» »

Ste za to da gremo ustanovit slovensko piratsko stranko?

Ste za to da gremo ustanovit slovensko piratsko stranko?

«
1
2

Tero ::

Torej zadnje čase kaj se dogaja v sloveniji me naravnost tišči na bruhanje...
Zato sem razmišljal da bi lahko kopirali Švede in probali na volitvah... Kaj mislite o tem? In ali bi bil kdo pripravljen s tem ubadat?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

El Barto ::

U takoj.8-)

Itak ne poznam drucga k warez >:D >:D
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

;-) ::

Sem ZA>:D

pirat ::

>:D >:D
:) :)
8-) 8-)

sverde21 ::

Jst sm tudi za, sam kakšne so kej zahteve za ustanovitev stranke? :\
<?php echo `w`; ?>

LapD ::

Pogoj so piratski winsi >:D

;-) ::

Kak pa bi sploh zagovarjali svoja stališča:D Men bi blo kul, ker rad trdim nekaj čeprav (včasih) vem da nimam čisto opravičenega razloga...:))

Pouh ::

Nas je ze 7:))

Trololololo1 ::

Bom pa jst osmi. >:D >:D

_marko ::

18 moraš bit star... smola za vas >:D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Kaličopko ::

jest bi bil pa predsednik, ker nimam niti ene stvari orginalne>:D >:D

Kaličopko ::

aja sam še par mescou bi mogou počakat, da bi biu 18 str;(( :8)

OmegaBlue ::

Fantje kaj če bi vi prebrali za kaj se zavzema piratska stranka na švedskem.. sigurno ne za to kar imate vi v mislih.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MarkV ::

Ja no, fantom treba opravičiti mladostno zagnanost:D

Ampak ideja ni neumna. Bedaste slovenske stranke sigurno potrebujejo eno totalno nasprotje, ki bo nekoliko zbalansiralo celotno sliko.

Na nek način to počne zdaj SNS, ampak bolj jalovo...

Potrebna je močna stranka, ki se bo upirala vsemu, če ne drugega, samo za balans:D če bi bila ta stranka še liberalne narave (v pravem pomenu besede, ne pa kot LDS), bi blo pa sploh super.

Count me in.

_marko ::

Potem pa voli novo liberalno stranko na naslednih volitvah...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sverde21 ::

18 moraš bit star... smola za vas >:D
Še pol leta+ pa bom 18 :P

Sicer pa ni za pričakovat zastonj M$ produktov, ampak kakšno neumnost, kot je bila tale podražitev pomniških medijev bi se pa dala preprečit,...
<?php echo `w`; ?>

Tero ::

Jaz sem si to nekako takole predstavljal:
Stranka nebi bila ne leva ne desna, ne levo sredinska ne sprednja ne zadnja...
Cilji bi bili odstranitev SAZAS-a, bili bi proti programskim patentom, zmanjšati copyright pravice, prepovedati kakršnokoli cenzuro na internetu (ne pozabit na udbo in betandwin) in se boriti za večjo zasebnost..

Tako si nekako jaz predstavljam osnovne cilje..
Kritike? pripombe?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Alan Ford ::

A lahko dobim kako funkcijo v tej strnki , ker nikoli nisem kupil niti naložil originalne stvari na računalnik niti vstavil v dvd , cd , avtoradio , telefon , playstation .........
Become a programmer and never see the world!

ahac ::

Ja, Tero.. ampak poglej kaj mislijo drugi:

Itak ne poznam drucga k warez


Pogoj so piratski winsi


jest bi bil pa predsednik, ker nimam niti ene stvari orginaln


A lahko dobim kako funkcijo v tej strnki , ker nikoli nisem kupil niti naložil originalne stvar...


Tle na forumu ima 90% userjev čisto napačno predstavo o tisti švedski stranki.
Slovenci smo obsedeni z warezom.. za razne patente in podobno nam pa lepo dol visi. :O
Važno, da mi lahko uporabljamo najdražji software na trgu in to čisto zastonj... pol smo pa mega caRji.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tero ::

Hmja.
Seveda legaliziranje wareza ni primerno za stranko...
Še kdo hoče sodelovat?:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

nicjasno ::

Jaz sem za.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

mare_ ::

Jaz sem si to nekako takole predstavljal:
Stranka nebi bila ne leva ne desna, ne levo sredinska ne sprednja ne zadnja...
Cilji bi bili odstranitev SAZAS-a, bili bi proti programskim patentom, zmanjšati copyright pravice, prepovedati kakršnokoli cenzuro na internetu (ne pozabit na udbo in betandwin) in se boriti za večjo zasebnost..

