalni snazilki.

Res neposreden pristop. Cool Dude.

krho ::

jup Blo je izredno kul.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

A obstaja kaki posnetek ali zapis tega govora ?

Brane2 ::

LUGOSovci so se nekaj izzivljali s kamero, tko da bi blo njih za vprasat, mi je pa sedaj zal, da se nismo se mi.

Poldi112 ::

Ja, mene bi tudi zanimalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ste za to da gremo ustanovit slovensko piratsko stranko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
545989 (3449) mihec87
»

Patenti programske opreme ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12010409 (7450) Gandalfar
»

Danska rešuje programerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
14013537 (11080) Thomas
»

Očetje Linuxa, PHP in MySQL proti programskim patentom

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
483547 (3547) n_partial
»

München nadaljuje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
366027 (6027) Bistri007

Več podobnih tem