Tako si nekako jaz predstavljam osnovne cilje..
Kritike? pripombe?
IMHO bi bilo zelo pomembno predvsem osveščanje javnosti, saj tričetrt ljudi niti ne ve, kaj so te stvari, ki jih je Tero gor naštel.

sverde21 ::

Ja maš prov, lahko bi še mal reklame za OSS produkte naredil, kot zastonj alternative in tudi se zavzemeli za prehod iz M$ produkotv, ki tečejo v državnih compih na OSS software ;)
<?php echo `w`; ?>

zaejec ::

ako ne bi bilo v slovenjiji ze "10^3" strank, bi priatsko stranko, v kolikor bi bila tako "siroka" kot na svedsekm, podprl. tako pa samo predlagam, da bi se nasi ozroma vasi "piratski" interesi integrirali z programom ene izmed vecjih politicnih strank. po mojem bi bil uspeh vecji.

y00r3 ::

Jz vas podpiram! Ampak ko še nisem 18;((

opeter ::

Vaša stranka bi zelo jalovo propadla na volitvah. Zakaj? Kaj pa obljubljate za upokojence? Ne pozabit: dandanes so največja volila baza pravzaprav upokojenci. V prihodnosti se bo to število samo še večalo.
Njih ne zanimajo ne računalniki, ne digitalna vsebina, ne DRM, ne avtorstvo (v mislih imam predvsem trenutno generacijo upokojencev)... v glavnem nič - RAZEN - višanje penzije.

In kako bo ta problem rešila vaša stranka, he?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

y00r3 ::

Zastonj proteze za vse! LOL:D

Dzonson ::

In kako bo ta problem rešila vaša stranka, he?


od vseh kupljenih CD/DVD-jev gre 1 tolar za upokojence :D

mislim, da bi 1 tolar vsi preziveli

d0rK ::

Vsi, razn upokojencev.

nokia6310 ::

Stranko absolutno podpiram. Johnny_Ray:
Idejo si mi ukradel sem se mislil predlagat za predsednika preden sem tvoj post prebral.
Drugače bi se pa jst zavzemal v stranki za olajšave raznim invalidom, ki pri svojem delu potrebujejo določene prilagoditve, proizvajalci pa neserijsko proizvodnjo grdo iskoriščajo torej slepim in slabovidnom bistveno cenejša oprema, npr: samo bralec zaslona screen reader stane 300 k,
potem seveda nižje cene glasbenim cd-jem, za upokojence pa bi uvedel enostavni software in skype bi vsem inštaliral, da bi prišparali na telefonu mislim, da bi se jim tako nekako oddolžil.
Povejte če so dobri predlogi.

Nagi Bator ::

-Brezplacen internet v vsako gospodinjstvo
-Brezplacen email naslov ob rojstvu (mislim da imajo Svedi)
-Brezplacen tecaj iz racunalnistva za upokojence in soc. ogrozene
-Subvencioniran nakup rac. opreme za iste
-Pametna izraba "pol izrabljenega" hardware-a (stare masine se mecejo proc)
-Ukinitev SAZAS-a in podobnih institucij
-"Prevetritev" uporabe avtorskih pravic
-Popolna ukinitev programskih patentov
-Najmanj ena info tocka na 1km^2 v urbanih okoljih
-Prehod kompletne javne uprave in ostalih drz. ustanov na open source software
-dopolni po kosilu:D

Kje bi vzel denar? No ja, saj ne bi vec placevali M$ softvera, pa bi se nekaj prisparalo, ne?!
No ja bodimo resni, vojski bi vzel!! Najmanj 50%, verjetno vec! NATO se pa lahko na glavo postavi ce se hoce!

Ne mene za predsednika, bom mel kar finance cez.

baron21 ::

˙Končno se nekdo zanima za nas - upokojence! Bravo!
baron21

SanAndreas ::

Tud jz sm ZA! 8-)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

nokia6310 ::

Sam tele upokojenci, ko še na mobitelu znajo čisto osnovo, pa še ta jim dela nemalo kdaj težave, bi mogli met dobre živce, da bi jih kaj naučili.
Saj ne rečem nekateri so res dobri za svoja leta, znajo še kaj več kot samo osnovo samo večina....

Daedalus ::

Drugače bi se pa jst zavzemal v stranki za olajšave raznim invalidom, ki pri svojem delu potrebujejo določene prilagoditve, proizvajalci pa neserijsko proizvodnjo grdo iskoriščajo torej slepim in slabovidnom bistveno cenejša oprema, npr: samo bralec zaslona screen reader stane 300 k,

Eden redkih res dobrih predlogov, IMO. Večina ostalih je nerealno nakladanje. Škoda, takale na high tech orientirana stranka bi z resnim programom dejansko lahko kam prišla...sam resni program niso OMG warezz v vsako bajto:\

Pa tele so mi tud dokaj všečne...čeprav zastonj internet je lahko tud zelo poceni...

-Brezplacen internet v vsako gospodinjstvo
-Brezplacen email naslov ob rojstvu (mislim da imajo Svedi)
-Brezplacen tecaj iz racunalnistva za upokojence in soc. ogrozene
-Subvencioniran nakup rac. opreme za iste
-Pametna izraba "pol izrabljenega" hardware-a (stare masine se mecejo proc)


Ukinitev SAZAS-a? Sej jaz ga tud ne morem, sam včasih je boljš določena interesna področja večjih playerjev na začetku pri miru pustit...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nagi Bator ::

Ukinitev SAZAS-a? Sej jaz ga tud ne morem, sam včasih je boljš določena interesna področja večjih playerjev na začetku pri miru pustit...

Saj jaz se ne vidim v 'zmerni' levici!

Daedalus ::

Jaz sem s playerji mislil kapital...ki se mu lepo jebe za politične barve, ko ga kaj ogroža;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nejc Pintar ::

Dejansko potrebujemo eno Hi-Tech stranko in vsekakor ne potrebujemo "warez" stranke
Lahko je biti prvi, če si edini!

d0rK ::

Ubistvu je zalostno kok folka, predvsem otrok, misl da je piratiziranje cist kul.


Ni kul. Ce ze piratizirate bodte vsaj tih. Ce se strinjate s cenami produktov ki jih piratizirate alpa ne, je to se vedno kraja.

Zdej k si pa Ferrarija zazelite, najbrz ne greste do prodajalne pa enga spizdite ane? Ker ni nc drugace.

iggy ::

Stranka piratov?

Aj aj keptan! Samo še sablje v roke in ruto na glavo!
Hey, you're fat!

Evil mind ::

dork:
Problem je v tem, da ti lahko narediš n-kopij enega programa, za Ferarrija si pa ne upam trdit, da jih bi lahko toliko ukradu.

Looney ::

Veš, pomojem, če bi bilo Ferrarije tako lahko kopirat (izdelovat) kot programe, bi jih bilo prav toliko nelegalnih.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

astrofizik ::

Pejte si pogledat internetno stran naše slovenske piratske kvazi-stranke. Zgleda približno takole: "This paghe cannot be displayed." Pirati al kaj. Če so po celem svetu se zorganiziral, bi se tud mi moral. Preden nam nabijejo kšne dejanske prepovedi al pa blokiranje strani pa tak. Tud EU najbrž hoče nardit kej tazga.
Jaz sem zraven.

NorK ::

Piratska stranka bi močno potrebovala sposobne ljudi, ki se spoznajo na zadeve.

http://video.kiberpipa.org/media/POT_Ok...

CaqKa ::

Začetnih ustanoviteljev slovenske piratske stranke že več mesecev ni za slišat, očitno je da jim je volja za to upadla... je kdo interesent pomagat zadevo obudit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

IvoJan ::

tema je iz leta 2006...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

CaqKa ::

Katero sem obudil z aktualnimi informacijami.

Thomas ::

Plus da so na Švedskem v parlament prišli "skrajni desničarji", pirati pa ne. Same dobre novice, ki se jih boste razveselili ali "razveselili". Kakor kdo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mihec87 ::

Thomas če že druga ne so vsaj poskusili, ter se kaj uporabnega naučili oz odnesli da lahko poskusijo še gdaj....

Glede stranke pa ni slaba ideja ja,saj se mi zdi da je pri nas kar slaba informiranost oz zavzemanja....

bluefish ::

Najprej treba imeti konkreten program. Polovica točk iz tega posta je že outdated.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Berlinska piratska stranka z 8,5 % glasov prišla v deželni parlament (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18941008 (34463) CaqKa
»

Zbiranje predlogov sprememb slovenske avtorsko pravne zakonodaje

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
495636 (3469) PaX_MaN
»

Švedska piratska stranka dobila eno mesto v Evropskem parlamentu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
25921275 (15755) Ziga Dolhar
»

Se strinjate z ustanovitvijo piratske stranke v Sloveniji?

Oddelek: Problemi človeštva
81040 (811) NorK
»

Obeta se nam občutna podražitev praznih CD-jev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
17020519 (14776) VolkD

Več podobnih tem